Jump to content

[USA] SJEDINJENE AMERIČKE DRŽAVE - unutrašnja politika i uticaj na svetska kretanja


McCarthy

Recommended Posts

Za Angeliu i za sve one koji veruju da u Americi bezuslovno važi double jeopardy pravilo da osoba nikada ne može dva puta da odgovara za isti zločin:

 

Dual sovereignty upheld with Ginsburg and Gorsuch dissenting

 

In a 7-2 vote, the (Supreme) court reaffirmed its 100-year-old rule declaring that state governments and the federal government may each prosecute a person separately for the same crime, without violating the Constitution's double jeopardy clause. Dissenting were the court's leading liberal justice, Ruth Bader Ginsburg, and one of its most conservative justices, Neil Gorsuch.

Link to comment
Share on other sites

On 6/16/2019 at 6:49 PM, Baby said:

 

Pa vidi, ocito je samo stvar da li zeli da se zauzme kriticka strana ili prihvatanje.

 

Glupo je, zapeste za neku marginalnu licnost... 

 

Oko toga smo mogli da se slozimo jos pre dve strane, ali onda ne bi bilo foruma.:classic_biggrin:

Pa i oko marginalnosti se slazemo. Ko se jos danas seca Michele Bachmann i ostalih heroja cajanke?

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, ObiW said:

Za Angeliu i za sve one koji veruju da u Americi bezuslovno važi double jeopardy pravilo da osoba nikada ne može dva puta da odgovara za isti zločin:

 

Dual sovereignty upheld with Ginsburg and Gorsuch dissenting

 

In a 7-2 vote, the (Supreme) court reaffirmed its 100-year-old rule declaring that state governments and the federal government may each prosecute a person separately for the same crime, without violating the Constitution's double jeopardy clause. Dissenting were the court's leading liberal justice, Ruth Bader Ginsburg, and one of its most conservative justices, Neil Gorsuch.

Jesam ja to nekad rekla? To si mogao da znas i da si posveceno kao ja pratio Law and Order :classic_smile:

Link to comment
Share on other sites

Uskoro bi nam trebala tema o izborima, ali evo nesto dok jos nema teme..

 

Quote

Donald Trump is in Orlando to announce the kickoff of his re-election campaign.

We’re here to announce our endorsement for president in 2020, or, at least, who we’re not endorsing: Donald Trump.

Some readers will wonder how we could possibly eliminate a candidate so far before an election, and before knowing the identity of his opponent.

Because there’s no point pretending we would ever recommend that readers vote for Trump.

After 2½ years we’ve seen enough.

 
1

 

https://www.orlandosentinel.com/opinion/editorials/os-op-sentinel-not-endorsing-donald-trump-2020-20190618-63ya7cyb5ngf3irllodwxnznui-story.html?outputType=amp&__twitter_impression=true

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, Baby said:

Ispravka. Kod DT je sve izborna kampanja. :)

Obrati paznju na njegove govore, u svakom je on najbolji. :)

I dalje tvrdim da je predsednik samo marioneta biznisa i radi ono sto mu biznis koji ga finansira kaze.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

20 minutes ago, mrd said:

Mozda je zanimljivo pratiti dem primary election, posto ih ima tusta i tma. 🙂

 

Naravno. Prva zvanicna debata je 27. juna, dok su prvi izbori u Ajovi tek 3. februara 2020. Pa mozemo kad kampanja malo krene da otvorimo temu. 

Link to comment
Share on other sites

I pored svega sto mu zameram i dalje mislim da je Tramp bolja opcija od verovatno Dzon Bajdena, koji samo nastavlja tamo gde Hilari stade.

Ako se probije Cica Sanders, onda je to druga prica 😎

Link to comment
Share on other sites

31 minutes ago, Amigo said:

I pored svega sto mu zameram i dalje mislim da je Tramp bolja opcija od verovatno Dzon Bajdena, koji samo nastavlja tamo gde Hilari stade.

Ako se probije Cica Sanders, onda je to druga prica 😎

 

Meni je totalno nejasna i konfuzna i sizofrena ova demokratka navala na predsednicko mesto. Mislim, meni je to vise dokaz da svi zele pare nego da urade nesto dobro, znaci nikakva promena. Cemu zilion demokrata u trci za predsednika. 

Drugo, Sanders i Bajden su toliko matori da nisam sigurna da moze da se osloni na njihov mentalni sklop i cilju da se ide napred. Mislim da bi bilo dobro neko malo mladji i "moderniji" koji ne zivi u proslom zivotu moze da doprinese vise od njih. 

 

Jos nisam nacisto gledajuci ih, ali za sada mi se mozda najvise dopada Kamala Harris.

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Denis Jasharevic said:

 

Eto nama SFRUSA. Socijalisticko Federativne Republike. Da se pomaknem s mesta. Ode sve u q....

 

Sta nas briga, mi ne zivimo u USA, a Tramp nama, We The North, svakako nije naklonjen.

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, Baby said:

 

Meni je totalno nejasna i konfuzna i sizofrena ova demokratka navala na predsednicko mesto. Mislim, meni je to vise dokaz da svi zele pare nego da urade nesto dobro, znaci nikakva promena. Cemu zilion demokrata u trci za predsednika. 

Drugo, Sanders i Bajden su toliko matori da nisam sigurna da moze da se osloni na njihov mentalni sklop i cilju da se ide napred. Mislim da bi bilo dobro neko malo mladji i "moderniji" koji ne zivi u proslom zivotu moze da doprinese vise od njih. 

 

Jos nisam nacisto gledajuci ih, ali za sada mi se mozda najvise dopada Kamala Harris.

 

Nisam znao da je Biden isto toliko mator :classic_ohmy: secam se da je hteo da tuce sa Trampom, kada je rekao valjda posle onoga grab the pussy, kako bi on njega razbio iza dzima.

Dok je muz njegove gazdarice u ovalnom kabinetu raskopco pantalone i da ne pricam dalje, napastvovao devojku od 22 godine, Prakticno je silovao.

Link to comment
Share on other sites

Bajden bi bio katastrofalan izbor za demokrate. Skoro pa jednaka katastrofa kao Hilari Klinton. Demokrate imaju sanse da naprave zaokret od dosadasnje politike i da skrenu u levo. Sanders ili Kortezova jos bolje. Da li ce to biti dovoljno da u SAD pobede Trampa videcemo. Bitno je da se srusi stari establisment u Demokratskoj stranci. 

Link to comment
Share on other sites

10 minutes ago, Amigo said:

 

Nisam znao da je Biden isto toliko mator :classic_ohmy: secam se da je hteo da tuce sa Trampom, kada je rekao valjda posle onoga grab the pussy, kako bi on njega razbio iza dzima.

Dok je muz njegove gazdarice u ovalnom kabinetu raskopco pantalone i da ne pricam dalje, napastvovao devojku od 22 godine, Prakticno je silovao.

 

 

Ma mator, ne znam ni kako bi dogurao zdravog mozga ni do kraja prvog mandata, a ne da osvoji drugi. 

 

Da se ogradim, ne deskriminisem ljude zbog godina, samo mislim da bioloski nisu u stanju da obavljaju neke funkcije koje su mogli ranije sa lakocom. 

Edited by Baby
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

US predsednik se oglasio ponovo. Jednostavno je zakljucio da je u US sve najbolje cak je i  vazduh najcistiji. Za brojke ne znam, ali mogu da potrvdim, da sam bio svedok jata foka i californiskih lavova na raznim plazama obale Pacifika i na jugu i na severu. Sto se vazduha tice, prosle godine smo imali par dana da skole nisu radile zbog zagadjenja vazduha dimom. :)

Ovo sam samo postavio kao informaciju, da ne bude da americki janicari samo lepo govore o US. :capone_2:

Link to comment
Share on other sites

Sve ide po planu. Joe Biden optuzen od Cory Bookera I ludog americkog Staljina-Sandersa da je RASISTA!!! :thumbup:

 

Quote

"There's not a racist bone in my body. I've been involved in civil rights my whole career. Period. Period. Period." 😭

 

Rasista si Dzo Bajdene, Bajdeneeeeeee, Bajdeneeee-eeee, rasista si Dzo Bajdeneeeeeee ….. ori se republikanski deo stadiona :roflmao: ne vredi ti da se sad koprcas, svi ste vi rasisti, samo jos ne znate …….. dok centralni komitet ne odluci kome sleduje svilen gajtan :bravo:

 

Bas onako kako je profesor Peterson predvideo …… pitanje je trenutka kada ce im ponestati dovoljno "rasista i fasista" jer su vec sve proglasili istim pa ce poceti da se ujedaju izmedju sebe, unutar copora.

 

Samo se koljite medjusobom debili ! Ajmo sad da vidimo ko je fasista medju vama. Sledeci …..

 

TRUMP 2020 !!!

Edited by Denis Jasharevic
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

27 minutes ago, Denis Jasharevic said:

Sve ide po planu. Joe Biden optuzen od Cory Bookera I ludog americkog Staljina-Sandersa da je RASISTA!!! :thumbup:

 

 

A sto? To ovaj Brooker sto hoce reparaciju za robovlasnistvo :smiley13:

Link to comment
Share on other sites

Tramp je jos jednom uspeo da odoli jastrebovima i ne upusti se u jos jednu vojnu avanturu i zarati sa Iranom.

Bravo Tramp :thumbsup:

 

U Filadelfiji eksplozija u rafineriji ...

 

 

Edited by Amigo
Link to comment
Share on other sites

Ja sam veoma zainteresovan za nova klupka koja ce se odmotati i koliko blata ce demokrate baciti jedni po drugima. Ovo je samo pocetak.

Zabrinut sam za egzistenciju demokratske stranke posle ovih primary izbora. 

P.S.

Mislim da je vreme da otvorimo topik za kolekciju izbornih blatnih bombi. :)

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, mrd said:

 

Mislim da je vreme da otvorimo topik za kolekciju izbornih blatnih bombi. 🙂

 

Mozemo da otvorimo novi topik za pracenje izbora. Bilo bi dobro da neko ko ima vremena napravi neki sazetak, ko su kandidati, sta se desava u jednoj, a sta u drugoj stranci, kakvi su planovi, analize i kvote. Da imamo neki bas dobar uvod u temu. Ja necu moci to da uradim u narednih nekoliko dana, posle toga bih mogao, ako neko hoce to da uradi slobodno. I bilo bi lepo kad bi smislili neki kreativan naziv topika, da ne bude ono klasicno, izbori 2020. 

Link to comment
Share on other sites

  • Eddard changed the title to [USA] SJEDINJENE AMERIČKE DRŽAVE - unutrašnja politika i uticaj na svetska kretanja
  • Lobotomija locked this topic
  • Lobotomija unlocked this topic
  • Lobotomija locked and unlocked this topic

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...