Jump to content

Epidemija koronavirusa (Covid-19 / SARS-Cov2) - dnevne aktuelnosti iz zemlje i sveta


djole
Message added by Eddard

Dragi forumaši, molimo vas da u vreme ove krize ostanemo prisebni i racionalni i da pisanjem na ovoj temi ne dođemo u situaciju da naudimo nekome. Stoga:

 

- nemojte davati savete za uzimanje lekova i bilo kakvu terapiju, čak i ako ste zdravstveni radnik - jedini ispravni put za sve one koji eventualno osećaju simptome je da se jave svom lekaru ili na neki od telefonskih brojeva koji su za to predviđeni.

- takođe - ne uzimajte lekove napamet! Ni one proverene, ni one potencijalne - obratite se svom lekaru!

- nemojte prenositi neproverene informacije koje bi mogle nekoga da dovedu u zabludu i eventualno mu načine štetu. Znamo da je u moru informacija po pitanju ove situacije jako teško isfiltrirati one koje su lažne, pogrešne ili zlonamerne, ali potrudite se - radi se o zdravlju svih nas. Pokušajte da informacije sa kojekakvih obskurnih sajtova i sumnjivih izvora ne prenosite. Ili ih prvo proverite pre nego što ih prenesete.

- potrudite se da ne dižete paniku svojim postovima - ostanimo mirni i racionalni.

- aktivno propagiranje naučno neutemeljenih (između ostalih i antivaxxerskih) stavova i pozivanje na nevakcinisanje bazirano na njima nećemo tolerisati.

 

Budimo dostojanstveni u ovoj krizi, ovakve situacije su ogledalo svih nas. 

Hvala na razumevanju.

 

Vaš tim Vox92

Vakcinacija  

193 members have voted

  1. 1. Da li ste vakcinisani protiv Coronavirus-a i kojom vakcinom?

    • Pfizer/Biontech
    • Sinopharm
    • Sputnik V
    • Moderna
    • AstraZeneca/Oxford
    • Johnson & Johnson
    • Nisam i ne želim da se vakcinišem
    • Nisam još sigurna/an da li ću se vakcinisati
    • Preležao/la sam Covid-19, pa čekam da vidim da li i kada ću da se vakcinišem


Recommended Posts

7 hours ago, Ruby Rhod (koji lebdi) said:

 

I manje ljudi ima mogucnost putovanja.

 

Nego, PCR poskupljuje oko Nove godine, how convenient, taman kad nagrnu gastarbajteri kojima preti 10 dana karantina ako se ne testiraju...Ovo je izmisljeno samo da se njima izbije sto vise iz dzepa, jer sta je 30 evra razlike ako ti to daje slobodu...

 

Da se kladimo u tablu vitamina C da ce oko 15. januara da vrate staru cenu?

 

To mi je isto OK.

Da li im je preporucivano da ne dolaze? Pa cak i iz tih drzava u kojima se nalaze.

Onda nek plate vise. Bar da znaju za sta su platili vise.

  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

12 hours ago, Sunshine State said:

 

Ako bih mogla da biram, nekako naginjem ka AZ/Oxford, ako se odobri

 

Sve mi vise deluje da smo prelezavanjem virusa skinuli veliki teret sa ledja. 

 

Vakcina nema za sve, jos ako bude neki zastoj sa isporukom.....A bice bitke i raznih podmetanja medju proizvodjacima.

 

Amnesty International  i druge civilne organizacije su vec kritikovale bogate drzave koje su pokupile 53% zaliha, poput Kanade koja je kupila vakcina 5 puta vise od broja stanovnika.

 

https://www.amnesty.org/en/latest/news/2020/12/campaigners-warn-that-9-out-of-10-people-in-poor-countries-are-set-to-miss-out-on-covid-19-vaccine-next-year/

 


Sto se tice Oxforda, imaju najvise narucenih doza samo su pali u zapecak posle onog prekida testiranja.  Ali moguce da krenuti sa primenom u Indiji i pre nove godine.

Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, ras kass said:

 

Sve mi vise deluje da smo prelezavanjem virusa skinuli veliki teret sa ledja. 

 

Vakcina nema za sve, jos ako bude neki zastoj sa isporukom.....A bice bitke i raznih podmetanja medju proizvodjacima.

 

Amnesty International  i druge civilne organizacije su vec kritikovale bogate drzave koje su pokupile 53% zaliha, poput Kanade koja je kupila vakcina 5 puta vise od broja stanovnika.

 

https://www.amnesty.org/en/latest/news/2020/12/campaigners-warn-that-9-out-of-10-people-in-poor-countries-are-set-to-miss-out-on-covid-19-vaccine-next-year/

 


Sto se tice Oxforda, imaju najvise narucenih doza samo su pali u zapecak posle onog prekida testiranja.  Ali moguce da krenuti sa primenom u Indiji i pre nove godine.

 

I ja mislim da nam ovi sto nisu prelezali zavide 😄

 

Salim se, nemojte odmah skakati za vrat, nikad se ne zna kakve posledice mozemo imati (a mozda i necemo!).

 

Kao, uostalom, i za sve u zivotu - nema garancije!

 

 

 

 

  • Like 2
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, stefan81888 said:

Jedno je sigurno, ceniću više svoj fizički izgled kad mi opet poraste kosa. 😄

 

Krizni stab zaseda:

 

"Na ovoj sednici mogla bi biti doneta odluka kojom će se ublažiti pojedine dosadašnje mere. Prvenstveno, one koje se odnose na radno vreme radnji, ali i lokala uslužne delatnosti, poput fizerskih salona"

 

Kud si zurio?!

  • Like 1
  • Ha-ha 3
Link to comment
Share on other sites

17 minutes ago, stefan81888 said:

Jedno je sigurno, ceniću više svoj fizički izgled kad mi opet poraste kosa. 😄

 

Ja juce otisao da se posisam posle 2 meseca, vec me bilo sramota na video sastancima koliko sam rascupan, lik sedi do mene i ceka, smrklja non stop, ali pajsad:

svlaci masku,

istrese nos prstom

vrati masku

ja dobijem nervni slom.

 

Sto je najgore, liku kosa maksimalno trojka, uopste nije imao potrebe za sisanjem. Ako sam ovo pregrmeo, ne sisam se do maja. 

  • Like 1
  • Ha-ha 2
Link to comment
Share on other sites

15 hours ago, Baby said:

temporary weakness

 

 

temporary. to je skroz ok.

uostalom, pune apoteke lekova sa dugackim listama fantazmagoricnih nuspojava i za veci procenat od ovih. ne znam kad smo postali tako izbirljivi. jedini lek koji nema nuspojave ni kod koga je lek koji nije testiran, te i nije lek.

ja bih uzeo koja prva dodje, pa sta bude. posle za svaki slucaj jos neku koja se naknadno pojavi

Edited by handys
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, ras kass said:

 

Amnesty International  i druge civilne organizacije su vec kritikovale bogate drzave koje su pokupile 53% zaliha, poput Kanade koja je kupila vakcina 5 puta vise od broja stanovnika.

 

 Mislim da je ovo za Kanadu fake news. 

Prava vest je da je Kanada ugovorila oko 40 miliona vakcina, (sto jeste 5 x vise od broja stanovnika) ali taj plan obuhvata

verovatno narednih nekoliko godina, jer oni sve rade racunajuci najgori scenario)

Ti brojevi vezani su za razne firme, kao sto je Sanofi, Johnson I ostale koje su na dugackom stapu.

Kanada ce dobiti oko 6 miliona vakcina do aprila po ugovoru. Da vakcinise oko 8% populacije.

 

Link to comment
Share on other sites

37 minutes ago, Sunshine State said:

 

Krizni stab zaseda:

 

"Na ovoj sednici mogla bi biti doneta odluka kojom će se ublažiti pojedine dosadašnje mere. Prvenstveno, one koje se odnose na radno vreme radnji, ali i lokala uslužne delatnosti, poput fizerskih salona"

 

Kud si zurio?!

 

Ja sad mogu da otvorim frizerski salon koliko sam se ispraksovao, taman da navale mušterije. 😄

 

23 minutes ago, AgroLaki said:

 

Ja juce otisao da se posisam posle 2 meseca, vec me bilo sramota na video sastancima koliko sam rascupan, lik sedi do mene i ceka, smrklja non stop, ali pajsad:

svlaci masku,

istrese nos prstom

vrati masku

ja dobijem nervni slom.

 

Sto je najgore, liku kosa maksimalno trojka, uopste nije imao potrebe za sisanjem. Ako sam ovo pregrmeo, ne sisam se do maja. 

 

Ja zato ne uključujem kameru na sastancima. Jedino kad imam da šefom. Što je za 2 dana. Nisam ja baš dobro razmislio o svemu ovome, moraće i on da vidi kakvu dobru zimsku kapu imam. 

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...