Jump to content

[USA] SJEDINJENE AMERIČKE DRŽAVE - unutrašnja politika i uticaj na svetska kretanja


McCarthy

Recommended Posts

4 hours ago, Baby said:

Sasvim moguce da bi imala drugaciji osecaj, ali imali smo i mi mere u pocetku iste kao i svi ostali i smatrala sam da iako mi se ne dopadaju su razumne u odnosu na situaciju.

Kao sto rekoh, kad je to 6 nedelja.....brzo se zaboravi kako to izgleda

 

4 hours ago, Baby said:

Svakako bi sledilo propadanje, a i ja bih svakako sedela verovatno i mnogo vise u kuci. Pa ti sama kazes da sedite u kuci mesecima, mogli ste ici tamo ili ovamo, putovati u krajnjem slucaju, pa si se odlucila da ostanes kod kuce i sacuvas sebe. 

 

:classic_smile: E sad ti hoces da ja izmisljam zabavu da mi "mere" lakse prodju, a ja samo hocu da me puste da imam regularan zivot, a ne da moram da izmisljam zabavu. Imas dovoljno ovih sto izmisljaju zabavu, pa prave korona zurke, sastaju se po kucama, i sire virus, pa onda ja sam neobicna sto samo hocu da sve funkcionise iako mozda ograniceno u doba pandemije.

Link to comment
Share on other sites

14 hours ago, Angelia said:

Ja to vec pisala negde, ljudi ne zarezuju mere -

 

Kako ce se onda savladati epidemija, ako se mjere ne postuju. Znaci to nema veze ko je predsjednik, jer je narodu ispiran mozak godinama da im niko nista ne moze da naredi. Good luck with that.

 

14 hours ago, Angelia said:

sastaju se u kucama iako im je bilo bezbednije da idu u restorane, ili slicno, zato sto mere nemaju smisla.

Fali malo detalja, ne znam sta tu nema smisla?

 

Npr u Srbiji nema smisla da restorani rade do 18h ili da se uvede policijski cas od 22h do 6 ujutru, a do tada sve vrvi od ljudi, sahrane prepune ljudi, da ne spominjem slave.

Kod mene ovde su sahrane ogranicene na 10 ljudi, od ponedeljka ce moci da se okuplja maksimalno 5 ljudi itd. Ima par budala koji su protestovali protiv maski, ali ih je policija pohapsila ekpresno.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

7 hours ago, Angelia said:

Kao sto rekoh, kad je to 6 nedelja.....brzo se zaboravi kako to izgleda

 

:classic_smile: E sad ti hoces da ja izmisljam zabavu da mi "mere" lakse prodju, a ja samo hocu da me puste da imam regularan zivot, a ne da moram da izmisljam zabavu. Imas dovoljno ovih sto izmisljaju zabavu, pa prave korona zurke, sastaju se po kucama, i sire virus, pa onda ja sam neobicna sto samo hocu da sve funkcionise iako mozda ograniceno u doba pandemije.

 

Nisam rekla da izmisljas zabavu, nego ti postujes mere zbog sebe i ne kreces se po nekim mestima gde bi ugrozila sebe i zdravlje. E sada zamisli milioni tebe koji odbijaju da idu na posao da rade ako mogu od kuce ili ako nece da se zaraze jer im je bitniji zivot i zdravlje pa i od posla. Zato postoji drzava kojoj placas porez da ti u kriznim situacijama "priskoci." Da i nije bilo mera, zasto mislis da ne bi milioni ljudi odbilo da nastave da rade (ne kazem svi) i da se ekonomija ne bi ostetila. Pritom bi se jos vise opteretio zdravstveni sistem i isto tako kostao i ljude da se lece, a verovatno i drzavu. Lako je biti nesebican kada imas luksuz da radis od kuce (ne mislim samo na tebe, nego na bilo koga u toj situaciji). 

 

O ovim sto izmisljaju zabave i skupljaju se po zurkama i raznim mestima, ja nemam reci, to je sebicluk na kub koji je doveo do toga da 3+k ljudi umre dnevno, a to je deo indokrinacije Amerikanaca koji su najbolji i najslobodniji na svetu i nece njima niko govoriti sta da rade... 

 

Sto se tice duzine mera, eto, ja osim tebe u Pensilvaniji (nikog drugog tamo ne poznajem) nisam jos nigde od nikog cula da mere drze od pocetka pandemije do sada. Nekima su kao vama uveli u pocetku, pa posle popustili ili ukinuli, nekima uvodili jednom, drugi put, treci put, nekom tek sada prvi put uveli mere, ali da traju svo vreme, pa ne znam sta da ti kazem, izes Pensilvaniju... 

Link to comment
Share on other sites

6 hours ago, Amigo said:

 

Kako ce se onda savladati epidemija, ako se mjere ne postuju. Znaci to nema veze ko je predsjednik, jer je narodu ispiran mozak godinama da im niko nista ne moze da naredi. Good luck with that.

 

Fali malo detalja, ne znam sta tu nema smisla?

 

Pa evo ovako, prvo napravis mere koje imaju smisla da zaustave pandemiju, recimo ne zabranjujes stvari koje nose 1% inficiranih a koje prave 90% ekonomske stete. Pustis ljude da nemam pojma, igraju golf, jer to ne siri virus, a zabranis okupljanja unutra koja nemaju dovoljno razmaka, pa ne pustis crkve da rade okupljanje od 300 ljudi (jer politicki ti to odgovara) a zabranis 30 ljudi u restoranu sa sve paznjom na sirenje virusa.

Onda kao odgovorni politicar koje ljudi gledaju te mere postujes, a ne sve to vazi za male ljude a ne za tebe....

Ne lupetas gluposti kako BLM protest ne siri virus, a kako mahanje Trampu - ubija bake i deke. Virus nema politicko opredeljenje.

Ostavis ljudima da mogu uz distancu da vide bliznje, da sednu u bastu restorana ako to bas hoce, sve uz maske i distanciranje, pozoves ih da se vrate u kancelarije uz postovanje mera, da trose malo i pare u prodavnicama ali da izbegavaju okupljanje u kucama.

 

Recimo pogledas pa ako u nekom kraju prenos je mali onda kazes, ok vi ste odgovorni ljudi pa je ok da nastavite tako a one neodgovorne upozoris - bicete kaznjeni.

 

A ne ad hok zatvaras tamo gde znas da ce da boli iako nema smisla.

 

Znaci generalno izbegavas da ljudi zaobilaze mere tako sto ce se okupljati u kucama, gde nemas kontrolu.

Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, Baby said:

 

Nisam rekla da izmisljas zabavu, nego ti postujes mere zbog sebe i ne kreces se po nekim mestima gde bi ugrozila sebe i zdravlje.

Ja ne postujem mere, ja postujem ono sto mi je nametnuto, a istovremeno postujem ono sto meni ima logike. Eto juce sam htela na putu da svratim u prodavnicu pica, nazalost ta prodavnica je u administrativnoj granici Filadelfije, ispred nje je bio red - 2 milje dalje nemaju ogranicenje da cekas u redu, otisla sam tamo. 

 

3 hours ago, Baby said:

E sada zamisli milioni tebe koji odbijaju da idu na posao da rade ako mogu od kuce ili ako nece da se zaraze jer im je bitniji zivot i zdravlje pa i od posla.

Uopste nemam problem da ako se ljudi osecaju ugrozeno - tako i odluce, ali imam problem da mi neko namece nesto sto uopste nema smisla.

 

3 hours ago, Baby said:

Zato postoji drzava kojoj placas porez da ti u kriznim situacijama "priskoci." Da i nije bilo mera, zasto mislis da ne bi milioni ljudi odbilo da nastave da rade (ne kazem svi) i da se ekonomija ne bi ostetila. Pritom bi se jos vise opteretio zdravstveni sistem i isto tako kostao i ljude da se lece, a verovatno i drzavu. Lako je biti nesebican kada imas luksuz da radis od kuce (ne mislim samo na tebe, nego na bilo koga u toj situaciji). 

Prvo - to nije bas uloga drzave, uloga drzave je da sprovodi drustveni ugovor i obezbedjuje servis, drustveni ugovor nije da mi random namecu kazne, jer je neki tip odlucio da mu to odgovara. To nije razlog zasto ih placamo. To je mozda kako ljudi drzavu vide na Balkanu, ali ovde su da mi pruze uslugu.

 

 

3 hours ago, Baby said:

a to je deo indokrinacije Amerikanaca koji su najbolji i najslobodniji na svetu i nece njima niko govoriti sta da rade... 

I sta je pogresno u tom americkom stavu?

 

3 hours ago, Baby said:

Sto se tice duzine mera, eto, ja osim tebe u Pensilvaniji (nikog drugog tamo ne poznajem) nisam jos nigde od nikog cula da mere drze od pocetka pandemije do sada. Nekima su kao vama uveli u pocetku, pa posle popustili ili ukinuli, nekima uvodili jednom, drugi put, treci put, nekom tek sada prvi put uveli mere, ali da traju svo vreme, pa ne znam sta da ti kazem, izes Pensilvaniju... 

Popustili, nemam ja pojma sta ti smatras kao popustanje. Vi ste se relativno 6 nedelja kasnije vratili u relativno normalno funkcionisanje (obrati paznju da koristim izraz relativno), nama su popustali u julu, dozvolili su nam da idemo u crkvu i da igramo golf, onda su nam dozvolili frizera, pa su nam u septembru dozvolili 25% u restoranima, kad je zahladnelo onda su nam i to zabranili....znaci ja od marta ako hocu nesto relativno normalno da obavim, treba da odletim na Floridu. Ti razumes da kod vas skole rade - a da kod nas se nisu ni otvorile od marta? Uopste ne ulazim u to da li je to dobro ili lose, ali kako je za vas dobro a za nas lose?

 

Jesi primetila koliko se ljudi odselilo iz velikih gradova zbog "mera"?

Link to comment
Share on other sites

11 hours ago, Angelia said:

Ja ne postujem mere, ja postujem ono sto mi je nametnuto, a istovremeno postujem ono sto meni ima logike. Eto juce sam htela na putu da svratim u prodavnicu pica, nazalost ta prodavnica je u administrativnoj granici Filadelfije, ispred nje je bio red - 2 milje dalje nemaju ogranicenje da cekas u redu, otisla sam tamo. 

 

 

Ok, napisala si na drugoj temi da ste veoma pazljivi pa sam ja onda stekla pogresan utisak...

 

11 hours ago, Angelia said:

 

Uopste nemam problem da ako se ljudi osecaju ugrozeno - tako i odluce, ali imam problem da mi neko namece nesto sto uopste nema smisla.

 

 

USA = rules and regulations, mnogo od toga nema smisla, pa jbg.

 

11 hours ago, Angelia said:

 

I sta je pogresno u tom americkom stavu?

 

 

Kriticna gomila bezvrednih nadobudnih idiota.

 

11 hours ago, Angelia said:

 

Popustili, nemam ja pojma sta ti smatras kao popustanje. Vi ste se relativno 6 nedelja kasnije vratili u relativno normalno funkcionisanje (obrati paznju da koristim izraz relativno), nama su popustali u julu, dozvolili su nam da idemo u crkvu i da igramo golf, onda su nam dozvolili frizera, pa su nam u septembru dozvolili 25% u restoranima, kad je zahladnelo onda su nam i to zabranili....znaci ja od marta ako hocu nesto relativno normalno da obavim, treba da odletim na Floridu. Ti razumes da kod vas skole rade - a da kod nas se nisu ni otvorile od marta? Uopste ne ulazim u to da li je to dobro ili lose, ali kako je za vas dobro a za nas lose?

 

 

Pisem o celoj Americi, ne samo Floridi. 

 

11 hours ago, Angelia said:

 

Jesi primetila koliko se ljudi odselilo iz velikih gradova zbog "mera"?

 

Ne. Nisam primetila. Primetila sam mnoge koji dodju privremeno, bar kod nas u Floridu.

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Cyrus Smith said:

Ekstremisti posle nekoliko meseci divljanja po ulicama izazvali suprotnu stranu na isto? Ko bi pomislio, šokiran sam.

 

Sure. Siroti. Nisu mogli da podnesu da neko drugi pali i rusi pa su morali da se revansiraju...

Cime su leba ti izazvani? Drzavnom represijom prema beloj rasi jer nece da potcine ostale?

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Baby said:

 

Sure. Siroti.

 

Kako si zaključila da su siroti?

 

2 hours ago, Baby said:

 

Nisu mogli da podnesu da neko drugi pali i rusi pa su morali da se revansiraju...

 

 

Pa da, nisu. To im je nekako u opisu posla, ne znam šta je tu teško shvatiti i predvideti. Jedan ekstremizam izaziva i hrani drugi, "ustaše" i "četnici".

 

2 hours ago, Baby said:

Cime su leba ti izazvani? Drzavnom represijom prema beloj rasi jer nece da potcine ostale?

 

Nema državne represije na rasnoj osnovi u USA, izazvani su, kao što i piše, ekstremistima sa druge strane i pljačkaško-rušilačkom ruljom bez ideologije kojoj je dozvoljeno da divlja mesecima.

Link to comment
Share on other sites

On 12/12/2020 at 4:58 PM, Amigo said:

 

Kako ce se onda savladati epidemija, ako se mjere ne postuju. Znaci to nema veze ko je predsjednik, jer je narodu ispiran mozak godinama da im niko nista ne moze da naredi. Good luck with that.

 

Fali malo detalja, ne znam sta tu nema smisla?

 

Npr u Srbiji nema smisla da restorani rade do 18h ili da se uvede policijski cas od 22h do 6 ujutru, a do tada sve vrvi od ljudi, sahrane prepune ljudi, da ne spominjem slave.

Kod mene ovde su sahrane ogranicene na 10 ljudi, od ponedeljka ce moci da se okuplja maksimalno 5 ljudi itd. Ima par budala koji su protestovali protiv maski, ali ih je policija pohapsila ekpresno.

 

Manje vise se slazem jedino ne da je svejedno ko je predsednik. Trump bi i sada verovatno bio predsednik da je on pokazao bar malo leadership-a u vezi ove pandemije. Ma koliko smesno zvuci njegova izjava o bleach-u i ostala lupetnaja, pa i idiotsko protivljenje maski, ove stvari su pokazali da on u stvari nije neko ko sve zna (jbt, rekao za sebe da je genije i hiljadu mnogih naj-naj stvari) najbolje. Ispostavilo se da ustvari pojma nema o mnogim stvarima da ne kazem vecini. Vuce liniju izmedju crvene i plave boje i kada je rec o nekim najtrivijalnijim stvarima. Ako je iko ima sansu da uspostavi neki blagi federal mandate, neke opste norme, u vezi korone onda je to bio on.

 

 

Link to comment
Share on other sites

13 minutes ago, nonick said:

 

Manje vise se slazem jedino ne da je svejedno ko je predsednik. Trump bi i sada verovatno bio predsednik da je on pokazao bar malo leadership-a u vezi ove pandemije. Ma koliko smesno zvuci njegova izjava o bleach-u i ostala lupetnaja, pa i idiotsko protivljenje maski, ove stvari su pokazali da on u stvari nije neko ko sve zna (jbt, rekao za sebe da je genije i hiljadu mnogih naj-naj stvari) najbolje. Ispostavilo se da ustvari pojma nema o mnogim stvarima da ne kazem vecini. Vuce liniju izmedju crvene i plave boje i kada je rec o nekim najtrivijalnijim stvarima. Ako je iko ima sansu da uspostavi neki blagi federal mandate, neke opste norme, u vezi korone onda je to bio on.

 

 

nIje Trump vukao liniju izmedju plave i crvene, vec daleko od obe. To mu je i bila strategija. Zeznuo se sto je lupetao oko corone, inace bi izbori bili cisti, a on bi do kraja zivota bio predsednik US, dodao bi par amadmana i eto. 🙂 Budala nije mislio da ce izgubiti.

Link to comment
Share on other sites

Just now, mrd said:

. Zeznuo se sto je lupetao oko corone,

 

Nije se zeznuo, to mu je bio max sta je umeo , znaci nista, covek pojma nema. Ne treba mu dati kredit gde nema. Drugo, je on mislio da mu ovo nije deo posla nego samo ono sto je dobro uradio (sigurno ima ali ne toliko koliko on kaze), onda vidi pod prvo.

Pa drugo, sigurno bi probao da vlada dozivotno, to se pokazuje vrlo ocigledno sada, ali nisu svi vevercice u USA, vecina nije.

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, nonick said:

ali nisu svi vevercice u USA,

70+ miliona. Slazem se sve, ali i dalje moramo da se borimo s'ovim milionima. Mene vise brinu ovi republikanci, koji kao da ne razumeju sta je u igri s'ovim vristanjem o napakovanim izbornim rezultatima.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

25 minutes ago, Amigo said:

@nonick vidjecemo uskoro da li ce se ista promijeniti, u sta ja ne vjerujem.

 

Pa Bidenu ce biti jako tesko. Trump je nasledio dobru ekonomiju a Biden recesiju, pandemiju, nenormalno razdvojenu Ameriku, dve jako ocigledne struje u svojoj partiji. Videcemo.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

21 minutes ago, mrd said:

Ovu ozbiljnu temu zezas. Jos mi reci da slusas naucnike? 😛

Pisu po papiru i nista ne rade.

Obrazovanje je snaga, obrazovanje je moc, ali boli straznjica od sedenja. 🙂

 

Koje to ti naucnike slusas :lol_2: 

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Cyrus Smith said:

Ne znam ko su "vi", gde navodno pripadam a kojima su pare u glavama, ne znam kakve pare, ne vidim ironiju niti bilo kakav kontraargument. 

 

Argument za sta? 

 

Pitas me kako sam zakljucila da su siroti, pa vidim da nisi dobro razumeo ton u kom sam napisala "siroti"

 

Daj ti neki argument da su WS izazvani na paljenje zato sto su BLM (ekipa oko njih sto se skupila na demonstracijama) to radili? Gde je tu logika, cime su izazvani, sto su izazvani?

 

Pale jer su debili isto kao i ekstremisti sa druge strane. Ekstremizam je ekstremizam, nebitno kojoj idelogiji pripada. 

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...