Jump to content

[USA] SJEDINJENE AMERIČKE DRŽAVE - unutrašnja politika i uticaj na svetska kretanja


McCarthy

Recommended Posts

3 hours ago, Zvezdinho said:

 

Na primer kad ti uvedu sankcije kao sto vec predlazu zbog kupovine oruzija od Rusa. Naravno Vucic i njegovi nece nista osetiti te sankcije, kao sto Sloba i njegovi nisu osetili, vec obican narod. Al dobro mozda ti ne zivis u Srbiji pa ti je sve jedno.

Da se razumemo sankcije 90-ih su s'pravom uvedene. Nije samo SMrad bio problem, problem smo bili mi koji smo ga izglasavali. Nije on krao rezultate izbora, to mu je bilo dato. Ove nove sankcije se nece uvesti posto su nebitne. Argument ti pada, niko nas/vas ne mrzi, vec mi nismo naucili da  koristimo salvete i obrisemo usta posle jela. 🙂

 

Edited by mrd
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, Zvezdinho said:

Dovoljno ce biti da uvedu vize za ulazak u zemlje u EU pa da tvoji istomisljenici pocnu da cmizdre.

Odakle tebi ideja ko su moji istomisljenici? Malo si lican, a ne bi trebalo da budes. Opusti se i razmisljaj.

Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, Zvezdinho said:

Nisam lican, samo kazem istomisljenici, sto se duris odmah. Vidi se iz posta ko bi mogao da bude istomisljenik.

Evo ja mislim isto kao i mrd, a vize za EU me ne interesuju. Jos smo i dobro prosli 90tih kakvo sranje smo pravili.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, fancy said:

Pa realno, za sve što prvorođeni uradi a kosi sa dogovorenim putem u EU / NATO :wicked: i treba da nam roknu sankcije.

 

Da li to čujem tužan odjek - "narod nije zaslužio..." ?

Ne, narod jeste zaslužio.

 

Ko si ti da kazes da je bilo ko zasluzio sankcije i kakvo je to razmisljanje da se uvode sankcije jer narod nije glasao kako bi zeljeli politicari iz drugih drzava.

Sta je ovo neki bezgresni pro-staljinisti bi uvodili neka masovna kaznjavanja.

 

Hajda bato reci ti nama kakve bi ti sankcije najvise voleo da se uvedu i to one da bas tebe najvise pogode, da budes primer svima, covek od integriteta.

 

@Crni Bombarder i tebi isto pitanje. Izaberi sebi sankcije da se dozoves pameti kao i svi ostali gradjani Srbije.

 

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

 

Ko si ti da kazes da je bilo ko zasluzio sankcije i kakvo je to razmisljanje da se uvode sankcije jer narod nije glasao kako bi zeljeli politicari iz drugih drzava.

Sta je ovo neki bezgresni pro-staljinisti bi uvodili neka masovna kaznjavanja.

 

Hajda bato reci ti nama kakve bi ti sankcije najvise voleo da se uvedu i to one da bas tebe najvise pogode, da budes primer svima, covek od integriteta.

 

[mention=11]Crni Bombarder[/mention] i tebi isto pitanje. Izaberi sebi sankcije da se dozoves pameti kao i svi ostali gradjani Srbije.

 

 

Slažem se potpuno, kad sedneš u restoran, a momci za stolom pored tebe se potuku i padnu na tebe, razbiju te ko kantu, ti im onda reci da nema veze!

 

Sent from my LM-G710VM using Tapatalk

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

11 minutes ago, mrd said:

Slažem se potpuno, kad sedneš u restoran, a momci za stolom pored tebe se potuku i padnu na tebe, razbiju te ko kantu, ti im onda reci da nema veze!

Ti toliko glupo razmisljas da nemam nikakvu namjeru da se sa tobom raspravljam.

Do sada bi to svako shvatio, ali tebi izgleda treba vise vremena.

Edited by Amigo
Link to comment
Share on other sites

Ti toliko glupo razmisljas da nemam nikakvu namjeru da se sa tobom raspravljam.
Do sada bi to svako shvatio, ali tebi izgleda treba vise vremena.
Izvini, kad sam juče video tvoju ponosnu sliku iz ogledala, dobio sam dojam da ne razmišljaš glupo. My bad.

Sent from my LM-G710VM using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, Amigo said:

 

Ko si ti da kazes da je bilo ko zasluzio sankcije i kakvo je to razmisljanje da se uvode sankcije jer narod nije glasao kako bi zeljeli politicari iz drugih drzava.

Sta je ovo neki bezgresni pro-staljinisti bi uvodili neka masovna kaznjavanja.

 

 

Kada imas komsiju koji radi stvari sa kojima se ne slazes, najednostavnije mu je reci da ostane u svojoj "avliji", i da ne zelis da imas posla sa njim i onima koji su na neki nacin upetljani  u njegove mutljavine... A upravo to su bile sankcije. Poruka Milosevicu da niko sa njim i clanovima domacinstva ne zeli imati posla...

 

I da, sa obzirom kakav je sljam isplivao na povrsinu 90-tih, citav Balkan je izuzetno dobro prosao - zasluzili smo jednu veliku rupcagu od Vardara pa do Triglava...

 

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, ters said:

 

Kada imas komsiju koji radi stvari sa kojima se ne slazes, najednostavnije mu je reci da ostane u svojoj "avliji", i da ne zelis da imas posla sa njim i onima koji su na neki nacin upetljani  u njegove mutljavine... A upravo to su bile sankcije. Poruka Milosevicu da niko sa njim i clanovima domacinstva ne zeli imati posla...

 

Komsija, od kada su nama Amerikanci komsije. 

 

2 minutes ago, ters said:

I da, sa obzirom kakav je sljam isplivao na povrsinu 90-tih, citav Balkan je izuzetno dobro prosao - zasluzili smo jednu veliku rupcagu od Vardara pa do Triglava...

Slazem se, ali je drugacije nasteljeno.

Link to comment
Share on other sites

28 minutes ago, Amigo said:

 

Komsija, od kada su nama Amerikanci komsije. 

 

 

Pa nije samo Amerika uvela sankcije, nego sve zapadne zemlje Evrope takodje.

 

Ja ne mislim da treba uvoditi ikakve sankcije, jer ce nastradati i oni koji nicem krivi nisu, ali ni nece biti sankcija, ne znam cemu panika. Dovoljno je samo da (sto mislim da je i ranije trebalo da se uradi) kaze sta se ocekuje od Srbije, pa ako ne ispuni obustave svu pomoc koju salju, pa neka Vucic gleda odakle ce vaditi pet 'hiljadarki da potkupi glasove... 

Link to comment
Share on other sites

42 minutes ago, Baby said:

 

Pa nije samo Amerika uvela sankcije, nego sve zapadne zemlje Evrope takodje.

 

Ja ne mislim da treba uvoditi ikakve sankcije, jer ce nastradati i oni koji nicem krivi nisu, ali ni nece biti sankcija, ne znam cemu panika. Dovoljno je samo da (sto mislim da je i ranije trebalo da se uradi) kaze sta se ocekuje od Srbije, pa ako ne ispuni obustave svu pomoc koju salju, pa neka Vucic gleda odakle ce vaditi pet 'hiljadarki da potkupi glasove... 

 

Kakvo ti siledzijsko ponasanje podrzavas, a nesto pricasa protiv Trampa, pa izmedju tebe i Trampa je razlika samo u formi, a sustina je ista, samo bahato.

 

Nego ti rece, ma nece Bajdenova administracija da nas dira, imaju oni pametnija posla, a oni prijete i prije nego sto su inagurisani. Eto koliko poznajes taj klan, ili mozda obozavas to drustvo Albright, Serwer... :smiley33:

Znas li ti uopste ko je Serwer?

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

On 12/8/2020 at 5:17 PM, Amigo said:

 

To se i ocekivalo, Bajden je dio te iste bande. Mi ne mozemo da ocekujemo vise nista dobro slijedece cetiri godine.

Zato sam i govorio da ne mogu da shvatim nase ljude da se prakticno zalazu za ovako nesto.

Uzas je kakav smo narod.

Ko to vi, jel vi Kanađani? Ne znam za vas, ali ja uvek podržavam kad neko ili nešto ove koji su debelo zastranili privodi razumu, naročito kad se to radi nemilosrdnim mam...ljenjem. Taj način je provereno najefikasniji. U stvari je vest o tom sastanku samo povratak na normalno i prirodno stanje koje je bilo pre ovog četvorogodišnjeg incidenta.

 

Što se tiče takozvanog naroda nad kojim neki nariču, kao prvo, šta je to mislilo, da će ono klicanje slobi slobodi i slanje poljubaca na mitinzima proći nekažnjeno? Vidim u anketama, kaže 70% tog jadnog "naroda" bi da im se vrati "vojni rok". Ali kaže ne bi oni to iz razloga bezbednosti, nego zato što su impotentni i kao ljudi, i kao roditelji, pa bi da im drugi vaspitava decu, tj vojska. Fascinantno bezumlje.

 

Evo u ovom stilu poruka za "narod" deo od 0:31 pa tih nekoliko sekundi :roflmao::

 

 

More što si glas'o za miloševića i što još uvek podržavaš ono što je taj tu prosipao? Što si ludeo i još ludiš? Što si slobotomiran i to voliš? Što nisi kao svi normalni jedva dočekao propast komunizma da se integrišeš u normalan svet, nego još uvek naričeš za komunizmom, još tražiš da ti se vrati? Što reč koja je sinonim za evropsku civilizaciju koristiš u negativnom kontekstu, dok bi istovremeno dupe dao da u isto zabiješ sve što dolazi sa tog mrskog "zapada" ? Ja o takvima kao komentar imam samo jednu reč. Ili su možda dve reči i crtica: B-52, ha ha ha ha ha... BU!

 

Takvi nisu platili koliko su dužni, to je njihov problem. Zato ponovo njaču, riču i kokodaču. Evo kao na ovoj slici, samo još gore, a zašto još gore, zato što je prošlo 30 godina od te slike, i ništa nisu naučili. Samo su još više... nije da su baš podivljali, jer nikada pitomi nisu ni bili, nego su još više otkrili svoju pravu prirodu. Dobro, ne svi, ali tih 70% i nešto više. Zašto bi neko takve žalio? Ako zbog nečega treba žaliti, to je što to još nije platilo šta je dužno.

 

Mjsxsos.jpg

 

Kako god, bez brige, sve u redu. Sve je kako i treba da bude, vraća se polako normalno stanje. Što bi rek'o onaj iz filma Kako je propao rokenrol, imaš da platiš. To se zove karma.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

13 minutes ago, mrd said:

Bas bih konkretno voleo da cujem, sta je Biden uradio/rekao da poplasi srbalj?

Ništa, samo da njegova administracija neće podsticati takve da izlaze iz rupa u koje su bili sabijeni pre pojave Trampa koji ih je izmamio da ponovo lude, nego da će uticati na to da u rupe budu vraćeni. Možda je Tramp u vezi nekih stvari bio OK za USA, u stvari i jeste bio, ama za ostali svet je bio katastrofa.

 

 „svaki diktator, autokrata, demagog i populista, svaki radikal i ekstremista, svaki šovinista i rasista, teoretičar zavere kuka za Trampom jer su izgubili svog najvećeg saveznika, prijatelja i uzdanicu“ (Klauški, Index)

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

17 minutes ago, Milenko Puzigaca said:

Ništa, samo da njegova administracija neće podsticati takve da izlaze iz rupa u koje su bili sabijeni pre pojave Trampa koji ih je izmamio da ponovo lude, nego da će uticati na to da u rupe budu vraćeni. Možda je Tramp u vezi nekih stvari bio OK za USA, u stvari i jeste bio, ama za ostali svet je bio katastrofa.

 

 „svaki diktator, autokrata, demagog i populista, svaki radikal i ekstremista, svaki šovinista i rasista, teoretičar zavere kuka za Trampom jer su izgubili svog najvećeg saveznika, prijatelja i uzdanicu“ (Klauški, Index)

Bila je ovde ostra rasprava oko Trumpa i klinackog nacina na koji su pokusavali da ga diskredituju. Ja sam se pravo da ti kazem zacudio da je razum prevladao na ovim izborima DT nije izabran. Trump je dosao kao suprotnost jednoj zabokrecini, a i sada se poslednjih dana pokazuje gde ako si beo i napadne te bagra sprejovima oboje kucu, postavi se pitanje i poredi kako je to teze nekome ko je obojen. 🙂 Polarizacija je i dovela do izbora nekoga ko lepo koristi mrznju  i linc kao resenje. Tip je sve vreme pricao sta puk zeli da cuje, a dems jaka leva struja je pravila revoluciju i isla mu niz dlaku. Videcemo sta ce Biden s'kamilom da uradi. Ona je posebna prica i slika i prilika osobe bez trunke integriteta i postenja. No to Californjani znaju, a ko njih pita. 🙂

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Milenko Puzigaca said:

Ko to vi, jel vi Kanađani?

 

Ne, o ostalom ne vredi pricati, ti si jos u ko zna kojoj godini, ko u onom filmu Podzemlje.

Sloba umro davno i zena mu u njega, sin i kcerka pobegli, sto bi rekli seme mu se zatrlo, pa ne vidim nikakvog razloga baljezgati vise o tome.

 

Nego Puzigaca i tebi pitanje postavljeno ostalim sankcijasima, kakve bi sebi izabrao sankcije, onako da te mlatnu dobro, da se ponosis njima, kao covek civilizacijski orentisan od izuzetnog integriteta.

Link to comment
Share on other sites

 
Ne, o ostalom ne vredi pricati, ti si jos u ko zna kojoj godini, ko u onom filmu Podzemlje.
Sloba umro davno i zena mu u njega, sin i kcerka pobegli, sto bi rekli seme mu se zatrlo, pa ne vidim nikakvog razloga baljezgati vise o tome.
 
Nego Puzigaca i tebi pitanje postavljeno ostalim sankcijasima, kakve bi sebi izabrao sankcije, onako da te mlatnu dobro, da se ponosis njima, kao covek civilizacijski orentisan od izuzetnog integriteta.
Živ je sloba, živ!

Sent from my LM-G710VM using Tapatalk

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, Amigo said:

 

Kakvo ti siledzijsko ponasanje podrzavas, a nesto pricasa protiv Trampa, pa izmedju tebe i Trampa je razlika samo u formi, a sustina je ista, samo bahato.

 

Nego ti rece, ma nece Bajdenova administracija da nas dira, imaju oni pametnija posla, a oni prijete i prije nego sto su inagurisani. Eto koliko poznajes taj klan, ili mozda obozavas to drustvo Albright, Serwer... :smiley33:

Znas li ti uopste ko je Serwer?

 

Ja podrzavam siledzijsko ponasanje?

 

A ti ne, bitno ti je neki tim koji je osnovan i nicim jos nije ni zapretio, ali to sto vec domaci politicari kostaju narod, to nema veze, rade u insteresu "srca Srbije"... ma idi bre gluposti. 

Kada skapiras da su Srbi sami sebi najveci neprijatelji, onda nece biti drame neki americki tim koji mozda nece ni raditi nista ili mozda i pomoci razumu Srbije, ali ne i srcu... 

 

 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

8 hours ago, Amigo said:

 

Znas li ti uopste ko je Serwer?

Mmmm ja znam, sta ti je zamerka kod njega?

Covek podrzavao skidanje Milosevica, sta je tu bilo pogresno?

 

Mislim nemoj sa DTSa da predjemo na BDS. Ima tu sta da se kritikuje, ali definitivno nije neka zavera prema SR. 

Cekaj da objavi svoju politiku, pa ga kritikuj na osnovu istih.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...