Jump to content

Epidemija koronavirusa (Covid-19 / SARS-Cov2) - dnevne aktuelnosti iz zemlje i sveta


djole
Message added by Eddard

Dragi forumaši, molimo vas da u vreme ove krize ostanemo prisebni i racionalni i da pisanjem na ovoj temi ne dođemo u situaciju da naudimo nekome. Stoga:

 

- nemojte davati savete za uzimanje lekova i bilo kakvu terapiju, čak i ako ste zdravstveni radnik - jedini ispravni put za sve one koji eventualno osećaju simptome je da se jave svom lekaru ili na neki od telefonskih brojeva koji su za to predviđeni.

- takođe - ne uzimajte lekove napamet! Ni one proverene, ni one potencijalne - obratite se svom lekaru!

- nemojte prenositi neproverene informacije koje bi mogle nekoga da dovedu u zabludu i eventualno mu načine štetu. Znamo da je u moru informacija po pitanju ove situacije jako teško isfiltrirati one koje su lažne, pogrešne ili zlonamerne, ali potrudite se - radi se o zdravlju svih nas. Pokušajte da informacije sa kojekakvih obskurnih sajtova i sumnjivih izvora ne prenosite. Ili ih prvo proverite pre nego što ih prenesete.

- potrudite se da ne dižete paniku svojim postovima - ostanimo mirni i racionalni.

- aktivno propagiranje naučno neutemeljenih (između ostalih i antivaxxerskih) stavova i pozivanje na nevakcinisanje bazirano na njima nećemo tolerisati.

 

Budimo dostojanstveni u ovoj krizi, ovakve situacije su ogledalo svih nas. 

Hvala na razumevanju.

 

Vaš tim Vox92

Vakcinacija  

194 members have voted

  1. 1. Da li ste vakcinisani protiv Coronavirus-a i kojom vakcinom?

    • Pfizer/Biontech
    • Sinopharm
    • Sputnik V
    • Moderna
    • AstraZeneca/Oxford
    • Johnson & Johnson
    • Nisam i ne želim da se vakcinišem
    • Nisam još sigurna/an da li ću se vakcinisati
    • Preležao/la sam Covid-19, pa čekam da vidim da li i kada ću da se vakcinišem


Recommended Posts

5 hours ago, Eddard said:

Ja kod kuće roštiljam sa suprugom, imamo pravo da pozovemo jednog (1) gosta, pa sam sad u dilemi koga... Ili da kršim zakon i rizikujem 25k eura kaznu emoji848.pngemoji16.png

A na koliko sati imate pravo da se družite? Ono na baš ceo dan? 🙂

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, urosg3 said:

Ma nisam pažljivo čitao bio mi težak dan 🙂
Ono što je zabavno u celoj priči da je verovatno potpuno tačno 🙂

Pa meni zvucalo logicno jos prosle godine, posto ima smisla da bez obzira da li nosimo maske, dishemo ....

A napolju, pa cisto izivljavanje nad ljudima, koja je verovatnoca da ti neko bas kine u lice?

 

Ali vazno je da Fauci prica o dve maske koje treba da nosimo.

  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

37 minutes ago, Ridji said:

Bilo je pre nekog vremena pominjano da poslednja istraživanja pokazuju kako je manja verovatnoća da prenosilac bude vakcinisana osoba nego li ona se negativnim PCR antigenskim testom ili asimptomatski zaraženi, je l ima nešto novo na tu temu?


Ispravljeno. Ali, novo nešto nisam čuo. Iskren da budem, ne znam otkud RKI-u ti podaci, nisam našao istraživanje (dobro, nisam baš ni tražio, verujem im na reč 😁)

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Angelia said:

Pa meni zvucalo logicno jos prosle godine, posto ima smisla da bez obzira da li nosimo maske, dishemo ....

A napolju, pa cisto izivljavanje nad ljudima, koja je verovatnoca da ti neko bas kine u lice?

 

Ali vazno je da Fauci prica o dve maske koje treba da nosimo.

A i politički gledano zadovoljava sve potrebe, i država duradi, i država dala sve od sebe, ali nesavesni građani ne poštuju, sve je na mestu i ko je zaslužan i ko je kriv

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

 

Israel said probing link between Pfizer shot and heart problem in men under 30

 

https://www.timesofisrael.com/israel-said-probing-link-between-pfizer-shot-and-heart-problem-in-men-under-30/amp/?utm_source=dlvr.it&utm_medium=twitter&__twitter_impression=true

 

 

Americko-nemacko-tursko djubre od vakcine...Sta su nam pa oni u proslosti dobro doneli...

Link to comment
Share on other sites

On 4/23/2021 at 5:33 PM, McLeod said:

Ljudi koji su primili fajzera treba da se zabrinu jer sam i ja primio fajzera vise nego bilo sta drugo.

 

To je što je, očekujem da se za 6-12 meseci obistini da su pored čipa ugradili i deo genoma HIV virusa, i da ce Srbi dobiti zelju da priznaju Kosovo. 😄

  • Ha-ha 3
Link to comment
Share on other sites

21 minutes ago, Joki said:

Odštampani su navodno plakati  da smo pobedili koronu i kreću prvog juna. Ko hoće nek čestita.

prrvo sam cuo za 5 maj, pa za 20 i neki, sad pocetak juna..bice da je ipak neka patka u pitanju..ili ni stampaju za sve moguce varijante, pa kad pobedimo, ne bi me iznenailo..

Edited by Harmonika
Link to comment
Share on other sites

33 minutes ago, Harmonika said:

prrvo sam cuo za 5 maj, pa za 20 i neki, sad pocetak juna..bice da je ipak neka patka u pitanju..ili ni stampaju za sve moguce varijante, pa kad pobedimo, ne bi me iznenailo..

Štampa bilborda traje jedan dan

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Wookie said:

Ne mora da znači. Kina nije nešto posebno nadrljala od korone, ali ima narod koji je istreniran da sluša, pa primaju boce i ne bune se.

kinezi su vakcinisali mnogo manje od nas ili madjara, mislim da im je postotak vakcinisanih tu oko evropskog proseka. ovim tempom ce vakcinisati svoju populaciju za 2-3 godine.

Link to comment
Share on other sites

Just now, djura.net said:

kinezi su vakcinisali mnogo manje od nas ili madjara, mislim da im je postotak vakcinisanih tu oko evropskog proseka. ovim tempom ce vakcinisati svoju populaciju za 2-3 godine.

pa, brate, em ih miliajrdu ima, em im nije zapelo..

Link to comment
Share on other sites

50 glumaca iz Nemacke i Austrije je snimilo kratke video snimke u kojima su se na satirican nacin sprdali sa vladinim merama, nacinom vodjenja krize. Odmah ih je deo medija, politicara i javnosti svrstao medju teoreticare zavere, desnicare, antivaxere. 

Kampanja je time i postigla cilj, pokazala tendencije vlastodrzaca da forsiraju jednoumlje. Ili si sa nama ili si simpatizer afda i slicnih?! 

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, ras kass said:

50 glumaca iz Nemacke i Austrije je snimilo kratke video snimke u kojima su se na satirican nacin sprdali sa vladinim merama, nacinom vodjenja krize. Odmah ih je deo medija, politicara i javnosti svrstao medju teoreticare zavere, desnicare, antivaxere. 

Kampanja je time i postigla cilj, pokazala tendencije vlastodrzaca da forsiraju jednoumlje. Ili si sa nama ili si simpatizer afda i slicnih?! 

doticne video snimke su istog momenta podrzali i pohvalili antivaxeri i neonacisti, dakle sami su prepoznali "ko je ciji".

Pa je onda dobar deo doticnih glumaca morao da se vadi kako oni ne podrzavaju antivaxere i neonaciste (a da mi je samo znati sta im je bio cilj).

 

Ogroman deo javnosti momentalno ih je popljuvao kao vrlo cinican i bezobrazan komentar, kao nepostovanje 80000 umrlih u Nemackoj, njihove rodbine i lekara koji se bore za zivote onih na intenzivnoj dok ovi uzivaju u svojim privilegijama (to su mahom bili poznati, etablirani glumci, kao sto je Heike Makatsch). Mnogi su vrlo brzo izbrisali doticne video snimke i izvinili se javnosti. Neki su se pravdali "umetnickim slobodama", pravom da kritikuju vlast itd. Ali sve ima svoju granicu.

 

Jan Böhmermann (komicar koji se sprdao s Erdoganom, pa ga ovaj tuzio) je jedan od tih videa komentarisao od prilike: jedini video koji treba da se pogleda je jedan dokumentarac koji je radila jedna tv ekipa gde je pratila jednu smenu medicinara na jednom covid bolnickom odeljenju - prilicno potresno svedocenje o tegobama kroz koje prolaze i pacijenti i medicinari.

  • Like 7
  • Love 2
  • Thanks 1
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...