Jump to content

[USA] SJEDINJENE AMERIČKE DRŽAVE - unutrašnja politika i uticaj na svetska kretanja


McCarthy

Recommended Posts

4 hours ago, deez nuts. said:

A cek, zasto taj slucaj uopste zanimljiv medijima? Zato sto je “rodjena u Beogradu!!!!!” ili nesto drugo?

Medijima su takvi slucajevi uvek interesantni, misterija, nista neobicno za medije, mislim na US medije, crna hronika svuda privlaci klikove... a ovde pa zato sto je iz BGa inace ne bi pricali o tome.

zato sam i rekla da takvih ima koliko hoces.

Link to comment
Share on other sites

4 hours ago, deez nuts. said:

A cek, zasto taj slucaj uopste zanimljiv medijima? Zato sto je “rodjena u Beogradu!!!!!” ili nesto drugo?

 

Mene kad bi zena pomilovala sekirom, OK bi bilo da srpski tabloidi napisu koju.

Nek dodaju i kad sam postirao na voksu kakav sam ja meni kralj bijo

  • Ha-ha 5
Link to comment
Share on other sites

:23: Ha ha ha klasifikovana dokumenta nadjena u Bidenovom think-tank kancelariji iz vremena kad je bio VP, ha ha ha ....

 

In September, President Biden appeared on "60 Minutes" and was asked for his reaction to a photo showing the documents recovered at Mar-a-Lago. "How that could possibly happen? How anyone could be that irresponsible," the president said. "And it just — totally irresponsible." 

 

To ono kad napravis dramu oko necega sto svi u Beloj Kuci rade. Znaci cirka 7 godina i niko mu nije upao u kucu. Ah da nisu ni bila u kuci nego ih je dao civilima.

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Angelia said:

:23: Ha ha ha klasifikovana dokumenta nadjena u Bidenovom think-tank kancelariji iz vremena kad je bio VP, ha ha ha ....

 

In September, President Biden appeared on "60 Minutes" and was asked for his reaction to a photo showing the documents recovered at Mar-a-Lago. "How that could possibly happen? How anyone could be that irresponsible," the president said. "And it just — totally irresponsible." 

 

To ono kad napravis dramu oko necega sto svi u Beloj Kuci rade. Znaci cirka 7 godina i niko mu nije upao u kucu. Ah da nisu ni bila u kuci nego ih je dao civilima.

 

Pa cuj, vreme je da prestanu zar ne. Mislim, Bajden jos uvek ima imunitet, Tramp ga vise nema. Goni ih oboje. Zasto bi te radovao kriminal jednog, ako je drugi isto napravio. Ja sam za da ih trpaju tamo gde im je mesto. 

 

Evo sada sam procitala ono malo sto kaze. 

 

Dokumenti su bili zakljucani i odlozeni, vraceni cim su zatrazeni. 

 

Koliko se ja secam niko Trampu nije ni branio da nosi dokumente ali postoji protokol kako moze da ih odnese, gde da ih drzi i da ih vrati po zahtevu (a on je uradio sve suprotno, odneo bez dozvole, razbacao kojekuda po resortu i odbio da vrati mesecima). Za Bajdena ne pise da li su dokumenti bili trazeni i odobreni da se odnesu, za sada. Ipak ima razlike. 

 

Svakako, treba da odgovaraju ko je za sta kriv, inace cemu uopste ustav i blabla, svi su jednaki pred zakonom. Postaje obican guz papir. 

Edited by Baby
Link to comment
Share on other sites

10 hours ago, Baby said:

 

Pa cuj, vreme je da prestanu zar ne. Mislim, Bajden jos uvek ima imunitet, Tramp ga vise nema. Goni ih oboje. Zasto bi te radovao kriminal jednog, ako je drugi isto napravio. Ja sam za da ih trpaju tamo gde im je mesto. 

 

Evo sada sam procitala ono malo sto kaze. 

 

Dokumenti su bili zakljucani i odlozeni, vraceni cim su zatrazeni. 

 

Koliko se ja secam niko Trampu nije ni branio da nosi dokumente ali postoji protokol kako moze da ih odnese, gde da ih drzi i da ih vrati po zahtevu (a on je uradio sve suprotno, odneo bez dozvole, razbacao kojekuda po resortu i odbio da vrati mesecima). Za Bajdena ne pise da li su dokumenti bili trazeni i odobreni da se odnesu, za sada. Ipak ima razlike. 

 

Svakako, treba da odgovaraju ko je za sta kriv, inace cemu uopste ustav i blabla, svi su jednaki pred zakonom. Postaje obican guz papir. 

Da, mala razlika sto je Tramp mogao da de-klasifikuje dokumenta, a Biden kao VP nije mogao.

 

Svi jednaki pred zakonom, ali Hilari nije upao swat team kad je imala privatni server I drzala klasifikovana dokumenta na privatnom mailu. 

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Angelia said:

Da, mala razlika sto je Tramp mogao da de-klasifikuje dokumenta, a Biden kao VP nije mogao.

 

Svi jednaki pred zakonom, ali Hilari nije upao swat team kad je imala privatni server I drzala klasifikovana dokumenta na privatnom mailu. 

 

Znam da tebi izgleda kao nepravda da se demokratama dozvoljava sto se republikancima ne dozvoljava, ali Bajden ce dati odgovore, Hilari je dala odgovore, ispitivali su je do iznemoglosti... Tramp se zajebavao po socijalnim medijima bez ikakve ideje da uopste duguje bilo kome odgovor. Sto je nagore, ispada da je to ispravno i da ustvari pokazuje da bas i nisu svi jednaki pred zakonom. Svi su oni privilegovani i Tramp bi se izvukao da je otisao kao sto je i Hilari, ovako moraju da mu smisalju optuzbu koja ce ga dovuci na sud. 

Link to comment
Share on other sites

On 1/10/2023 at 1:35 PM, Baby said:

 

Znam da tebi izgleda kao nepravda da se demokratama dozvoljava sto se republikancima ne dozvoljava, ali Bajden ce dati odgovore, Hilari je dala odgovore, ispitivali su je do iznemoglosti... Tramp se zajebavao po socijalnim medijima bez ikakve ideje da uopste duguje bilo kome odgovor. Sto je nagore, ispada da je to ispravno i da ustvari pokazuje da bas i nisu svi jednaki pred zakonom. Svi su oni privilegovani i Tramp bi se izvukao da je otisao kao sto je i Hilari, ovako moraju da mu smisalju optuzbu koja ce ga dovuci na sud. 

Aha dace odgovore, posto su dokemnta otkrivena 3ceg novembra i od tada se krilo. i sad ima jos dokumenata....

Cudna koincidencija.... mozda zato sto znaju da su zas... sa Trampom, pa im treba nacin da se izvuku? Specijalni savetnik za istragu Trampa imenovan 18og novembra, kada se znalo za ova dokumenta. Hoce li istrazivati Bidena ili je opet neka koincidencija.

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Angelia said:

Aha dace odgovore, posto su dokemnta otkrivena 3ceg novembra i od tada se krilo. i sad ima jos dokumenata....

Cudna koincidencija.... mozda zato sto znaju da su zas... sa Trampom, pa im treba nacin da se izvuku? Specijalni savetnik za istragu Trampa imenovan 18og novembra, kada se znalo za ova dokumenta. Hoce li istrazivati Bidena ili je opet neka koincidencija.

 

Ti totalno ignorises kako reaguju jedni, a kako drugi. Cim je otkriveno, advokati su vratili u nacionalni arhiv, a trampovi su gostovali po svim zivim emisijama pa nisu znali da li je deklasifikovano, da li je klasifikovano, da li su podmetnuli... sve neke budalastine. Jbg mesecima im traze da vrate i ignorisu. 

 

Odakle ti ideja da nece istrazivati Bajdena? Jbt mnogo si navucena na desnicarske 'informativne' centre drame. I mnogo si zagazila duboko u taj trampisticki shit... 

 

Ne kapiras razliku, tj. kapiras je nego furas pricu sa sve 'aha'.... 

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Baby said:

 

Ti totalno ignorises kako reaguju jedni, a kako drugi. Cim je otkriveno, advokati su vratili u nacionalni arhiv, a trampovi su gostovali po svim zivim emisijama pa nisu znali da li je deklasifikovano, da li je klasifikovano, da li su podmetnuli... sve neke budalastine. Jbg mesecima im traze da vrate i ignorisu. 

 

Odakle ti ideja da nece istrazivati Bajdena? Jbt mnogo si navucena na desnicarske 'informativne' centre drame. I mnogo si zagazila duboko u taj trampisticki shit... 

 

Ne kapiras razliku, tj. kapiras je nego furas pricu sa sve 'aha'.... 

Kakve veze ima kako ko reaguje ako je pocinio istu stvar? Mislis ono, ja I ti obe opljackamo banku, ti kazes "izvinite" I dobijes drugaciji tretman zato sto ja tvrdim da me je banka opljackala pa imam pravo da uradim isto?

Mislim ok, ako idemo na motiv, ali onda je moj motiv vise opravdan nego tvoj, jer ja mislim da nista lose nisam uradila (ide za mens rea) a ti znas da si uradila nesto lose. Ili obrnuto, nebitno ko je.

Znaci da primenimo na Tramp vs Biden, Tramp je tvrdio da kao predsednik ima pravo da de-klasifikuje dokumenta, znaci namera nije postojala. Biden u svom intervjuu tvrdi da je to krsenje zakona, jos je bio VP, znaci nema prava da de-klasifikuje dokumenta. 

 

Tvoj argument je "ali Tramp je bio tvrdoglav", pa naravno da je tvrdoglav ako misli da nije uradio nista lose.

 

Stavi na stranu tvoja osecanja po pitanju Trampa, zakonski ako razumes o cemu pricam. Za Trampa treba da dokazes da je svesno prekrsio pravila, dok kod Bidena nema sumnje, jer je sam priznao da smatra da to ne treba da radi.

 

A odakle mi ideja da nece istrazivati Bidena, pa nisu od pocetka novembra, nema specijalnog savetnika ni swat tima.

 

Mozda nisi razumela sta sam probala da kazem, bez lupetanja o desnicarskim "informativnim" centrima I trampizmu.... ja mislim da nijedan nije kriv, to je svako iz Bele Kuce radio, no big deal. Nego su skontali da su otvorili mogucnost da se svako istrazuje, pa im je ovo resenje. Tipa "napravili smo cirkus oko Trampa, sad nam treba izlaz".

 

Slucajno je Bidenov privatni advokat nasao dokumenta I prijavio. Aha, a ja sam Marica. I bas pred izbore ali se objavljuje sada.

 

Nivo na kome hoces da opravdas da je ok tretirati ljude razlicito zakonski na osnovu toga da li nam se njihova politika dopada privatno, je prosto neverovatna. 

 

Ako sutra sve te institucije preuzmu omrazeni, ali stvarni desnicari, da li si ok da primene iste kriterijume na tebe, ili ces onda da trazis "gradjanska prava"? 

Link to comment
Share on other sites

10 hours ago, Angelia said:

Kakve veze ima kako ko reaguje ako je pocinio istu stvar? Mislis ono, ja I ti obe opljackamo banku, ti kazes "izvinite" I dobijes drugaciji tretman zato sto ja tvrdim da me je banka opljackala pa imam pravo da uradim isto?

Mislim ok, ako idemo na motiv, ali onda je moj motiv vise opravdan nego tvoj, jer ja mislim da nista lose nisam uradila (ide za mens rea) a ti znas da si uradila nesto lose. Ili obrnuto, nebitno ko je.

Znaci da primenimo na Tramp vs Biden, Tramp je tvrdio da kao predsednik ima pravo da de-klasifikuje dokumenta, znaci namera nije postojala. Biden u svom intervjuu tvrdi da je to krsenje zakona, jos je bio VP, znaci nema prava da de-klasifikuje dokumenta. 

 

Tvoj argument je "ali Tramp je bio tvrdoglav", pa naravno da je tvrdoglav ako misli da nije uradio nista lose.

 

Stavi na stranu tvoja osecanja po pitanju Trampa, zakonski ako razumes o cemu pricam. Za Trampa treba da dokazes da je svesno prekrsio pravila, dok kod Bidena nema sumnje, jer je sam priznao da smatra da to ne treba da radi.

 

A odakle mi ideja da nece istrazivati Bidena, pa nisu od pocetka novembra, nema specijalnog savetnika ni swat tima.

 

Mozda nisi razumela sta sam probala da kazem, bez lupetanja o desnicarskim "informativnim" centrima I trampizmu.... ja mislim da nijedan nije kriv, to je svako iz Bele Kuce radio, no big deal. Nego su skontali da su otvorili mogucnost da se svako istrazuje, pa im je ovo resenje. Tipa "napravili smo cirkus oko Trampa, sad nam treba izlaz".

 

Slucajno je Bidenov privatni advokat nasao dokumenta I prijavio. Aha, a ja sam Marica. I bas pred izbore ali se objavljuje sada.

 

Nivo na kome hoces da opravdas da je ok tretirati ljude razlicito zakonski na osnovu toga da li nam se njihova politika dopada privatno, je prosto neverovatna. 

 

Ako sutra sve te institucije preuzmu omrazeni, ali stvarni desnicari, da li si ok da primene iste kriterijume na tebe, ili ces onda da trazis "gradjanska prava"? 

 

Ima veze da li saradjujes ili ne. 

Moja osecanja prema Trampu su da je krimos bio, krimos ostao. Nema sta nije napravio i naravno da necemo pricati o zakonu jer jos uvek je slobodan. I to nema nikakve veze sta su drugi napravili jer se krivica jednog ne brise krivicom drugog. 

 

Uopste nemoj da posmatras sebe u istom kosu sa politicarima. Zakon nije isti, jos nisu pokazali da je isti za sve nas. Kada neko zavrsi u bajboku imacu vise vere u gradjanska prava. 

 

 

Samo evo jedno banalno pitanje. Odes da se zaposlis negde i malo 'ulepsas' biografiju. Dobijes posao i sutra poslodavac otkrije da bas nisi radila ono sto si navela. Sta se desava? Zahvale ti se i pokazu ti vrata. 

Santos izmisli apsolutno sve, nahvataju ga, pitaju ga hoce odustati od pozicije, on naravno kaze ne pada mu na pamet, a oni ne mogu da ga otpuste. 

 

Ne postoji tacka sa kojom mozes meriti sebe i politicare i pisati o zakon vazi za sve. Zakon je napravljen da radi za njih. Crnac koji duva travu dan danas u Floridi ce ici u zatvor. 

Edited by Baby
Link to comment
Share on other sites

Quote

 

Trump is under investigation for removing government records, some of which were marked as highly classified, from the White House and storing them at his Mar-a-Lago estate in Palm Beach.

Below is a timeline of key events in the probe:

January 20, 2021

Trump departs the White House as Democrat Joe Biden is sworn in as the nation's 46th president and heads to his private Florida estate known as Mar-a-Lago.

May 2021

The National Archives and Records Administration, also known as NARA, emails Trump's lawyers, notifying them that some two dozen boxes of original records were not turned over, according to The Washington Post.

December 2021

A Trump representative tells the National Archives "that they had located some records," according to a statement published later by the National Archives.

Mid-January 2022

The National Archives retrieves 15 boxes of presidential records from Trump's estate.

The nonpartisan presidential records agency said it "identified items marked as classified national security information, up to the level of Top Secret and including Sensitive Compartmented Information and Special Access Program materials" and sought permission to alert the FBI.

February 8, 2022

The National Archives issues a public statement saying it is still searching for more of Trump's presidential records, one day after The Washington Post reported the boxes were retrieved from Florida.

February 10, 2022

U.S. House of Representatives Oversight Committee announces an investigation into Trump's handling of the documents, later expanding its probe in a February 24 letter to the agency.

The New York Times reports White House staff periodically found clumps of documents clogging White House toilets, an accusation Trump has said is false. Reporter Maggie Haberman later releases photos of some of the alleged found documents.

February 18, 2022

The National Archives tells Congress that Trump took classified information to his Florida home after leaving the White House.

April 7, 2022

Sources confirm to Reuters that the U.S. Justice Department was investigating Trump's removal of official presidential records from the White House.

April 11, 2022

The White House Counsel's Office under Biden formally requests that the National Archives give the FBI access to the 15 boxes. The National Archives notifies Trump's representatives about the FBI review in an April 12 letter.

April 29 and May 1, 2022

Trump lawyer Evan Corcoran seeks to delay disclosure to the FBI in two letters sent to the National Archives.

May 10, 2022

Acting U.S. Archivist Debra Steidel Wall responds to Corcoran, rejecting Trump's requested delay and refusing his "'protective' claim of privilege," adding the FBI can access the records as soon as May 12. The letter is made public August 23 and notes hundreds of pages of classified documents were recovered so far.

May 11, 2022

Jay Bratt, chief of counterintelligence and export control at the U.S. Justice Department's National Security Division, requests that Trump's custodian of records appear before a federal grand jury in Washington, Tuesday's filing showed. Bratt, in a separate letter to Corcoran, says the representative can comply with the subpoena by giving the FBI "any responsive documents" and a sworn statement, instead of appearing in court. The grand jury probe was first reported by The New York Times.

June 3, 2022

A Trump representative, whose name is redacted in the Justice Department filing, asserts that "a diligent search" was conducted for documents at Mar-a-Lago removed from the White House and that "any and all responsive documents accompany this certification."

August 8, 2022

Federal agents execute a search warrant at Trump's Florida property, uncovering 13 boxes or containers with documents marked classified — "more than twice the amount produced June 3 in response to the grand jury subpoena." Trump was not at the property at the time, and media reports showed him at Trump Tower in Manhattan.

A photo released in a court filing later that month shows some of the seized documents with clear markings of "Top Secret" and "Secret."

Trump, in a post online, says the records were "all declassified" and placed in "secure storage." A day later, Trump, who continues to hint at a possible 2024 run for the presidency, cites the FBI search in a campaign fundraising appeal.

August 12, 2022

The FBI's search warrant is released to the public following approval by U.S. Magistrate Judge Bruce Reinhart.

August 22, 2022

Two weeks after the FBI's search, Trump separately asks the U.S. District Court for the Southern District of Florida for a so-called special master to review the documents, prompting the Justice Department's 54-page response on Tuesday.

The next day, the National Archives releases its May 10 letter to Trump's attorney.

August 26, 2022

The Justice Department releases a heavily redacted affidavit — a sworn statement outlining the evidence giving law enforcement officials probable cause to ask a judge to approve a search warrant — after media outlets sued for its release. A judge approved its release.

August 30, 2022

The department files its response to Trump's request for a special master review.

September 1, 2022

At a hearing in West Palm Beach, Cannon suggests she is willing to accede to Trump's request and appoint a special master to review the documents.

September 2, 2022

The FBI reveals in a court filing that it recovered more than 11,000 government documents and photographs during the August 8 search of Trump's estate, as well as 48 empty folders labeled as "classified."

U.S. judge agrees to appoint special master in Trump search case.

 

 

DT je show man, pravio se lud pa jos je i koristio/koristi za svoju kampanju. Lepo su mu rekli sta da radi a on nije to radio. Njemu je FBI raid kao kec iz rukava, to pali kod njegove mase. 🙂 Veliki je to sarlatan, no dobro je da ga (skoro) uvek uhvate u lazi. Kao klinac koji je uvek imao najbolje, najlepse i najvise klikera ali ih je uvek ih "ostavljao kuci". Telepatski je diklasifikovao dokumente, cak je i Hannity trebao da pita dva puta. 🙂  

 

 

 

Edited by nonick
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

55 minutes ago, nonick said:

 

DT je show man, pravio se lud pa jos je i koristio/koristi za svoju kampanju. Lepo su mu rekli sta da radi a on nije to radio. Njemu je FBI raid kao kec iz rukava, to pali kod njegove mase. 🙂 Veliki je to sarlatan, no dobro je da ga (skoro) uvek uhvate u lazi. Kao klinac koji je uvek imao najbolje, najlepse i najvise klikera ali ih je uvek ih "ostavljao kuci". Telepatski je diklasifikovao dokumente, cak je i Hannity trebao da pita dva puta. 🙂  

 

 

 

 

Pa ja to i govorim. Njemu ustavari ide na ruku sva sranja koja pravi jer se ta njegova masa pali na to. Sredio je deep state. Svi su protiv njega znaci on je dobar, svi su losi. 

 

Evo, istrazuju Bajdena, a on ne pada u nesvest, kune Garlanda i FBI, skrabulja po twitteru... nego ceka epilog. Za razluku od njega ovaj i dan danas pravi cirkus oko ukradnih izbora. To nije ni klinacki, to je debilo i nije on problem, on je debil pa je debil, nego podrska koju ima za te idiotluke. Cela drzava lici na Medrano, jer jadni Tramp nije predsednik. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

15 hours ago, Angelia said:

 

 

A odakle mi ideja da nece istrazivati Bidena, pa nisu od pocetka novembra, nema specijalnog savetnika ni swat tima.

 

 

 

Quote

"Earlier today, I signed an order appointing Robert Hur a special counsel for the matter I have just described," Garland said Thursday after outlining the located documents. "The document authorizes him to investigate whether any person or entity violated the law in connection with this matter. The special counsel will not be subject to the day-to-day supervision of any official of the department, but he must comply with the regulations, procedures and policies of the department."

AG Garland appoints special counsel to investigate Biden classified documents

 

ali to je vec sve sredjeno unapred, deep state samo pravi iluziju. 🙂

 

Edited by nonick
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Logika opet hara internetom ili "konzervativnim" medijama. Sada je ovo najveca izdaja od strane Bajdena (ali isti oni su branili Trampa do sada) a druga terorija je da demokrate (mozda deep state) potapaju dedu, jer ne bi dobio sledece izbore zbog slabog rejtinga. 🙂 

Edited by nonick
Link to comment
Share on other sites

10 hours ago, Baby said:

 

Samo evo jedno banalno pitanje. Odes da se zaposlis negde i malo 'ulepsas' biografiju. Dobijes posao i sutra poslodavac otkrije da bas nisi radila ono sto si navela. Sta se desava? Zahvale ti se i pokazu ti vrata. 

Santos izmisli apsolutno sve, nahvataju ga, pitaju ga hoce odustati od pozicije, on naravno kaze ne pada mu na pamet, a oni ne mogu da ga otpuste. 

Mala razlika, izborne pozicije moze samo onaj ko ih ne izabrao (glasaci) da "otpusti" na izborima. Ili da mu organizuju opoziv. 

Iskreno receno, mislim da je ta prica smejurija. Politicar lagao o svom privatnom zivotu (kao da generalno ne lazu). Glasaci koji biraju politicara zato sto im se "svidja" umesto zbog njegovog programa su glupi glasaci. Sta imam ja od toga s kim on spava, ili ko su mu roditelji? 

Tako I poslodavac, ako si dobar I koristan radnik, sta mu znaci da li si ulepsao biografiju? Imas casove na koledzu kako da "das prave odgovore na intervjuu za posao", sta je to nego laganje.  

 

10 hours ago, Baby said:

Ne postoji tacka sa kojom mozes meriti sebe i politicare i pisati o zakon vazi za sve. Zakon je napravljen da radi za njih. Crnac koji duva travu dan danas u Floridi ce ici u zatvor. 

Mmmm to zvuci kao teorija zavere ili barem neka klasna teorija. Koliko ja znam poenta je da se borimo da zakon vazi isto za sve. Mozemo da prihvatamo da drustvo nije savrseno, ali nikako da se nekome krse prava zbog predrasude. Mene kad zaustavi pandur jer vozim brzo sansa je velika da mi napise kaznu, ali ako me pusti, to ne znaci da su sledecem kome napise kaznu, ugrozena prava.

Nedavno mi se tako desilo da zapadnem panduru za oko, napisao mi kaznu za nesto sto svi krse, bukvalno sam gledala 10-20 ljudi koji krse isto glupo pravilo, dok mi on pise kaznu. Ali to ne znaci da zakon nije isti za sve, samo sam ja tog dana platila. Jel vidis negde da kukam kako su mi ugrozena prava? Ma jok. 

Link to comment
Share on other sites

4 hours ago, nonick said:

Logika opet hara internetom ili "konzervativnim" medijama. Sada je ovo najveca izdaja od strane Bajdena (ali isti oni su branili Trampa do sada) a druga terorija je da demokrate (mozda deep state) potapaju dedu, jer ne bi dobio sledece izbore zbog slabog rejtinga. 🙂 

Obe teorije ne zvuce realno. Nit je to nesto sto svako iz Bele Kuce nije izneo, niti im to treba da obore Bidena.

Vise zvuci kao da su se birokrate preracunale, pa su neplanirano dale Trampu rejting, pa sad pokusavaju da zvuce "neutralno".

Treba sacuvati fotelje ako im u sledecem krugu dodje DeSantis ili 😳 Tramp.

 

Iako ja duboko sumnjam da ce Tramp biti kandidat, mozda on zeli, ali mislim da GOP sada podrzava DeSantisa.

 

Realno Dems nemaju kandidata. Tramp ima sansu samo I samo ako De Santis odluci iz licnih razloga da se ne kandiduje, I stavi svoj glas za Trampa.

 

Sad vec ulazimo u 2 godine kampanje, ko je izasao skoro je gotovo.

Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, Angelia said:

Mala razlika, izborne pozicije moze samo onaj ko ih ne izabrao (glasaci) da "otpusti" na izborima. Ili da mu organizuju opoziv. 

Iskreno receno, mislim da je ta prica smejurija. Politicar lagao o svom privatnom zivotu (kao da generalno ne lazu). Glasaci koji biraju politicara zato sto im se "svidja" umesto zbog njegovog programa su glupi glasaci. Sta imam ja od toga s kim on spava, ili ko su mu roditelji? 

Tako I poslodavac, ako si dobar I koristan radnik, sta mu znaci da li si ulepsao biografiju? Imas casove na koledzu kako da "das prave odgovore na intervjuu za posao", sta je to nego laganje.  

 

Mmmm to zvuci kao teorija zavere ili barem neka klasna teorija. Koliko ja znam poenta je da se borimo da zakon vazi isto za sve. Mozemo da prihvatamo da drustvo nije savrseno, ali nikako da se nekome krse prava zbog predrasude. Mene kad zaustavi pandur jer vozim brzo sansa je velika da mi napise kaznu, ali ako me pusti, to ne znaci da su sledecem kome napise kaznu, ugrozena prava.

Nedavno mi se tako desilo da zapadnem panduru za oko, napisao mi kaznu za nesto sto svi krse, bukvalno sam gledala 10-20 ljudi koji krse isto glupo pravilo, dok mi on pise kaznu. Ali to ne znaci da zakon nije isti za sve, samo sam ja tog dana platila. Jel vidis negde da kukam kako su mi ugrozena prava? Ma jok. 

 

Kako ce glasac da te otpusti?! Dali su glas za nekog ko nije Santos. Nove izbore neko mora da im raspise da bi ga reizabrali, sto se nece desiti. Moze samo da ima obraza i da da ostavku, kao sto nema, jer je republikanac.

 

Da, ja zvucim kao teorija zavere dok si ti cista teorija istine. Jbt ostavi ti malo osecanja prema Trampu po strani i sagledaj da se preziva nekako drugacije, da pripada demokratskoj stranci, skakala bi ovde sve u 16 na sve sto je napravio, a ti i dalje vodis debate kako eto, pa i ako je kriv, krivi su i drugi... uzas. 

 

Mene za razliku od tebe zabole da li ce Bajden i sin mu da ide u zatvor (i treba ako su krivi) dok ti si iscrpela sva moguca i nemoguca slova da odbranis jednu mafijasku budalu koja je osramotila zemlju i napravila cirkus od nje koji ne prestaje ni posle 2 godine odlaska. 

 

I da, vidim da kukas, pravo glasa, pravo glasa, pravo glasa... pa tako milion puta jer je debil banovan sa twittera. Zatvori Faucija, dokazano, lagali nas, pusten virus namerno da nasteti Trampu (to bas nisi direktno rekla, ali jbg cita se medj redovima)... Kukas kao ranjena i to sve za upravo teorije zavere koje se valjaju po republikanskim kuloarima i kao kuga sire. 

 

Ja kukam za realno stanje, a to je da majmuni koji su uzeli house vec godinama skakucu da uskrate lgbt populaciji da se skoluje, da se vencava, da imaju decu, da zene mogu da abortiraju, da privatizuju ss koji su ljudi uplacivali ceo svoj radni vek pa ce biti puj pike ne vazi (vec vidjeno u mnogim drzavama), da su prolife, ali ne kada je lecenje u pitanju... mislim, ja to nisam smislila, imas dokaz da gotovo svako od njih to govori naglas. 

Link to comment
Share on other sites

Andjo, nisi ti meni nista cudna, ja takvih sa tim istim pricama koje ti ovde pises oko sebe imam koliko hoces. Najtuznije mi je sto je moj matori stric koji je kacio trampove postere, farbao ogradu i lepio njegove slike, maltretirao sve koji su mu se pojavili na vrata sa trampom toliko da su ljudi prestali da se druze sa njim dosao i rekao 'jbt koja sam ja budala, sta mi bi da verujem onom idiotu'... Na drugu stranu imam drugara koji je kao ti. Zove me i drami, eto, pustice decu da se operisu i menjaju pol. Ja ga pitam, pa, jel ce tvoja da se operisu. Kaze on, nece moja, ali oni nisu normalni. Ja mu kazem da je to toliki mali promil ljudi da je totalno nevazno debatovati i da bas nije kako on kaze, ono dete odluci i roditelji se nista ne pitaju, posaljem mu zakon, on kaze, nije, to nista ne valja, evo rekli... 

I na kraju se naljuti na mene, kaze mi 'ti si ista kao (navede nasu drugaricu iz Las Vegasa) koja je rekla kako je tramp rekao da koristimo dezinfektante protiv virusa. Ja ga gledam, pa reko, jeste, rekao je. 

Skoci on, pocne da vice na mene kako nije. Ja mu otvorim video i kazem slusaj. On gleda, pusti drugi put, treci put i kaze na kraju, 'ne, nije on to rekao, ti to nisi dobro razumela'. Covek magistar. 

  • Like 3
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

14 hours ago, Baby said:

 

Kako ce glasac da te otpusti?! Dali su glas za nekog ko nije Santos. Nove izbore neko mora da im raspise da bi ga reizabrali, sto se nece desiti. Moze samo da ima obraza i da da ostavku, kao sto nema, jer je republikanac.

Ne razumem, trebali su da daju glas programu, a ne da li je on gey ili ne. Neznam kako je to nas problem sto su glasaci bias.

I po tebi znaci republikanci nemaju obraza, znaci 50% manje vise koji glasaju za republikance su niza vrsta. Mashala baby 

 

14 hours ago, Baby said:

Da, ja zvucim kao teorija zavere dok si ti cista teorija istine. Jbt ostavi ti malo osecanja prema Trampu po strani i sagledaj da se preziva nekako drugacije, da pripada demokratskoj stranci, skakala bi ovde sve u 16 na sve sto je napravio, a ti i dalje vodis debate kako eto, pa i ako je kriv, krivi su i drugi... uzas. 

Ne lupaj. Tramp je celog zovota do izbora 2016te bio demokrata.

 

14 hours ago, Baby said:

 

I da, vidim da kukas, pravo glasa, pravo glasa, pravo glasa... pa tako milion puta jer je debil banovan sa twittera. Zatvori Faucija, dokazano, lagali nas, pusten virus namerno da nasteti Trampu (to bas nisi direktno rekla, ali jbg cita se medj redovima)... Kukas kao ranjena i to sve za upravo teorije zavere koje se valjaju po republikanskim kuloarima i kao kuga sire. 

😳izgubila si me. Ne secam se da sam ikad pomenula pravo glasa na ovoj temi, sto bi, svi ga imaju.

Nemam ja pojma sta ti citas izmedju redova, stvarno ne bih ulazila u takav nacin razmisljanja

 

14 hours ago, Baby said:

Ja kukam za realno stanje, a to je da majmuni koji su uzeli house vec godinama skakucu da uskrate lgbt populaciji da se skoluje, da se vencava, da imaju decu, da zene mogu da abortiraju, da privatizuju ss koji su ljudi uplacivali ceo svoj radni vek pa ce biti puj pike ne vazi (vec vidjeno u mnogim drzavama), da su prolife, ali ne kada je lecenje u pitanju... mislim, ja to nisam smislila, imas dokaz da gotovo svako od njih to govori naglas. 

Realno stanje???? ko to uskracuje pravo skolovanja lgbt populaciji? Ja nigde ne videh takav slucaj, ni da je neko propagirao tako nesto, ili da imaju decu ili da se vencavaju.

Ti ko da zivis u paralelnom univerzumu.

Link to comment
Share on other sites

On 1/12/2023 at 11:43 PM, Baby said:

Andjo, nisi ti meni nista cudna, ja takvih sa tim istim pricama koje ti ovde pises oko sebe imam koliko hoces

Nisi ni ti meni cudna, isto tako sam se naslusala demonizacije svega sto se ne uklapa u "novi progresivni" pogled. Pre 10tak godina, ja sam bila normalni liberal, fiskalno konzervativna (realno normalno za svakog u biznisu ko nije izgubio dodir sa realnoscu). Mogla sam da kazem da sam protiv ilegalne imigracije (opet normalno za legalnog imigranta) a da mi niko ne vristi kako sam rasista. 

Ti moji stavovi su bili normalni za svakog centristu. Malo levo ili desno, ali svi smo se razumeli. I onda se desio TDS, I ljudi pogubili um. Jedno 4 godine.

I sad mnogi dodju I kazu "ovo nije normalno". Nije normalno da te neko naziva fasistom, rasistom ili trampistom, zato sto ne podrzavas svaku idiotsku ideju, ili zato sto branis Ustav.

Ja sam zbog tih sloboda garantovanih u Ustavu dosla u US. 

 

I naravno da cu ih braniti do besvesti. Iskreno receno, zabole me sto bi neki da prave nesto drugo od Amerike, ja se nisam upisala za to. Pre 10 godina ja bi bila progresivac, a sad me trpaju u konzervativce. 

Uopste me ne interesuju tvoje "citanje izmedju redova", nisam obavezna da ucestvujem u tvom imaginarnom svetu.

 

Ali za tebe da znas, sve vise ljudi koji su se klasifikovali kao liberali, glasaju za republikance. Savrseno normalni ljudi, nikakvi fasisti ili rasisti. Zgadio im se ovaj novi progressivism. A ti mozes da nastavis sa opsesijom o Trampu, nadam se da placa kiriju kao podstanar.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

21 hours ago, Angelia said:

Ne razumem, trebali su da daju glas programu, a ne da li je on gey ili ne. Neznam kako je to nas problem sto su glasaci bias.

I po tebi znaci republikanci nemaju obraza, znaci 50% manje vise koji glasaju za republikance su niza vrsta. Mashala baby 

 

 

 

Glas se daje predstavniku koji ce da zastupa tebe i tvoje interese, a ako neko slaze sve o sebi, kako mu verovati bilo sta drugo? Mislim, ne cudi me, izgleda da republikanci vole previse ulepsane biografije, pa posle 'nema veze, sve je po zakonu, nigde ne pise da ne moze... blabla'

Ovako si ustvari potvrdila da republikancima uopste nije bitno nista, osim da sprovedu budalastine za koje se neko zalaze (nije on tu jedini, MTG, Lauren i jos par njih prednjace u 'osveta je nas moto'). 

 

21 hours ago, Angelia said:

Ne lupaj. Tramp je celog zovota do izbora 2016te bio demokrata.

 

 

Pa? I onda ga nisu hteli i on se presaltao tamo gde sve prolazi i uspeo da totalno unakazi ipak ne tako losu stranku sa ne tako losim programom. 

 

Mislim, ovde stajem, moj drugi post je znacio da sa trampistom nema racionalizacije, cak ni kada slusa svojim usima, jer Tuckerove su preciznije. 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

18 minutes ago, Baby said:

Mislim, ovde stajem, moj drugi post je znacio da sa trampistom nema racionalizacije, cak ni kada slusa svojim usima, jer Tuckerove su preciznije. 

Malo generalizacije, sto inace ne radis :krstipd4:

Da dodam pitanje, posto mi ova izjava bas i nije najjasnija, Mislis li da ih treba sve po kratkom postupku, ili imas check-list po kojoj bi ima vezivala zute trake na levu ruku?

:puke:

Link to comment
Share on other sites

9 hours ago, Baby said:

 

 

Mislim, ovde stajem, moj drugi post je znacio da sa trampistom nema racionalizacije, cak ni kada slusa svojim usima, jer Tuckerove su preciznije. 

Nema racionalizacije ni sa nekim kome je mozak ispran, pa ne razume sta znaci zakon ili Ustav. Ili jos gore ako ne zna u kojoj je zemlji.

 

Gde ono rece da je lgbt zajednici branjeno skolovanje i da imaju decu u US, i brak? Daj nesto konkretno, a da nije neki manijak... Imas nekog mainstream republikanca koji bi da izbacuje lgbt iz skole?

 

Jel barem Tucker placa kiriju? za sada vidim imas dva podstanara. 

  • Like 1
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...