Jump to content

[USA] SJEDINJENE AMERIČKE DRŽAVE - unutrašnja politika i uticaj na svetska kretanja


McCarthy

Recommended Posts

12 minutes ago, 𝓑𝓪𝓫𝔂 said:

 

Pa ne treba niko da se pobije oko toga pobogu. Svi imamo neki svoj stav, mozda ga kroz razgovore revidiramo. Zato ti kazem, nadji Kamali nesto konkretno, ne gluposti, jer je kontra produktivno. 

Sta god rekao bice protumaceno kao mizoginija ali mi na Balkanu, bar za sada ne razmisljamo da dovedemo Avu Karabatic i Miljanu Kulic na celo drzava, ma kakve bile te drzave.

Ako to zelite preko bare - slobodno.

Ako moze da se sredi da vam posaljemo kadar tog kvaliteta - jos bolje.

Izgleda da je zestoka potraznja na trzistu.

:classic_biggrin:

Link to comment
Share on other sites

9 minutes ago, Kronostime said:

Sta god rekao bice protumaceno kao mizoginija ali mi na Balkanu, bar za sada ne razmisljamo da dovedemo Avu Karabatic i Miljanu Kulic na celo drzava, ma kakve bile te drzave.

Ako to zelite preko bare - slobodno.

Ako moze da se sredi da vam posaljemo kadar tog kvaliteta - jos bolje.

Izgleda da je zestoka potraznja na trzistu.

:classic_biggrin:

 

Pa ne znam Kronos, ali stvarno ne mogu da ucestvujem u ovom razgovoru gde starlete poredis sa zenom koja je zavrsila fakultet i izborila se radom da je biraju dalje i dalje. 

 

Ali evo, ne mogu da ti ponudim nista pametnije na sve ovo sto pises, ali utehu i dalje mogu

 

ferrero-rocher-trifle-IG-720x720.jpg

 

 

 

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Maharaja said:

Porediti Kamalu Haris, sa ozbiljnom karijerom i solidnim obrazovanjem, sa spomenutim osobama je prejadno, i mnogo više govori o onome ko to poređenje pravi nego o Haris.

Hm Brown, mislim to niko ne negira zar ne?

Link to comment
Share on other sites

4 hours ago, Kronostime said:

Sta god rekao bice protumaceno kao mizoginija ali mi na Balkanu, bar za sada ne razmisljamo da dovedemo Avu Karabatic i Miljanu Kulic na celo drzava

 

Nije mi jasno čime te je Kamala Haris toliko istrigerovala da je porediš sa osobama koje vodaju po rijalitijima kao cirkuske tačke da bi gledaoci mogli da zadovolje svoje najniže voajerske porive, umesto da im omoguće da dobiju pomoć psihologa.

 

Ja bih se vratio na poređenje sa Anom Brnabić, tu možda i može da se iskopa neka legitimna kritika, evo možemo zajedno da probamo, pomozi mi.

 

- Obe su imale gafove u javnim nastupima, daju materijal protivnicima za tvrdnje da su "nepismene / glupe".

- Brnaba ume da bude jako bezobrazna, da li namerno ili zato što nema socijalnu inteligenciju... Daj nešto za Kamalu, šta je to što te toliko vređa?

- I Brnaba i Kamala su žene iz manjinskih/ugroženih (ili ne?) grupa, jedna lezbejka, druga crnkinja. "Optužba" je da je to jedino što ih preporučuje za funkciju. Uz to, ni Brnaba ni Kamala ne potiču iz ekonomski nižih klasa, već iz relativno dobrostojećih porodica srednje klase, te se tvrdi da stoga nisu prave predstavnice obespravljenih i da je to samo predstava i šminka.

- U vezi sa prethodnim, nije loše pokazati da gej populacija ne podržava Brnabu, kao što ni crna populacija ne podržava Kamalu. Ovo prvo nećemo moći da proverimo na izborima, ovo drugo hoćemo, uskoro i na najvišem nivou, makar bilo i relativno u odnosu na Trampa.

- A u vezi sa tim: Brnaba nikada ni na jednu funkciju nije odabrana svojim imenom i prezimenom od strane glasača na demokratskim izborima. Postavljena je najpre na ministarsko, a zatim premijersko mesto, direktno od strane Vučića. Kamala je birana na javne funkcije kao Kamala Haris, od strane običnih građana sa pravom glasa, bila je i senator.

 

To je to od sličnosti ali i bitnih razlika koje vidim ovako na prvu loptu, ajd dodaj još nešto pa da napravimo slučaj.

 

Edit: ne videh da je Kronos otputovao na dvonedeljni godišnji...

Edited by Smrtokapa
  • Like 6
Link to comment
Share on other sites

6 hours ago, Kronostime said:

Sta god rekao bice protumaceno kao mizoginija ali mi na Balkanu, bar za sada ne razmisljamo da dovedemo Avu Karabatic i Miljanu Kulic na celo drzava, ma kakve bile te drzave.

 

Nema šta da bude protumačeno kao mizoginija, tvoja poređenja sve vreme jesu mizogina. 

 

Ne vidim da si se rasturio od potenciranja Trampovog slučaja, tu naravno ide priča nije dokazano... 

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Smrtokapa said:

 

Nije mi jasno čime te je Kamala Haris toliko istrigerovala da je porediš sa osobama koje vodaju po rijalitijima kao cirkuske tačke da bi gledaoci mogli da zadovolje svoje najniže voajerske porive, umesto da im omoguće da dobiju pomoć psihologa.

 

 

Moje licno misljenje, koliko pratim Kronosa, neka me ispravi kada se vrati ako sam u krivu je da on uopste nije protiv Kamale, nego je trigerovan ovim, kao vecina Srba koje ja poznajem (ovde):

 

13. oktobar 2016

Spoiler

“First of all let me tell you it was a great mistake to bomb the Serbians who were our allies in both world wars,” Trump told the Serbian weekly magazine Nedeljnik, according to a translation carried by Newsweek. “Serbians are very good people. Unfortunately Clinton’s administration was very damaging to the Serbians, they made a mess in the Balkans. I have apologized before to the Serbians for the actions and our policy primarily Clinton’s. I will strengthen the relationship with the Serbian government. When I take office the foreign policy will change the course for the better.”

 

I da su od uzbudjenja propustili vec narednog dana vest:

 

14. oktobar 2016

Spoiler

The office of US Republican candidate Donald Trump has dismissed claims that he told a Serbian media outlet in an interview that he regretted US-led airstrikes against Serbia in 1999.

 

jer urbana legenda kruzi i dalje... Tramp mirotvorac, covek protiv rata... 

E sad, Kamala se nasla na putu, pa je red da joj se pripise nesto. Bilo ko drugi da je na njenom mestu, isto bi se desavalo. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

35 minutes ago, 𝓑𝓪𝓫𝔂 said:

I da su od uzbudjenja propustili vec narednog dana vest:

...

jer urbana legenda kruzi i dalje... Tramp mirotvorac, covek protiv rata...

 

Intervju je verovatno bio genuine, ali su onda rešili da se vade jer im se ne isplati. Ali i to pokazuje koliko ih zapravo zabole za balkanske detalje i sitna crevca.

Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, Smrtokapa said:

 

Intervju je verovatno bio genuine, ali su onda rešili da se vade jer im se ne isplati. Ali i to pokazuje koliko ih zapravo zabole za balkanske detalje i sitna crevca.

 

Pa naravno da ih zabole. 

Secam se da sam pre... 15tak godina gledala neki video gde sede Putin i eto na zalost ne secam se ko od nasih, posle nisam mogla vise da nadjem taj video, volsebno je ispario sa youtube, gde ovaj nas nesto kuka, a Putin mu odgovara 'ma mali ste vi narod' u stilu, koga vi interesujete. Ali izes ga, brejvosuju ih po potrebi ko je prijatelj i ko ce pomoci... 

 

Tramp i ako je ovo rekao, rekao je zbog Hilari, ne zbog Srbije... ali izes ga, Putin i Tramp su zvezde bez premca za Srbe. 

Link to comment
Share on other sites

Po meni ovo je ironija, covek koji je bio carrier politician 50 godina, I koga je senilnost ili demencija skinula sa pozicije, trazi da se ogranici koliko sudije u SC mogu da ostanu na poziciji, jer mu se ne svidja kako presudjuju. SC mora da obrazlozi svaku svoju odluku, dok je on izdavao izvrsne naredbe koje su bile u suprotnosti sa presudama. 3 grane vlasti su postavljene u Ustavu da bi postojala kontrola, sve 3 su nezavisne a jednake. Ovo sto on pokusava, iako je samo za show, jer nema sanse da prodje, je pokusaj da se izvrsnoj vlasti da kontrola nad judiciary. To je protiv svega u Ustavu, on hoce da menja Ustav jer ne kontrolise jednu granu vlasti. I posle kazu Tramp je opasnost po demokratiju, da je Tramp to probao vristanje bi se culo do Marsa (metafora).

Link to comment
Share on other sites

Ajd ne lupetaj. Tramp je uzurpirao sud postavivsi troje sudija, jos se hvali kako njemu treba zahvaliti za roe v wade... a i jasno je za koga su prosirili predsednicki imunitet. Bukvalno im ne moze niko nista, pritom treba 2/3 kongresa da se slozi da impicuju sudiju koji je korumpiran (dvojica ih je). 

Uzurpirao je i Bill Barra i ovaj to stidljivo priznao cutanjem, prekinuo istragu na zahtev... no obstruction, no collusion.

 

Jbg jos ne znas sta je predlog i jos ne znas da i ti mozes da das predlog. PREDLOG!!

 

I opet genijalan potez Bajdena koji zna da to nece biti usvojeno, nego vam talasa vodu do poslednjeg momenta. Btw sudija Roberts (drugi put pisem sve ovo) se slaze sa njim da treba ograniciti godine za sudije. Zar im 18 godina nije dovoljno? 

 

Zamisli scenario, odu pored Sotomayor 70 u penziju, Alito 74, Thomas 76... u naredne 4 godine mogu i da se izvrnu, pobedi Harris i stavi troje od 35 godina starosti. Pobedi jos jednom, ode Roberts u penziju, stavi jos jednog od 35 godina. Pa kada ce vasa casna stranka dobiti priliku da postavi novog?!

 

Partija zakona i reda kandidovala krimosa. Bravo! 

 

Link to comment
Share on other sites

10 minutes ago, 𝓑𝓪𝓫𝔂 said:

Ajd ne lupetaj. Tramp je uzurpirao sud postavivsi troje sudija, jos se hvali kako njemu treba zahvaliti za roe v wade... a i jasno je za .koga su prosirili predsednicki imunitet. Bukvalno im ne moze niko nista, pritom treba 2/3 kongresa da se slozi da impicuju sudiju koji je korumpiran (dvojica ih je). 

Uzurpirao je i Bill Barra i ovaj to stidljivo priznao cutanjem, prekinuo istragu na zahtev... no obstruction, no collusion.

 

Jbg jos ne znas sta je predlog i jos ne znas da i ti mozes da das predlog. PREDLOG!!

 

I opet genijalan potez Bajdena koji zna da to nece biti usvojeno, nego vam talasa vodu do poslednjeg momenta. Btw sudija Roberts (drugi put pisem sve ovo) se slaze sa njim da treba ograniciti godine za sudije. Zar im 18 godina nije dovoljno? 

 

Zamisli scenario, odu pored Sotomayor 70 u penziju, Alito 74, Thomas 76... u naredne 4 godine mogu i da se izvrnu, pobedi Harris i stavi troje od 35 godina starosti. Pobedi jos jednom, ode Roberts u penziju, stavi jos jednog od 35 godina. Pa kada ce vasa casna stranka dobiti priliku da postavi ovog?!

 

Partija zakona i reda kandidovala krimosa. Bravo! 

 

Ne lupaj. Talasa vodu, odlican potez. Znaci proznajes da je ovo marketinski potez? 

Link to comment
Share on other sites

46 minutes ago, Angelia said:

Ne lupaj. Talasa vodu, odlican potez. Znaci proznajes da je ovo marketinski potez? 

 

Naravno da jeste. Ti zaista mislis da je covek toliko retardiran da misli da ovo moze da prodje sa 2/3?!

Sto ne znaci da radi nesto protiv ustava kako ti to predstavljas. 

 

A i sto ne bi bio? Neko pravi marketinske poteze polisama i zakonima, a neko ode na mitinge i onda kao neka uvredjena babetina vredja komsinice do iznemoglosti. Izradio vas je Bajden kao decu pred poslasticarnicom kad je najavio da on dalje ne ide. Eno ne sme Kamali na crtu... kao, jao, nema sta da idem, svi me znaju 😂

 

Kakav kreten

 

Edited by 𝓑𝓪𝓫𝔂
Link to comment
Share on other sites

5 hours ago, Angelia said:

Po meni ovo je ironija, covek koji je bio carrier politician 50 godina, I koga je senilnost ili demencija skinula sa pozicije, trazi da se ogranici koliko sudije u SC mogu da ostanu na poziciji, jer mu se ne svidja kako presudjuju. SC mora da obrazlozi svaku svoju odluku, dok je on izdavao izvrsne naredbe koje su bile u suprotnosti sa presudama. 3 grane vlasti su postavljene u Ustavu da bi postojala kontrola, sve 3 su nezavisne a jednake. Ovo sto on pokusava, iako je samo za show, jer nema sanse da prodje, je pokusaj da se izvrsnoj vlasti da kontrola nad judiciary. To je protiv svega u Ustavu, on hoce da menja Ustav jer ne kontrolise jednu granu vlasti. I posle kazu Tramp je opasnost po demokratiju, da je Tramp to probao vristanje bi se culo do Marsa (metafora).

Kako tumacis ovo?


2016. nakon smrti saveznog sudije Antonin Scalia; 9 meseci pre izbora

"Amerikanci bi trebali da daju svoj glas pri izboru novog sudije. Zbog toga mesto ne bi trebalo popunjeno dok ne dobijemo novog predsednika".

Predlog Obame nije ni uzet na razmatranje u Senatu. Stabilni nakon toga instalira Neil Gorsucha.

2020. 6 nedelja pre izbora
Mitch McConnell radi ubrzano na tome, da stabilna budala moze instalirati odmah jos jednog sudiju. Za sada su dva republikanska senatora protiv. ***

Pogledajte jos ovog ljigavca na istu temu 2018. - Lindsey Graham

 


Hebeni karakteri, ovi republikanci.

 

PS

Trump nominates judge Amy Coney Barrett to Supreme Court

 

Barrett’s nomination comes just over a week after the death of longtime Supreme Court Justice Ruth Bader Ginsburg on September 18.

 

Edited by Dragan
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Mozda ja treba da se izvinim formuskim drugarima na ovakvo reagovanje. Evo objasnicu i zasto.

 

Ja zivim u zgradi sa jos jedno 600 individua. Otprilike nema sanse da udjem u lift ili sidjem u dvoriste i da ne naletim na nekog. Svi su spremni na pricu o politici vec u sledecoj recenici posle 'zdravo' 

Oko mene su vecina republikanci, velika vecina. I svi oni bez izuzetka pricaju isto ovo sto Andja prica, copy/paste (zavisi sta je bila vest tog dana). Prvo sam pokusala da kazem moje vidjenje, nije islo, jezivo su rigidni. Apsolutno ih nista ne interesuje, samo da ga dovedu na vlast. Cesto razlog zasto artikulisu kao nize takse i smanjenje administracije. 

 

Nije bas nepoznato, vec sam sve ispisala da ne volim Trampa i zasto ga ne volim, skraceno, mislim da su autoriteti uvek za proispitivanja, specijalno ako su idioti. 

 

Ovih poslednjih mesec dva postaje totalno neizdrzivo. Gledam ljude koji su mahom inteligentni kako su nacisto opsednuti kao zacarani (i agresivni) i uopste ne vide opasnost u onom sto dolazi ili se nadaju da ce svojom odanoscu biti privilegovani (napokon bolji od drugih bar u necem), nesvesni totalno da oni nece biti na toj listi privilegovanih a da ih preskupo ne kosta. 

 

Nancy Maclean je profesor istorije i politickih nauka na Duke University. 

 

Spoiler
Spoiler

 

Donald P. Moynihan profesor politickih nauka na Georgetown University 

 

 

Sen. Sheldon Whitehouse

 

 

 

 

I to sve da bi jedan krimos sacuvao svoje matoro dupe van zatvora. 

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

5 hours ago, Dragan said:

Kako tumacis ovo?


2016. nakon smrti saveznog sudije Antonin Scalia; 9 meseci pre izbora

"Amerikanci bi trebali da daju svoj glas pri izboru novog sudije. Zbog toga mesto ne bi trebalo popunjeno dok ne dobijemo novog predsednika".

Predlog Obame nije ni uzet na razmatranje u Senatu. Stabilni nakon toga instalira Neil Gorsucha.

2020. 6 nedelja pre izbora
Mitch McConnell radi ubrzano na tome, da stabilna budala moze instalirati odmah jos jednog sudiju. Za sada su dva republikanska senatora protiv. ***

Pogledajte jos ovog ljigavca na istu temu 2018. - Lindsey Graham

 


Hebeni karakteri, ovi republikanci.

 

PS

Trump nominates judge Amy Coney Barrett to Supreme Court

 

Barrett’s nomination comes just over a week after the death of longtime Supreme Court Justice Ruth Bader Ginsburg on September 18.

 

Da su politicki iskoristili situaciju, sta si ocekivao? 

Ja samo kazem da dok to prigovarate Repsima, Dems rade isto a cesto I vise. Sta je bio Russian collusion dve godine?

Sa druge strane ne secam se da su Reps ikad pokusavali da napadaju SC. Prljava borba tog tipa je otvorena sa Hilari, koja nije mogla da podnese da je izgubila od jednog Trampa. I sad imamo podeljenu zemlju, u kojoj obe strane misle da je ona druga kult. Jedna stvar je kad u kampanji pricas svasta, a druga kad nakon izbora nastavis da ganjas drugu stranu. Tu ukljucujem I Trampovo ponasanje 2021, koje je bilo reakcija na 4 godine neprestanih napada. Neko mora da stane. To se ocekivalo od Bidena, ali se izjalovilo.

Eto ti Baby kaze kako su republikanci "jezivo rigidni" zato sto misle da ce imati bolje poreze I manju administraciju sa Trampom. Zato sto im se ne svidja politika ove administracije. Sta je tu jezivo, nemam pojma. Ali kad demsima kazes pa znas sta ljudi brinu o svom zivotu, odmah krene "Tramp Hitler, opasnost po demokratiju". To je valjda ne-jezivo rigidno. 

Link to comment
Share on other sites

34 minutes ago, Angelia said:

Da su politicki iskoristili situaciju, sta si ocekivao? 

Ja samo kazem da dok to prigovarate Repsima, Dems rade isto a cesto I vise. Sta je bio Russian collusion dve godine?

Sa druge strane ne secam se da su Reps ikad pokusavali da napadaju SC. Prljava borba tog tipa je otvorena sa Hilari, koja nije mogla da podnese da je izgubila od ...

Neverovatno, ali nista drugo nisam ni ocekivao.

I sta kazes, Biden napada SC, uzurpira podelu moci, ide ka diktaturi ... Hilari je pocela prljavu borbu, kada republikanci 2016. 9 meseci pred izbore sprecavaju Obamu da izabere sudiju u SC, kunuci se da tako treba, jer narod, a onda 2020. 6 nedelja pred izbore puj pike ne vazi.

Meni je sve to od moralnih republikanskih stubova drustva odvratno, licemerno, a veci deo tvog ostalog "odgovora" 🙄

 

Edited by Dragan
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Nasmejala me je `debata sa kronosom`, kao neko nesto tvrdi a on kao oponira i tako u nedogled na par strana. Za ono sto kronos ima da kaze na ovu temu a ne secam se da je obilno ucestvovao osim ovih dana, znaci za takvu lisenost odredjenih informacija ili znacenja, neko vreme necemo imati priliku da sa njim vodimo zaumnu raspravu, ovo se naravno ne odnosi na mene vec na one koji rado raspravljaju na takav nacin. Pritom nismo culi sta mu tacno odgovara ili ne odgovara kod Kamale, Bidena ili Trumpa. Sto je krajnje i nebitno posebno kada se u pricu upletu neki srpski junaci i junakinje, za koje pola foruma nikad culo.....ili knezevi i carevi i recepti....To vise izgleda kao - `dosadno je pa hajd da nesto zvrljam a ko se primi primio se`...

 

Npr. nismo culi nikakvo misljenje o Kamali u smislu da li ce nastaviti da bude Biden, ili ce biti AOC....ili ce iznaci neki srednji put. Posebno da li ce da popravi imidz Drzava tako da belosvetske `bubasvabe` ne izlaze tako slobodno i qrcevito iz svojih kanalizacionih otvora i prete najezdom....

 

 

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

50 minutes ago, Dragan said:

Neverovatno, ali nista drugo nisam ni ocekivao.

I sta kazes, Biden napada SC, uzurpira podelu moci, ide ka diktaturi ... Hilari je pocela prljavu borbu, kada republikanci 2016. 9 meseci pred izbore sprecavaju Obamu da izabere sudiju u SC, kunuci se da tako treba, jer narod, a onda 2020. 6 nedelja pred izbore puj pike ne vazi.

Meni je sve to od moralnih republikanskih stubova drustva odvratno, licemerno, a veci deo tvog ostalog "odgovora" 🙄

 

9 meseci pre izbora, niko nije znao da ce par godina kasnije da promene pricu. Ne treba gledati na tok vremena kao da se nije desilo. Znaci da, blokirali su Obamu, ali niko nije ni imao ideju da ce Tramp dobiti izbore, ili da ce birati jos jednog sudiju u svom mandatu. U medjuvremenu se desilo sta se desilo sa Hilari. 

Link to comment
Share on other sites

Nisam imao tu priliku da na ovom mestu uporedim Anu Brnabić i Kamalu Haris, niti želim da ulazim u ispravnosti tih paralela, ali mi je ipak upečatljiva jedna sličnost koju niko nije pomenuo, barem onako na prvu loptu: Anu Brnabić su na početku ismevali čak i neki njeni naprednjaci, a koalicioni partneri poput Palme su joj javno udarali na seksualno opredeljenje,

 

Slično je i na ovom mestu ismevana Kamala Haris, a dovođenje u pitanje njenih kompentencija čak su činili i oni koji ne mogu očima da gledaju Trampa. Prelistajte temu unazad i videćete kako su ovde okarakterisali Haris oni koji nikada ne bi dali glas Trampu, kao i to da su pojedini tvrdili da republikanci mogu da izgube od Haris samo ako u međuvremenu ogromni meteor zvekne drito u planetu.

 

Pa i njene stranačke kolege su, u nebrojeno navrata tokom godina mandata a i kada je ušla u trku na prošlim izobrima, tvrdile da je ona nepodobna čak i za kandidata, a kamoli za predsednika SAD.

 

I kad se uporede ti pogledi na te dve žene, jasno je da čak i pojedini njihovi stranački kompanjoni i zagovornici pobede kandidata SNS i američke Demokratske stranke smatraju da su umesto njih mogle da budu i lutke,... Čak i hologrami...

 

Sad, naravno, ide pranje od tih napisa koji su nekada pružali jasnu i nedvosmislenu karakterizaciju Kamale Haris, ali to je i očekivano i legitimno...

 

Jer knjiga je spala na nju. I sad nema nazad.

 

 

Edited by Nek grmi jako
Link to comment
Share on other sites

Harris je za Trump-a I Biden-a u sadasnjem stanju intelektualni gigant i etalon sposobnosti za vodjenje zemlje. Moze li USA napraviti bolji izbor od nje- vjerovatno postoje desetine i stotine onih koji bi to bolje radili - sa obje strane politickog spektra , ali jednostavno ovaj put nisu “u ponudi”, tako da se ne zamajavamo sa neumjesnim poredjenjima - na ovim izborima joj nema ravnog. Da li ce dobiti izbore - ne znam. Nadam se da hoce ali se pribojavam kako Trump-ove pobjede tako i talasa posljedica koje ce osjetiti citav svijet- od ucvrscivanja Orbana, Erdogana, Vucica pa do sirenja Kju Trux Klana po Kanadi…Dovoljno je vidjeti ko u svijetu navija za Trump-a da bi sve bilo jasno… I to ne zbog smanjenja takse 

Edited by ters
  • Like 7
Link to comment
Share on other sites

Odlična je Kamala za sada. Nastupi su joj pozitivni i mislim da ciljaju na mlade. Njima je ovaj način obraćanja bliži nego Trampova bulažnjenja o močvarama. Pošto je kod vas u SAD to prilično komplikovano da li se ona vodi kao crnac ili azijat ili neka kombinacija ?

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

42 minutes ago, Klotzen said:

Odlična je Kamala za sada. Nastupi su joj pozitivni i mislim da ciljaju na mlade. Njima je ovaj način obraćanja bliži nego Trampova bulažnjenja o močvarama. Pošto je kod vas u SAD to prilično komplikovano da li se ona vodi kao crnac ili azijat ili neka kombinacija ?


Velikom broju kultista je dovoljno to sto nije bijela I sto nije muskarac da bi ih trigerrovala, tako da je nebitno da li je smatraju South Asian ili African American. Dobar broj Trampovih biraca su likovi koji su se uzjogunili sa Obaminom pobjedom I kandidaturom Hilary Clinton - ti ce uraditi sve da im predjsdnik ne bude ni zena, ni neko druge boje koze. Vecina Amerikanaca ipak nije takva i u njih polazem ono malo nade sto je ostalo.

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, 40Wins said:

 

 

Ipak stoji poredjenje sa Brnabitchkom. Da se nadamo da ova likusha makar nije toliko podla, pokvarena, lazljiva, gramziva i četnik kao Ana. 

Ja iskreno ne pratim politiku u SR tako da veoma malo znam o Ani Brnabic, uglavnom ovde na forumu cujem o njoj, tako da nemam stav. 

Kamala nema nikakav sadrzaj, nikakve principe, ona je karijerista, na neki nacin slicna Trampu kao oportunista (iako on ima uspesniju istoriju od nje), sa druge strane kao I Biden ona je samo puppet za Dems, nece nista voditi jer joj niko nece dati. Ako dobije izbore, sve sto gledamo je nastavak Obame I Hilari. 

I kao sa Trampom prve 4 godine, ili Bidenom, ima da sedimo I cekamo sta ce da kaze da nas natera da pocrvenimo. Tramp je u ovom slucaju barem poznat koeficijent, I ima dobar track record u ekonomiji. Ona samo ima word salad.

Ako predsednika biramo na Tik toku, to nam je sto nam je.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...