Jump to content

[USA] SJEDINJENE AMERIČKE DRŽAVE - unutrašnja politika i uticaj na svetska kretanja


McCarthy

Recommended Posts

2 minutes ago, Baby said:

 

Rekao si: 

 

 

Ako se smejemo njenoj prici, zasto je histerija ako se neko smeje Trampovoj prici, zar to nije dvostruki standard?

Niko nije rekao da je histerija kad se neko smeje DT, vec kad zapeni u ocajnickom objasnjavanju da je belo, belo. :)

Link to comment
Share on other sites

52 minutes ago, DJORDJE said:

Odrasla je u predgradju gde je prosek po porodici $140K. To je tesko sirotinja pogotovo sto joj je otac bio arhitekta. Dakle daleko od nekog socijalnog slucaja, kako se to predstavljalo glasacima. Konobarisanje joj je izgleda bio jedini ozbiljan posao dok nije dosla u Kongres. Posle konobarisanja se bavila razni volontiranjem i non profit radom, sto je prilicno cudno za osobu koja je morala da konobarise i na taj nacin pomaze majku. Jednostavno prica nema smisla, ali dobro zvuci za glasace koji nece da se zamaraju analiziranjem te price.

 Za osobu koja je diplomirala ekonomiju i medjunarodne odnose  njeno poznavanje istih je porazavajuce, gotovo identicno Trumpovom pozivanju na Wharton. Posedovanje diplome ne znaci i posedovanje znanja.

Njena biografija je dobrim delom fabrifikovana za potrebe izbora, sto nije ni prvi a ni poslednji slucaj, zato ne trebas ni da verujes mnogo u te srceparajuce price o sirotoj majci i konobarici koja radi 18 sati. Ne znam samo koja to birtija u NYC radi 18 sati. Pa to radno vreme nije imao ni Beli Grad na Zelenom Vencu.:classic_laugh:

 Sadasnji guverner Ilinoisa ja na izborima isto imao tuznu pricu. Kada mu je majka izgubila posao, oni su bili zavisni od pomoci koju je pruzala drzava.Ono sto je propustio da kaze je da mu je otac bio vlasnik Hyatt korporacije, te mogu samo da zamislim kako je propatio u tom trenutku.:lol_2:

To je kao i ona prica sa Tadicem i drvenim kolicima kada je bio beba. On je imao drvena, a svi ostali od titanijuma sa usb prikljuckom.:classic_biggrin:

 

Uzas, ovo kao vesti, kada treba da se zamagli neko desavanje iskopa se nesto od cega se napravi senzacija. Briga me za Alexandriu ali komentarises mase da lako popiju pricu, a sam nisi ni procitao da je radila dva posla.

 

http://money.com/money/5323399/alexandria-ocasio-cortez-career/

 

Evo ima i slika, toci pivo :s_d:

 

A ovo, direkt iz birtije u kongres, pa Tramp je direkt sa golf terena u belu kucu i kakve veze imaju zidanje zgrada sa politikom, nikakve, znaci, moze ko hoce, tj. koga hoce... Evo, za koliko od ovih demokrata sto se bore za predsednicko mesto niko osim malo sire familije nije cuo? Zato im je valjda Bajden favorit, jer ga znaju, covek ima zilion godina, trebao bi odavno da krcka penziju, on krenuo u osvajanje WH. 

Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, mrd said:

Niko nije rekao da je histerija kad se neko smeje DT, vec kad zapeni u ocajnickom objasnjavanju da je belo, belo. 🙂

 

Mrde, ne moras biti dezurni advokat, zna valjda na sta ciljam. Koliko puta ste ponovili "nemate nista da kazete za Trampa nego da je narandzast" I svaki put kada je neko napisao "narandzasto" eto cela druzina da opomene...

Link to comment
Share on other sites

15 minutes ago, mrd said:

Da se ne gadjamo sa sirotinjom, nedavno si tvrdio da je sirotinja u Cali sa prihodom od preko $100k

Da se cifre ne bacaju.

A kako bi bilo da se ne gadjamo sa onim sto sam ja napisao, jer se nije radilo o Cali, nego iskljucivo Bay, a nisam ni ja tvrdio,nego HUD?:classic_biggrin:

 

17 minutes ago, mrd said:

Cinjenica je da je AOC i pored zavrsenog fakulteta radila u kafani, sto je znatno manji prihod od onog koji bi postigla sa svojim zvanjem. Nista cudno, ali prhod njene porodice nije toliko znacajan. Ona govori dovoljno i za bogatu i siromasnu AOC. Prosto nema veze sa vezom sta ona prica i podrzava.

Sto se stalno hvatate te kafane. Ja lepo rece da je imala i druge poslove, najcesce volontiranje i non profit. Ako je neko siromasan onda tesko da se bavi takvim aktivnostima i to godinama. Mislim, od cega ta osoba zivi?

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Baby said:

 

Mrde, ne moras biti dezurni advokat, zna valjda na sta ciljam. Koliko puta ste ponovili "nemate nista da kazete za Trampa nego da je narandzast" I svaki put kada je neko napisao "narandzasto" eto cela druzina da opomene...

Oprosti, ali se ja ne secam da sam komentarisao narandzastu boju, ili bilo koju farbu u kontextu sa DT. Secam se da smo komentarisali, neuspele pokusaje istrage DT. Secam se da smo pisali potrosenim tax fondovima na jurenje vetrenjaca. U slucaju mlade Gorice, meni najvise smeta sto ona hoce da rebne poreske obveznike, za notornu glupost. Umesto Beograda tramvaljem u 21 vek, ona hoce ceo US u kameno doba u 21-om veku. Ne dam joj glas, zbog toga sto krade vise od DT!

Link to comment
Share on other sites

8 minutes ago, Baby said:

 

Uzas, ovo kao vesti, kada treba da se zamagli neko desavanje iskopa se nesto od cega se napravi senzacija. Briga me za Alexandriu ali komentarises mase da lako popiju pricu, a sam nisi ni procitao da je radila dva posla.

 

http://money.com/money/5323399/alexandria-ocasio-cortez-career/

A ovo je naravno apsolutna istina sa srceparajucom pricom iz Bronxa. :classic_laugh: Ona je odrasla u predgradju NYC koje nema veze sa Bronxom, ali dobro, ti mislis da je ovo apsolutna istina , neka bude tako.:classic_biggrin:

 

10 minutes ago, Baby said:

A ovo, direkt iz birtije u kongres, pa Tramp je direkt sa golf terena u belu kucu i kakve veze imaju zidanje zgrada sa politikom, nikakve, znaci, moze ko hoce, tj. koga hoce... Evo, za koliko od ovih demokrata sto se bore za predsednicko mesto niko osim malo sire familije nije cuo? Zato im je valjda Bajden favorit, jer ga znaju, covek ima zilion godina, trebao bi odavno da krcka penziju, on krenuo u osvajanje WH. 

A zasto podmeces? Gde sam ja napisao da je iz birtije usla u Kongres? Zar nisam reako da je imala i druge neplacene poslove? Pitanje je bilo kako neko ko je siromasan do te mere moze da priusti godine volonterskog rada koji se slabo ili nikako placa?

Pa Trump u svakom danom pokazuje koliko se razume u politiku. Za njega je to reality show.

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, DJORDJE said:

A ovo je naravno apsolutna istina sa srceparajucom pricom iz Bronxa. :classic_laugh: Ona je odrasla u predgradju NYC koje nema veze sa Bronxom, ali dobro, ti mislis da je ovo apsolutna istina , neka bude tako.:classic_biggrin:

 

A zasto podmeces? Gde sam ja napisao da je iz birtije usla u Kongres? Zar nisam reako da je imala i druge neplacene poslove? Pitanje je bilo kako neko ko je siromasan do te mere moze da priusti godine volonterskog rada koji se slabo ili nikako placa?

Pa Trump u svakom danom pokazuje koliko se razume u politiku. Za njega je to reality show.

I pored tog volonterskog rada, ne moze da nadje posao u struci, vec nesto sasvim drugo. Normalno kad mladi volontiraju i kad u firmi kazu da imaju ekkonomskih problema, ako su dobri dobiju ponudu za neki pristojan "survival job".

Link to comment
Share on other sites

11 minutes ago, mrd said:

I pored tog volonterskog rada, ne moze da nadje posao u struci, vec nesto sasvim drugo. Normalno kad mladi volontiraju i kad u firmi kazu da imaju ekkonomskih problema, ako su dobri dobiju ponudu za neki pristojan "survival job".

Normlno je da mladi volontiraju. Evo kod mene u firmi gomila radi preko leta, jer je na nekim koledzima to i obaveza, a dobro i dodje da pokupis  references. Da li si ti mogao da priustis 4-5 godina raznog volotiranja kada si se tu doselio? Za mene , a i vecinu ljudi koje poznajem, prioritet je bio naci bilo kakav posao, a onda trazi nesto u struci ili pohadjaj dodatne casove, etc.

 

Edited by DJORDJE
Link to comment
Share on other sites

10 minutes ago, DJORDJE said:

Normlno je da mladi volontiraju. Evo kod mene u firmi gomila radi preko leta, jer je na nekim koledzima to i obaveza, a dobro i dodje da pokupis  references. Da li si ti mogao da priustis 4-5 godina raznog volotiranja kada si se tu doselio? Za mene , a i vecinu ljudi koje poznajem, prioritet je bio naci bilo kakav posao, a onda trazi nesto u struci ili pohadjaj dodatne casove, etc.

 

Kakve veze imam ja sa ovom pricom? Pobrkao si loncice!

Link to comment
Share on other sites

21 minutes ago, DJORDJE said:

Normlno je da mladi volontiraju. Evo kod mene u firmi gomila radi preko leta, jer je na nekim koledzima to i obaveza, a dobro i dodje da pokupis  references. Da li si ti mogao da priustis 4-5 godina raznog volotiranja kada si se tu doselio? Za mene , a i vecinu ljudi koje poznajem, prioritet je bio naci bilo kakav posao, a onda trazi nesto u struci ili pohadjaj dodatne casove, etc.

 

Mnogo klinaca radi u Macu ili KFC. Uzimaju studentski kredit koji posle vracaju. Ko upise dobar fakultet brzo nalazi posao u struci. Ko upise nesto tipa "Istorija umetnosti" i sl tesko ce naci posao u struci - ali o tome se razmislja prilikom upisa na fakultet. Pa cak i tada moze da radi npr kao nastavnik u skoli i sl 

Uglavnom- za budalu uvek ima poso! 

"Nacasio" je zavrsila na prestiznom univerzitetu i dobila je prestiznu diplomu- i opet nikad nista nije radila (u struci)?! To govori samo za sebe. Jer za dobrim studentima te struke kompanije bukvalno "ratuju" ! Zavrbuju ih jos dok su na "year 3"! 

Link to comment
Share on other sites

11 minutes ago, Darth Bane said:

Mnogo klinaca radi u Macu ili KFC. Uzimaju studentski kredit koji posle vracaju. Ko upise dobar fakultet brzo nalazi posao u struci. Ko upise nesto tipa "Istorija umetnosti" i sl tesko ce naci posao u struci - ali o tome se razmislja prilikom upisa na fakultet. Pa cak i tada moze da radi npr kao nastavnik u skoli i sl 

Uglavnom- za budalu uvek ima poso! 

"Nacasio" je zavrsila na prestiznom univerzitetu i dobila je prestiznu diplomu- i opet nikad nista nije radila (u struci)?! To govori samo za sebe. Jer za dobrim studentima te struke kompanije bukvalno "ratuju" ! Zavrbuju ih jos dok su na "year 3"! 

To sam ja i rekao, da je kod Hitlera diplomirala, a volontirala je na dobrim pozicijama, nasla bi "survival job" u struci. No nije morala. Ovo u pivnicama, je lepa parola. Pazi ovo:

"Tata umro, ja radila u kafani, da platim za pranje vesa" 

Nema moj glas, cak ni kao vredna osoba. 

Link to comment
Share on other sites

22 hours ago, Jonnhy Clash said:

i pravedne alokacije nepravedno raspoređenog bogatstva 

:classic_huh: Koje je to nepravedno rasporedjeno bogastvo? Mislim ko ga je rasporedio nepravedno. Oduvek sam mislila da se bogastvo zaradjuje ili nasledjuje, za to rasporedjeno nisam jos cula, da jesam i ja bih stala u red.

 

16 hours ago, Denis Jasharevic said:

. sta vi mislite?

Pa i ja bih se selila.

 

5 hours ago, Denis Jasharevic said:

 

Izvolite, uverite se ….. gospodin Palma iz Jagodine je Ajnstajn za drugaricu …….

 

neko je trebao da joj napravi Israel-palestinian conflict for dummies. 

Ovo je da places 

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, DJORDJE said:

A ovo je naravno apsolutna istina sa srceparajucom pricom iz Bronxa. :classic_laugh: Ona je odrasla u predgradju NYC koje nema veze sa Bronxom, ali dobro, ti mislis da je ovo apsolutna istina , neka bude tako.:classic_biggrin:

 

 

Stavila sam ti sliku da vidis. Mislim, svuda pise da se iz Bronksa odselila sa 5 godina, al dobro... 

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, DJORDJE said:

 

A zasto podmeces? Gde sam ja napisao da je iz birtije usla u Kongres? Zar nisam reako da je imala i druge neplacene poslove? Pitanje je bilo kako neko ko je siromasan do te mere moze da priusti godine volonterskog rada koji se slabo ili nikako placa?

Pa Trump u svakom danom pokazuje koliko se razume u politiku. Za njega je to reality show.

 

 

Quote

Konobarisanje joj je izgleda bio jedini ozbiljan posao dok nije dosla u Kongres. Posle konobarisanja se bavila razni volontiranjem i non profit radom, sto je prilicno cudno za osobu koja je morala da konobarise i na taj nacin pomaze majku.

 

 

Big deal, jedna u 50 miliona Amerikanaca koja konobarise i volontira i ceka sansu... Mislim da nista nije cudno. 

I nisam ti podmetnula, volontiranje ne mora uopste da bude posao, mozes da radis i jednom mesecno.

Link to comment
Share on other sites

15 minutes ago, Baby said:

 

Stavila sam ti sliku da vidis. Mislim, svuda pise da se iz Bronksa odselila sa 5 godina, al dobro... 

Sto bi se reklo slika sto reci. Po nekim verzijama njene biografije , tim se poslom bavila samo tokom studija, a u tvom slanku stoji:

Quote

Ocasio-Cortez grew up in a working class family in the Bronx. Her father ran his own small business and her Puerto Rican mother cleaned houses. Wanting to give their daughter more opportunities than Bronx public schools could offer, they sent her to a public school 40 minutes north of their home, according to her campaign website.

Leaving the Bronx every day to get a quality education was a wake up call for Ocasio-Cortez, who realized that “the zip code a child was born in determined much of their destiny,” her website says.

Jel' shvatas sada koliko je prica BS?

 

13 minutes ago, Baby said:

 

 

Big deal, jedna u 50 miliona Amerikanaca koja konobarise i volontira i ceka sansu... Mislim da nista nije cudno. 

I nisam ti podmetnula, volontiranje ne mora uopste da bude posao, mozes da radis i jednom mesecno.

I tako osam godina, konobarise, volontira i ceka sansu? Ti to ozbiljno?

Nego Bane je pukim slucajem pokrenuo  jos jedno pitanje. Kako je ona vracala studentske kredite sa svim tim volontiranjem?:s_d:

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

16 minutes ago, Angelia said:

Dobro, ko misli da ce Tramp da prevazidje svoju averziju ka ratovima, i klepi Iran?

Mislim da nece. Bilo kakav sukob u tom delu sveta bi doveo do velikog skoka cena nafte, a on ima jos vecu averziju prema tome. 

Link to comment
Share on other sites

16 minutes ago, DJORDJE said:

Mislim da nece. Bilo kakav sukob u tom delu sveta bi doveo do velikog skoka cena nafte, a on ima jos vecu averziju prema tome. 

Mmmm ja mislim da hoce, ovi dogadjaji u zadnjih mesec dana ce da podignu cenu nafte svejedno, i bice primoran da reaguje.

Uz to ovo danas objavljivanje snimaka nema nikakvu drugu svrhu nego pripremu za brzi napad, zasto objavljivati da je Iran krivac ako ne planiras da  nesto uradis po tom pitanju?

A-sad verovatno ima bolje razumevanje situacije u tom delu sveta, ali danas sam pricala sa nekim ko ima dobro poznavanje prilika u Iranu, i ostala sam sa utiskom da veoma lako mozemo da vidimo US reakciju u narednih nedelju dana.

Iako verujem da on ima jaku averziju prema konfliktima u tom delu sveta, mislim da ce da bude jos jedna akcija tipa Sirije.

 

Edit: nemoj da zaboravis da je danas dobio podrsku za intervenciju u UK

Edited by Angelia
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Angelia said:

AOC je budala, cemu dalja diskusija?

Kortezova je "budala" jer se bori da obuzda kapitaliste i njihove poslusnike (kojekakve menadzere, senatore koji ih podrzavaju, wall street) jer je pametno fokusirala korporativni kapitalizam kao najvece zlo danasnjice.  Da je pametna kad dodje na vlast pa da raspusti sve institucije koje su ogrezle u korupciju (kongres, lokalne vlasti, banku federalnih rezervi). Gospodjica Kortez ne mora da izmislja toplu vodu. Dovoljno je da baci pogled na par stotina km juzno od Floride i da napravi odrziv sistem. 

Link to comment
Share on other sites

14 hours ago, yossarian said:


Prilično je degutantno gledati na ovakvo formiranje čopora, koji AOC prezrivo naziva "kelnericom".

 

Sa ovim se generalno slažem i iako su i argumenti druge strane logični i održivi i iako je vređanje javnih ličnosti na forumu u određenoj meri i dozvoljeno, zamolio bih vas da probamo da kritiku AOC usmerimo na njena dela i političku reč, ima tu materijala dovoljno, kako mi se čini. 

Link to comment
Share on other sites

7 hours ago, Angelia said:

Dobro, ko misli da ce Tramp da prevazidje svoju averziju ka ratovima, i klepi Iran?

Iran je tezak zalogaj! Bio bi dva - ako ne i 3x tezi od Iraka. Prvo sto je veca zemlja i bolje naoruzana, mnogoljudna, drugo mislim da bi se tu Rusi umesali- doduse ne direktno ali bi pruzili ogromnu logisticku podrsku Iranu! 

SAD bi pretrpele velike gubitke! 

Bolje da Iran ostave Izraelu- u tom slucaju se Rusi ne bi mesali jer su dobri sa obe strane. A Izrael je dovoljno jak da nanese par ozbiljnih udara na Iran. 

Link to comment
Share on other sites

  • Eddard changed the title to [USA] SJEDINJENE AMERIČKE DRŽAVE - unutrašnja politika i uticaj na svetska kretanja
  • Lobotomija locked this topic
  • Lobotomija unlocked this topic
  • Lobotomija locked and unlocked this topic

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...