Jump to content

[USA] SJEDINJENE AMERIČKE DRŽAVE - unutrašnja politika i uticaj na svetska kretanja


McCarthy

Recommended Posts

21 hours ago, Amigo said:

Po meni jedini nedostatak Kalgarija je da je malo izolovan, inace super grad, nov, izgradjen, ekonomija solidna itd.

Sto se tice zime, jbga Kanada, tu se zna kako je u tom segmentu, kao i cela Skandinavija.

Kalgari je super i zimi. Planine su blizu, skijanje je jeftinije nego u Evropi, a može se i besplatno nordijsko-skijati po gradu i okolini, klizanje je besplatno na mnogim mestima po gradu... A kad dosadi letova za Meksiko ima na pretek.

 

Samo dobra odeća i koristiti zimu maksimalno.

Link to comment
Share on other sites

10 hours ago, bohumilo said:

U to ne sumnjam uopšte, Pinker je - kao i njegova gospođa - apsolutno sjajan tip (nije to džabe da je bezvredna maoistička rulja htela da ga ućutka i kanseluje). Čitao sam ovu njegovu prethodnu knjigu Enlightenment now (Prosvećeni svet, što je naslov pod kojim je dostupna na srpskom jeziku), raskošni tour de force racionalnosti i njenih vanrednih rezultata - potpuno odsutnih iz dnevne medijske kloake - koji se ne može dovoljno snazno preporuciti.

Blank Slate takođe, još jedna fantastična knjiga. Sjajno je objasnio pozadinu konflikta levice i desnice, i naravno zašto nismo tabula rasa. Plus se racionalno udubio u mnoge tabu teme, poštovanje. 

Link to comment
Share on other sites

Freedom/Never Kevin grupa glasa protiv McCarthy-ja da bude speaker. To su kao neki veci Trampisti od Trampa, drain the Swamp itd. Nista jako uzbudljivo. McCarthy ce na kraju morati da odustane ili da im da neka ovlascenja koji ce mu otezavati/obezvrediti posao ako bi dobio.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Ne sumnjam da ce javiti par primeraka sa “a gde je obezbedjenje vrtica bilo da pregleda decu da li unose utoke u jaslice??”

9e286ca5e2352652d6b700c489eb5a78.jpg
 

The only thing that stops a bad 6 year old with a gun is a good 6 year old with a gun.

    •    NRA (probably)

Edited by deez nuts.
  • Tuzno 2
  • WOW 1
Link to comment
Share on other sites

5 hours ago, deez nuts. said:

Ne sumnjam da ce javiti par primeraka sa “a gde je obezbedjenje vrtica bilo da pregleda decu da li unose utoke u jaslice??”

9e286ca5e2352652d6b700c489eb5a78.jpg
 

The only thing that stops a bad 6 year old with a gun is a good 6 year old with a gun.

    •    NRA (probably)

Vidim malo zbunjenosti u postu. Pitaš šta, a ne nudiš kako. Znači da nema dozvole za posedovanje oružja 6-ogodišnji dečak ne bi mogao da kupi.

Doduše i za vaspitačica je mogla da pregleda posed tog đake pre nego se kačila.

Eto, dao sam vam razlog za pisanje. Opletite.

:krstipd4:

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Rođena Beograđanka, tamo živi skoro dve decenije, ako ne i više.

 

Quote

Moj san se ostvario sa prvim poslom u SAD 2005.

https://www.republika.rs/hronika/hronika/406447/ana-vols-secanje-beograd-objava

 

Evo jednog od svežijih članaka na sajtu čikaškog ABC-ja.

https://abc7chicago.com/ana-walshe-cohasset-ma-missing-woman/12672719/

Edited by erwin
Link to comment
Share on other sites

10 hours ago, Constantin said:

Nestala Beogradjanka u Masačusetsu. Policija intezivno traga za njom. Forumašice ???....forumaši...

Ti kao onaj deda sa pijace, valjda iz price Mome Kapora, dok je bio normalan. Onaj sto kad se neko vracao u Ameriku pa kupovao flasu rakije da ponese, a deda prodavac kad je cuo zasto ovaj kupuje rakiju, dao mu drugu "ispod tezge", kao, evo ponesi ovu bolju, necu ja da se brukam tamo u Americi :lol_2: Koja je verovatnoca da neko sa foruma zna za Beogradanku iz Masačusetsa koja je emigrirala pre 17, 18 godina :classic_smile:

  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

Kako su glupava ova izvestavanja oko nestalih osoba, pa ne zna covek sta da misli. Na kraju nisi siguran da li su novinari debili ili je policija debilna. Poslednji put je vidjena od strane njenog rodjaka oko 5 ujutro kada je kretala. I sada policija ako nema neke dokaze koje bi pomogle da nastave potragu ce prekinuti potragu. 

 

Mislim, jbt gde su neka zdravorazumska pitanja tipa, da li je uopste izasla iz kuce, da li je sela u svoj auto, u neciji drugi auto i odvezla se, da li je pokupio uber.... Ako je izasla iz kuce sama i sela i odvezla se, a rodjak video, sto bi preturali po dvoristu i okolini?! Sta je rodjak radio tamo u 5 ujutro budan bas da nju vidi?! Sto ne slede pare, cesto one vode do resenja. 

 

To sto muz ima kriminalni dosije, mislim, nije isto falsifikovati umetnicka dela ili ih krasti i ubiti sopstvenu zenu, majku tvoje troje dece koje posle treba da odgajas sam. 

Mozda je njoj pukao film, pa napravila neki backup plan i zapalila od tog zivota. Milion varijanti. Izvestaji su debilni, policija kao nesto radi.

 

Pre 10 dana maznu auto prijatelju iz obezbedjene garaze zgrade gde zivi. On pozove policiju, oni dodju popisu i kazu mu da je na redu za 3 nedelje kada ce se baviti njegovim kolima. U medjuvremenu on kontaktirao proizvodjaca i posle 3 dana ubedjivanja oni uspeju da lociraju auto ali nece da mu kazu gde je da ne upadne u problem, nego ce reci policiji. Policija nema vremena da ode da pogleda da li je auto tamo. Za dva dana ga zovu proizvodjaci (BMW) i kazu da moze da ode auto je lociran sada na parkingu odvukao ga pauk. On dodje, od auta ostala samo skoljka. I sada, svaki dan koji stoji auto, treba da plati, a ne moze da ga odveze. Toliko gluposti za cuti od same policije da se covek uopste zapita cemu sluze. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Muz uhapsen, zbog "misleading the police" iako stvarno nije isto falsifikovati umetnicka dela, I resiti se zene kad si kucu prodao za 1.4 mill. Medjutim za sada policija nema dokaza da je ona otisla iz kuce.

Videcemo, ali statistika nije na njegovoj strani.

Ja nisam ni skontala iz prvih vesti da je ona iz SR dok ovde nisam videla. 

 

Crna hronika, takvih u zemlji od 300+ miliona ima dosta.

Uvek me zbuni kako ljudi odluce da ubiju nekog bliskog. Ne ono u afektu, to razumem, desava se. Ili u mentalnom stanju, kriminalu itd. Ali da neko isplanira da ubije blisku osobu mi je totalni zbun. 

Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, Angelia said:

Muz uhapsen, zbog "misleading the police" iako stvarno nije isto falsifikovati umetnicka dela, I resiti se zene kad si kucu prodao za 1.4 mill. Medjutim za sada policija nema dokaza da je ona otisla iz kuce.

Videcemo, ali statistika nije na njegovoj strani.

Ja nisam ni skontala iz prvih vesti da je ona iz SR dok ovde nisam videla. 

 

Crna hronika, takvih u zemlji od 300+ miliona ima dosta.

Uvek me zbuni kako ljudi odluce da ubiju nekog bliskog. Ne ono u afektu, to razumem, desava se. Ili u mentalnom stanju, kriminalu itd. Ali da neko isplanira da ubije blisku osobu mi je totalni zbun. 

 

Pa bokte ako vec planiras da smaknes zenu i da se izvuces moras biti totalni kreten da to uradis bez dokaza da je napustala kucu. 

Najgore je sto se mahom ubistva (pojedinacna) u vecini desavaju od onih koje poznajes, cesto najblizih. Isto kao i otmica dece, mahom su roditelji, razvedeni. 

Ja jos nigde nisam procitala neku normalnu vest da objasni ko je rodjak koji ju je video da odlazi u 4-5 ujutru?! Tek to mi je glupost. 

On 1/7/2023 at 6:11 AM, deez nuts. said:

Vaspitacica je mogla biti naoruzana i da ga izbusi u samoodbrani, ovako je pojela metak ni kriva ni duzna. I ostala deca su mogla biti naoruzana, pa da pucaju ovom malom u kolena i zauzdaju dok ne dodje policija. 

 

To im je i bila ideja, da naoruzaju nastavnike. Interesantno bi bilo da ona objasni zasto je izresetala sestogodisnjaka ?!?! Obesili bi je za primer samo tako. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

7 hours ago, Baby said:

 

Pa bokte ako vec planiras da smaknes zenu i da se izvuces moras biti totalni kreten da to uradis bez dokaza da je napustala kucu. 

Najgore je sto se mahom ubistva (pojedinacna) u vecini desavaju od onih koje poznajes, cesto najblizih. Isto kao i otmica dece, mahom su roditelji, razvedeni. 

Ja jos nigde nisam procitala neku normalnu vest da objasni ko je rodjak koji ju je video da odlazi u 4-5 ujutru?! Tek to mi je glupost. 

 

Zato sam I rekla da je statistika protiv njega. A ne bi bio ni prvi ni poslednji da "lose" isplanira ubistvo. 

I ovaj sto je ubio 4 studenta je mislio da je isplanirao savrseno ubistvo. Zeznulo ga ancestry.com ili tako nesto.

Mislim, nadam se da je ona samo odlucila da nestane, ali ....  

Link to comment
Share on other sites

Quote

Prosecutors: Bloody knife found in basement of Ana Walshe’s Cohasset home; husband held on $500K bail
Brian Walshe also purchased hundreds of dollars worth of cleaning supplies, authorities said.

https://www.boston.com/news/crime/2023/01/09/prosecutors-bloody-knife-found-in-basement-of-ana-walshes-cohasset-home-husband-held-on-500k-bail/?p1=hp_primary

Link to comment
Share on other sites

9 hours ago, Angelia said:

 

Mislim, nadam se da je ona samo odlucila da nestane, ali ....  

 

Mozda je odlucila, a on prozreo... 

 

2 hours ago, deez nuts. said:

A cek, zasto taj slucaj uopste zanimljiv medijima? Zato sto je “rodjena u Beogradu!!!!!” ili nesto drugo?

 

Pa eto tako da bi o necemu pricali, kao ono Milutin kako se zvase, pa oni sto im drzava 'otela' decu... Vodimo abrove, igramo se detektiva, razmisljamo naglas, biraj razlog... neces pogresiti... 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...