Jump to content

[USA] SJEDINJENE AMERIČKE DRŽAVE - unutrašnja politika i uticaj na svetska kretanja


McCarthy

Recommended Posts

4 minutes ago, Baby said:

 

Nisam propustila, koliko se secam, bilo je napada jedni na druge... moze li dokaz da su pozvali na nasilje, to sam propustila?

 

 

Ne, nema jedni druge, gde si videla da je neko napao okupljene na skupovima za Dems kandidate? Nigde. Ali zato je svaki MAGA dogadjaj imao nasrtaje na okupljene. Ili koliko smo imali napada na ljude koji su nosili ili zastave, ili slogane Trampove kampanje.

 

Ovo je cak i Pelosi osudila:

On June 23, 2018, following an incident in which White House Press Secretary Sarah Huckabee Sanders was asked to leave a restaurant, Waters urged attendees at a rally in Los Angeles to confront and harass Trump administration officials in public places: "...tell them they're not welcome anymore, anywhere."

 

Vidi se lepo sta je bila namera od pocetka, menjanje rezultata izbora:

Waters began to call for the impeachment of Trump shortly after he took office. In February 2017, Waters said that Trump was "leading himself" to possible impeachment because of his conflicts of interests and that he was creating "chaos and division"

Link to comment
Share on other sites

Dobro to divljanje ne opravdavam, nego sam pitala posto nisam videla koji zvanicinci Demsa, kada, gde i kako su pozvali na nasilje?

 

Jedino ako racunas onu Maxine Waters, kako vec, koja je prolupala svakako i bez toga, ali koliko se secam nije pozvala na nasilje, nego rekla nesto u stilu treba im reci da su nepozeljni, sto nije uredu naravno. Medjutim, pozivanje na gradjanski rat zbog impicmenta je sasvim neka druga dimenzija, slazes se nadam se?

Edited by Baby
Link to comment
Share on other sites

U mogucnost gradjanskog rata trenutno veruje trecina Amerikanaca. Neki vrlo ugledni poznavaoci istorije USA procenjuju tu mogucnost cak na 60%.

 

Ipak, smatra se da su levicari potpuno svesni da bi to bio masakr nad njima jer je podatak da Trumpove pristalice imaju 400 miliona komada oruzja i 8 triliona metaka brutalan, kao i desetine hiljada vojnih veterana spremnih u svakom trenutku da brane ustav i stave se u sluzbu odbrane demokratskog izbora naroda.

 

Sa druge strane imamo ove sa alkama u nosu koji nisu sigurni ni u koji WC treba da udju, kamoli da znaju da rukuju oruzjem, kojeg izmedju ostalog nemaju.

 

Nadam se da ce ostati razumni. Bila bi to zaista potpuno neravnopravna borba, katastrofalna procena sa vrlo teskim posledicama, po njih. 

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, Denis Jasharevic said:

U mogucnost gradjanskog rata trenutno veruje trecina Amerikanaca. Neki vrlo ugledni poznavaoci istorije USA procenjuju tu mogucnost cak na 60%.

 

Ipak, smatra se da su levicari potpuno svesni da bi to bio masakr nad njima jer je podatak da Trumpove pristalice imaju 400 miliona komada oruzja i 8 triliona metaka brutalan, kao i desetine hiljada vojnih veterana spremnih u svakom trenutku da brane ustav i stave se u sluzbu odbrane demokratskog izbora naroda.

 

Sa druge strane imamo ove sa alkama u nosu koji nisu sigurni ni u koji WC treba da udju, kamoli da znaju da rukuju oruzjem, kojeg izmedju ostalog nemaju.

 

Nadam se da ce ostati razumni. Bila bi to zaista potpuno neravnopravna borba, katastrofalna procena sa vrlo teskim posledicama, po njih. 

Apsolutno! Ovo je dobra analiza!

Samo da jos jednom podvucem : "...Sa druge strane imamo ove sa alkama u nosu koji nisu sigurni ni u koji WC treba da udju, kamoli da znaju da rukuju oruzjem, kojeg izmedju ostalog nemaju…." !

Edited by Darth Bane
Link to comment
Share on other sites

55 minutes ago, Baby said:

Dobro to divljanje ne opravdavam, nego sam pitala posto nisam videla koji zvanicinci Demsa, kada, gde i kako su pozvali na nasilje?

 

Jedino ako racunas onu Maxine Waters, kako vec, koja je prolupala svakako i bez toga, ali koliko se secam nije pozvala na nasilje, nego rekla nesto u stilu treba im reci da su nepozeljni, sto nije uredu naravno. Medjutim, pozivanje na gradjanski rat zbog impicmenta je sasvim neka druga dimenzija, slazes se nadam se?

A Maxine nije zvanicnik, pa ona je jedan od Demokrata najvise ranga u stranci. Mislis izjava skupite se i pokazite im da su nepozeljni, je sta poziv na caj? Mozda racunas da harrasment nije nasilje, ja sam tacno cula sta je rekla, i znas sta - extremisti je isto culi, posto je usledilo maltretiranje ljudi u administraciji, napadi na ulicama ... Pretnje smrcu, sacekuse na javnim mestima...

Ili hocemo da navedemo Dem. kongresmena koji je objavio listu Trampovih donora (sto nije javni podatak) sa komentarom da je sramota da doniraju za Trampa - sta je to nego poziv na linch?

 

Jel neko osudio napad na kucu McConnelija? Jel si videla negde osudu demokrata na napade na ljude koji se okupljaju u mirnim okupljanjima podrske Trampu - znaci precutno se odobrava, i njegovi sledbenici se nazivaju "deplorables", pa to je Hilari smislila.

 

Eto tu su atmosferu napravili. Za to im nije kriv Tramp, nego ocajnicka potreba da preuzme vlast, po cenu da se unisti red i slobode koje vladaju, znaci oni unistavaju sistem, a koriste Trampa u tu svrhu.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

A jel stvarno nemoguce da se iz ostrascenosti ne prizna da je eto smrdljivi gadni Tramp uradio nesto dobro. Jer eto jedan zlikovac manje, bolje za sve? Ili ako ne moze da se prizna, ono makar da se odcuti?

 

Problem je što jedno ubistvo neće rešiti problem islamskog radikalizma, kao što to nije ni ubistvo Osame Bin Ladena.

Pogotovo sada kada se američka vojska povukla iz Sirije i ostavila Kurde na milost i nemilost Turske odnosno privela ih Rusiji kao novom savezniku. Ako je Trumpu to ok (pod izgovorom da mu oni nešto duguju a sama Amerika odlučuje ko će joj biti saveznik iz geopolitičkih razloga, kao što je to slučaj sa istočnoevropskim zemljama ili Ukrajine zbog agresivne velikoruske invazije), to ne bi trebalo da bude ok političkim elitama koje bi ipak trebale da razmišljaju o dalekosežnim posledicama odbacivanja dojučerašnjih saveznika.

Jasno je da Trump nema pojma ni ko je Al Bakdadi, niti mu je stalo do te jadne dece koje ovi umobolnici svesno žrtvuju. Jer da mu je stalo do dece ne bi podržavao Salvinija i nazivao i meksičku decu (uz njihove roditelje i ostale nesrećnike) narko dilerima.

Naravno da niko ne žali nad sudbinom lidera ISIS- a. Problem je što se ISIS ne pobeđuje samo ubistvom njihovog lidera nego bezuslovnim pomaganjem snaga koje se bore protiv njih ali i protiv diktatora Asada i Putina.

Link to comment
Share on other sites

 
Znaci USofA se raspada gore neg' Srbija :classic_sad:
 
Pih,... i sta kazes? Nista od toga da je opet napravite Velikom :classic_sad::classic_sad:
 
Tugica,..


On više ni ne krije da ne računa na onih 55 % Amerikanaca koji bi ga impeachovali. Dakle, to da Ameriku učini ponovo velikom računa samo sa njegovim klimoglavcima.
Pazi ovo, on traži od ministarstva pravde da izvrši istragu u istom tom ministarstvu da se vidi ko je protiv njega i da se momentalno uklone sa svojih pozicija. Dakle, klasičan staljinista. Da ima moć bilo bi tu i egzekucija. Eno, neka se posavetuje sa njegovim brazilskim kolegom.
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

55 minutes ago, Angelia said:

A Maxine nije zvanicnik, pa ona je jedan od Demokrata najvise ranga u stranci. Mislis izjava skupite se i pokazite im da su nepozeljni, je sta poziv na caj? Mozda racunas da harrasment nije nasilje, ja sam tacno cula sta je rekla, i znas sta - extremisti je isto culi, posto je usledilo maltretiranje ljudi u administraciji, napadi na ulicama ... Pretnje smrcu, sacekuse na javnim mestima...

Ili hocemo da navedemo Dem. kongresmena koji je objavio listu Trampovih donora (sto nije javni podatak) sa komentarom da je sramota da doniraju za Trampa - sta je to nego poziv na linch?

 

Jel neko osudio napad na kucu McConnelija? Jel si videla negde osudu demokrata na napade na ljude koji se okupljaju u mirnim okupljanjima podrske Trampu - znaci precutno se odobrava, i njegovi sledbenici se nazivaju "deplorables", pa to je Hilari smislila.

 

Eto tu su atmosferu napravili. Za to im nije kriv Tramp, nego ocajnicka potreba da preuzme vlast, po cenu da se unisti red i slobode koje vladaju, znaci oni unistavaju sistem, a koriste Trampa u tu svrhu.

 

Jeste zvanicnik, to sam i napisala, ali mi se cini da se nekako stalno vrtimo u krug. 

 

Kad god se pomene neko Trampovo sranje, a nije da ih nema, odmah doleti neko sa necijim drugim sranjima, pa se pitam da li ja to mogu da npr opljackam banku, pa kada me uhvate da se vadim na to da su i drugi pljackali banke? 

 

Mene bi Tramp interesovao kao lanjski sneg da nije predsednik. Mogao je mirno da mulja, krade i laze do kraja zivota i da ga niko ne pipne, ali hteo je moc, pa sada neka trpi da ga krive za njegovu krivicu. 

 

Mene cak ni ne interesuju demokrate ili republikanci, ja samo zelim dosadnu politiku koja znaci da je uglavnom manje vise pod kontrolom. Cim je drama nesto ne valja. Sa ovim je stalno drama, ne zato sto demosi hoce parce kolaca, nego zato sto covek zasere sve sto pipne. Da li bi ti volela da sedis u Americi i da svi cute na krsenje zakona i ustava, kao nema veze... proci ce?

 

I opet taj transfer kako eto demosi koji su uzurpirali medije (koje jedva ko gleda ruku na srce), prave pizdarije, nece da sede i smrde u cosku dok ovaj burgla gde god stigne. Ja vala u takvoj zemlji ne bih volela da zivim. Jesam jednom, pa eno ih stvarno pred gradjanskim ratom.

 

A onda covek (Tramp) izadje u novine, tv programe, rally, pres konferencije i govori da su ljudi zivotinje, nagovara cuvare na granici da upucavaju ljude, proziva poimence ljude, pa cak i nevazne kao zena Dzona Legenda i daje im uvredljive nadimke, salje gradjane Amerike da se vrate odkale su dosli?!, hvata zene za onu stvar (da ne pominjem onaj rally od pre dve nedelje kada je simulirao seks na bini na odusevljenje onih retarda koji tapsu po nalogu), vredja strane diplomate, ministre i predsednike jer nece da mu ispune zelje, njemu odabranom, kralju Izraela... sve to u cilju sirenja ljubavi. A onda njegovi kult sledbenici izadju i kazu, demosi prave sranje. Ma idi bezi... (ne mislim da si ti kult sledbenik, nego da si se malo vise primila na njegova obecanja). 

Edited by Baby
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Baby said:

 

Mene cak ni ne interesuju demokrate ili republikanci, ja samo zelim dosadnu politiku koja znaci da je uglavnom manje vise pod kontrolom. Cim je drama nesto ne valja. Sa ovim je stalno drama, ne zato sto demosi hoce parce kolaca, nego zato sto covek zasere sve sto pipne. Da li bi ti volela da sedis u Americi i da svi cute na krsenje zakona i ustava, kao nema veze... proci ce?

 

Ja bih rekla da ti potpuno masis moju poentu, i potpuno je besmisleno optuzivati mene da sam se nesto primila na Trampa.

 

Postoji ogromna razlika izmedju situacije u kojoj je Tramp bio nepripremljen za diplomatiju, malo vulgaran, narcisoidan i megaloman, mislio da, iako to ima smisla, ne vodi se zemlja bas kao firma. Sve bi se to sleglo, da su i republikanci i dems odradili svoj posao, lepo se poredjali kao pacici u red iza predsednika, malo mu ono pokazivali kako to radi, postavili par sposobnih ljudi u administraciji koji cak i znaju kako da zamaskiraju neke njegove greske (twitter). Pazi ja sam ovo isto govorila i kad je izabran.

 

Ali ne, dems su odlucili da je on uvreda za njihovo slobodno vrsljanje vec godinama, da je on sa potpunom nebrigom za politicko trgovanje, opasnost za njihove bezbedne pozadine, u kojima izigravaju bogove vec neko vreme. I oooops necemo pominjati da je istresao Hilari, neprikosnovenu kraljicu Kapitola. Nisu tu ni republikanci bez krivice, umesto da stanu iza izbora - manje vise su ga pustili niz vodu. Ali - ajde da ih ne krivimo previse za pasivnost. Mogli su da puste da relativno bez problema odradi svojih 8 godina. Umesto toga od prvog dana su se nameracili da promene izbore, sta god to zahtevalo. Dramu su napravili Dems, a ne Tramp.

 

Sve to ne opravdava, napad na Ustav, slobode i izbore koji dems valjaju vec 8 godina, ne oni su nastavili pricu o fasizmu, rasizmu i krenuli da rastavljaju sistem na delove, ne bi li sacuvali udobne fotelje, dok im je ispod nosa rastao levi extremizam. Oni valjaju klasicnu retoriku "zavadi pa vladaj".

 

Vidis mene vise brine kako demokrate totalno krse ustav i zakone - i to rade na moj racun (i tvoj, jer ako mogu tako da manipulisu sistem, sta tebe stiti?). Iskreno zabole me uvo za Trampa, ali ako mogu da koriste sud, FBI i CIA, i Kongres da menjaju stvari ne bi li dobili zeljeni ishod.... da ne pominjem da me etiketiraju kao fasistu i rasistu zato sto sam za postovanje zakona i guraju agendu "do as I say not as I do".

 

Sorry, Tramp je mogao da bude floskula u US istoriji. Umesto toga je postao primer.

 

I rekao je cistu istinu, za republikance da upamte sledeci put kad imaju predsednika koji je Dems, kako se radi da se promeni ishod izbora.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

5 hours ago, Denis Jasharevic said:

U mogucnost gradjanskog rata trenutno veruje trecina Amerikanaca. Neki vrlo ugledni poznavaoci istorije USA procenjuju tu mogucnost cak na 60%.

 

Ipak, smatra se da su levicari potpuno svesni da bi to bio masakr nad njima jer je podatak da Trumpove pristalice imaju 400 miliona komada oruzja i 8 triliona metaka brutalan, kao i desetine hiljada vojnih veterana spremnih u svakom trenutku da brane ustav i stave se u sluzbu odbrane demokratskog izbora naroda.

 

Sa druge strane imamo ove sa alkama u nosu koji nisu sigurni ni u koji WC treba da udju, kamoli da znaju da rukuju oruzjem, kojeg izmedju ostalog nemaju.

 

Nadam se da ce ostati razumni. Bila bi to zaista potpuno neravnopravna borba, katastrofalna procena sa vrlo teskim posledicama, po njih. 

 

Niti jedna, ali niti jedna konzervativna revolucija u istoriji nije uspjela. Evo, ima pametnih ljudi ovdje na forumu, bas bi volio da me neko demantuje. Jedina konzervativna revolucija u istoriji da je imala kakav-takav uspjeh je bio uspon Hitlera, a i to je krahiralo vrlo brzo u spektakularnom vatrometu kojeg svijet do tada nije vidio.

 

Dok sa druge strane ovih ljevih je bilo koliko hoces, od najpoznatijih, Francuske i Oktobarske revolucije, pa i Americke revolucije, koja je prethodila Francuskoj, a sa kojom su stvorene i same USA. Da se pitalo konzervativaca, jos uvijek bi USA bile kolonija "Imperije u kojoj Sunce ne zalazi". Takodje, i Americki gradjanski rat, kojeg su tadasnji konzervativci izgubili tako da se ni do dana danasnjeg nisu oporavili vec i dalje kukaju za nekim spomenicima tamo.

 

Pa samo ime 'konzervativaca' dolazi od rijeci conserve, sto bi se u srpsko-hrvatskom moglo prevesti kao "sacuvati, ocuvati, konzervirati", govori dovoljno da od toga nema nista, ma koliko se upinjali da se to desi, kupovali puske i municiju, i sarene gace za sunjanje kroz kukuruz. Zivot, drustvo, politika, ekonomija idu dalje i mjenjaju se na dnevnom nivou. Nema od konzerviranja nista i nikad nije ni bilo. Zaludan je to posao.

Edited by Atreid
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Atreid said:

 

Niti jedna, ali niti jedna konzervativna revolucija u istoriji nije uspjela. Evo, ima pametnih ljudi ovdje na forumu, bas bi volio da me neko demantuje. Jedina konzervativna revolucija u istoriji da je imala kakav-takav uspjeh je bio uspon Hitlera, a i to je krahiralo vrlo brzo u spektakularnom vatrometu kojeg svijet do tada nije vidio.

 

Dok sa druge strane ovih ljevih je bilo koliko hoces, od najpoznatijih, Francuske i Oktobarske revolucije, pa i Americke revolucije, koja je prethodila Francuskoj, a sa kojom su stvorene i same USA. Da se pitalo konzervativaca, jos uvijek bi USA bile kolonija "Imperije u kojoj Sunce ne zalazi". Takodje, i Americki gradjanski rat, kojeg su tadasnji konzervativci izgubili tako da se ni do dana danasnjeg nisu oporavili vec i dalje kukaju za nekim spomenicima tamo.

 

Pa samo ime 'konzervativaca' dolazi od rijeci conserve, sto bi se u srpsko-hrvatskom moglo prevesti kao "sacuvati, ocuvati, konzervirati", govori dovoljno da od toga nema nista, ma koliko se upinjali da se to desi, kupovali puske i municiju, i sarene gace za sunjanje kroz kukuruz. Zivot, drustvo, politika, ekonomija idu dalje i mjenjaju se na dnevnom nivou. Nema od konzerviranja nista i nikad nije ni bilo. Zaludan je to posao.

A zar nisu i te 'progresivne revolucije" pukle kao zvecke?! Pogotovo ova Oktobarska. Tj. svet za koji su se ti revolucionari zalagali. Ispalo je na kraju da je sve utopija! 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, Darth Bane said:

A zar nisu i te 'progresivne revolucije" pukle kao zvecke?! Pogotovo ova Oktobarska. Tj. svet za koji su se ti revolucionari zalagali. Ispalo je na kraju da je sve utopija! 

 

Pa to je uvijek i bila utopija (savrseno drustvo, ideal u praksi neostvariv), ali mi danas zivimo u mnogim benefitima koje su te revolucije donjele, iako se ovi retrogradni nesrecnici trude da poniste te benefite.

 

Sjetih se jos jedne velike ljeve revolucije: - Hriscanstvo :classic_wink:

 

I tu su konzerve izgubile :classic_tongue:

 

Nikad, ali nikad u istoriji konzervativna revolucija nije uspjela. Nikad.

Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, Angelia said:

Ja bih rekla da ti potpuno masis moju poentu, i potpuno je besmisleno optuzivati mene da sam se nesto primila na Trampa.

 

Postoji ogromna razlika izmedju situacije u kojoj je Tramp bio nepripremljen za diplomatiju, malo vulgaran, narcisoidan i megaloman, mislio da, iako to ima smisla, ne vodi se zemlja bas kao firma. Sve bi se to sleglo, da su i republikanci i dems odradili svoj posao, lepo se poredjali kao pacici u red iza predsednika, malo mu ono pokazivali kako to radi, postavili par sposobnih ljudi u administraciji koji cak i znaju kako da zamaskiraju neke njegove greske (twitter). Pazi ja sam ovo isto govorila i kad je izabran.

 

 

 

Postoji ogromna razlika u razmiljanjima i pogledima na Trampa izmedju mene i tebe. Za tebe je Tramp malo vulgaran, nardisoidan, megaloman koji razmislja. Za mene je Tramp sociopata koji nema odgovornost prema bilo cemu, osim sopstvenih zelja koje su uvek novac i nema osecaj pa cak ni za svoju decu osim za Ivanku u koju je verovatno zaljubljen. Iskreno, meni je nje zao. On ni u jednom jedinom mometnu, ne za vreme predsednikovanja, nego kroz njegov zivot nama poznat nije pokazao trunku interesovanja pa cak javno ni spominjao ni jedno svoje dete osim nje. Ova starija dvojica su njegovi podanici i nista vise, Tifani ne voli jer je po njegovim seksistickim merilima debela, a Barona ni ne gleda. Njegova fotografija gde Melanija drzi bebu, ciji su roditelji nesto stariji od 20 godina poginuli stiteci telima bebu u napadu manijaka koji ubija rendom, a on se slika sa osmehom od uha do uha i prstom nagore. Za njega apsolutno ne postoji svet u kom on nije. Covek je tezak bolesnik, a njegov recnik odaje da je on mentalno zaustavio napredak negde oko njegove dvaneste godine. 

 

Njega Amerika interesuje samo toliko sta ona moze doneti njemu licno. 

 

Njemu jednostavno ne moze da se pokaze sta da radi. To je kao da bebi das tempiranu bombu da je demontira i pocnes da joj objasnjavas zasto da presece crveni kabl, a ne zeleni. Ta beba niti razlikuje crveno od zelenog, niti razume sta ti pricas. Isto je upravo sa Trampom. 

Postavljanjem za predsednika on je samo nastavio tamo gde je stao, mucke sa mafijom gde odlicno pliva, pa to pretabao na drzavu, uspeo da uvuce sakom para grupu oko sebe, jer zna kako se rupe zapusavaju, to radi ceo zivot, to ga je tata naucio jos dok je bio mali i imao mogucnost da nesto nauci. On jednostavno nema osecaj za to da postoji neko pravilo koje treba da se sledi, sto se vidi da on jasno i glasno kaze da je trazio od Ukrajinaca informacije o Bajdenu, uopste ne shvatajuci sta radi pogresno. U njegovoj percepciji je da ako je Bajden nesto zgresio, super, on dobija bitku. Kod njega pravila ne vaze, varanje i vadjenje karte iz rukava je sasvim normalno stanje u kom on funkcionise. Za razluku od njega, republikanci su svesni sta on radi, ali im ne odgovara da ga puste niz vodu i onda ga pravdaju toliko blesavo da postaje smesno, jer tvrde da on nije uradio cak ni ono sto je on sam rekao da je uradio. 

 

3 hours ago, Angelia said:

 

Sve to ne opravdava, napad na Ustav, slobode i izbore koji dems valjaju vec 8 godina, ne oni su nastavili pricu o fasizmu, rasizmu i krenuli da rastavljaju sistem na delove, ne bi li sacuvali udobne fotelje, dok im je ispod nosa rastao levi extremizam. Oni valjaju klasicnu retoriku "zavadi pa vladaj".

 

 

 

Vidis, ja smatram bas da je upravo problem u Trampistima ovde sto si napisala. Demosi idu u neku glupavu krajnost gde zele cvece, leptirice i sirenje ljubavi, sto je malo too much za realan svet. Oni se toliko bore za nesto da isprave sto smatraju nepravdom da postaje smesno, ponekad glupo. Na drugu stranu, ja ne mogu da zameram nekom ko se bori za tudja ne samo svoja prava. O foteljama ne bih, svakako se vrte u krug, 8 godina jedni, pa 8 drugi, opet ce doci vreme na njih, nije im macka bas toliko stala na rep da moraju preko reda i to je opet u percepciji onih koji ne zele da izgube vlast, pa se nekako uvek spinuje na nebitne stvari.

 

Razlog zasto smatram da je dobro sto si ovo pomenula je taj, da (evo @Atreid je upravo i napisao) je do konzervativaca, tj GOP-a, US bi ustvari jos uvek bila robovlasnicka, a njihovi sledbenici se cvrsto bore za svoja prava, pa makar i na ustrb tudjih. Tu je razlaz izmedju te dve stranke. Oni jos uvek ne mogu da dodju sebi da je u Americi predsednik bio crnac, a zena... ne da nisu zrelo drustvo za zenu predsednika, nego nisu ni blizu. Pa oni su tek se lepo zagrejali sa ovim abortus pravima, tj na uskracivanju prava. Problem sa konzervativcima je sto ne zele promene, jer se boje da se nece adaptirati i da ce ispasti iz trke, a to jedino mogu da sprece na ovaj nacin na koji sada deluju. 

 

3 hours ago, Angelia said:

 

Vidis mene vise brine kako demokrate totalno krse ustav i zakone - i to rade na moj racun (i tvoj, jer ako mogu tako da manipulisu sistem, sta tebe stiti?). Iskreno zabole me uvo za Trampa, ali ako mogu da koriste sud, FBI i CIA, i Kongres da menjaju stvari ne bi li dobili zeljeni ishod.... da ne pominjem da me etiketiraju kao fasistu i rasistu zato sto sam za postovanje zakona i guraju agendu "do as I say not as I do".

 

Sorry, Tramp je mogao da bude floskula u US istoriji. Umesto toga je postao primer.

 

I rekao je cistu istinu, za republikance da upamte sledeci put kad imaju predsednika koji je Dems, kako se radi da se promeni ishod izbora.

 

Ja ne znam gde su demokrate prekrsile zakon da su tebe pogodili licno? U krajnjem slucaju moras da shvatis da u US ima 320 miliona ljudi i ne moze se svakom ugoditi. To sto te neko etiketira ne bi trebao da bude ikakav problem ako nisi preksila ni jedan zakon, to su samo etikete. Moze bilo ko da te etiketira kako hoce, a da to nema nikakvu vrednost. 

 

Po mom misljenju elektorijat koledz koji je smisljen da stabilizuje izbore je vec par puta omanuo i ustvari na nekin nacin omalovazio direktnu demokratiju. Ako uspe da pobedi neko zbog pravila winner take all sistema, ko je izgibio u popularnom glasanju, znaci tu nesto debelo skripi. 

 

I za kraj, oni ce se vrteti, posle njega ce doci neki demokrata, pa ce ljudi biti nezadovoljni njim, birati senat i house republikance, onda ce doci republikanac, pa ce u senatu i house birati demokrate... jednostavno ciklus. Jednoj Americi zaista nije bio potreban narcisoidni sociopata sa IQ velicinom kao F temperatura u Aljasci. 

 

  • Like 1
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Meni je interesantno apologetska podrska Trampu i sa druge strane animozitet prama Vucicu, pa oni su relacija ekvivalencije. Iz kosmosa se vidi. Kako su to podeljene licnosti. Ah da ne moze to ni da se poredi sa Balkanom cak ni kad su nevidljivi savetnici izpuzali ispod istog kamena.

 

4 hours ago, Angelia said:

Postoji ogromna razlika izmedju situacije u kojoj je Tramp bio nepripremljen za diplomatiju, malo vulgaran, narcisoidan i megaloman, mislio da, iako to ima smisla, ne vodi se zemlja bas kao firma. Sve bi se to sleglo, da su i republikanci i dems odradili svoj posao, lepo se poredjali kao pacici u red iza predsednika, malo mu ono pokazivali kako to radi, postavili par sposobnih ljudi u administraciji koji cak i znaju kako da zamaskiraju neke njegove greske (twitter). Pazi ja sam ovo isto govorila i kad je izabran.

 

I dogovorili se sa Rusima koji ga drze sahu? Od njega otisao brze nego sto je dosao svako iole krsten u posao, onaj birokratski.

 

 

 

 

Edited by Plavi Golub
Link to comment
Share on other sites

41 minutes ago, Sprivel said:

Americki kongres usvojio rezoluciju kojom se priznaje genocid nad jermenima rezultatom 405-11.

11 konzervi glasalo protiv.

Dobro - ako moze "konzerve" onda moze i "libtardi"!!! I nemojte vise da se bunite i placete kad spomenemo " libtardi"! Eto tako! 

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Baby said:

Razlog zasto smatram da je dobro sto si ovo pomenula je taj, da (evo @Atreid je upravo i napisao) je do konzervativaca, tj GOP-a, US bi ustvari jos uvek bila robovlasnicka,...

 

Pade mi na pamet jos nesto, da se konzervativaca pitalo, ljudi bi jos uvijek zivili u pecinama, brali bobice po sumama i oblacili sarene hlace pa sa lukom i strelom kroz kukuruz jurili bivole i pricali bi da nije valjalo ni silazit sa drveca i da jebo majku onome ko nas natjera da hodamo na dvije noge, umjesto na cetiri kako vec tradicija nalaze. :classic_smile:

Edited by Atreid
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Baby said:

 

Razlog zasto smatram da je dobro sto si ovo pomenula je taj, da (evo @Atreid je upravo i napisao) je do konzervativaca, tj GOP-a, US bi ustvari jos uvek bila robovlasnicka

 

 

:ajme:

 

Ajde malo na internet, ne treba mnogo vremena, sve je dostupno na par klikova, pa da vidimo ko se borio za održavanje robovlasništva, a ko za ukidanje istog.

Edited by djole
  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

37 minutes ago, Atreid said:

 

Pade mi na pamet jos nesto, da se konzervativaca pitalo, ljudi bi jos uvijek zivili u pecinama, brali bobice po sumama i oblacili sarene hlace pa sa lukom i strelom kroz kukuruz jurili bivole i pricali bi da nije valjalo ni silazit sa drveca i da jebo majku onome ko nas natjera da hodamo na dvije noge, umjesto na cetiri kako vec tradicija nalaze. :classic_smile:


Ne bi, nego bi bilo ko u srednjem veku kad su kontrolisali pismenost i ostalo, pa se moc zadrzavala u uskom krugu ljudi. Sve sto je vuklo napred finansirano je od mecena.
 

To su vlazni snovi, svesti vecinu na korisne idiote (otezavanje pristpa kvalitetnom obrazovanju), onda one jace , izabrane i agresivnije sitnim privilegijama postaviti da ih drze u check-u tu vecinu. Dati im eventualno da jedu i j*** (pardon my French) ionako dobrom delu vise nije potrebno. I da imaju nekog tu nize na lestvici da malo izdominiraju kad se samopuzdanje sroza. Taman da se i nastanca jos malo idiota za zamenu.

 

Zakoni i slicne gluposti se upotrebljavaju kako bude zgodno, necemo ih se drzati ko pijan plota. Jbg to je PC.

 

Neofeudalizam u povoju, 500 godina posle Matije Gupca, 250 nakon Francuske revolucije. Nema tu ni K od kapitalizma i liberalnih principa.

Edited by Plavi Golub
Link to comment
Share on other sites

34 minutes ago, Atreid said:

 

Pade mi na pamet jos nesto, da se konzervativaca pitalo, ljudi bi jos uvijek zivili u pecinama, brali bobice po sumama i oblacili sarene hlace pa sa lukom i strelom kroz kukuruz jurili bivole i pricali bi da nije valjalo ni silazit sa drveca i da jebo majku onome ko nas natjera da hodamo na dvije noge, umjesto na cetiri kako vec tradicija nalaze. :classic_smile:

Ono sto libtardi ne shvacaju: ako mene (ili nekog drugog) oporezuju sa 80 % - zasto bih onda radio taj poso? Koji bi bio motiv zadrzati takav poso - visoko placen i odgovoran, tezak, sa velikim brojem radnih casova - a onda ti drzava oduzme vise od 2/3!? Koja bi  vam bila motivacija? 

  • Like 1
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, melankolic said:

 


Kako da ne, AA su bežali sa Severa na Jug a ne obrnuto.

 

 

Izvini, o čemu pričaš?

 

https://en.wikipedia.org/wiki/Republican_Party_(United_States)

Quote

The GOP was founded in 1854 by opponents of the Kansas–Nebraska Act, which allowed for the potential expansion of slavery into certain U.S. territories. The party supported classical liberalism, opposed the expansion of slavery, and supported economic reform.[14][15] Abraham Lincoln was the first Republican president. Under the leadership of Lincoln and a Republican Congress, slavery was banned in the United States in 1865.

 

https://en.wikipedia.org/wiki/Democratic_Party_(United_States)

Quote

At its inception, the Democratic Party was the party of the "common man".[41] It opposed the abolition of slavery.

 

https://en.wikipedia.org/wiki/Jim_Crow_laws

Quote

Jim Crow laws were state and local laws that enforced racial segregation in the Southern United States.[1] All were enacted in the late 19th and early 20th centuries by white Democratic-dominated state legislatures after the Reconstruction period.

 

Edited by djole
Link to comment
Share on other sites

19 hours ago, Hamilton said:

Ti verovatno ne znas USA da pokazes na globusu. Sve vrvi od kulture diskusije na ovoj temi od strane sveCkih strucnjaka za dragstor politiku i ‘glupe amere’. 
 

iiiidemo Trumpe, samo driblaj. 

Zar stvarno misliš da će neko imati trunke želje da raspravlja o bilo čemu sa tobom posle ovakvih, ne znam kako da ih nazovem, postova. 

Ne znam da pokažem USA na globusu, ne znam čak ni šta je globus.

 

Da li se tebi sviđa Tramp ili ne, da li si levičar ili desničar, da li liberal ili konzervativac, to je sve tvoja lična stvar, i to me ne zanima ni najmanje. Način komunikacije, međutim, je ono što treba da se zadrži da bi se i kvalitet rasprave na forumu sačuvao i da bi bio smislen, a ne neko "informersko" mesto za prosipanje fekalija, pošto ljudi neće hteti da diskutuju niti da učestvuju na takvom forumu. 

 

Samo to.

  • Like 5
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Darth Bane said:

Ono sto libtardi ne shvacaju: ako mene (ili nekog drugog) oporezuju sa 80 % - zasto bih onda radio taj poso? Koji bi bio motiv zadrzati takav poso - visoko placen i odgovoran, tezak, sa velikim brojem radnih casova - a onda ti drzava oduzme vise od 2/3!? Koja bi  vam bila motivacija? 

 

Nije to na tebe usmereno Bane, taj porez je za velmože i na njihov profit. Ljudi, dole na parketu, imaju porez mnogo manji, od ništa pa onda prema zaradi od 12 do 32%. I ja bih u Americi imao porez max 35%. U Japanu imam 33%.

Link to comment
Share on other sites

  • Eddard changed the title to [USA] SJEDINJENE AMERIČKE DRŽAVE - unutrašnja politika i uticaj na svetska kretanja
  • Lobotomija locked this topic
  • Lobotomija unlocked this topic

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...