Jump to content

[USA] SJEDINJENE AMERIČKE DRŽAVE - unutrašnja politika i uticaj na svetska kretanja


McCarthy

Recommended Posts

12 minutes ago, A sad said:

Ok. Napravicu ja za par dana. Necemo mnogo propustiti ako malo sacekamo. Ako neko drugi ima zelju slobodno neka otvori topik. 

 

Ja ne volim da otvaram topike, ali mislim da nije potreban nikakav poseban uvod posto ce se menjati konstantno situacija. Mozda nabrojati kandidate pa cemo vec po vestima i dogadjajima nadogradjivati temu... 

Link to comment
Share on other sites

 
Ja ne volim da otvaram topike, ali mislim da nije potreban nikakav poseban uvod posto ce se menjati konstantno situacija. Mozda nabrojati kandidate pa cemo vec po vestima i dogadjajima nadogradjivati temu... 
Onaj link iz mog posta, sumira sve kandidate. Mene viae brinu promcije i debate koje će uskoro početi. Iskreno se plašim da će dems zbog velike rastrojenosti, kroz ovu kampanju mnogo nazadovati u svojim redovima.
Čini mi se da su počeli jako prljavo.

Sent from my LM-G710VM using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

41 minutes ago, mrd said:

Onaj link iz mog posta, sumira sve kandidate. Mene viae brinu promcije i debate koje će uskoro početi. Iskreno se plašim da će dems zbog velike rastrojenosti, kroz ovu kampanju mnogo nazadovati u svojim redovima.
Čini mi se da su počeli jako prljavo.

Sent from my LM-G710VM using Tapatalk
 

 

Eto, stavi ga, nazovi topik nekako i mozemo tamo o izborima, ne moramo @A sad da davimo da razradjuje... 

Link to comment
Share on other sites

...

https://www.bbc.com/news/world-us-canada-48710429

 

>> ... US Supreme Court rules WW1 cross can remain on state land
20 June 2019

 

The US Supreme Court has ruled that a concrete cross honouring World War One soldiers can remain on state land, reversing a lower court decision.

The American Humanist Association had sued to remove the Bladensburg, Maryland, monument, saying it was an unlawful endorsement of Christianity. But the top court said the 94-year-old cross was a "historical landmark" and destroying it would be disrespectful. Justices Ruth Bader Ginsburg and Sonia Sotomayor dissented in the 7-2 vote.

 

Two of the court's liberals, Justice Stephen Breyer and Justice Elena Kagan, joined the five conservatives in the majority.
The American Legion, which holds commemorative events at the site, had said the memorial merely honoured veterans and was not religious. Justice Samuel Alito penned the court's majority opinion. He acknowledged the 32ft (9.7m) cross was "undoubtedly a Christian symbol". But he wrote that the monument had come to represent "a symbolic resting place for ancestors who never returned home, a place for the community to gather and honour all veterans and their sacrifices for this Nation, and a historical landmark". As such, the court's majority concluded, destroying or defacing the Bladensburg Cross "would not be neutral and would not further the ideals of respect and tolerance embodied in the First Amendment". 

Should this cross be removed from public land?

 

Justice Ginsburg, in the dissent, wrote that the cross violated the Establishment Clause of the First Amendment - that "demands governmental neutrality among religious faiths and between religion and non-religion".
She added: "By maintaining the Peace Cross on a public highway, the Commission elevates Christianity over other faiths, and religion over non-religion." But the majority concluded that due to the passage of time, "there was no way to be certain about the motivations" of the monument's creators. "And this is often the case with old monuments, symbols, and practices," Justice Alito wrote. "Yet it would be inappropriate for courts to compel their removal or termination based on supposition."
The American Humanist Association said in a statement following the ruling that their "legislative efforts will be redoubled...to strengthen the wall of separation between church and state". The group also said that the majority opinion "fails to honour the sacrifice of Jewish soldiers that went intentionally unrecognised" in the memorial.

 

While some local residents had joined the association's lawsuit against the landmark, other organisations, including the Veterans of Foreign Wars group, had petitioned to save the cross. They said its removal could affect similar memorials across the country, including Arlington National Cemetery. Wednesday's ruling does not offer a blanket support of all similar displays, however.

Justice Alito noted: "Retaining established, religiously expressive monuments, symbols, and practices is quite different from erecting or adopting new ones. The passage of time gives rise to a strong presumption of constitutionality."

 

The Supreme Court's conservative majority has previously been swayed by religious freedom arguments.
They have defended the right to public prayer, allowed religious institutions to receive public funds for secular purposes, and determined that family-owned companies should not be forced to cover birth control. ... <<

...

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Amigo said:

 

Naravno.

Naravno :classic_smile:

 

48 minutes ago, Kinik said:

...

But the majority concluded that due to the passage of time, "there was no way to be certain about the motivations" of the monument's creators. "And this is often the case with old monuments, symbols, and practices," Justice Alito wrote. "Yet it would be inappropriate for courts to compel their removal or termination based on supposition."

...

To je upravo razlog zasto ne treba dirati stare spomenike, zbog neke umisljene uvrede sada. Oni su deo istorije.

Link to comment
Share on other sites

Ma ja ne kontam čemu toliko buke oko AOC, jasno je da je neko uložio resurse da ona izbije u prvi plan, tu vjerovatno postoji neki cilj, ali kakav god da je ne čini mi se da je ona osoba koja to može izgurati. Nema tu "japije", to je prosto neobrađen trupac.

 



Japija - građa

Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, e4_guy said:

Ma ja ne kontam čemu toliko buke oko AOC, jasno je da je neko uložio resurse da ona izbije u prvi plan, tu vjerovatno postoji neki cilj, ali kakav god da je ne čini mi se da je ona osoba koja to može izgurati. Nema tu "japije", to je prosto neobrađen trupac.

 

 

  Hide contents

 

 


Japija - građa

 

 

Veruj mi ni ja ne kontam sto se o njoj prica. PR verovatno. 

Ono sto je opasno je trend, da se od takvih kao ona prave medijski licnosti.

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, Angelia said:

Veruj mi ni ja ne kontam sto se o njoj prica. PR verovatno. 

Ono sto je opasno je trend, da se od takvih kao ona prave medijski licnosti.

I rahmetli Ekrem Jevrić je bio medijska ličnost. :)

 

Svakako da uz uloženi novac u kampanju i promociju bilo koji mediokritet može izbiti u prvi plan, no problem je šta nakon toga ? Treba ispuniti očekivanja, osim ako se od nje očekuje da lupa budalaštine i kampovima i hitleru.

 

Link to comment
Share on other sites

16 minutes ago, Angelia said:

Veruj mi ni ja ne kontam sto se o njoj prica. PR verovatno. 

Ono sto je opasno je trend, da se od takvih kao ona prave medijski licnosti.

 

Pa prica se zato sto je stoka. Znaci 2004. je u tim centrima umrlo 32 ljudi, najvise otkad postoje. Za vreme Husseina po godinama 5 jedne godine, inace obicno 10, 12 kako kad, za vreme Trumpa 10 prve godine i 12 druge godine, razumes ……. jedan je svetac, nobelovac, bozanstvo, ovaj drugi je Hitler, upravlja koncentracionim kampovima.

 

Jevreji joj lepo kazu "nemoj to da radis, veliku nam stetu pravis, nije isto kada se sistematski ubije 6 miliona ljudi I kada od bolesti umre 10 ljudi, molimo vas da prestanete koristiti te stvari za politicke svrhe".

 

Ali kad je stoci moglo da se objasni? Nikad. Stoka ostaje stoka.

 

Na kraju je glupaca rekla da nije mislila na "death camps", nego na "concentration camps", sto nema nikakvog smisla jer su joj mentori rekli da kaze i "never again", a ona i ne zna sta to znaci.

Edited by Denis Jasharevic
Link to comment
Share on other sites

Idemo dalje, za iste pare ……..

 

Ugledna urednica tvrdi da ju je Tramp silovao 1990-ih

Njujork -- Ugledna urednica američke verzije magazina za žene "El" tvrdi da ju je 1995. ili 1996. godine Donald Tramp silovao u jednoj luksuznoj njujorškoj robnoj kući.

Sada 75-godišnja E. Džin Kerrol kaže u intervjuu za nedeljnik "Njujork" ……….. 

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Denis Jasharevic said:

 

 

Jevreji joj lepo kazu "nemoj to da radis, veliku nam stetu pravis, nije isto kada se sistematski ubije 6 miliona ljudi I kada od bolesti umre 10 ljudi, molimo vas da prestanete koristiti te stvari za politicke svrhe".

 

 

Poredjenje sa Holokaustom je nevidjeno ruzno, koriscenje izraza je bilo namerno. Isto kao sto Kahn upotrebio u Londonu da se Tramp poredi sa Hitlerom.

 

 

9 minutes ago, Denis Jasharevic said:

Idemo dalje, za iste pare ……..

 

Jel moze neko da nas spasi od ovog "me too" pokreta?

Najozbiljnilje nikad vece stete za zene u istoriji

 

2 minutes ago, Darth Bane said:

Da nije bilo Trumpa vec bi zapoceo rat sa Iranom! 

Najnoviji potez pokazuje koliko je on odgovoran kao licnost i kao precednik! 

Jedno je sto ponekad "mlati" na drustvenim mrezama, ali u kriticnim momentima je pokazao odgovornost.

Tu je pogresio. Njegova odbojnost ka ratovima, u ovom slucaju je stetna.

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, Baby said:

 

Stetna za koga i zasto?

 

Ko zna sta bi sam Tramp uradio, menjao je prvobitnu izjavu... 

Moje misljenje je da je morao da odgovori na napade, znaci kratak ubitacan napad na Iran da pokaze da se ne isplati guranje stapa u oko gigantu.

Pricamo o Iranu, kulturi koja je slicna balkanu, ljudi se hrane na sukob autoriteta, pogotovo ako je taj autoritet najmocnija drzava na svetu.

Ovako izgleda kao budala - trpi napade, ne odgovara.

 

Nije da nesto zelim rat u Iranu, ali nema smisla da trpis udare ovako..

 

Bukvalno deluje da Iran moze da radi sta hoce, USA nece reagovati, zato sto nece da ulazi u rat.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, Angelia said:

Moje misljenje je da je morao da odgovori na napade, znaci kratak ubitacan napad na Iran da pokaze da se ne isplati guranje stapa u oko gigantu.

Pricamo o Iranu, kulturi koja je slicna balkanu, ljudi se hrane na sukob autoriteta, pogotovo ako je taj autoritet najmocnija drzava na svetu.

Ovako izgleda kao budala - trpi napade, ne odgovara.

 

Nije da nesto zelim rat u Iranu, ali nema smisla da trpis udare ovako..

 

Bukvalno deluje da Iran moze da radi sta hoce, USA nece reagovati, zato sto nece da ulazi u rat.

 

Pa nisam sigurna da bi bilo pametno ulaziti u rat i pitanje da li moze da se zavrsi sa tri napada. Procitala sam ovo i nekako mi prihvatljivo misljenje:

 

https://www.npr.org/2019/06/20/734203649/opinion-why-war-with-iran-is-bad-for-trump-and-america

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Denis Jasharevic said:

@Amigo daj malo procitaj nesto pre nego postujes.

trump-hussein.JPG?raw=1

 

 

Od kuda ti to da sam ja ljubitelj Obame 🤪 

Aleksandra ima sanse da bude jednog dana Madam President, trebace jos 20-tak godina, nadam se da cemo obojica to da docekamo.

Sve dok se ide sve vise desno, javlja se otpor sve vise lijevo, prirodan proces.

Tramp je za sada za mene ok, sve dok ne pocne da ratuje, do sada se dobro drzi, videcemo.

 

27 minutes ago, Angelia said:

Jel moze neko da nas spasi od ovog "me too" pokreta?

Najozbiljnilje nikad vece stete za zene u istoriji

 

Ne kontam? Sto je steta, sta to zene gube, mislis nece ih vise niko zvati u hotelske sobe :smiley33:

 

13 minutes ago, Angelia said:

Moje misljenje je da je morao da odgovori na napade, znaci kratak ubitacan napad na Iran da pokaze da se ne isplati guranje stapa u oko gigantu.

 

Kakve napade? Iran to napao Ameriku 🤪

 

13 minutes ago, Angelia said:

Pricamo o Iranu, kulturi koja je slicna balkanu, ljudi se hrane na sukob autoriteta, pogotovo ako je taj autoritet najmocnija drzava na svetu.

Ovako izgleda kao budala - trpi napade, ne odgovara.

 

Nije da nesto zelim rat u Iranu, ali nema smisla da trpis udare ovako..

 

O cemu ti pricas uopste :smiley26:

 

13 minutes ago, Angelia said:

Bukvalno deluje da Iran moze da radi sta hoce, USA nece reagovati, zato sto nece da ulazi u rat.

 

USA je svaki rat na Bliskom istoku prakticno izgubila. Potrosi se na milijarde dolara, izginu milioni ljudi i onda se poslije desetak godina povlace. Poluludi veterani tumaraju ulicama, sjeti se Oklahome i ko je pobio tada ljude, tako da je rezultat svega teska paranoja, izuvanje cipela kad ulazis u avion, beskrajne kontrole, ni ne nazire se kraj tome.

 

Tramp je samo pokazao ovde da nije glup.

 

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Tu je pogresio. Njegova odbojnost ka ratovima, u ovom slucaju je stetna.
Me too je toliko degradirao žene, da je stvorena atmosfera, da prijavi da ju de neko silovao, stvoren je uslovni reflex, ma opet se prenemaže. Užas!

Sent from my LM-G710VM using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Genijalni Dylan, aktuelan sada kao i prije 40 godina :23:

 

Señor, señor
Can you tell me where we're headin'?
Lincoln County Road or Armageddon?
Seems like I been down this way before
Is there any truth in that, señor?

 

 

Link to comment
Share on other sites

  • Eddard changed the title to [USA] SJEDINJENE AMERIČKE DRŽAVE - unutrašnja politika i uticaj na svetska kretanja
  • Lobotomija locked this topic
  • Lobotomija unlocked this topic
  • Lobotomija locked and unlocked this topic

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...