Jump to content

[USA] SJEDINJENE AMERIČKE DRŽAVE - unutrašnja politika i uticaj na svetska kretanja


McCarthy

Recommended Posts

31 minutes ago, Angelia said:

 

Iz nekog razloga su milijarderi uvek idioti I manijaci po tebi.

 

 

Iz nekog razloga mi nadji gde sam osim za Trampa i Muska (plus Bezos za tretman zaposlenih) rekla da je iko idiot! Ova dvojica su kompletni idioti. Evo gledaj slobodu govora (ustvari tebe interesuje da se utisaju oni sto ne zelis da cujes)

 

 

Platis 8 dolara i mutiras koga hoces da ostali ne vide njegov post. Sve bolje od boljeg. 

Mislim, ne vidim koliko dugo jos moze da potraje twitter, teslu je vec demolirao, a niko nece da investira po istoj ceni koju je platio u twitter, oglasivaci pobegli. Stvarno genijalno, tip je retard. 

 

Luj viton ga presibao na listi najbogatijih, ne zato sto je povecao zaradu, nego zato sto je ovaj spalio tudje milijarde da bi dosao u situaciju da mu drzava da, a toliko je protiv subvencija i komunizma. Plus mora da laze, tako to ide u njegovom poslu 😂 

 

 

Link to comment
Share on other sites

On 12/17/2022 at 3:01 PM, Baby said:

 

Iz nekog razloga mi nadji gde sam osim za Trampa i Muska (plus Bezos za tretman zaposlenih) rekla da je iko idiot! Ova dvojica su kompletni idioti. Evo gledaj slobodu govora (ustvari tebe interesuje da se utisaju oni sto ne zelis da cujes)

 

Aha znaci Gejts i Soros su ok? Oni nisu idioti?

Iskreno mene interesuje samo sloboda govora, nikad nisam rekla nista drugacije, tako da ti je ova konstatacija laz.

 

On 12/17/2022 at 3:01 PM, Baby said:

 

Platis 8 dolara i mutiras koga hoces da ostali ne vide njegov post. Sve bolje od boljeg. 

Mislim, ne vidim koliko dugo jos moze da potraje twitter, teslu je vec demolirao, a niko nece da investira po istoj ceni koju je platio u twitter, oglasivaci pobegli. Stvarno genijalno, tip je retard. 

Cekaj, sloboda govora znaci da imas pravo da kritikujes i da iznosis svoje stavove, ne znaci da ja moram da te slusam, tako da je block savrseno legitimna opcija. Ne koristim Twitter pa ne kontam sta ovo mute znaci.

 

On 12/17/2022 at 3:01 PM, Baby said:

Luj viton ga presibao na listi najbogatijih, ne zato sto je povecao zaradu, nego zato sto je ovaj spalio tudje milijarde da bi dosao u situaciju da mu drzava da, a toliko je protiv subvencija i komunizma. Plus mora da laze, tako to ide u njegovom poslu 😂 

 

 

Netacno, pretekao ga je zbog pada vrednosti Teslinih akcija, to nije nista neobicno za one koji svoje pare drze u akcijama.

Link to comment
Share on other sites

34 minutes ago, Angelia said:

 

Aha znaci Gejts i Soros su ok? Oni nisu idioti?

 

 

Nisu. Sto bi bili? Zato sto desnicari misle kako finansiraju ljude da im prave probleme? Gluposti. Soros bi odavno bankrotirao da je finansirao sve te budalastine koje mu kace. Ima zilion leta, boli ga dupe ko ce gde biti jer sutra njega biti nece.

 

Mozda da promenis izvor informisanja pa malo oladis od tih anonovskih teorija. 

 

36 minutes ago, Angelia said:

 

Cekaj, sloboda govora znaci da imas pravo da kritikujes i da iznosis svoje stavove, ne znaci da ja moram da te slusam, tako da je block savrseno legitimna opcija. Ne koristim Twitter pa ne kontam sta ovo mute znaci.

 

 

Sloboda govora znaci da i ako imas mehanizam da zaustavis kritiku, ne zaustavljas tamo gde kritikuju tebe, a Elon to radi. Licemer na kub. 

 

37 minutes ago, Angelia said:

 

Netacno, pretekao ga je zbog pada vrednosti Teslinih akcija, to nije nista neobicno za one koji svoje pare drze u akcijama.

 

A sta sam ja rekla? Mslm jbt ajd citaj

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Baby said:

 

Nisu. Sto bi bili? Zato sto desnicari misle kako finansiraju ljude da im prave probleme? Gluposti. Soros bi odavno bankrotirao da je finansirao sve te budalastine koje mu kace. Ima zilion leta, boli ga dupe ko ce gde biti jer sutra njega biti nece.

 

Mozda da promenis izvor informisanja pa malo oladis od tih anonovskih teorija. 

 

A da ti oladis od tvojih teorija? Lepo sam te pitala za njih dvojicu, jer su mi prvi pali na pamet, ali tebi je odma na pameti neka teorija, sta god to bilo "anonovske" teorije.

1 hour ago, Baby said:

 

Sloboda govora znaci da i ako imas mehanizam da zaustavis kritiku, ne zaustavljas tamo gde kritikuju tebe, a Elon to radi. Licemer na kub. 

Znaci to nije odgovor na ono sto sam ja rekla. Sloboda govora ne znaci da ne mogu da te blokiram ili da te prosto ignorisem, to je svejedno. Musk takodje nije politicar, privatna licnost. A mute - nisam sigurna ni da razumem sta se time radi.

 

1 hour ago, Baby said:

 

A sta sam ja rekla? Mslm jbt ajd citaj

Rekla si da je citiram "nego zato sto je ovaj spalio tudje milijarde da bi dosao u situaciju da mu drzava da...", znaci nemam pojma sta mislis sa spalio tudje milijarde, nije trosio tudje pare, niti je banktoritirao. Berza pala zbog recesije.

 

 

 

......

Spojeno greskom u isti post, ne odnosi se na odgovor Baby

Ovo sto proizilazi iz Twitter fajlova je sad vec kriminalno. FBI koji trazi podatke od Twittera da bi ih prosledio sluzbama koje nemaju pravo da deluju na teritoriji US, trazi adrese korisnika... Ovo su ozbiljna krsenja zakona i Ustava.

Neko tu treba da ide u zatvor, iz FBI. Nadam se da ljudi kojima je mozak ispran sa kricom o teorijama zavere, skontaju koliko je ovo zloupotreba vlasti, na njihov racun.

Edited by Angelia
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Angelia said:

 

Znaci to nije odgovor na ono sto sam ja rekla. Sloboda govora ne znaci da ne mogu da te blokiram ili da te prosto ignorisem, to je svejedno. Musk takodje nije politicar, privatna licnost. A mute - nisam sigurna ni da razumem sta se time radi.

 

 

Ok, jel to znaci da je do Maska je Twitter bio politicko igraliste u rukama demokrata, sada je privatna svojina, pa oni nisu mogli kako hoce, a on moze kako hoce? 

 

Stvar je u licemerstu, ne o tome da li blokira i banuje, nego kako to radi, a sta prica. 

 

I sada i onda su mogli da mutiraju i banuju koga hoce, jer je twitter privatna kompanija. Ne podlezu ako to ne zele slobodi govora, ali podlezu kritici. Kome se ne dopada slobodan je da ode, kao sto je otisao Elton John i druge javne licnosti. Rekli ne svidja im se, cao zdravo, lepo smo se druzili i razlaz. Pravo Maska da uredjuje kako hoce, pravo njih da im se ne svidja. 

 

1 hour ago, Angelia said:

 

A da ti oladis od tvojih teorija? Lepo sam te pitala za njih dvojicu, jer su mi prvi pali na pamet, ali tebi je odma na pameti neka teorija, sta god to bilo "anonovske" teorije.

 

Pa naravno, nisam ni mislila da ce ti pasti na pamet recimo Bafet ili ne znam, Elison. Nego bas Soros i Gejts. 

 

1 hour ago, Angelia said:

 

 

Rekla si da je citiram "nego zato sto je ovaj spalio tudje milijarde da bi dosao u situaciju da mu drzava da...", znaci nemam pojma sta mislis sa spalio tudje milijarde, nije trosio tudje pare, niti je banktoritirao. Berza pala zbog recesije.

 

 

Pa ako ubijes akcija svoje kompanije svojim delovanjem, nisi ubio samo svoje pare nego i onih koji su ulozili u tvoju kompaniju. Da, spalio je tudje pare. Berza je pala, ali akcije tesle su pale najvise i akcionari nisu bas srecni, cak po finansijskim novinama dele savete da se ne ulaze nadalje u teslu. 

Jbg. sjebace teslu da bi se igrao na twitteru, a drugi proizvodjaci automobila izbacuju elektricna vozila svakodnevno.

Covek sa Aspagerom koji ima simptom socijalne disfunkcije, ne kupuje socijalne medije da uredjuje, bavi se necim drugim (recimo teslom). Kao da stavis slepog pilota u avion da vozi putnike. Pritom se ponasa kao totalni idot. Igra se anketama, podriva teorije zavera, shadowbann-uje ljude i banuje ljude ciji mu se komentari ne dopadaju, danas voli jedno, sutra drugo... kao dete da ubacis u radnju sa sladoledom i cokoladom pa ne zna odakle da krene. 

 

Ako je tebi sve to normalno, onda nista... 

Edited by Baby
Link to comment
Share on other sites

52 minutes ago, Klotzen said:

Izgleda da se povukao. Živo me interesuje odakle ovoliko glasova da ostane posle haosa koji je izazvao.

 

Pa od junaka slobode govora koji su se nadali da ce utisati one koje im smetaju. 

 

Nije on anketu napravio zato sto ga interesuje sta ko misli, nego zato da ima blanko opravdanje sto mora nekog staviti inace ode tesla u proslost. Ja ni ne verujem da je 17 miliona ljudi glasalo, trenutno tamo ima vise naloga skoro napravljenih nego nekih starih par godina. U sustini twitter naloga mozes napraviti koliko hoces, ne kontrolisu ip adresu ni broj telefona, nista.. 

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

Twitterfiles, S01E06.

Jeben ti sunce, u Arhipelagu Guglu službuje više "društvenih radnika" nego u onim propalim samoupravljačkim "preduzećima" što su se završavala na "-komerc", "-promet", "-eksport","-import", a koje su OSNIVANE da bi u njima radili "društveni radnici" i da bi tu legaizovalii svoj kriminal i sprovodili ideologiju ka unutra a terorizam ka spolja. Kako je jedan službenik, junak Twitterfiles-a, to sasvim tačno opisao - po sredi je potpuni "government-industry sync." Naravno da se to mora shvatiti krajnje ozbiljno.

 

 

Danas je izašla i 7. epizoda, ali ja je još nisam stigao, ima vremena...


Ali sam se setio kako sam nedavno video da su čak i iz specijalnog odeljenja zaključili nešto korektno:

 

 

...I ovo je jedan od ključnih i konsekvencijalističkih i moralnih argumenta za ukidanje,smanjenje i izbegavanje poreza kako god i koliko god ko može (pisao sam ranije o tome na temi o frilenserima)...

Link to comment
Share on other sites

Vrlo cest briljantni ljudi naprave veliku glupost, a u slucaju Musk-a to je kupovina Twittera, mada je on pokusao da se iz toga izvuce, medjutim vec je suvise duboko zagazio. Ne moze mu se osporavati vizionarstvo, pre svega sposobnost u ubedjivanju drugih da finansiraju njegove ideje, cak i kada su u startu bile neprofitabilne. Mislim da se ova epizoda nece slavno zavrsiti, a sto je jos gore po njega, primoran je da smanjuje svoje ucesce u Tesli zbog ove gluposti.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

To je ono kada neko postane toliko bogat i udaljen od realnosti, da ga vise ne interesuju normalne stvari, nego pocnu da se radjaju razne sulude ideje.

Sto prije Twitter propadne, to bolje za drustvo, da se u fokus vrate pravi, zivotni problemi.

 

Link to comment
Share on other sites

23 hours ago, Baby said:

 

Ok, jel to znaci da je do Maska je Twitter bio politicko igraliste u rukama demokrata, sada je privatna svojina, pa oni nisu mogli kako hoce, a on moze kako hoce? 

Pa kako izgleda bio je u rukama FBI I ostalih agencija. Vidim da su FBI bili jako srecni. I ne, vlast ne moze kako hoce.

Godinama ovde opravdavas cenzuru sa krilaticom "privatno vlasnistvo" a sad je ocigledno da je kontrolisano od strane onih koji nisu to smeli da rade, ali ti smeta Musk. 

 

23 hours ago, Baby said:

Stvar je u licemerstu, ne o tome da li blokira i banuje, nego kako to radi, a sta prica. 

Uci covek na poslu.

 

23 hours ago, Baby said:

 

Pa naravno, nisam ni mislila da ce ti pasti na pamet recimo Bafet ili ne znam, Elison. Nego bas Soros i Gejts. 

Jbga istorijski razlozi, Bafet je star, a ovo dvojica su dugo u tom krugu. Interesantno da ti je odma pala na pamet neka teorija zavere. Projecting much?

 

23 hours ago, Baby said:

 

Pa ako ubijes akcija svoje kompanije svojim delovanjem, nisi ubio samo svoje pare nego i onih koji su ulozili u tvoju kompaniju. Da, spalio je tudje pare. Berza je pala, ali akcije tesle su pale najvise i akcionari nisu bas srecni, cak po finansijskim novinama dele savete da se ne ulaze nadalje u teslu. 

Jbg. sjebace teslu da bi se igrao na twitteru, a drugi proizvodjaci automobila izbacuju elektricna vozila svakodnevno.

Covek sa Aspagerom koji ima simptom socijalne disfunkcije, ne kupuje socijalne medije da uredjuje, bavi se necim drugim (recimo teslom). Kao da stavis slepog pilota u avion da vozi putnike. Pritom se ponasa kao totalni idot. Igra se anketama, podriva teorije zavera, shadowbann-uje ljude i banuje ljude ciji mu se komentari ne dopadaju, danas voli jedno, sutra drugo... kao dete da ubacis u radnju sa sladoledom i cokoladom pa ne zna odakle da krene. 

 

Ako je tebi sve to normalno, onda nista... 

Njegove pare, njegov izbor. Pa preko 20 godina je uspesan, ali bas u svemu, moze da ima I failure. Naravno da je normalno. Komentar za Asberger ti je ruzan, da je tebe slusao ne bi bilo PayPal, Tesle, ni SpaceX.

 

Cuj slepi pilot :classic_dry: Mislim hvala, u ime ljudi sa Asbergers koje znam. Bas mi je drago sto znas sta su im ogranicenja.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

10 hours ago, Angelia said:

Pa kako izgleda bio je u rukama FBI I ostalih agencija. Vidim da su FBI bili jako srecni. I ne, vlast ne moze kako hoce.

Godinama ovde opravdavas cenzuru sa krilaticom "privatno vlasnistvo" a sad je ocigledno da je kontrolisano od strane onih koji nisu to smeli da rade, ali ti smeta Musk. 

 

FBI uloga je izmedju ostalog da stiti ustav. Lazna obavestavanja oko glasanja i dovodjenje u konfuziju mnogih glasaca jeste krsenje ustava. 

 

10 hours ago, Angelia said:

 

Uci covek na poslu.

 

 

Izgleda je skoro svima bilo jasno da pojma nema, na kraju je i sam shvatio pa nudi Twitter na prodaju putem Twittera. 

 

10 hours ago, Angelia said:

 

Jbga istorijski razlozi, Bafet je star, a ovo dvojica su dugo u tom krugu. Interesantno da ti je odma pala na pamet neka teorija zavere. Projecting much?

 

 

Navela sam bilo koga ko nije Tramp i Elon, prve koji su mi pali napamet. Nemam nista protiv bilionera, bilo bi dobro da malo vise placaju takse i rasterete drustvo u punjenju drzavne kase koje se i ovako davi na ustrb njih. 

 

10 hours ago, Angelia said:

 

Njegove pare, njegov izbor. Pa preko 20 godina je uspesan, ali bas u svemu, moze da ima I failure. Naravno da je normalno. Komentar za Asberger ti je ruzan, da je tebe slusao ne bi bilo PayPal, Tesle, ni SpaceX.

 

Cuj slepi pilot :classic_dry: Mislim hvala, u ime ljudi sa Asbergers koje znam. Bas mi je drago sto znas sta su im ogranicenja.

 

Izgleda ti bas jako malo znas o Elonu. Ali jako malo. 

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Baby said:

 

FBI uloga je izmedju ostalog da stiti ustav. Lazna obavestavanja oko glasanja i dovodjenje u konfuziju mnogih glasaca jeste krsenje ustava. 

 

Ne nije. Procitaj Ustav

 

2 hours ago, Baby said:

Izgleda je skoro svima bilo jasno da pojma nema, na kraju je i sam shvatio pa nudi Twitter na prodaju putem Twittera. 

Ne nudi on na prodaju 😆nego da ga neko zameni kao CEO.

Ne kontas ti to, to je bio plan od pocetka. A ovo je inteligentan potez da se smire investitori Tesle.  

 

2 hours ago, Baby said:

 

Izgleda ti bas jako malo znas o Elonu. Ali jako malo. 

Ja bi rekla da ga ti podcenjujes. Debelo

Link to comment
Share on other sites

Andjo, sve oko Elona je jedna velika sarena laza. Njegovo vizionarstvo o spasavanju sveta od gladi, ekolosko spasavanje... sve je blablatruc. 

 

Tesla auto koji vozi sam i kojeg doplacujes i ne mozes da prebacis na novog vlasnika nego ili propada 10-12 (koliko li je vec)K ili moras da kupis ponovo Teslu a stvar ne radi dobro i jos je i opasna. Tesla semi koji ce poceti da se prodaje 2018-2019, nigde, ni na pomolu osim reklame. Tesla Cyber truck, hmmm gde je?! Tesla pickup... hmmm?! 

Spacex mars... evo, uskoro, tu u cetvrtak. 

Solarni poneli limitirani. 

 

Ali zato, cipovi za mozak koji su ubili ko zna koliko majmuna i stavili ih u najgore muke do smrti, tu su iza ugla. 

Tuneli se grade vec godinama jos ni jedan nije zavrsen, jedan projekat je predstavljen od 6 planiranih u 6 godina. 

 

Prodao je ideju koje su akcije tesle naduvale kao heijumski balon ispod plafona od igala. 

 

44B je bilo poprilicno para da spase mnoge od gladi, ali ne, on je kupio twitter i sada prodaje ponovo ideju kako ce spasiti ameriku od amerikanaca, onih nepozeljenih. 

 

Sta je izmislio: 

 

Sa bratom zip2, city guide, sto je ekvivalent white page. Prodao, uzeo pare. 

 

Osnovao x.com za transfer novca godinu dana posto su pretecu paypal, confidity osnovali i osmislili Thiel, Levchin i Nosek kojima je ocajnicki trebala finansijska infuzija i tu je uleteo Elon sa parama od prodaje zip2, pa su kao spojili x.com i confidity u jedno, nazvali paypal i njega stavili za ceo narednih 6 meseci, pa ga skinuli odatle. 

 

spacex, ideja o svemiru uvek pali kod onih istih sto se pale na avione i da lete visoko... 

 

Tesla, elektricni automobili gde je prvi upotrebio litijum jonsku bateriju koju nije izmislio, a nije izmislio ni elektricne automobile, ali upala na pravo mesto u pravo vreme, globalnog zagrevanja... posao buducnosti

 

Osnovao fondaciju, gde je tajno donirao prosle godine najveci iznos doniran ikad preko 5biliona i nije hteo da kaze kome i gde dok nisu ispratili put para, a na osnovu toga dobio 4.5 b poreske olaksice. Znaci, dobrotvor nevidjenih srazmera koji donira sebi. Cirkus. 

 

Solarcity nikako da istancuje obecanu kolicinu solarnih panela, jos se uvoze iz kine

OpenAi robotika, gde su roboti vec 7 godina?!

 

Neuralink, ugradjivanje cipova u mozak koje hoce da pocne da ispituje na ljudima posle nevidjenog fijaska na majmunima, da navodno spase ljude bolesti, mahom genetskih. Pa ako prezive link u glavi, mozda ne dobiju artritis. 

 

boring company za tunele, pazi, tunel u Las Vegasu, gde su bulevari siroki po 200 metara i tlo pustinjsko. 

 

-----

 

Inovator, pa.. ajd, napravio komercijalni elektricni auto, ali najvolje od svega sto je uradio je provalio na sta moze da izvuce najvecu kolicinu donatorskih para. 

 

Kalifornija mu je zbog eco programa uletala sa subencijama sto direktnim sto ne, da bi se on uvredjio na demokratsku stranku kada su rekli da su automobili preskupi za subvencionisanje, pokupio se i preselio u teksas koji mu nije i nece dati nista. 

 

Twitter... banuje svakog ko pisne nesto lose protiv Tesle. Ne lici na nekog ko voli slobodu govora, ali nada desnicara umire poslenja. Kod njega su svi dosli na red da ih ispali, pa cete i vi. Seti se bitcoin i doge ispale. 

  • Like 2
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...