Jump to content

[USA] SJEDINJENE AMERIČKE DRŽAVE - unutrašnja politika i uticaj na svetska kretanja


McCarthy

Recommended Posts

32 minutes ago, Darth Bane said:

Iran je tezak zalogaj! Bio bi dva - ako ne i 3x tezi od Iraka. Prvo sto je veca zemlja i bolje naoruzana, mnogoljudna, drugo mislim da bi se tu Rusi umesali- doduse ne direktno ali bi pruzili ogromnu logisticku podrsku Iranu! 

SAD bi pretrpele velike gubitke! 

Bolje da Iran ostave Izraelu- u tom slucaju se Rusi ne bi mesali jer su dobri sa obe strane. A Izrael je dovoljno jak da nanese par ozbiljnih udara na Iran. 

Iranci (Persijanci) su ratnički narod vekovima. Da ne pričamo da ih ni stari Grci nisu mogli poraziti, Posle toga ih je Aleksandar porazio pa dobio po alavoj njušci. Ne isplati se nikome napadati Iran. Oni su ozbiljna sila sa kojom se nisu ni jači od Amerikanaca dobro proveli kroz istoriju.  

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Eddard said:

 

Sa ovim se generalno slažem i iako su i argumenti druge strane logični i održivi i iako je vređanje javnih ličnosti na forumu u određenoj meri i dozvoljeno, zamolio bih vas da probamo da kritiku AOC usmerimo na njena dela i političku reč, ima tu materijala dovoljno, kako mi se čini. 

 

Cekaj, moze li se Hitler nazivati molerom? Toma grobarom, Broz bravarem, Maduro kondukterom, Seselj doktorom marksizma? Sve su to casna zanimanja (dobro, izuzev doktora marksizma)?

 

Ne zove neko nju kelnericom zato sto misli da je sramota konobarisati (niti Broza bravarem jer misle da je sramota biti bravar), nego zato sto je smatraju politickim neprijateljem i pretnjom za zemlju zbog njene anti-humanisticke i ant-civilizacijske ideologije, a buduci da to ocigledno nervira njene fanove (da li oni to misle da je sramota konobarisati?) - why not? Jos dalje, to sto je ona konobarica po struci ima dodatnu tezinu, jer je neko ko je do sada u zivotu pamtio da li ce kahva biti baska ili sa rahatlokumom odlucio da je sposoban da uvede ekonomsku diktaturu i sovjetske 5-ogodisnje planove (sto je nesto sto, kako nas uci ekonomska teorija i istorija, nije u stanju niko da izvede, ni jedan pojedinac, ni jedna grupa ljudi - pa ni takav lumen kao sto je Kelnerica)! Ima i dalje, smemo li da kazemo da je glupa i da je idiot (sto ja svakako mislim) - ili je i to uvreda za glupe ljude i idiote?

 

Ima i gorih uvreda koje se koriste u politickim debatama, npr, kada se ismevaju necije fizicke karakteristike, izgled, oblik, boja, i slicno? Evo iznad ovaj @Svirel zove Trampa "Narandzastim", je li to dozvoljeno? Je li dozvoljeno Kelnericu zvati "Buljavom"? Ako mene pitate - to treba da bude dozvoljeno, to je pitanje stila pojedinacnog diskutanta, istorija je puna cak i velikih politickih pisaca koji neprijatele nazivaju pogrdnim imenima, narocito kada su na poziciji vlasti i moci (pogledajte samo kakve su nadimke davali kraljevima), kao sto je Tramp, ili kada neko zastupa toliko nehumanu, totalitarnu i nasilnu politiku kao Kelnerica, tada to vise nije samo obicna uvreda nego, poput anti-rezimskog grafita na zidu u totalitarnim sistemima, skida veo nedodirljivosti i strahopostovanja sa vodje/silnika, pokazuje da je on obican covek kojem se mozemo rugati i smejati, i kojem se neko vec smeje, i sto je jos vaznije, vidimo druge ljude koji vide da mu se neko ruga i smeje, onda vidimo druge ljude koji vide druge ljude koji vide da mu se neko ruga i smeje, to postaje ono sto u logici zovu "common knowledge", to ljude bodri i ohrabruje da se suprotstave politickim silnicima - sto je uvek dobra stvar. Zato mislim da bi to trebalo dopustiti,  "Narandzasti Trupac" - DA, "Buljava Kelnerica" - DA, naravno dok je to u kontekstu argumentu a ne prosto "zvanje imena" kao u zabavistu.

 

 

17 hours ago, yossarian said:

Ostala je bez oca i morala da zaradi novac za izdržavanje majke i brata - rintala je kao konobarica ne bi li platila račune.

 

Ovo me podseti na jednu knjigu koju sam davno nasao kod ujaka na tavanu (Boze, koliko sam voleo taj tavan, pun starih knjiga!), sasvim prigodnu u ovom kontekstu:

 

spacer.png

 

Knjiga je puna ovakvih prica i dogodovstina o teskom detinjstvu u Zagorju, a ovo kako je "kelnerica rintala da izdrzava bracu i sestre" me je posebno podsetilo na jednu pricu iz knjige o tome kako je "mali Joza" bio gladan, pa kad su mu roditelji otisli negde on ukrao svinjsku glavu i napravio takvu gozbu za bracu i sestre da je, kako kaze pisac, "sve pucalo" 😀

Edited by bohumilo
  • Like 2
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

21 minutes ago, bohumilo said:

 

Cekaj, moze li se Hitler nazivati molerom? Toma grobarom, Broz bravarem, Maduro kondukterom, Seselj doktorom marksizma? Sve su to casna zanimanja (dobro, izuzev doktora marksizma)?

 

Ne zove neko nju kelnericom zato sto misli da je sramota konobarisati (niti Broza bravarem jer misle da je sramota biti bravar), nego zato sto je smatraju politickim neprijateljem i pretnjom za zemlju zbog njene anti-humanisticke i ant-civilizacijske ideologije, a buduci da to ocigledno nervira njene fanove (da li oni to misle da je sramota konobarisati?) - why not? Jos dalje, to sto je ona konobarica po struci ima dodatnu tezinu, jer je neko ko je do sada u zivotu pamtio da li ce kahva biti baska ili sa rahatlokumom odlucio da je sposoban da uvede ekonomsku diktaturu i sovjetske 5-ogodisnje planove (sto je nesto sto, kako nas uci ekonomska teorija i istorija, nije u stanju niko da izvede, ni jedan pojedinac, ni jedna grupa ljudi - pa ni takav lumen kao sto je Kelnerica)! Ima i dalje, smemo li da kazemo da je glupa i da je idiot (sto ja svakako mislim) - ili je i to uvreda za glupe ljude i idiote?

 

Ima i gorih uvreda koje se koriste u politickim debatama, npr, kada se ismevaju necije fizicke karakteristike, izgled, oblik, boja, i slicno? Evo iznad ovaj @Svirel zove Trampa "Narandzastim", je li to dozvoljeno? Je li dozvoljeno Kelnericu zvati "Buljavom"? Ako mene pitate - to treba da bude dozvoljeno, to je pitanje stila pojedinacnog diskutanta, istorija je puna cak i velikih politickih pisaca koji neprijatele nazivaju pogrdnim imenima, narocito kada su na poziciji vlasti i moci (pogledajte samo kakve su nadimke davali kraljevima), kao sto je Tramp, ili kada neko zastupa toliko nehumanu, totalitarnu i nasilnu politiku kao Kelnerica, tada to vise nije samo obicna uvreda nego, poput anti-rezimskog grafita na zidu u totalitarnim sistemima, skida veo nedodirljivosti i strahopostovanja sa vodje/silnika, pokazuje da je on obican covek kojem se mozemo rugati i smejati, i kojem se neko vec smeje, i sto je jos vaznije, vidimo druge ljude koji vide da mu se neko ruga i smeje, onda vidimo druge ljude koji vide druge ljude koji vide da mu se neko ruga i smeje, to postaje ono sto u logici zovu "common knowledge", to ljude bodri i ohrabruje da se suprotstave politickim silnicima - sto je uvek dobra stvar. Zato mislim da bi to trebalo dopustiti,  "Narandzasti Trupac" - DA, "Buljava Kelnerica" - DA, naravno dok je to u kontekstu argumentu a ne prosto "zvanje imena" kao u zabavistu.

 

 

 

Ovo me podseti na jednu knjigu koju sam davno nasao kod ujaka na tavanu (Boze, koliko sam voleo taj tavan, pun starih knjiga!), sasvim prigodnu u ovom kontekstu:

 

spacer.png

 

Knjiga je puna ovakvih prica i dogodovstina o teskom detinjstvu u Zagorju, a ovo kako je "kelnerica rintala da izdrzava bracu i sestre" me je posebno podsetilo na jednu pricu iz knjige o tome kako je "mali Joza" bio gladan, pa kad su mu roditelji otisli negde on ukrao svinjsku glavu i napravio takvu gozbu za bracu i sestre da je, kako kaze pisac, "sve pucalo" 😀

Gospođica Kortez je pre svega vizionar i političar koji će uvesti princip socijalne pravde kao vrhovni princip umesto dosadašnjeg principa profita i ugnjetavanja radnika. Bolje što je gospođica Kortez bila konobarica nego da je došla iz neke smrdljive kapitalističke porodice i da je bila razmaženo derište nenaviklo na rad i težak život. Bilo bi dobro da ceo svet odbaci smrdljivi kapitalizam i da socijalizam vlada celim svetom. 

Link to comment
Share on other sites

11 minutes ago, Jonnhy Clash said:

Gospođica Kortez je pre svega vizionar i političar koji će uvesti princip socijalne pravde kao vrhovni princip umesto dosadašnjeg principa profita i ugnjetavanja radnika. Bolje što je gospođica Kortez bila konobarica nego da je došla iz neke smrdljive kapitalističke porodice i da je bila razmaženo derište nenaviklo na rad i težak život. Bilo bi dobro da ceo svet odbaci smrdljivi kapitalizam i da socijalizam vlada celim svetom. 

 

Tamo gde ti ziviš …… kako se boriš za te ciljeve, koliko vas ima, jeste li organizovani, imate li predstavnike u parlamentu, organizujete li neke akcije, proteste, kako se zovete, kako gradjani mogu da vam se prikljuce? Mislim, u Americi izgleda, najverovatnije ne zivis, jesi li je bar posetio, posto deluje da sve znas o njoj. 

Hvala na odgovoru.

Link to comment
Share on other sites

10 minutes ago, Denis Jasharevic said:

 

Tamo gde ti ziviš …… kako se boriš za te ciljeve, koliko vas ima, jeste li organizovani, imate li predstavnike u parlamentu, organizujete li neke akcije, proteste, kako se zovete, kako gradjani mogu da vam se prikljuce? Mislim, u Americi izgleda, najverovatnije ne zivis, jesi li je bar posetio, posto deluje da sve znas o njoj. 

Hvala na odgovoru.

Ne zivim niti cu. Amerika me ne zanima kao ni Kanada. To su bastioni kapitalistickog bezumlja. Sto se tice gospodjice Kortez ona je  kod filozofa levicara u Srbiji jako cenjena za razliku od ostalih SAD kandidata koji su prezreni. Gospodjica Kortez se zalaze za sve prave stvari. Besplatno zdravstvo, skolstvo, pravo na adekvatnu platu radnika. Aleksandrija Kortez je moderna heroina svetske politike. Jer se bori protiv kapitalizma u zemlji koja je bastion kapitalizma. Ako neko poput nje pobedi u SAD to moze biti signal celoj planeti da skrene ulevo. Zato je ona podrzana od svih postenih levicara sirom sveta. A ne zato sto nekog brine sama unutrasnja situacija u SAD. 

Edited by Jonnhy Clash
Link to comment
Share on other sites

Just now, ironside said:

@bohumilo, @Denis Jasharevic, @A sad i svi ostali:

Lik je očito provokator, pa mi nije jasno zašto ga jednostavno ne ignorirate.

Kad na se na forum vrati neki od autentičnih MELiS-a (Marx, Engels, Lenin & Stalin) ili anticivilizacijski likovi tipa Sapunara, time se vrijedi baviti;

Ovo je običan ruski troll, kojeg treba izolirati.

Hvala

Verovatno sam te na proslom forumu pocistio argumentima pa sad pokusavas da me diskreditujes. 

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Jonnhy Clash said:

Ne zivim niti cu. Amerika me ne zanima kao ni Kanada. To su bastioni kapitalistickog bezumlja. Sto se tice gospodjice Kortez ona je  kod filozofa levicara u Srbiji jako cenjena za razliku od ostalih SAD kandidata koji su prezreni. Gospodjica Kortez se zalaze za sve prave stvari. Besplatno zdravstvo, skolstvo, pravo na adekvatnu platu radnika. Aleksandrija Kortez je moderna heroina svetske politike. Jer se bori protiv kapitalizma u zemlji koja je bastion kapitalizma. Ako neko poput nje pobedi u SAD to moze biti signal celoj planeti da skrene ulevo. Zato je ona podrzana od svih postenih levicara sirom sveta. A ne zato sto nekog briga sama unutrasnja situacija u SAD. 

 

Jasno je meni da si ti Ameriku video samo na filmu, nego ……. tu …. tu gde zivis ….. kako ide ideja komunizma, razvija li se, hoce li skoro neka revolucija? Nije valjda da si revolucionar, a stidljiv?

Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, Jonnhy Clash said:

Verovatno sam te na proslom forumu pocistio argumentima pa sad pokusavas da me diskreditujes. 

 

" Gospodjica Kortez ne mora da izmislja toplu vodu. Dovoljno je da baci pogled na par stotina km juzno od Floride i da napravi odrziv sistem. "

Ovakvim 'argumentima' me ne bi 'počistila' ni 12 godišnja curica.

Što se tiče argumenata, niste mi još niti znanjem, ni dijalektičkom metodom izbliza dorasli.

Smiješno.

 

Over & out

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Denis Jasharevic said:

 

:roflmao: ….. hvala.

Nema na cemu. Socijalna pravda trenutno postoji u jednoj ili dve zemlje na svetu. Nazalost te zemlje nisu toliko uticajne da mogu menjati globalne tokove. Imali su i Grci sansu da odbace kapitalizam ali je Cipras prodao ideale za smrdljive kapitalisticke pare.

Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, ironside said:

 

" Gospodjica Kortez ne mora da izmislja toplu vodu. Dovoljno je da baci pogled na par stotina km juzno od Floride i da napravi odrziv sistem. "

Ovakvim 'argumentima' me ne bi 'počistila' ni 12 godišnja curica.

Što se tiče argumenata, niste mi još niti znanjem, ni dijalektičkom metodom izbliza dorasli.

Smiješno.

 

Over & out

 

Nema potrebe za persiranjem. Persiranje su izmislili kapitalisti da bi se izdvojili od radnicke klase i da bi glumili da su elita. Zato u socijalno-pravednom drustvu postoje samo drugovi kao izraz jednakosti, pravde i ravnorpavnosti svih clanova drustva. 

Link to comment
Share on other sites

Gospođica Kortez je završila smer ekonomija i međunarodni odnosi na Bostonskom Univerzitetu. To bi trebao da zna svako onaj koji joj dodeljuje titulu “konobarice”.
Btw, od kada je to postalo sramota da neko radi po kafićima, restoranima brze hrane i sl. zarad školovanja?
S druge strane, eto ja ne znam na kom univerzitetu se školovao Trump, koju titulu poseduje, u kojoj profesiji? Znam samo da su mu ljudi dali svoj glas zato što su ih mediji ubedili da je biti VIP = uspešan (što je on kroz seriju bankrota dokazao da nije).
Jedna obična neznalica i polupismen čovek (vidi se iz twittova).

Link to comment
Share on other sites

8 minutes ago, Jonnhy Clash said:

Kuba bez razmisljanja. 

 

Sve je lepo na Kubi, mislim lepo vreme, ima more i tako …….. ali mi se ne svidja zdravstvo ……… Vise mi se svidja ovde u Kanadi, a isto je "besplatno", kao na Kubi …….. :classic_biggrin: … mada Kanada jeste bastion kapitalistickog bezumlja, slozio bih se s tobom …...

 

Quote

 

 

 

 

Quote

 

 

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Darth Bane said:

Ne. Jedna je Severna Koreja. Druga je Kuba.

Vrlo duhovito.. O Severnoj Koreji ne mogu da pišem jer jako malo informacija odatle i dolazi uopšte zbog izolovanosti ali bar svi možemo da vidimo kako se živi na Kubi... Njihova socijalna i zdravstvena zaštita je daleko iznad američke gde samo bogati mogu da se leče dok sirotinja umire u mukama od bolesti i gojaznosti.

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, melankolic said:

 


Ubedili su ih, kao što su od Kim Kardašijan njegove pudlice napravili zvezdu.
Ista branša.

 

 

Pa dobro, videce ljudi da je prevara i sledece godine ce svi glasati za demokratskog kandidata, pocistice Trumpa kao vepra, osvojice 90% glasova, ko god da bude, najverovatnije Biden, ipak je on legenda Hussein Obamina desna ruka.

Link to comment
Share on other sites

Just now, Denis Jasharevic said:

 

Pa dobro, videce ljudi da je prevara i sledece godine ce svi glasati za demokratskog kandidata, pocistice Trumpa kao vepra, osvojice 90% glasova, ko god da bude, najverovatnije Biden, ipak je on legenda Hussein Obamina desna ruka.

Aleksandria Ocasio Cortez. Nikakvi Bajdeni, Klintonovi i njima slični.

Link to comment
Share on other sites

  • Eddard changed the title to [USA] SJEDINJENE AMERIČKE DRŽAVE - unutrašnja politika i uticaj na svetska kretanja
  • Lobotomija locked this topic
  • Lobotomija unlocked this topic
  • Lobotomija locked and unlocked this topic

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...