Jump to content

[USA] SJEDINJENE AMERIČKE DRŽAVE - unutrašnja politika i uticaj na svetska kretanja


McCarthy

Recommended Posts

58 minutes ago, Angelia said:

Nisam ni rekla da nisu svi placali rentu, ne moramo ici u extreme za sve sto kazem.

Nije dobro jer su pare potrosene na kineske djindjuve, i slican bofl a ne na ono sto cini da se pare vrte, tipa u usluznim delatnostima

 

Kako mozes spreciti kineske djindjuve kada su preplavile svet, i samo se tamo proizvode (na istoku, Kina, Tajvan, Indija...)? Nikako, prekasno. 

Prevrni etikete garderobe po robnim kucama i prodavnicama, promil toga je made in USA. Taj deo proizvodnje je vec izgubljen. Tehnika (automobili, masine i ostalo) je vecinom sa istoka, ako nije, bar pola komponenti jeste... cak i kada je americka kompanija u pitanju. Hrana je ono sto je jos uvek proizvedena ovde, sve ostalo je istorija i to u mnogome daleka istorija.

 

1 hour ago, Angelia said:

 

Nemam ja nista protiv Amazona, to je primer za vrstu robe, koja u stvari ne miltiplicira stvarno uticaj na ekonomiju.

To opet ne znaci da nema uopste, ali nema adekvatno jer najveci deo odlazi van zemlje a ne na plate.

 

Nemam ni ja, svaka njemu cast na ideji, ali gledam kako polako gasi sve ostale i to mi se ne dopada. Cak i ono sto nece uzeti da proizvode, ce uzeti parce kolaca za prodaju preko njih, pogotovo sada kada ima svoju dostavu pa mnogo toga stigne cak isti dan... Korona mu jeste pomogla da jos vise naraste, ali bi svakako rastao samo sporijim tempom. 

Link to comment
Share on other sites

30 minutes ago, Baby said:

 

Kako mozes spreciti kineske djindjuve kada su preplavile svet, i samo se tamo proizvode (na istoku, Kina, Tajvan, Indija...)? Nikako, prekasno. 

 

Ti ocigledno ignorises ono sto pricam i pokusavas da okrenes na "pa sta". Poenta je da je ta pomoc trebala da bude potrosena na rente, ili lokalne usluge, kako bi se "pare vrtele" u ovoj ekonomiji. Medjutim ljudi su svesno odlucili da ih bace na gluposti. Ne smeta meni ni Amazon sto postoji, niti sto se krpice prave u Kini, ili na Taiwanu.

Ali mislim da je potpuno bezveze da se pare od nadoknade za nezaposlenost trose na te bezvredne krpice i djindjuve, a onda otrci do food bank za osnovne potrepstine, ili trazi da stanodavci zaborave na rentu iako moraju da plate hipoteke, poreze i plate.

 

Znaci moglo je to da se bolje isplanira u lokalu pa da se vecini da neka vrsta kredita za placanje rente, hrane, lekova i slicnih normalnih lokalnih potrepstina a ne na gluposti. Moratorijum na evictions ne bi uopste bio potreban.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, Angelia said:

Ti ocigledno ignorises ono sto pricam i pokusavas da okrenes na "pa sta". Poenta je da je ta pomoc trebala da bude potrosena na rente, ili lokalne usluge, kako bi se "pare vrtele" u ovoj ekonomiji. Medjutim ljudi su svesno odlucili da ih bace na gluposti. Ne smeta meni ni Amazon sto postoji, niti sto se krpice prave u Kini, ili na Taiwanu.

Ali mislim da je potpuno bezveze da se pare od nadoknade za nezaposlenost trose na te bezvredne krpice i djindjuve, a onda otrci do food bank za osnovne potrepstine, ili trazi da stanodavci zaborave na rentu iako moraju da plate hipoteke, poreze i plate.

 

Znaci moglo je to da se bolje isplanira u lokalu pa da se vecini da neka vrsta kredita za placanje rente, hrane, lekova i slicnih normalnih lokalnih potrepstina a ne na gluposti. Moratorijum na evictions ne bi uopste bio potreban.

 

Ma ne ignorisem ja tebe, ali oni su dobili pomoc a kako ce da je trose ne mozes da kontrolises. Mnogo sto sta je trebalo pa nije... 

Kako uopste ista da se isplanira kada je sve neka histerija. Evo i oko ove druge pomoci, te 900 te 600 a ne, ipak 2000, e pa nece moci... mislim jbt kompletna konfuzija. Ne mogu da se dogovore ni da li treba pomoc, ni da li ne treba, a ne o visini, a jos da se dogovore tek kako ko da trosi. Mislim, sami su im odobrili da ne moraju da placaju rentu, a ti ocekujes da svi budu savesni... svasta. 

 

Da dodam, ne znam nikog ko nije uzeo ppp a ima kompaniju (lazem, znam jednog koji je kategoricki odbio da mu drzava uskace). Znam one koji su na osnovu vise kompanija dobili neverovatnu sume pare koje ce da vracaju po 100$ mesecno... Svi su se ogrebali o ovu guzvu, kogod je mogao. 

Edited by Baby
Link to comment
Share on other sites

15 hours ago, mrd said:

Tih $600 to $2k je napravljeno samo da bi se pricalo o tome, a meanje paznje obratilo na ova pomilovanja koja radi. Uvek je ispred medija i politicara. Ne zaboravi da nije to jednostavno izbacivanje iz bele kuce, skoro pola US je za njega. 🙂

Ovo su stvari koje se pamte. 😛 

 

To je napravljeno da bi se Bajden pljuvao kada bude poništavao to, kao i ostalo što radi ova dva meseca. Čist populizam pošto se čovek nada da za njega postoji budućnost u politici i dalje.

Link to comment
Share on other sites

6 hours ago, Klotzen said:

 

To je napravljeno da bi se Bajden pljuvao kada bude poništavao to, kao i ostalo što radi ova dva meseca. Čist populizam pošto se čovek nada da za njega postoji budućnost u politici i dalje.

Nisi u pravu, on i dalje misli da moze da nastavi da bude predsednik. Ja s'jugoslovenskim iskustvom mogu svasta da ocekujem.  U propratnom govoru je rekao da ce sledeci predsednik biti on. Ima pola glasaca za gradjanski rat.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

59 minutes ago, Squabbit said:

Imamo li koga u Nashville?

Eno bilo zbozicno jutro, sneno i .....

 

Vele isao audio zapis koji je obavestavao da ce bidne boom, pa pocelo odbrojavanje.

 

 

Neki prenose da je bilo pucanja, mada sad se vishe nista ne zna, previshe info, kilava vest.

Kazu da su se pucnjevi culi, i da je neko to prijavio policiji, kako izgleda namerno da bi privukli paznju policije.

Posto je RV davao audio upozorenje da ce explodirati, izgleda da namera nije bila da ubiju ljude (ocekivana evakuacija) nego da se pricini steta i verovatno pretnja.

 

videcemo.

Link to comment
Share on other sites

Standardno, ako nekome treba dokaz da se radi o kriminalcima, ako se otprati on line kako se promovise, jasno je ko je u pitanju:

 

Riot declared: Portland protesters break windows, set fires

 

It’s unclear what the main thrust of the gathering is, though the flier does state “In Solidarity with BLM” and “No Streamers, No Megaphones, No Masters.” According to the flier, participants are also asked to wear bloc and “be water” for what is touted as an autonomously organized event.

The demonstration was advertised through posts online.

The event comes one day after nearly a dozen businesses were vandalized downtown overnight, according to Portland police, including Portland City Hall, Oregon Historical Society, TriMet and Portland Police Bureau.

 

Around 7 p.m., a group of approximately 40 people marched out of Director Park and through various streets, doing damage along the way, police said. That included breaking windows, spray painting buildings and the firing of paintballs. A police officer tried to contact one of the people, but their police vehicle was then spray painted, police said.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

4 hours ago, Cyrus Smith said:

Došao je i taj dan, gradonačelnik Portlanda je shvatio posle dosta meseci da antifa nije ono što mediji tvrde da jeste. Da su izbori održani na proleće sa istim rezultatom  grad bi danas drugačije izgledao. 

 

 

Covek je potpuno zbunjen....nije znao da je Antifa izmisljena stvar od strane Trampovaca?

 

To ne postoji, to je samo iluzija desnicara :classic_smile:

 

Problem je ustvari sa desnicarskim organizacijama, koje pale i pljackaju svaki dan (a da nigde nisu opljackali i popalili nista)....extremna levica je imaginarna....

 

Pre nekog vremena sam ja rekla da ce jednom djavo doci po svoje i svi ovi sto su stitili jurisnike u crnom celu 2020 ce morati da urade nesto, ili ce ih ratnici pojesti.

 

On je samo prvi.

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Ako neko ima problema sa ovim linkom sa WP kao ja evo sa YT ovo oko novog pokušaja državnog udara od strane Trampa.

 

Sažetak u par minuta :

 

 

i ceo rezgovor ko ima živaca da ga sluša sat vremena :

 

 

Šteta što nema vremena da ga impičuju za ovo. Velika je blamaža za SAD što je ovakva osoba odradila ceo mandat.

  • Like 3
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Lazne vesti su se bas dobro podmazale za ove mufjuze:

 

spacer.png

 

spacer.png

 

Facebook and Twitter restrict controversial New York Post story on Joe Biden

 

A otvoreno govoreci, mafija je dosta benignija pojava od Laznog Dimitrija, jer, tacno je, mafija isto trazi da joj platis reket ali ne brine o tome sta ti mislis u svoja 4 zida, ne salje komsomolce na kucu i ne priredjuje maoisticke sesije "borbe i samokritike", ona nema obavezu prema ratnim huskacima i zlocincima, socijalistima, ulicnim crnokosuljasima, kineskim komunistima i slicnim opstenarodnim elementima...

 

 

 

------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

 

On 1/3/2021 at 1:05 AM, Cyrus Smith said:

Došao je i taj dan, gradonačelnik Portlanda je shvatio posle dosta meseci da antifa nije ono što mediji tvrde da jeste. Da su izbori održani na proleće sa istim rezultatom  grad bi danas drugačije izgledao. 

 

"It's time to push back harder against those who are set on destroying our community.""

SADA je tek vreme? Nakon sto crnokosuljasi cele godine marsiraju i pale Ameriku, cemu je se govece i samo prikljucivalo, kad ga je policija gasirala? 

 

Noci dugih nozeva se redovno desavaju, ali falange su instrumentalne u dvorskoj tehnologiji vladanja, cak i u samoj njihovoj izbornoj taktici, kada su fasiste drzali u pricuvi da ih puste s lanca ako izborna mutljavina ne upali, pa su kompletni gradovi pod demokraturskom upravom u strahu od cizmaskog nasilja morali da se zabarikadiraju u kuce i radnje, dok su ih lazne vesti obavestavala da ih jedino ubedljiva pobeda Laznog Dimitrija moze spasisti jurisniske cizame:

 

"A landslide for Joe Biden resulted in a relatively orderly transfer of power. Every other scenario we looked at involved street-level violence and political crisis."

 

https://www.washingtonpost.com/outlook/2020/09/03/trump-stay-in-office/?arc404=true

 

...tako da polako sto se tice ovog novog postizbornog antifasizma koji je budalaski gradonacelnik otkrio u sebi, drzace oni pecinare jos dugo na ulicama, prosto tako te ideologije funkcionisu...

 

 

 

 

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

3 hours ago, Klotzen said:

Ako neko ima problema sa ovim linkom sa WP kao ja evo sa YT ovo oko novog pokušaja državnog udara od strane Trampa.

Dobro je da je ostavljen i ceo snimak, jer tek kad se on odslusa covek moze da uvidi i gde TACNO lazne vesti pokusavaju da ga obmanu - da nema celog snimka ja bih morao ovaj prvi isecak da odbacim a priori, poucen politickom i medijskom dinamikom u poslednjih 4 godine.

 

Ali ovako ne moram! Npr. ovaj naslov koji stoji dole (je li to "kajron"?), 'breaking news' tokom vesti, koji objasnjava sta je u stvari poenta, kaze "TRUMP TO GEORGIA OFFICIALS: 'FIND 11780 VOTES'"!!! Dakle vest je da Tramp njima govori "nadjite mi 11780 glasova" (i to pod navodnicima, kao da je on to tako rekao), tj. Tramp im preti da mu negde nadju, iskopaju toliko glasova - ali to uopste nije ono sto se desava u razgovoru. Tacno je da on na jednom mestu kaze 'I just wanna find 11780', ali on to kaze u kontekstu toga da je ON sam (a ne dakle da oni to treba da urade) vec nasao mnogo vise glasova (i to ponavlja mnogo puta ('I just NEED 11780')), tako da cak i ako odustane od nekih tvrdnji koje mozda nisu tacne u Dzordziji on i dalje ima mnogo vise nevazecih glasova, a treba mu samo 117...Recimo pitao ih je za Dominion masine, da li su ih odnosili, ovaj covek kaze da nisu, a Tramp kaze 'nema veze, ne moramo ni da gledamo masine, na drugom mestu su ukrali 30000 glasova, ima na snimku, a meni treba samo 11780, tako da mi Dominion-argument nije ni potreban' (ovo sada citiram po secanju, da ne ispadne da kao lazne vesti citiram nesto sto niko nije rekao)...

 

Problem ovog (na trenutke vrlo komicnog) razgovora je bio da Tramp vraski mnogo prica i ne dopusta drugim ljudima da dodju do reci, a bilo bi zanimljivo da smo culi ove ljude iz Dzordzije da iznesu njihove argumente, ali Mister ih nazalost nesto pita a onda sam odgovori i nastavi da prica. Najsadrzajniji delovi, ma koliko kratki, su bila kada njegovi saradnici razgovaraju sa ljudima iz Dzordzije (najvise pri kraju razgovora, ali i tokom njega), i kada su im objasnili da oni prosto traze da vide rezultate, podatke i dokaze iz njihovih istraga, jer nisu dobili nista i moraju da im veruju na rec, i da samo zele da dodju do razjasnjenja ovih pitanja - sto je potpuno legitimno i u interesu javnosti. Ljudi iz Dzordzije su rekli da ne mogu da im daju podatke po zakonu, ali da ce sutra njihovi advokati sesti i odgovoriti im na sva pitanja, i to je bila poenta...

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Britanski sudija odbio zahtev za izručenje Asanža SAD, što je lepa vest. Loše što je kao razlog navedeno loše mentalno zdravlje i opasnost da bi tamo izvršio samoubistvo. 

 

Nije još kasno da Tramp uradi još po koju pozitivnu stvar.

 

 

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, djole said:

Britanski sudija odbio zahtev za izručenje Asanža SAD, što je lepa vest. Loše što je kao razlog navedeno loše mentalno zdravlje i opasnost da bi tamo izvršio samoubistvo. 

 

Nije još kasno da Tramp uradi još po koju pozitivnu stvar.

 

 

 

Prosto receno, ovaj deo jos treba da se desi. Pazi na podatak da ga 70+ mil podrzava. Ne sme nista da mu se desi, mislim na banane, prosuto ulje kad ga menja na kolima....

Polako Coca-Cola i pop-corn. 🙂

Link to comment
Share on other sites

11 hours ago, ObiW said:

Ma pusti to što ovaj pokušava državni udar, daj da vidimo šta je bilo za vikend u Portlandu, tu se odlučuje sudbina Amerike.

Ah da argument "nemojmo sad o paljenju i pljackanju ima bitnijih stvari, recimo neonacisti marsiraju" :classic_biggrin: Taj argument slusamo sve vreme.

Sad Tramp pokusava drzavni udar - a kako molicu lepo? Raspustio Senat, Kongres ......pozvao vojsku na ulice?

 

Ah podneo tuzbu....jeste tako se izvrsava drzavni udar.:lol_2:

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Nisam se nadao ovako brzom potonucu Trampa, mislio sam da ce biti zesca borba,

ali on ubrzano tone u irelevantnost. 

 

Vec se njegov glas cuje sve slabije, detoksikacija javnog prostora je vec u toku, 

Do marta ce samo  fleke ostati od organizovanog Trampizma.

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

9 hours ago, Klotzen said:

Ako neko ima problema sa ovim linkom sa WP kao ja evo sa YT ovo oko novog pokušaja državnog udara od strane Trampa.

 

Sažetak u par minuta :

 

i ceo rezgovor ko ima živaca da ga sluša sat vremena :

 

Šteta što nema vremena da ga impičuju za ovo. Velika je blamaža za SAD što je ovakva osoba odradila ceo mandat.

 

govno od coveka.

 

 

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Kido from Junkovac said:

Nisam se nadao ovako brzom potonucu Trampa, mislio sam da ce biti zesca borba,

ali on ubrzano tone u irelevantnost. 

 

Vec se njegov glas cuje sve slabije, detoksikacija javnog prostora je vec u toku, 

Do marta ce samo  fleke ostati od organizovanog Trampizma.

 

 

Preko 2/3 republikanaca veruje da su izbori pokradeni i da je Bajden asterisk predsednik kojem ce se protiviti na lokalu sto je vise moguce. Sta ce sve da se desi u narednim mesecima to niko ne zna, ali da ce "Trampizam" nestati to se nece desiti. Nije Tramp stvorio nikakav kult kako mediji lupetaju i lazu, nego je to jedna autenticna struja medju republikancima, nekim nezavisnim konzervativcima i delimicno libertarijancima koja se protivi kronizmu, korporatizmu i svim vidovima drzavne represije koja sa ovakvom politickom aparaturom mogu da porastu. Sve se to moze propratiti do Goldvoterovog vremena i to je samo jedan od razloga zasto to nece nikud jos dugo, dugo. Pogotovo ne u svetlu ovako bezobraznog laganje i propagandisanja lejmstrim medija. 

Edited by boxcube
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...