Jump to content

[USA] SJEDINJENE AMERIČKE DRŽAVE - unutrašnja politika i uticaj na svetska kretanja


McCarthy

Recommended Posts

31 minutes ago, ras kass said:

Ove slike grobnica sam vidjao. Ima li negde statistika koliko je to procentualno vise ljudi preminulo u odnosu na proslu godinu u NY?

https://www.nytimes.com/interactive/2020/04/10/upshot/coronavirus-deaths-new-york-city.html

 

Quote

But even if the current count is perfect, roughly 9,780 people have died of all causes over the past month in New York City, about 5,000 more than is typical.

The numbers for the last two weeks of the period are even more stark: nearly 7,000 dead, more than three times as many deaths as would normally be expected this time of year.

 

Link to comment
Share on other sites

8 minutes ago, Honey Badger said:

 

Ne brinem, otkud ti da brinem?

 

Ti si izjavila da nemate debila koji se blamira pred 300 miliona, ovako:

 

Ja sam rekla da se ne ozonira 🙂

6 minutes ago, nonick said:

 

Ne razumem? Kakve veze ima dali je miting  kontra?

Naravno da ima. Organizovan je protest, sta god da je to je njihovo pravo. Zasto bi isao tamo da provociras? Sta se time postize?

Sukob naravno.

Link to comment
Share on other sites

37 minutes ago, Honey Badger said:

Tako isto zavrsi i ljevicarska orgija.

 

Elem, kod toliko zicera koja se mogu nakaciti Trumpu i ekipi, ti ovako ukenjas i profulas cijeli gol.

 

Nije ni cudo sto su desni populisti uzeli maha i vladaju svuda, pored takve opozicije, vladace jos 300 godina. 

 

Vidim da te pogadja ovo o nakaradnim desnicarima, ali nesto drugo je tu bitno, da se cak i jebena Kuba nosi bolje sa ovom epidemijom od USA. Jednostavno, sve one slicice elitistickih i privatnih bolnica koje su desnicari i neoliberali decenijama ljepili po forumu, e, pa sad sa tim slicicama mogu fino obrisati dupe. Jer u jednoj masovnoj epidemiji kakva je ova, te bolnice u kojima sobe izgledaju kao hotelske, apsolutno nista ne znace. Zato se Istocnoevropske zemlje i zemlje bivseg SSSRa trenutno bolje nose sa epidemijom od citavog Zapada, jer uprkos svemu, ponesto od te komunisticke, masovne, zdravstvene infrastrukture je prezivljelo, dok se na Zapadu ubrizgavanje Domestosa u venu nudi kao rjesenje. :ajme:

 

 

Edited by Atreid
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

22 minutes ago, Atreid said:

 

Vidim da te pogadja ovo o nakaradnim desnicarima, ali nesto drugo je tu bitno, da se cak i jebena Kuba nosi bolje sa ovom epidemijom od USA. Jednostavno, sve one slicice elitistickih i privatnih bolnica koje su desnicari i neoliberali decenijama ljepili po forumu, e, pa sad sa tim slicicama mogu fino obrisati dupe. Jer u jednoj masovnoj epidemiji kakva je ova, te bolnice u kojima sobe izgledaju kao hotelske, apsolutno nista ne znace. Zato se Istocnoevropske zemlje i zemlje bivseg SSSRa trenutno bolje nose sa epidemijom od citavog Zapada, jer uprkos svemu, ponesto od te komunisticke, masovne, zdravstvene infrastrukture je prezivljelo, dok se na Zapadu ubrizgavanje Domestosa u venu nudi kao rjesenje. :ajme:

 

 


Ima stvari koje stoje ovde, u smislu organizacije domova zdravlja i bolje primarne zdravstvene zastite. Treba sacekati da se utvrdi koliko je obavezna BSG vakcina u bivsim socijalistickim zemljama, ali i u Nemackoj, Austriji i Portugaliji (mediteranska kultura, a prosla bolje od Spanije i Italije) uticala na ovo sa epidemijom. Ne mogu da se setim, ali moze da se desi da i Kuba ima obaveznu imunizaciju njome. (Ima videh naknadno) Ako pogledas mapu i uporedis  sa oboljevanjem videces zanimljive stvari. Naravno vreme ce pokazati, ali ja mislim da je pre ova imunizacija, nego infrastruktura imala uticaja.

 

https://www.researchgate.net/figure/Map-displaying-BCG-vaccination-policy-by-country-A-The-country-currently-has-universal_fig2_50892386

 

 

On ti je u postu rekao nesto drugo. Da jedan ekstrem vuce drugi. 

Edited by Plavi Golub
Link to comment
Share on other sites

26 minutes ago, Angelia said:

Ja sam rekla da se ne ozonira 🙂

 

Sad se vadis na tehnikaliju.

 

Mitrovic je benigni idiot, Trump je opasan kreten i krajnje je vrijeme da dodju cike u bijelim mantilima i navuku mu kosulju koja se kopca na ledjima.

 

 

26 minutes ago, Atreid said:

Vidim da te pogadja ovo o nakaradnim desnicarima, ali nesto drugo je tu bitno, da se cak i jebena Kuba nosi bolje sa ovom epidemijom od USA. Jednostavno, sve one slicice elitistickih i privatnih bolnica koje su desnicari i neoliberali decenijama ljepili po forumu, e, pa sad sa tim slicicama mogu fino obrisati dupe. Jer u jednoj masovnoj epidemiji kakva je ova, te bolnice u kojima sobe izgledaju kao hotelske, apsolutno nista ne znace. Zato se Istocnoevropske zemlje i zemlje bivseg SSSRa trenutno bolje nose sa epidemijom od citavog Zapada, jer uprkos svemu, ponesto od te komunisticke, masovne, zdravstvene infrastrukture je prezivljelo, dok se na Zapadu ubrizgavanje Domestosa u venu nudi kao rjesenje. :ajme:

 

Whatever man. Peace.

Edited by Honey Badger
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Just now, Klotzen said:

Taj Mitrović podržava Trampa a sa njim SPS i SRS, SNS ima svega i svačega ali mislim da i tu većina smatra Trampa "našim". Čisto da znate ko je u kojoj grupi u Srbiji pošto vidim da se povlače netačne paralele.


Mitrovic je srpski Rupert Mardok. Taj «posao» obavlja. Paralela je bukvalna. 

Link to comment
Share on other sites

15 minutes ago, Honey Badger said:

 

Sad se vadis na tehnikaliju.

 

Mitrovic je benigni idiot, Trump je opasan kreten i krajnje je vrijeme da dodju cike u bijelim mantilima i navuku mu kosulju koja se kopca na ledjima.

 

Vidi, ti si uvukao Trampa u pricu, a da moj post nije imao veze s njime, nego sa komentarisanjem da i u US ima glupih ljudi, sto je za ocekivati.

Ali sam napomenula da je ozoniranje, specijalna bolest.

Znaci i Tramp je postavio dva glupa pitanja, izblamirao se nevidjeno, tacno .... ali ne postuje svaki dan kako je otkrio lek, i da ce se bode domestosom....

Znaci postoji gradacija idiotluka.

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Angelia said:

Vidi, ti si uvukao Trampa u pricu, a da moj post nije imao veze s njime, nego sa komentarisanjem da i u US ima glupih ljudi, sto je za ocekivati.

Ali sam napomenula da je ozoniranje, specijalna bolest.

Znaci i Tramp je postavio dva glupa pitanja, izblamirao se nevidjeno, tacno .... ali ne postuje svaki dan kako je otkrio lek, i da ce se bode domestosom....

Znaci postoji gradacija idiotluka.

 

Whatever.

 

Nisam ja bas toliko zaludan da naganjam mak na konac koji je veci idiot od ta dva.

 

Eto, neka bude Mitrovic.

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

48 minutes ago, Angelia said:

 

 

48 minutes ago, Angelia said:

Vidi, ti si uvukao Trampa u pricu, a da moj post nije imao veze s njime, nego sa komentarisanjem da i u US ima glupih ljudi, sto je za ocekivati.

Ali sam napomenula da je ozoniranje, specijalna bolest.

Znaci i Tramp je postavio dva glupa pitanja, izblamirao se nevidjeno, tacno .... ali ne postuje svaki dan kako je otkrio lek, i da ce se bode domestosom....

Znaci postoji gradacija idiotluka.

 

Sta mislis koji od njih je opasniji idot. Jedan koga , mozda, gleda par miliona ili drugi koji upravlja drzavom (i donekle zivotima) 330 miliona? Pa onda odredi gradaciju

 

edit: pri tome niko normalan se nece ozonirati kao sto niko normalan ne bi trebao da se sam leci

Edited by nssa
dodatak
Link to comment
Share on other sites

Vidi, ti si uvukao Trampa u pricu, a da moj post nije imao veze s njime, nego sa komentarisanjem da i u US ima glupih ljudi, sto je za ocekivati.
Ali sam napomenula da je ozoniranje, specijalna bolest.
Znaci i Tramp je postavio dva glupa pitanja, izblamirao se nevidjeno, tacno .... ali ne postuje svaki dan kako je otkrio lek, i da ce se bode domestosom....
Znaci postoji gradacija idiotluka.

Ne znam, stvarno, šta je opasnije- proizvoditi vizire i nuditi zaposlenima na Pinku čaj od đumbira i kurkume ili savetovati njima 300 miliona da koriste intravenozno dezinfekciona sredstva?
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, nssa said:

 

 

Sta mislis koji od njih je opasniji idot. Jedan koga , mozda, gleda par miliona ili drugi koji upravlja drzavom (i donekle zivotima) 330 miliona? Pa onda odredi gradaciju

 

 

 

1 hour ago, melankolic said:


Ne znam, stvarno, šta je opasnije- proizvoditi vizire i nuditi zaposlenima na Pinku čaj od đumbira i kurkume ili savetovati njima 300 miliona da koriste intravenozno dezinfekciona sredstva?

Zavisi sa koje pozicije gledas, iskreno ja Trampa ne vidim kao opasnog. Prvo posto realno nije da bas upravlja, a drugo ovo je netacno, jednostavno izvrtanje onog sto je rekao. 

 

Edit: Mislim nije kao da je preporucio da se kupamo u Cloroxu:

Please Do Not Bathe In Clorox Like Cristina Cuomo Has Been Doing

Cristina Cuomo has been bathing in bleach to "combat the radiation and metals" in her system as she recovers from the coronavirus.

https://www.huffpost.com/entry/cristina-cuomo-clorox-coronavirus_l_5ea1e30ec5b60f4ac13f4914

 

Kaze po preporuci lekara...

Edited by Angelia
Link to comment
Share on other sites

Uklanja dr Faucia, uklanja direktora za biomedicinska istraživanja, poziva na ubrizgavanje izopropil alkohola i korišćenje hidroksihlorokina, uz cifru od 50.000 mrtvih i više od milion zaraženih, 30 % koji slušaju samo njega i preko 40 % koji vrlo malo ili uopšte ne zna ništa o korona virusu.

Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, Angelia said:

 

Prvo posto realno nije da bas upravlja

 

 

M' da... moj deda upravlja i otpusta i postavlja... Ogradio se sa 50 republikanaca i samo rasturaju... cim neko zucne, leti. A razume se u sve kao petogodisnjak. 

 

Jbt ovi dvoje, Fauci i Birx ne smeju nista da kazu nekom ko ne upravlja. Ne moze niko da ga zaustavi u lavini budalastina sto kaze i uradi i to svaki j. dan. 

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

59 minutes ago, Baby said:

 

 

M' da... moj deda upravlja i otpusta i postavlja... Ogradio se sa 50 republikanaca i samo rasturaju... cim neko zucne, leti. A razume se u sve kao petogodisnjak. 

 

Jbt ovi dvoje, Fauci i Birx ne smeju nista da kazu nekom ko ne upravlja. Ne moze niko da ga zaustavi u lavini budalastina sto kaze i uradi i to svaki j. dan. 

 

Naravno, on ima pravo da upravlja kabinetom, ali ne upravlja on "drzavom i zivotima 330 miliona".

Kao sto smo videli iz primera ovog virusa - njegova uloga kao predsednika je daleko vise limitirana nego nekog predsednika/premijera u Evropi.

On ima vise prava u spoljnoj politici nego u unutrasnjoj. Zato i postoji podela vlasti u Ustavu, da jedan covek nikad ne upravlja "drzavom i zivotima 330 miliona"

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Angelia said:

Naravno, on ima pravo da upravlja kabinetom, ali ne upravlja on "drzavom i zivotima 330 miliona".

Kao sto smo videli iz primera ovog virusa - njegova uloga kao predsednika je daleko vise limitirana nego nekog predsednika/premijera u Evropi.

On ima vise prava u spoljnoj politici nego u unutrasnjoj. Zato i postoji podela vlasti u Ustavu, da jedan covek nikad ne upravlja "drzavom i zivotima 330 miliona"

 

Aha, po teoriji... 

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, Baby said:

 

Aha, po teoriji... 

Pa upravo si imala dokaz u praksi, on je mislio da isto moze da naredjuje lokalnoj vlasti, kad ono - ne moze!

 

To sam ja pricala od njegovog izbora, relax, predsednik ima ogranicenja. Da je neki profesionalni politicar ja bi se zabrinula, ovako....Nije on nikakva opasnost.

Link to comment
Share on other sites

Just now, Angelia said:

Pa upravo si imala dokaz u praksi, on je mislio da isto moze da naredjuje lokalnoj vlasti, kad ono - ne moze!

 

To sam ja pricala od njegovog izbora, relax, predsednik ima ogranicenja. Da je neki profesionalni politicar ja bi se zabrinula, ovako....Nije on nikakva opasnost.

 

Dokaz u praksi?

Pa pokupio trilione iz kase i zajebava masu... 

 

Ima ogranicenja ako kongres radi kako treba, kada radi po trampu, onda su mu ogranicenja malo rastegljiva... Trebalo bi da se brines, ali kako hosec... ja tu ne mogu nista, samo kazem sta vidim, i sta mislim. 

Link to comment
Share on other sites

  • Eddard changed the title to [USA] SJEDINJENE AMERIČKE DRŽAVE - unutrašnja politika i uticaj na svetska kretanja
  • Lobotomija locked this topic
  • Lobotomija unlocked this topic

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...