Jump to content

[USA] SJEDINJENE AMERIČKE DRŽAVE - unutrašnja politika i uticaj na svetska kretanja


McCarthy

Recommended Posts

12 hours ago, Amigo said:

 

Tramp je samo pokazao ovde da nije glup.

 

Ne pricam ja o nekom dugotrajnom ratu, udari od 72 sata bi verovatno unistili bilo kakvu zelju Irana za ratom.

Da ne pominjemo da tako samo cekaju za mogucnost smene rezima. 

 

7 hours ago, djole said:

Sve sam čuo ali da je odbojnost prema ratu štetna, to još nisam. Možda štetna za one koji prave oružje.

Kad si vodeca svetska sila, tu poziciju zadrzavas samo tako sto nemas averziju da s vremena na vreme pokazes da ti niko ne moze nista, da si opasan.

Tu averzija prema ratu steti.

 

2 minutes ago, Amigo said:

 

Ne bih rekao po reakcijama, ti si prva zena koja tako tvrdi.

:classic_biggrin: A vidis u mojoj okolini uopste nisam jedina zena koja to tvrdi. I potpuno nebitno da li sam zena ili ne.

Formula je prosta, ako je dozvoljeno da se neko optuzuje bez trunke dokaza, i da optuzeni snosi posledice zbog toga, kako ces logicno izbeci takvu mogucnost?

Tako sto neces imati zene u poziciji da to tvrde.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

11 minutes ago, Angelia said:

Ne pricam ja o nekom dugotrajnom ratu, udari od 72 sata bi verovatno unistili bilo kakvu zelju Irana za ratom.

Da ne pominjemo da tako samo cekaju za mogucnost smene rezima. 

 

Kad si vodeca svetska sila, tu poziciju zadrzavas samo tako sto nemas averziju da s vremena na vreme pokazes da ti niko ne moze nista, da si opasan.

Tu averzija prema ratu steti.

 

:classic_biggrin: A vidis u mojoj okolini uopste nisam jedina zena koja to tvrdi. I potpuno nebitno da li sam zena ili ne.

Formula je prosta, ako je dozvoljeno da se neko optuzuje bez trunke dokaza, i da optuzeni snosi posledice zbog toga, kako ces logicno izbeci takvu mogucnost?

Tako sto neces imati zene u poziciji da to tvrde.

Ove moje "zene", a okruzen sam pretezno zenama se apsolutno slazu s'tobom. Ne moze se samo reci i tretirati person of interest kao krivu, just because. 

Ovde se to desilo vise puta i nanelo veliku stetu zakonu uopste. Da ne pominjem o podizanjju bias-a koji je umanjio znacajnose zenskih izjava.

Edited by mrd
Link to comment
Share on other sites

11 minutes ago, Angelia said:

Ne pricam ja o nekom dugotrajnom ratu, udari od 72 sata bi verovatno unistili bilo kakvu zelju Irana za ratom.

Da ne pominjemo da tako samo cekaju za mogucnost smene rezima. 

 

Baš ih briga za promenu režima. Oni koji to hoće su kao naš Peščanik. Ništavni.

Ušetaj u Iran kao nekada u Iraq pa da vidiš koliko te vole, tebe i tvoju demokratiju.

Link to comment
Share on other sites

20 minutes ago, Angelia said:

 

:classic_biggrin: A vidis u mojoj okolini uopste nisam jedina zena koja to tvrdi. I potpuno nebitno da li sam zena ili ne.

Formula je prosta, ako je dozvoljeno da se neko optuzuje bez trunke dokaza, i da optuzeni snosi posledice zbog toga, kako ces logicno izbeci takvu mogucnost?

Tako sto neces imati zene u poziciji da to tvrde.

 

 

Uglavnom se bez dokaza optuzbe i odbacuju, ali ne i grupne optuzbe. Evo ona R. Kelly je oslobodjen zato sto je bez dokaza, a jos dok je Aaliyah bila ziva se znalo da je 'manijak' samo su svi cutali jer su se bojali bas upravo da ce biti optuzene za laganje i manipulaciju. 

Ako nista drugo, bar su ga stavili na stub srama, i bar ce neke zene da se ohrabre da ne cekaju xyz godina da prijave zlostavljanje kada vise ne moze da se dokaze. 

 

Da nije bilo pokreta kao sto je "me too" danas zene mozda jos uvek ne bi imale pravo glasa, a crnci se vozili u zadnjim lozama... Vecinu prava koja danas imamo su donela neki socijalni porkreti. 

Znas da postoji zakon zaposljavanja da ne sme da se diskriminira na osnovu pola, seksualne orijntacije, vere, boje koze... Eto tako se izbegne, jer kada vidis da jedna firma zaposljava samo muskarce, postoji zakonska regulativa da mozes da tuzis za diskriminaciju. 

Link to comment
Share on other sites

 
Uglavnom se bez dokaza optuzbe i odbacuju, ali ne i grupne optuzbe. Evo ona R. Kelly je oslobodjen zato sto je bez dokaza, a jos dok je Aaliyah bila ziva se znalo da je 'manijak' samo su svi cutali jer su se bojali bas upravo da ce biti optuzene za laganje i manipulaciju. 
Ako nista drugo, bar su ga stavili na stub srama, i bar ce neke zene da se ohrabre da ne cekaju xyz godina da prijave zlostavljanje kada vise ne moze da se dokaze. 
 
Da nije bilo pokreta kao sto je "me too" danas zene mozda jos uvek ne bi imale pravo glasa, a crnci se vozili u zadnjim lozama... Vecinu prava koja danas imamo su donela neki socijalni porkreti. 
Znas da postoji zakon zaposljavanja da ne sme da se diskriminira na osnovu pola, seksualne orijntacije, vere, boje koze... Eto tako se izbegne, jer kada vidis da jedna firma zaposljava samo muskarce, postoji zakonska regulativa da mozes da tuzis za diskriminaciju. 
Da, kad bi sve bilo crno-belo.

Sent from my LM-G710VM using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

14 minutes ago, mrd said:

Ove moje "zene", a okruzen sam pretezno zenama se apsolutno slazu s'tobom. Ne moze se samo reci i tretirati person of interest kao krivu, just because. 

Ovde se to desilo vise puta i nanelo veliku stetu zakonu uopste. Da ne pominjem o podizanjju bias-a koji je umanjio znacajnose zenskih izjava.

Naravno, to ti je kao sa diskriminacijom, kad dovoljno njih iznese optuzbe bez dokaza, ili povoda, oni koji su pravi se relativizuju.

 

9 minutes ago, Yoyogi said:

 

Baš ih briga za promenu režima. Oni koji to hoće su kao naš Peščanik. Ništavni.

Ušetaj u Iran kao nekada u Iraq pa da vidiš koliko te vole, tebe i tvoju demokratiju.

Ko je pricao bilo sta o setanju? Nemam ja uopste iluzije o stavu iranaca o US.

 

4 minutes ago, Baby said:

 

 

Znas da postoji zakon zaposljavanja da ne sme da se diskriminira na osnovu pola, seksualne orijntacije, vere, boje koze... Eto tako se izbegne, jer kada vidis da jedna firma zaposljava samo muskarce, postoji zakonska regulativa da mozes da tuzis za diskriminaciju. 

Ma sigurno, ima i zakon protiv sexualnog uznemiravanja. 

Razmisli malo sta znaci staviti nekog na stub srama ko je nevin. Zato u US postoji predpostavka nevinosti, koje ovakav kakav je pokret - unistava. 

Link to comment
Share on other sites

Kako zapoceti neku normalnu konverzaciju kada smo vec probali to mnogo puta, ali nije islo.

 

Recimo, po meni bi vrlo bitno bilo da se za pocetak bilo kakvog postupka gospodja, bez obzira na poodmakle godine, barem uz pomoc nekih strucnjaka priseti koje se godine desio taj traumaticni dogadjaj (sto se nece nikada desiti naravno, jer je sve samo za jednokratnu politicko-medijsku i marketinsku (zlo)upotrebu).

 

Nije to tako tesko. Mislim ….. pricamo GODINI, ne mesecu, ne danu, vec godini !!!

 

Quote

urednica je svoje svedočenje iznela u autobiografskoj knjizi u kojoj piše da je bila žrtva napada i drugih muškaraca.

 

:smiley33: …….. ne znam ……. stvarno, tesko je reci bilo sta. To je iz njene knjige. Ona ne zeli da podnese tuzbu protiv bilo koga od njih, niti da ih pomene …… samo je jedan identifikovan. 2,5 godine posto je postao predsednik USA. Prakticno svega par dana posto su mediji obavestili da je zapoceo novu izbornu kampamju na Floridi obacajuci se svojim pristalicama.

Edited by Denis Jasharevic
Link to comment
Share on other sites

47 minutes ago, Denis Jasharevic said:

Kako zapoceti neku normalnu konverzaciju kada smo vec probali to mnogo puta, ali nije islo.

 

Recimo, po meni bi vrlo bitno bilo da se za pocetak bilo kakvog postupka gospodja, bez obzira na poodmakle godine, barem uz pomoc nekih strucnjaka priseti koje se godine desio taj traumaticni dogadjaj (sto se nece nikada desiti naravno, jer je sve samo za jednokratnu politicko-medijsku i marketinsku (zlo)upotrebu).

 

Nije to tako tesko. Mislim ….. pricamo GODINI, ne mesecu, ne danu, vec godini !!!

 

 

:smiley33: …….. ne znam ……. stvarno, tesko je reci bilo sta. To je iz njene knjige. Ona ne zeli da podnese tuzbu protiv bilo koga od njih, niti da ih pomene …… samo je jedan identifikovan. 2,5 godine posto je postao predsednik USA. Prakticno svega par dana posto su mediji obavestili da je zapoceo novu izbornu kampamju na Floridi obacajuci se svojim pristalicama.

Imenovala je jos dvojicu - neces verovati ali svi heavyweight Njujorcani su je spopadali. Meni to odmah sumnjivo kad neko treba da zaradi pare na publicitetu ili ima neku drugu agendu, a dokaza nista. 

Ali ajde da i mene neko ne optuzi za misogeniju - to ostavljam policiji. 

 

Na drugu temu aktuelnu:

President Donald Trump on Saturday defended his administration's plan to deport thousands of undocumented families from over a dozen cities starting Sunday.

"The people that Ice will apprehend have already been ordered to be deported. This means that they have run from the law and run from the courts. These are people that are supposed to go back to their home country. They broke the law by coming into the country, & now by staying." Trump tweeted.

 

Immigration and Customs Enforcement plans to deport up to 2,000 families who have missed a court date or have been served deportation orders.

The move has sparked fierce backlash from Democrats, immigration advocates and civic leaders where the raids are to take place.

 

I odgovor tih gradova, je suprostavicemo se - sudskim odlukama? Jesu to radili kad je Obama deportovao (posto vidim da demokrate vode "protest)?

Link to comment
Share on other sites

Tramp, za razliku od ovih nasih "amerikanaca", po svoj prilici nije militarista. On je hedonista, svaler, kockar, narcis itd ali za sada uspjesno odolijeva jastrebovima da se upusti u novi rat, jer zna da taj rat ne moze da dobije, moze samo da pobije neke ljude, kao i da zivotima plate neki Amerikanci.

 

Sjecam se cak u izbornoj kampanji kada se raspravljalo o zdravstvu, koliko se njegov stav razlikovao od ostalih republikanaca, koji bi jednostavno siromasne pustile da umru na ulici.

I ako je zvanicno sada u republikancima, sve se vise razlikuje od njih.

 

https://www.foxnews.com/opinion/douglas-mackinnon-iran-decision-trump-president-drone

 

Cut back to real-life and after Iran shot down the U.S. unmanned military drone, President Trump asked his real-life generals how many Iranians would die in a retaliatory strike? He was told approximately “150, sir.”

 

President Trump then decided to call off the strike which was already well in motion.

 

Said the president in part: “I thought about it for a second and said: You know what?  They shot down an unmanned drone…and here we are sitting with 150 dead people…not proportionate to shooting down an unmanned drone.  I am in no hurry…”

With that decision – and with multiple advisors pushing hard for the retaliatory strike – President Trump may have just made the most “presidential” decision of his term.:classic_rolleyes:

 

He decided that there was nothing “proportional” in taking human lives because of the loss of an unmanned drone.  He decided it was not worth the risk of provoking Iran into their own “proportional” responses which would bring us closer to war.

A war, which could very well force Russia and China to side with Iran. 🤪

More than choosing not to take the lives of Iranian military personnel – and quite possibly, civilians – President Trump did one better and purposely gave the leadership of Iran some wiggle room in order for them to save face and deescalate the growing tension.

Said the president as he diplomatically offered Iran an olive branch:  “They made a very big mistake…I find it hard to believe it was intentional, and it could have been someone who was loose and stupid.”

Edited by Amigo
Link to comment
Share on other sites

7 hours ago, Angelia said:

 

Ma sigurno, ima i zakon protiv sexualnog uznemiravanja. 

Razmisli malo sta znaci staviti nekog na stub srama ko je nevin. Zato u US postoji predpostavka nevinosti, koje ovakav kakav je pokret - unistava. 

 

 

Kao sto sam rekla da smatram da je to ugao posmatranja. Po ovom kako si postavila ne bi trebalo prijavljivati ubice jer postoji pretpostavka nevinosti... Zato su tu sudovi, pa nek rese... Da ne bi trebalo da se brinem mozda za jadnog Harvija i kroz sta prolazi?

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, Baby said:

 

Kao sto sam rekla da smatram da je to ugao posmatranja. Po ovom kako si postavila ne bi trebalo prijavljivati ubice jer postoji pretpostavka nevinosti... Zato su tu sudovi, pa nek rese... Da ne bi trebalo da se brinem mozda za jadnog Harvija i kroz sta prolazi?

Harvi verovatno nije osoba za koju treba da se brines, ali treba da se zabrines za mnogo ljudi koji su postigli nesto u zivotu i mogu da postanu meta takvih napada zato sto je profitabilno optuziti ih.

I treba da se zabrines za sebe, znas kako ide ... pre ili kasnije mozemo da se nadjemo u toj situaciji.

Samo se jos nisu dosetili zena....

 

Eno ga Kevin S. isteruje pravdu na sudu - i kako izgleda covek je nevin. Ne znam sigurno ali koliko sam pratila.

 

Due process ne postoji zbog ljudi kao sto Harvi, nego zbog nas.

Link to comment
Share on other sites

13 minutes ago, Baby said:

 

Kao sto sam rekla da smatram da je to ugao posmatranja. Po ovom kako si postavila ne bi trebalo prijavljivati ubice jer postoji pretpostavka nevinosti... Zato su tu sudovi, pa nek rese... Da ne bi trebalo da se brinem mozda za jadnog Harvija i kroz sta prolazi?

 

Priznajem da ne pratim ovaj najnoviji slucaj silovanja, jednostavno previse ih je, tako da mozda gresim, ispravi me …….. ali ovde nema nikakvog PRIJAVLJIVANJA !!!

 

Ovo je odlomak iz njene autobiografske knjige koji je preuzeo i objavio NY Times, a zatim svi, ceo svet, bukvalno.

 

Moguce da ce gospodja tek prijaviti silovanjA ……… zasto onda koristimo "prijavljivanje", kada ono ne postoji???

Link to comment
Share on other sites

38 minutes ago, Angelia said:

Harvi verovatno nije osoba za koju treba da se brines, ali treba da se zabrines za mnogo ljudi koji su postigli nesto u zivotu i mogu da postanu meta takvih napada zato sto je profitabilno optuziti ih.

I treba da se zabrines za sebe, znas kako ide ... pre ili kasnije mozemo da se nadjemo u toj situaciji.

Samo se jos nisu dosetili zena....

 

Eno ga Kevin S. isteruje pravdu na sudu - i kako izgleda covek je nevin. Ne znam sigurno ali koliko sam pratila.

 

Due process ne postoji zbog ljudi kao sto Harvi, nego zbog nas.

 

Zasto bi se ja brinula za ljude koji su postigli a mogu da postanu meta, a ne bi se brinula za zene ili devojke koje su meta predatora, pa jos ucenjene, preplasene, sa nekim mozda mentalnim problemia...?

 

Andjo, meni je cudan tvoj stav, ali ok, tvoj je i takav je, ne vidim posebno svrhu da se ubedjujemo. Ti imas izgradjen stav oko toga, ja isto. Koliko ljudi je zavrsilo na sudovima zato sto je neko nekog prijavio za zlostavljanje u porodici? Mnoooooogo vise nego sto imamo predstavu o tome. Da li ima zloupotrebe prava? Ima. Da ukinemo zlostavljanje u porodici zbog nekolicine koji to zloupotrebljavaju? Ja mislim ne, zbog onih koji ne zloupotrebljavaju. Sud neka odluci. 

 

Od mene toliko na ovu temu. Nije sve zeleno. 

 

Dodacu: Porket me too nije uveo trend zloupotrebe prijavljivanja za lazno zlostavljanje, to postoji mnogo pre samog pokreta, ali je promenuo svest zrtava i to je ono sto je dobro. 

Edited by Baby
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

8 minutes ago, Baby said:

 

Zasto bi se ja brinula za ljude koji su postigli a mogu da postanu meta, a ne bi se brinula za zene ili devojke koje su meta predatora, pa jos ucenjene, preplasene, sa nekim mozda mentalnim problemia…?

 

 

Zato sto bi svi ljudi trebali biti tretirani jednako, finansijski i drustveni status je tu potpuno nebitan.

 

Kako je sasvim normalno ocekivati od bogatih i uspesnih ljudi da odgovaraju pred zakonom kao svi ostali jos je normalnije valjda da su tim istim zakonom zasticeni od laznih optuzbi, posto su kao takvi, bogati/slavni/uspesni vrlo cesta meta predatora :classic_biggrin: svih fela, otmicara, ucenjivaca, secikesa koji na drugi nacin nisu sposobni zaraditi za zivot ili bi zeleli ziveti zivot koji im ne pripada.

 

Niko ti nikada nije rekao da ne treba da brines za zene koje su meta predatora, to je klasicno podmetanje.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

15 minutes ago, Baby said:

 

Zasto bi se ja brinula za ljude koji su postigli a mogu da postanu meta, a ne bi se brinula za zene ili devojke koje su meta predatora, pa jos ucenjene, preplasene, sa nekim mozda mentalnim problemia...?

 

Andjo, meni je cudan tvoj stav, ali ok, tvoj je i takav je, ne vidim posebno svrhu da se ubedjujemo. Ti imas izgradjen stav oko toga, ja isto. Koliko ljudi je zavrsilo na sudovima zato sto je neko nekog prijavio za zlostavljanje u porodici? Mnoooooogo vise nego sto imamo predstavu o tome. Da li ima zloupotrebe prava? Ima. Da ukinemo zlostavljanje u porodici zbog nekolicine koji to zloupotrebljavaju? Ja mislim ne, zbog onih koji ne zloupotrebljavaju. Sud neka odluci. 

 

Od mene toliko na ovu temu. Nije sve zeleno. 

 

Nemam pojma sto ti je moj stav cudan. Moj stav je uvek usmeren na sta to znaci za one koji nisu krivi, uvek stavim sebe u tu poziciju i izadjem sa stavom.

Stavim sebe i u poziciju zrtve, nisi to prijavio 20 godina?  Najbolji nacin da to uradis je da nakon 20 godina napises knjigu :classic_biggrin:

Bravo!

Pricamo o US, drustvu u kome je tuzenje nacionalni sport, do totalne debilnosti. Ovo je valjda odgovor za one koji misle da ja nemam kriticki stav prema US. I onda oduzmes da za optuzbe mora da postoje neki dokazi, neki osnov.

Sta sprecava bilo koga da sutra mene razapne na tom stubu srama bez bilo kakvih osnova? Ne hvala, ja ne zelim da zivim u strahu, dosta je valjda sto placam osiguranje u slucaju da mi beskucnik udje u kontejner - i posece prst, da nisam osigurala kontejner.

 

Baby, izvini ali malo emocionalno podmeces zrtve. U stvari zrtve najvise gube u ovome.

 

Nisam ni ja kontala problem, dok mi se nije desilo da me zena optuzi za diskriminaciju prema zenama. Jednom kad se nadjes na toj strani, sve se promeni.

Link to comment
Share on other sites

9 hours ago, Angelia said:

Ne pricam ja o nekom dugotrajnom ratu, udari od 72 sata bi verovatno unistili bilo kakvu zelju Irana za ratom.

Da ne pominjemo da tako samo cekaju za mogucnost smene rezima. 

 

Kad si vodeca svetska sila, tu poziciju zadrzavas samo tako sto nemas averziju da s vremena na vreme pokazes da ti niko ne moze nista, da si opasan.

Tu averzija prema ratu steti.

 

:classic_biggrin: A vidis u mojoj okolini uopste nisam jedina zena koja to tvrdi. I potpuno nebitno da li sam zena ili ne.

Formula je prosta, ako je dozvoljeno da se neko optuzuje bez trunke dokaza, i da optuzeni snosi posledice zbog toga, kako ces logicno izbeci takvu mogucnost?

Tako sto neces imati zene u poziciji da to tvrde.

Andjo, Iran je tvrd orah.

Link to comment
Share on other sites

Just now, Darth Bane said:

Ali imaju jaku vojsku. Na to sam mislio. 

Zavisno od komunikacije, to moze da se unisti za 3 dana ciljanih udara (ili cyber attack)

I onda ce da izadju oni koji cekaju na promenu rezima.

Njima samo ne odgovara status quo. Nema tu borbe sa vojskom, ja ne pricam o invaziji, kao u Iraku.

Link to comment
Share on other sites

Amerikanci su svaki rat od Vietnama pa nadalje izgubili.

Ko zaista zeli da se infromise morao bi da pregleda dokumentarnu seriju napravljenu od Amerikanaca The Vietnam War,

pa da vidi sta je rat, kako se laze i koliko ljudi se ubija bez ikakvog smisla.

Ima jedan primjer osvajanje neke kote i kada je izginulo na hiljade ljudi Amerikanci su to osvojili da bi ih poslije nekoliko sati helikopterima sve povukli, vojnik koji je tu bio je rekao da je tada shvatio da je sve besmisleno i da taj rat ne mogu da dobiju. Tako nisu dobili niti jedan rat poslije toga, svaki put je slijedilo povlacenje, bez ikakvih pozitivnih rezultata.

Sve epizode imaju na Netflixu, treba dugo vremena da se provede gledajuci, ali vrijedi.

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

9 minutes ago, Angelia said:

Aha, puno srece s tim stavom.

 

Milioni ljudi su platili zivotima, ukljucujuci i same Amerikance, da bi se na kraju morali povuci.

Hiljade milijardi dolara su potrosene uzalud. To i sam Tramp tvrdi, informisi se i pogledaj ovu dokumentarnu americku seriju, svaka epizoda je po dva sata i treba dosta vremena, ali poslije toga ces drukcije da razmisljas.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Angelia said:

 

 

Baby, izvini ali malo emocionalno podmeces zrtve. U stvari zrtve najvise gube u ovome.

 

Nisam ni ja kontala problem, dok mi se nije desilo da me zena optuzi za diskriminaciju prema zenama. Jednom kad se nadjes na toj strani, sve se promeni.

 

 

Ja emotivno? 

Izuzetak nije pravilo...

 

11 minutes ago, Angelia said:

Aha, puno srece s tim stavom.

 

Pa eto, ovaj covek isto misli:

 

Quote

Ever since World War II, wars have not been kind to American presidents. The United States didn't achieve victory in Korea, Vietnam, Iraq or Afghanistan, and the costs of these wars in human lives and dollars were staggering. They left bruises and tarnished legacies for the presidencies of Harry Truman, Lyndon Johnson, George W. Bush, and Barack Obama.

 

 

Covek se zove Aaron David Miller:

 

Quote

Aaron David Miller is an American Middle East analyst, author, and negotiator. He is Vice President for New Initiatives at the Woodrow Wilson International Center for Scholars, and has been an advisor to both Republican and Democratic secretaries of state.

1

 

Link to comment
Share on other sites

15 hours ago, Yoyogi said:

 

Baš ih briga za promenu režima. Oni koji to hoće su kao naš Peščanik. Ništavni.

Ušetaj u Iran kao nekada u Iraq pa da vidiš koliko te vole, tebe i tvoju demokratiju.

 

sve zavisi na koga naletis jer ima dva irana, taj drugi prizeljkuje ameriku na vratima, mozda cekaju da khamnei umre prirodno pa da se vidi

 

kladila bih se da, kada bi postojala takva mogucnost demokratskih izbora danas bi u iranu pobedio pahlavi da je ziv, a ne ajatolah i mula.

 

inace, trump uvodi dodatne sankcije, ako nije Neophodno ne zeli da ubije 150 iranaca pa zato sankcije...

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

  • Eddard changed the title to [USA] SJEDINJENE AMERIČKE DRŽAVE - unutrašnja politika i uticaj na svetska kretanja
  • Lobotomija locked this topic
  • Lobotomija unlocked this topic
  • Lobotomija locked and unlocked this topic

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...