Jump to content

[USA] SJEDINJENE AMERIČKE DRŽAVE - unutrašnja politika i uticaj na svetska kretanja


McCarthy

Recommended Posts

Jel Kanada uvela sankcije SRJ ? Ja ne shvatam ljude koji su i posle toga odlučili da odu da žive baš tamo. Jel Kanada bombardovala SRJ ? Naravno da jeste i to je bila jedan od najvernijih saveznika SAD. Bombardovalo nas je 18 kanadskih aviona koji su izveli fantastičnih 10% NATO napada što znači da su bili među najaktivnijima. Poslali su deo jednog puka od 800 ljudi u Makedoniju i podržavali kopnenu intervenciju. Da li je moguće da jedan Srbin posle toga živi u toj zemlji ?

 

Naravno da se šalim oko ovih pitanja/konstatacija ali podaci o Kanadi tokom 90-ih su svi tačni. Pa onda pre nego što drugima zamerite nešto prvo raščistite sami sa sobom. Na stranu što ovde niko nije podržavao Bajdena nego smo za njega bili zato što je Tramp budala.

  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

A i zasto ne bi bili za Bajdena ?

 

Smetaju neke stare izjave ? A omiljeni vodja ih vredja, laze i maze, omalovazava svaki dan, idu ciste sneg za posao u javnom sektoru...Ali to ih ne ponizava, nego sta je Bajden rekako pre 25 godina, ako je uopste nesto i govorio.

Edited by ras kass
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

13 hours ago, ters said:

 

Kada imas komsiju koji radi stvari sa kojima se ne slazes, najednostavnije mu je reci da ostane u svojoj "avliji", i da ne zelis da imas posla sa njim i onima koji su na neki nacin upetljani  u njegove mutljavine... A upravo to su bile sankcije. Poruka Milosevicu da niko sa njim i clanovima domacinstva ne zeli imati posla...

 

I da, sa obzirom kakav je sljam isplivao na povrsinu 90-tih, citav Balkan je izuzetno dobro prosao - zasluzili smo jednu veliku rupcagu od Vardara pa do Triglava...

 

Biće da je to ipak više politička stvar inače bi i glavoseče iz Saudi Arabije dobili poruku da se zapad ne slaže sa onim što oni rade. Ili bilo koji drugi diktator koji je potreban zbog strategijske situacije ili ekonomije.

 

Inače, otkada je politička klasa u USA potpuno izgubila kompas što je rezultovalo dolaskom Trampa, haosom oko brexita, paralizom eu oko masovnih migracija, širenjem ludila političke korektnosti, mnogo manje su mi ubedljivi ti argumenti o ludim balkanskim narodima koji su u pretpolitičkom stanju i sami su zaslužili šta im se dešava. 

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

On 11/17/2020 at 1:21 AM, Cyrus Smith said:

To su ti neki objektivni mainstream mediji (30 sekundi):

 

 

Jedan od vecih Trampovih uspeha je potpuno delegitimisanje laznih vesti, cijem moralnom i profesionalnom sunovratu su svi mogli da posvedoce u realnom vremenu. Ono je bilo toliko ekstremno da su laznjaci na kraju, nakon dugogodisnjeg ispisivanja istorije novinarskog bescasca nepreglednim kontigentom fabrikacija, lazi (od kojih su neke dobile i sudski epilog) i teorija zavera na kraju u potpunosti zalegli, prostrli se kao otirac za noge pred totalitanom ideologijom i njihovim jurisnicima pred kojima moraju da puze i snishodljivo "biraju reci" (kako rece ovaj nesrecnik, kojeg je meni iskreno i zao):

 

 

 

Ali vracaju se sada sa Bajdenom Bombasom ratni zlocinci u sedlo, npr. ovi koji tvrde da je "pola miliona umrle dece fer cena za njihove geopoliticke fantazije", sad ce biti prilike da lazne vesti opet ljube noge vodjama za koje su ovoliko potegli...

 

 

Inace, ovoliko nadiranje ljudi-govana (ili fukare, kako to lepo kaze Ivo Andric) na povrsinu u svim sferama ljudskog drustva (ne samo u medijima i politici) je jedan od tipicnih fenomena totalitarizma. Oni su u takvom ustrojstvu zvezde, jevandjelisti i nocni portiri, jer je biti covek-govno, biti poltron i dousnik najvrednija osobina i jedini put uspeha u totalitarnom sistemu vrednosti: od agresivnih i maloumnih osoba koji su dobili sansu da zasijaju tako sto se prikljuce crnokosuljaskim falangama i tu nekaznjivo ispolje svoj primitivizam, sve do univerzitetskih profesora kojima naocare zamagle od usplahirene radosti dok kroz zavesu posmatraju kako crnokosuljaske cizme dobuju po staklu razbijenih radnji i po zgaristima spaljenih crkava, pa se malo nakaslju, obrisu naocari i dohvate memljivu beleznicu da pronadju koga od svojih kolega najvise mrze jer je sad trenutak da ga prijave tamo gde treba, naravno zbog "anti-revolucionarnih aktivnosti", "zabadanja klipova u tockove revolucije" i slicno (npr. Paul Krugman, professors seek top economist's removal from influential job for criticizing Black Lives Matter).

 

Ili, kako je ova karikatura vrlo slikovito bocnula u pravu prirodu totalitarizma:

spacer.png

 

 

 

 

 

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

 

 U medjuvremenu, fasisticka okupacija Portlanda se nastavlja, policija moli (!?) Bajdenove crnokosuljase da se predaju i gradjane da se evakuisu sa teritorije pod kontrolom falangi:

 

 

Edited by bohumilo
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

7 hours ago, Angelia said:

Mmmm ja znam, sta ti je zamerka kod njega?

Covek podrzavao skidanje Milosevica, sta je tu bilo pogresno?

 

Mislim nemoj sa DTSa da predjemo na BDS. Ima tu sta da se kritikuje, ali definitivno nije neka zavera prema SR. 

Cekaj da objavi svoju politiku, pa ga kritikuj na osnovu istih.

 

Sta je ovo, sada podrzavas Bajdena :roflmao:

Ako, ako tako treba, prvo podrska Helari, pa kada je izgubila onda za Trampa, a sada okreces ledja Donaldu i uskaces Bajdenov vagon.

Oni vec jesu objavili kakva ce biti politika.

 

5 hours ago, Klotzen said:

Jel Kanada uvela sankcije SRJ ? Ja ne shvatam ljude koji su i posle toga odlučili da odu da žive baš tamo. Jel Kanada bombardovala SRJ ? Naravno da jeste i to je bila jedan od najvernijih saveznika SAD. Bombardovalo nas je 18 kanadskih aviona koji su izveli fantastičnih 10% NATO napada što znači da su bili među najaktivnijima. Poslali su deo jednog puka od 800 ljudi u Makedoniju i podržavali kopnenu intervenciju. Da li je moguće da jedan Srbin posle toga živi u toj zemlji ?

 

Naravno da se šalim oko ovih pitanja/konstatacija ali podaci o Kanadi tokom 90-ih su svi tačni. Pa onda pre nego što drugima zamerite nešto prvo raščistite sami sa sobom. Na stranu što ovde niko nije podržavao Bajdena nego smo za njega bili zato što je Tramp budala.

 

Klotzen, prica ti je skroz glupa. Jedan broj forumasa u koje izgleda i ti spadas, misle da kada dodjete u neku drzavu morate da podrzavate vlasti. Bato to ovde niko od tebe niti trazi, niti ocekuje.

Prvo prica je o konkretnim politicarima, a ne o drzavama. Tvojom logikom ko god ne voli Vucica trebao bi da napusti Srbiju.

Drugo sta je tebe u Srbiji briga sto je Tramp budala, ako te nije dirao.

Zamisli Srbovlje se zabrinulo za stanje u AmeriKi :roflmao:pa ako treba ici ce i na svoju stetu samo da se Amerika izvuce iz patnje i  dusevnog bola i da Zoran dobije peMziju, jel ga Tramp pokrao :lol_2:

 

5 hours ago, ras kass said:

A i zasto ne bi bili za Bajdena ?

 

Smetaju neke stare izjave ? A omiljeni vodja ih vredja, laze i maze, omalovazava svaki dan, idu ciste sneg za posao u javnom sektoru...

 

Idu ciste sneg za posao u javnom sektoru, koje su ovo sifre, ja te brate nista ne razumem sta hoces da kazes. Valjda kada moze Vucic, moze i Bajden sa opancima oko vrata:lol_2: 

 

5 hours ago, ras kass said:

Ali to ih ne ponizava, nego sta je Bajden rekako pre 25 godina, ako je uopste nesto i govorio.

Bajden je inace poznat pod nadimkom Riba (Fish) jer uopste ne govori, gde bi on to, tako da si tu potpuno u pravu🦆

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, Amigo said:

 

Sta je ovo, sada podrzavas Bajdena :roflmao:

Ako, ako tako treba, prvo podrska Helari, pa kada je izgubila onda za Trampa, a sada okreces ledja Donaldu i uskaces Bajdenov vagon.

Oni vec jesu objavili kakva ce biti politika.

 

:classic_huh: Nisi mi odgovorio na pitanje. 

Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, Angelia said:

:classic_huh: Nisi mi odgovorio na pitanje. 

Sta da ti odgovorim, ne poznajes like i delo Serwera, sve pojednostavljujes, kao i mnogi drugi ovde.

Ako te interesuje njegov angazman u poslednjih 25 godina, guglaj, ako te ne interesuje, nikom nista.

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Amigo said:

Sta da ti odgovorim, ne poznajes like i delo Serwera, sve pojednostavljujes, kao i mnogi drugi ovde.

Ako te interesuje njegov angazman u poslednjih 25 godina, guglaj, ako te ne interesuje, nikom nista.

 

A da ti procitas kakvi su Bajdenovi planovi za Balkan?

 

Prvo, on vec ima dosta posla unutar zemlje, a onda uspostavljanje boljih odnosa sa saveznicima koji su pokvareni poslednje 4 godine. Za Balkan mu je plan da napravi mini sengen (zovu to eugoslavija) i da smanji korupciju i poboljsa odnose Kosova i Srbije. Ne vidim nista lose u tome. Mislim da dramis previse i prerano. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

20 minutes ago, bohumilo said:

Ta se pesma popjeva, odjekuje i reaguje - uz plakanje i pucanje - tamo jos od 2015. godine. A pevace se, dace dobri Alah, jos dugo u buducnosti...

 

Ne znam o cemu pricas ali da ce Trump da prica doveka da je pobedio 2020. godine to je 100% fact backed. 

 

...That is why all of the polls were so wrong and why he got far more votes than anticipated. Bad!" Trump wrote...

 

 

Spoiler

When he ran to become the Republican Party nominee in 2016, he attempted to cast doubt on the election process. Trump said he did not lose the Iowa caucuses in 2016 to then candidate Sen. Ted Cruz, because he "stole it."

"Ted Cruz didn't win Iowa, he stole it. That is why all of the polls were so wrong and why he got far more votes than anticipated. Bad!" Trump wrote on Twitter at the time.

He also wrote, "Based on the fraud committed by Senator Ted Cruz during the Iowa Caucus, either a new election should take place or Cruz results nullified."

link

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Baby said:

 

A da ti procitas kakvi su Bajdenovi planovi za Balkan?

 

Prvo, on vec ima dosta posla unutar zemlje, a onda uspostavljanje boljih odnosa sa saveznicima koji su pokvareni poslednje 4 godine. Za Balkan mu je plan da napravi mini sengen (zovu to eugoslavija) i da smanji korupciju i poboljsa odnose Kosova i Srbije. Ne vidim nista lose u tome. Mislim da dramis previse i prerano. 

 

Ovo manje vise nije tacno, tako da cemo vidjeti uskoro, ko je i sta je Bajden. Ti si toliko zasljepljena nekom anti-Trump paranojom da se ne moze normalno raspravljati, tako da me mozes preskociti komforno.

Link to comment
Share on other sites

4 hours ago, Amigo said:

 

Klotzen, prica ti je skroz glupa. Jedan broj forumasa u koje izgleda i ti spadas, misle da kada dodjete u neku drzavu morate da podrzavate vlasti. Bato to ovde niko od tebe niti trazi, niti ocekuje.

Prvo prica je o konkretnim politicarima, a ne o drzavama. Tvojom logikom ko god ne voli Vucica trebao bi da napusti Srbiju.

Drugo sta je tebe u Srbiji briga sto je Tramp budala, ako te nije dirao.

Zamisli Srbovlje se zabrinulo za stanje u AmeriKi :roflmao:pa ako treba ici ce i na svoju stetu samo da se Amerika izvuce iz patnje i  dusevnog bola i da Zoran dobije peMziju, jel ga Tramp pokrao :lol_2:

 

Znao sam ja da će to tebi biti glupo i to je i bio cilj posta da bi video na šta tvoji postovi na tu istu temu liče, zato i napisah da se šalim. Inače ja nikada ne bih otišao da živim u države koje smatram lošim po moju zemlju kao što su Kina i Rusija trenutno ali očigledno ne razmišljamo svi na isti način. Ti si otišao u jednu od "agresorskih" zemalja i sada nama držiš pridike što podržavamo "agresora". Ti si radio i plaćao porez od kog su nam proglašavali sankcije i od čega su nas bombardovali ali kriv je Bajden. Kanada je vodila istu politiku kao i SAD, vladali su liberali mlađani Trudo je pekao zanat tih godina od tadašnjih lidera liberala. Ništa ti to ne smeta ali je Bajden, za koga nikad niko nije ni čuo do Obame najveći trn u oku "vaskolikog srpstva". Neozbiljno. Naravno ja tebi niti bilo kome drugom ne prebacujem što živite bilo gde pa tako i u Kanadi samo ti predočavam tvoj način razmišljanja u tvom slučaju.

 

Baš to što Tramp ama baš ništa nije radio je najveći greh i razlog zašto sam ja protiv njega. Čovek je toliko pasivizirao politiku SAD u svetu da su se Rusija i Kina razvikali ovde po Srbiji i uništavaju je finansirajući 2/3 naših medija koji lažu 100 na sat. Situacija je paradoksalna do te mere da je 2/3 ljudi na nekoj anketi izjavilo da nam je Rusija najviše finansijski pomogla a u tom momentu pomoć iz rusije je bila jednaka NULI. Imamo poplavu rusofilskih stranaka i pokreta koji malo malo pa prebiju nekog a ova vlast im drži leđa. Nazadovanje na svim poljima je očigledno a SAD se povukao sa Balkana i pušta diktatora da radi šta hoće. U takvom scenariju dolazak Bajdena je samo za pozdraviti, naravno pod uslovom da on promeni politiku i uključi se u politiku na Balkanu.

 

Nažalost ja nisam optimista po tom pitanju, mislim da će naš problem SAD da vrati u okrilje EU kao ustupak za poboljšanje odnosa sa njima. SAD ima gomile problema koje treba da rešava na međunarodnom planu a koje je narandžasti trpao pod tepih jer ne može da profitira na njima tako da ne verujem da će nešto mnogo biti aktivni na Balkanu. Ali očekujem da će se bar pokušati da suzbiju ovaj užasan pritisak Rusa na ovim prostorima koji je očigledan kako u medijima tako i u političkom životu.

  • Like 2
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

29 minutes ago, Amigo said:

 

Ovo manje vise nije tacno, tako da cemo vidjeti uskoro, ko je i sta je Bajden. Ti si toliko zasljepljena nekom anti-Trump paranojom da se ne moze normalno raspravljati, tako da me mozes preskociti komforno.

 

Amigo, ko ti je ukrao nalog?

 

Sta je sa tvojom anti - Bajden paranojom i to jos uvek neosnovanom?

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, Klotzen said:

 

Znao sam ja da će to tebi biti glupo i to je i bio cilj posta da bi video na šta tvoji postovi na tu istu temu liče, zato i napisah da se šalim. Inače ja nikada ne bih otišao da živim u države koje smatram lošim po moju zemlju kao što su Kina i Rusija trenutno ali očigledno ne razmišljamo svi na isti način. Ti si otišao u jednu od "agresorskih" zemalja i sada nama držiš pridike što podržavamo "agresora". Ti si radio i plaćao porez od kog su nam proglašavali sankcije i od čega su nas bombardovali ali kriv je Bajden. Kanada je vodila istu politiku kao i SAD, vladali su liberali mlađani Trudo je pekao zanat tih godina od tadašnjih lidera liberala. Ništa ti to ne smeta ali je Bajden, za koga nikad niko nije ni čuo do Obame najveći trn u oku "vaskolikog srpstva". Neozbiljno. Naravno ja tebi niti bilo kome drugom ne prebacujem što živite bilo gde pa tako i u Kanadi samo ti predočavam tvoj način razmišljanja u tvom slučaju.

Prvo ja nisam otisao u nikakvu agresorsku zemlju, jer sam postao drzavljanin Kanade prije nego sto je bilo bombardovanje. Drugo Kanadu niko nista ne pita i oni moraju da vode takvu politiku, 90% izvoza je u USA, vojsku gotovo da nemaju, jer ih brani USA itd.

To sto ti nisi cuo za Bajdena i ne poznajes osnovne stvari u Americko-Kanadskim odnosima je dobra osnaova da imas takvu pojednostavljenu i neinteligentnu interprentaciju dogadjaja. Nesto najgljuplje sto moze vidjeti na forumu je pojednostavljivanje stvari sve do gubljenja sustine.

 

Nasi ljudi koji zive u USA imaju mogucnost da biraju i to je njihov jedini nacin da nesto urade. Neke nije briga za stari kraj, neki su uzivali u bombardovanju, neki su protestvovali, neki kada izadju na izbore biraju kandidata koji nije neprijatelj njihove zemlje, a neke zaboli milokliz.

 

 

2 minutes ago, Klotzen said:

Baš to što Tramp ama baš ništa nije radio je najveći greh i razlog zašto sam ja protiv njega. Čovek je toliko pasivizirao politiku SAD u svetu da su se Rusija i Kina razvikali ovde po Srbiji i uništavaju je finansirajući 2/3 naših medija koji lažu 100 na sat. Situacija je paradoksalna do te mere da je 2/3 ljudi na nekoj anketi izjavilo da nam je Rusija najviše finansijski pomogla a u tom momentu pomoć iz rusije je bila jednaka NULI. Imamo poplavu rusofilskih stranaka i pokreta koji malo malo pa prebiju nekog a ova vlast im drži leđa. Nazadovanje na svim poljima je očigledno a SAD se povukao sa Balkana i pušta diktatora da radi šta hoće. U takvom scenariju dolazak Bajdena je samo za pozdraviti, naravno pod uslovom da on promeni politiku i uključi se u politiku na Balkanu.

 

Eto jos jedna glupost, Tramp da se sukobljava sa Rusijom, najvecom i po prirodnim bogatstvima najbogatijom zemljom svijeta, zbog medija u Srbiji :roflmao:

Pa imate americki N1, a mozes i sam da napravis Yuotube kanal ko Tesha :s_d:

Inace diktator je sa Bajdenom kupovao opanke po Kalemegdanu :s_w:

Sa Kinom je vodio ekonomski rat, (npr slucaj Huawei) koji ce Bajden da prekine, jer i sam ima tamo bizMis, pa ce Kina tek da procvjeta i da iskace iz frizidera u Srbiji. Fakat kakve gluposti ti lupas.

 

2 minutes ago, Klotzen said:

Nažalost ja nisam optimista po tom pitanju, mislim da će naš problem SAD da vrati u okrilje EU kao ustupak za poboljšanje odnosa sa njima. SAD ima gomile problema koje treba da rešava na međunarodnom planu a koje je narandžasti trpao pod tepih jer ne može da profitira na njima tako da ne verujem da će nešto mnogo biti aktivni na Balkanu. Ali očekujem da će se bar pokušati da suzbiju ovaj užasan pritisak Rusa na ovim prostorima koji je očigledan kako u medijima tako i u političkom životu.

 

Jedino sto Srbiji i tebi licno moze da pomogne je da se zasuci rukavi i da se radi, a ne da neko pokloni neke pare iz Amerike. Ovaj novi shengen je idealna prilika za ekonomski razvoj.

Osim toga vidim da se otvorilo dosta fabrika od kojih nije ni jedan ruska, sve sa Zapada i njima uopste ne smeta taj ruski uticaj, nikoga nije za to briga osim zabrinutih forumasa :classic_ninja: koji su ipak daleko od nekih ugrozenih kategorija, sve neki privatnici, freelanceri, zivite bolje nego pola Amerikanaca. :classic_cool:

Link to comment
Share on other sites

Pa sto se nisi vratio posle bombardovanja? Mislim, ne interesuje me odgovor ni da ti petljam po privatnosti, tvoja stvar, nego postavljas sve naopacke, jurisas temom i optuzujes, pa cak i Andju koja nije nikada bila za Bajdena. 

 

Ja stvarno ne znam sta ti mislis da ce da se desi u Srbiji zato sto je Bajden pobedio, sankcije, bombardovanje, atomska bomba, istrebljenje?!?! Mslm, na vlasti je Vucic... 

 

I preboli, pobedio je Bajden i bice predsednik US. 

 

Da dodam, lako je tebi da krunis srpsku ekonomiju iz bezbedne udaljenosti i brines o njoj isto tako. Treba tamo ziveti. 

Edited by Baby
  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Auuuu, Tramp ne treba da se sukobljava sa Rusijom ? Izvini jel ti uopšte znaš zašto je SAD dominantna sila na svetu već skoro jedan vek ili maštaš da su pukom srećom dospeli na to mesto ? Pa oni su tu gde jesu jer su sve svoje "izazivače" ostavili daleko iza sebe i ne daju im da ustanu. Tvoja Kanada takođe živi od toga jer je glavni partner SAD i direktno vezana za sudbinu SAD.

 

Pojednostavljeno ? ovo neću ni komentarisati, presmešno.

 

Ako pričaš iz perspektive nas u Srbiji ovde za Bajdena, osim ljudi iz politike i novinara koji prate SAD, nikad niko nije čuo dok za vreme Obame nije počeo da nas posećuje češće. Tada se i pisalo dosta o njemu u našim medijima a bio je i često citiran o aktuelnim temama. Pre toga spreman sam da se kladim da od 100 ljudi na ulici 99 ne bi znalo da ti kaže ko je on.

Edited by Klotzen
Link to comment
Share on other sites

28 minutes ago, Baby said:

Pa sto se nisi vratio posle bombardovanja?

Gdje da se to vratim, ja sam iz Sarajeva, halo.

 

28 minutes ago, Baby said:

Mislim, ne interesuje me odgovor ni da ti petljam po privatnosti, tvoja stvar, nego postavljas sve naopacke, jurisas temom i optuzujes, pa cak i Andju koja nije nikada bila za Bajdena. 

Bila je za tu ekipu, Clinton klan, sve dok Tramp nije pobijedio Helari, sad kada je Tramp izgubio, sada je opet za Demokrate i tako.

 

28 minutes ago, Baby said:

Ja stvarno ne znam sta ti mislis da ce da se desi u Srbiji zato sto je Bajden pobedio, sankcije, bombardovanje, atomska bomba, istrebljenje?!?! Mslm, na vlasti je Vucic... 

 

Vucic sa ovim nema nikakve veze. Ti ako peres svoju savjest da se nece nista desiti, tvoja stvar. Tu je i Republika Srpska koja ce takodje trpiti pritiske, ko god da je tamo na vlasti.

 

28 minutes ago, Baby said:

I preboli, pobedio je Bajden i bice predsednik US. 

Da dodam, lako je tebi da krunis srpsku ekonomiju iz bezbedne udaljenosti i brines o njoj isto tako. Treba tamo ziveti. 

Pa ljudi tamo zive i zabrinuti su sta ih ceka u buducnosti. Vi u Americi ste mogli da ih podrzite, ja nisam tu mogao nista, ali imam pravo da kazem svoj stav.

To sto zivim gdje god da zivim mi ne moze niko da oduzme pravo da volim i Srbiju i Bosnu i Hercegovinu i moj rodni kraj, kao i da budem zabrinut ako mislim da je to potrebno. U cemu je tu problem, sto nisam gradjanin svijeta i borac za prava pingvina na Arktiktu :roflmao:

Link to comment
Share on other sites

12 hours ago, Cyrus Smith said:

Biće da je to ipak više politička stvar inače bi i glavoseče iz Saudi Arabije dobili poruku da se zapad ne slaže sa onim što oni rade. Ili bilo koji drugi diktator koji je potreban zbog strategijske situacije ili ekonomije.

 

Inače, otkada je politička klasa u USA potpuno izgubila kompas što je rezultovalo dolaskom Trampa, haosom oko brexita, paralizom eu oko masovnih migracija, širenjem ludila političke korektnosti, mnogo manje su mi ubedljivi ti argumenti o ludim balkanskim narodima koji su u pretpolitičkom stanju i sami su zaslužili šta im se dešava. 

 

Ovdje mijesas komsiju sa kojim mozes prekinuti komunikaciju i odnose jer to mozes kao sto je Srbija, i komsiju na cijem placu je jedini bunar u selu kao sto je Saudijska Arabija (i koji je uz to ulozio nesto para i u put kojim se i ti sluzis)... Ako hoces da doneses vode kuci, moraces da se pravis da ne cujes kako prdi i podriguje... 

 

 

Kod nas je krv, rod i pleme je uvijek na prvom mjestu... Nikada se nismo pomakli dalje od toga... To sto drugi nazaduju i idu u nasem smjeru u zadnjih par godina ne znaci da smo mi bolji nego sto jesmo...

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

8 hours ago, Baby said:

pa cak i Andju koja nije nikada bila za Bajdena. 

 

 

Angelia nema ideologiju, tako da sve sto je fer kod Trampa, ili Bidena, ce braniti, a sve sto je pogresno (po mom misljenju) ce prozivati. 

Ima vec par stvari koje mogu da kritikujem kod Bidena, ali odnos prema SR 90tih, mi je nebitna stvar. Kad nadjem vremena kritikovacu sta mislim da nije u redu, ali imam trenutno svoje privatne stvari.

Link to comment
Share on other sites

7 hours ago, Amigo said:

Gdje da se to vratim, ja sam iz Sarajeva, halo.

 

Bila je za tu ekipu, Clinton klan, sve dok Tramp nije pobijedio Helari, sad kada je Tramp izgubio, sada je opet za Demokrate i tako.

 

 

Vucic sa ovim nema nikakve veze. Ti ako peres svoju savjest da se nece nista desiti, tvoja stvar. Tu je i Republika Srpska koja ce takodje trpiti pritiske, ko god da je tamo na vlasti.

 

Pa ljudi tamo zive i zabrinuti su sta ih ceka u buducnosti. Vi u Americi ste mogli da ih podrzite, ja nisam tu mogao nista, ali imam pravo da kazem svoj stav.

To sto zivim gdje god da zivim mi ne moze niko da oduzme pravo da volim i Srbiju i Bosnu i Hercegovinu i moj rodni kraj, kao i da budem zabrinut ako mislim da je to potrebno. U cemu je tu problem, sto nisam gradjanin svijeta i borac za prava pingvina na Arktiktu :roflmao:

 

Ti si sve pomesao, ali sve. 

 

Nego, koliko se zivot u Srbiji poboljsao zato sto je Tramp bio na vlasti? Odgovor je nula, zero, nada, nichts... Cemu drama?! Voli sta hoces, niko ti ne brani i (halo) Sarajevo nije nestalo, ljudi i dalje zive tamo...

 

Btw, Andja nikada nije bila za Hilari, uopste nije komentarisala ni jednog ni drugog, naknadno joj se svideo Tramp. Sta ocekujes, da se odseli iz Amerike jer je Bajden predsednik ili da ide da strajkuje ispred WH? 160 miliona ljudi je odlucilo. Da je ostao Tramp, ja ne bih volela ali bi prezivela, ovako mi je drago da vise necu morati da ga gledam i slusam... U relaciji Tramp - Bajden, uopste nemam sumnju sta mi je draze. Da je moglo bolje, moglo je... 

 

Edited by Baby
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...