Jump to content

[USA] SJEDINJENE AMERIČKE DRŽAVE - unutrašnja politika i uticaj na svetska kretanja


McCarthy

Recommended Posts

2 minutes ago, Yoyogi said:

Ne znam ko će od vas da oseti materijalne posledice Trampovih trgovinskih ratova. Čini mi se da ja hoću.

Prošle godine, u stvari isplaćeno ove godine, bonus je bio 150%. Najveća plata koju sam u životu primio. Žene, žene i šampanjac!

 

Sada moguće da neće biti tako, moguće da će biti manje od 100%. Firma je upbeat mada je skepsa opšta.

 

Čudi me da nije zahvatio Indiju. IBM, moja bivša firma, sada je zovu "Indian Business Machines", pola osoblja je u Indiji. Jeste zakačio Disney, ko je gledao crtani film (kao "Cars") "Planes", na kraju kajron krediti, sve indijska imena.

The Simpsons se vec godinama rade u Juznoj Koreji pa sta?

Pecunia non olet.

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, Kronostime said:

The Simpsons se vec godinama rade u Juznoj Koreji pa sta?

 

Južna Koreja je parnjak Americi po cenama, tu se nije išlo na jeftino na uštrb poslova u Americi. Verovatno na kvalitet.

IBM i Disney idu u Indiju da dobiju jeftiniju radnu snagu.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, Yoyogi said:

 

Južna Koreja je parnjak Americi po cenama, tu se nije išlo na jeftino na uštrb poslova u Americi. Verovatno na kvalitet.

IBM i Disney idu u Indiju da dobiju jeftiniju radnu snagu.

Jeftiniju kvalifikovanu radnu snagu i posle se cude kako lokalne firme sa tih podrucja odjednom napreduju u podrucju novih tehnologija.:default_coffee:

Edited by Kronostime
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Kronostime said:

Jeftiniju kvlifikovanu radnu snagu i posle se cude kako lokalne firme sa tih podrucja odjednom napreduju u podrucju novih tehnologija.

 

Gde to? U Južnoj Koreji? Nema toga tamo (jeftine radne snage) već dve decenije.

Link to comment
Share on other sites

6 hours ago, Atreid said:

 

@Angelia Zaista bi volio da nastavis diskusiju, umjesto sto na nezgodna pitanja lupis lajk i produzis dalje. Znam,da nemas odgovor, ne mozes ni da imas na tu temu, ali ipak bi volio vidjeti da se malo potrudis.

Nisu to nezgodna pitanja, nego em sto pricas gluposti, tipa americka revolucija je bila levicarska, pa tako ne zasluzuje vreme da se time bavim, em sto to radis na pogresnoj temi. Nema sta da zatrpavas US temu  tvojom pricom o socijalizmu, revolucijama, i slicno.

 

3 hours ago, Baby said:

 

Ne nagadjam, nego sledim ono sto je rekao. Nije ga optuzio zato sto je na funkciji, ali ga nije oslobodio. Jasno je rekao da bi mogao da bude optuzen kada sidje sa funkcije. Mogao je reci nisu nista nasli, nije rekao, nego je rekao da nije isao do optuzbe iz datih razloga. 

 

 

Mogao je i da skoci kroz prozor, zapeva ariju ili da objavi da je nasao da je Tramp vanzemaljac, ali nije. Pa zato i nema smisla da se bavimo time sta je mogao da uradi.

Nijednog trenutka nisam sumnjala da je prica o saradnji sa Rusijom bila glupost. To sto su muljali sa parama, pa to je bilo ocekivano, kao sto sam ti rekla i Obama bio uhvacen u tome, pa skoro svako to radio. Pravila finansiranja su jako striktna, pa svi muljaju. Ali ne ocekujem da neko ide u zatvor za to, kao ni za laganje. Oni su odlucili da ganjaju Trampove saradnike kao sto niko nikad pre nije ganjan. Nista, nova stvarnost, znaci Obama je trebao da ide u corku....

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

11 hours ago, Atreid said:

 

Nije tacno, pominjanjem naoruzanih majmuna koji ce nesto da rade jeste najava revolucije, u tvom slucaju konzervativne, a osim Hitlera i satelita .......

 

Samo ti drljaj ........ drljaca ti lepo stoji 🙂

 

Majmun ne moze biti niko veci nego demokratski kongresmeni koji sanjaju vlazne snove o razoruzanju americkog naroda.

 

Ponekad im izleti, kao jednom kalifornijskom majmunu, a kongresmenu - kako bi potencijalni gradjanski rat bio kratak jer vlada USA ima nuklearno naoruzanje !!!!!

 

Nema tu nikakve sumnje ko je u celoj prici majmuncina.

 

Nuklearnim bombama po svom narodu? Sjajno. Progresivno. Socijal-demokratski :).

 

S druge strane poruka je odmerena, pristojna i velikodusna, takoreci pomirljiva 🙂 ...... "Nema nikakvih problema, ako bruklinska konobarica i njeni kamaradi zele nase naoruzanje morace da dodju da ga popu........ pokupe :)."

 

Edited by Denis Jasharevic
  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

5 hours ago, Baby said:

 

Ovo ne razumem. Zasto bi se impicmentom zastitila pozicija predsednika ako uradi nesto drasticno lose? 

Impicment je opoziv sa funkcije zbog nekog dela iliti uklanjanje? Nije predsednik jedini koji moze biti opozvan/uklonjen, nego podpredsednik, i ostali drzavni sluzbenici. 

 

Ali mi pricamo o predsedniku. Ono sto nisi razumela iliti ja nisam napisala jasno, da se zastiti institucija pozicije. Znas ono kad predsednik radi nesto drasticno problematicno, da ne ugrozi sistem. A nije to pravo dato da bi se menjali izborni rezultati jer nam se ne dopadaju - jer je to protiv ustava. Zato sto je to onda mesanje zakonodavne grane u poslove izvrsne. A to je no-no. Zato i Mueller nije mogao da optuzi Trampa, isti razlozi, samo malo komplikovanije objasnjenje.

Link to comment
Share on other sites

Ne treba biti tako strog prema ljudima koji nisu nikakva pretnja po bezbednost američkog naroda.

Problem su razne alt right psihopate i ljubitelji Trumpa kojima je sam Trump izjavom da može da ubije čoveka na 5th Avenue i da ga i dalje podržavaju, dao za pravo da uzmu pravdu u sopstvene ruke. Dovoljno da NCA, FBI i CIA ulože malo napora da prate pojedince na 4chain i posetiocima Breitbarta i znatno bi se smanjio rizik od desničarskog terorizma.

 

Što se ove aktuelne istrage tiče, vidim da su republikanci u panici. Još nisu čestito ni doneli akt u House of Representatives a već su krenuli da odbacuju impeachment zbog “procedure”. Kada idiotima treba Vrhovni Idiot da poruči da se bave temom a oni na Fox Newsu samo histerišu. Hoće da se otkrije identitet whistleblowera. Hahaha... a onda će kao onaj podvodač da završi na konopcu u nekoj ćeliji. Mrtva usta ne govore. E pa neće moći.

 

A onda i ovo sa lažnim političkim add- kampanjama na twitteru.

Izgleda da je krenulo da se rola nizbrdo za republikance.

 

64816142966cad0f719c28c9d513a762.jpg

 

 

Zato, Adam Schiff samo napred!

 

  • Like 1
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, Angelia said:

Nisu to nezgodna pitanja, nego em sto pricas gluposti, tipa americka revolucija je bila levicarska, pa tako ne zasluzuje vreme da se time bavim, em sto to radis na pogresnoj temi. Nema sta da zatrpavas US temu  tvojom pricom o socijalizmu, revolucijama, i slicno.

 

Naravno da je Americka revolucija bila ljevicarska, koliko god je to tad moglo da bude, pa nije valjda bila desnicarska, ono "Za kralja i otadzbinu" fazoni,.. meni je tuzno sto ti to osporavas. Mislim, evidentno nepoznavanje elementarne istorije u zemlji u kojoj zivis.

 

Sto se tice zatrpavanja teme, a to je dozvoljeno samo vama dvoma da spominjete AOC i Bernie Sandersa, ostali ne smiju, sta li je? Otkud ta tapija da samo vas dvoje mozete da pricate o ljevici a ostali ne smiju? Pritom, em, imate nedostatak elementarnog obrazovanje na tu temu, em, to radite sa desno-konzervativnih pozicija.

 

I ponovo te pitam, sta je to Socijalizam za tebe, jer vidim da koristis taj termin, a koliko vidim nemas elementarno znanje sta taj termin uopste podrazumjeva. Zato te i pitam da to razjasnimo. Cisto da ne koristis termine cije znacenje ne znas.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

9 hours ago, Darth Bane said:

Atreid, pominjanje "naoruzanih majmuna" nije bilo u svojstvu najave kontrarevolucije - vec naprotiv ljudi koji ce da se odupru hipotetickoj "levicarskoj i progresivnoj" revoluciji u Americi. 

 

Ma sta ce se oduprijet, ako vecina odluci drugacije. Nema tu odupiranja. To je bila vrlo jasna prijetnja, cak i sa procentima koliko njih ocekuje gradjanski rat, pa se spremaju za isti. Zato ja i rekoh, nema od toga nista. Niti je igdje u istoriji uspjelo.

 

9 hours ago, Darth Bane said:

A koliko je to bitno - recimo u Jugi posle rata , kada su seljacima otimali zito i poljoprivredne proizvode - "u ime revolucije" ! A to mi je moj deda pricao  - jos dok je bio ziv. Kaze : da su imali puske, organizovali bi se u "zbegove", kao nekoc davno,  i zaratili bi sa komunistima ! 

 

Vrlo jednostavno pitanje koje si trebao pitati 'dedu': - Pa sto niste nabavili puske i zaratili? Sto ga to nisi pitao? Ili su to samo seljacko-lovacke price, a ovamo kad se nesto treba uraditi onda picke od ljudi. Isto kao i ovi "naoruzani majmuni" po Americi koji ce sad da se bore za "kraljicu i otadzbinu". Oce, kako ne, tako kao i tvoj 'deda', nesto ce im faliti, a da imaju to nesto vidjeli bi oni koja smo mi sila. :lol_2:

 

9 hours ago, Darth Bane said:

Oko kontrarevolucija …. pa svuda u istocnooj Evropi se desila kontrarevolucija - to bi pogotovo trebalo da bude definisano tako prema kmunistickoj filozofiji - kao "korak nazad" : iz socijalizma , ponovo vracanje u kapitalizam!?!? Kazes : Socijalisticka Partija Madjarske?! Pa i to je bio "korak nazad" : "pad" sa Komunisticke na socijalisticku paritju!! A tek kod nas ? U Srbiji? Eto ih cetnici na vlasti. Kontrarevolucija.

 

Pusti ti komunisticku filozofiju, ko kaze da su komunisti bili u pravu? Druga stvar, nigdje, ali nigdje u istocnoj Evropi i SSSRu nije ostvarena revolucija, pa samim tim nije moglo biti ni kontrarevolucije. Zato je nigdje nije ni bilo. Ti sistemi su bili takodje kapitalisticki, razlika u odnosu na zapadne jeste sto je u vecini firmi vlasnistvo bilo drzavno, a ne privatno. Isto je postojalo trziste, jer ako imas Krasovu, Pionirovu i Zvecevo cokoladu, i u trgovini odlucujes koju ces kupiti, to znaci da trziste odlucuje ko je bolji, imas konkurenciju i trzisno nadmetanje. Nikakva posebna razlika nije bila u to vrijeme ni na zapadu, osim u vlasnistvu. Takodje, u fabrici direktora imenuje partija kod ovih na istoku, a kod ovih na zapadu, direktora imenuje vlasnik. Fabrika je ustrojena na isti nacin, slusas sta ti shef kaze, ako ne slusas -mozes ici. Hvala - dovidjenja. Ni tu nikakve razlike nije bilo. I, dan danas u toj Americi imas drzavnih firmi, je l' to znaci da su one socijalisticke? I, ukoliko imas drzavnih i privatnih firmi u istom sistemu, je l' to onda znaci da je u USA mjesoviti kapitalisticko-socijalisticki sistem? Naravno, da ne, ali mogu ja to do sutra kuckati, vi necete shvatiti jer gutate samo propagandu sa TVa, a knjige malo ko uzima u ruke. Evo, dobra ilustracija:

 

spacer.png

 

Sto se tice Cetnika, kad su oni dosli na vlast (Vuk Draskovic i Vojislav Seselj), napraseni su NATO bombama, tako da ni to nije dugo trajalo. Zato i rekoh, ove konzerve kad dodju negdje na vlast, samo naprave srenjie i vrlo brzo budu najurene.

  • Like 1
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

Thu Oct 31, 2019 / 1:30 PM EDT

Trump impeachment effort passes first test in split U.S. Congress

Patricia Zengerle and Richard Cowan
 

WASHINGTON (Reuters) - A deeply divided U.S. House of Representatives took a major step in the effort to impeach President Donald Trump on Thursday when lawmakers approved rules for the next stage, including public hearings, in the Democratic-led inquiry into Trump's attempt to have Ukraine investigate a domestic political rival.

 

In the first formal test of support for the impeachment investigation, the Democratic-controlled House voted almost entirely along party lines - 232 to 196 - to move the probe forward in Congress.

 

The vote demonstrated unity among Democrats who accuse Trump of abusing his office and jeopardizing national security for personal political gain. But they did not pick up a single Republican vote.

 

:classic_sad:

 

Oce da ode? :classic_dry:

 

Nista od 'opet Amerike velike'? Ne moze to tako, na oruzje braco i sestre konzervativci, na oruzje! Ustanak! :lol_2:

Edited by Atreid
  • Ha-ha 3
Link to comment
Share on other sites

6 hours ago, Atreid said:

 

Sto se tice zatrpavanja teme, a to je dozvoljeno samo vama dvoma da spominjete AOC i Bernie Sandersa, ostali ne smiju, sta li je? Otkud ta tapija da samo vas dvoje mozete da pricate o ljevici a ostali ne smiju? Pritom, em, imate nedostatak elementarnog obrazovanje na tu temu, em, to radite sa desno-konzervativnih pozicija.

 

I ponovo te pitam, sta je to Socijalizam za tebe, jer vidim da koristis taj termin, a koliko vidim nemas elementarno znanje sta taj termin uopste podrazumjeva. Zato te i pitam da to razjasnimo. Cisto da ne koristis termine cije znacenje ne znas.

:classic_biggrin: Pa AOC i Bernie su - tema o US.

Revolucije u istoriji, ne.

Ponovo ti mene pitas, i raspravljas se sam sa sobom. Prosto me odusevljavas koliko hoces da raspravljas o temi, tj propitujes, koja mene ne interesuje. Malo elementarnog poznavanja komunikacije na forumu, ne bi bilo na odmet.

Link to comment
Share on other sites

6 hours ago, Atreid said:

 

Ma sta ce se oduprijet, ako vecina odluci drugacije. Nema tu odupiranja. To je bila vrlo jasna prijetnja, cak i sa procentima koliko njih ocekuje gradjanski rat, pa se spremaju za isti. Zato ja i rekoh, nema od toga nista. Niti je igdje u istoriji uspjelo.

 

 

Vrlo jednostavno pitanje koje si trebao pitati 'dedu': - Pa sto niste nabavili puske i zaratili? Sto ga to nisi pitao? Ili su to samo seljacko-lovacke price, a ovamo kad se nesto treba uraditi onda picke od ljudi. Isto kao i ovi "naoruzani majmuni" po Americi koji ce sad da se bore za "kraljicu i otadzbinu". Oce, kako ne, tako kao i tvoj 'deda', nesto ce im faliti, a da imaju to nesto vidjeli bi oni koja smo mi sila. :lol_2:

 

 

Pusti ti komunisticku filozofiju, ko kaze da su komunisti bili u pravu? Druga stvar, nigdje, ali nigdje u istocnoj Evropi i SSSRu nije ostvarena revolucija, pa samim tim nije moglo biti ni kontrarevolucije. Zato je nigdje nije ni bilo. Ti sistemi su bili takodje kapitalisticki, razlika u odnosu na zapadne jeste sto je u vecini firmi vlasnistvo bilo drzavno, a ne privatno. Isto je postojalo trziste, jer ako imas Krasovu, Pionirovu i Zvecevo cokoladu, i u trgovini odlucujes koju ces kupiti, to znaci da trziste odlucuje ko je bolji, imas konkurenciju i trzisno nadmetanje. Nikakva posebna razlika nije bila u to vrijeme ni na zapadu, osim u vlasnistvu. Takodje, u fabrici direktora imenuje partija kod ovih na istoku, a kod ovih na zapadu, direktora imenuje vlasnik. Fabrika je ustrojena na isti nacin, slusas sta ti shef kaze, ako ne slusas -mozes ici. Hvala - dovidjenja. Ni tu nikakve razlike nije bilo. I, dan danas u toj Americi imas drzavnih firmi, je l' to znaci da su one socijalisticke? I, ukoliko imas drzavnih i privatnih firmi u istom sistemu, je l' to onda znaci da je u USA mjesoviti kapitalisticko-socijalisticki sistem? Naravno, da ne, ali mogu ja to do sutra kuckati, vi necete shvatiti jer gutate samo propagandu sa TVa, a knjige malo ko uzima u ruke. Evo, dobra ilustracija:

 

spacer.png

 

Sto se tice Cetnika, kad su oni dosli na vlast (Vuk Draskovic i Vojislav Seselj), napraseni su NATO bombama, tako da ni to nije dugo trajalo. Zato i rekoh, ove konzerve kad dodju negdje na vlast, samo naprave srenjie i vrlo brzo budu najurene.

Lepo je Denis objasnio: ako bude doslo do gradjanskog rata - to ce biti teski pokolj libtarda! Jednostavno - nece biti ravnopravne borbe! Kao nekoc Sever i Jug! Ovog puta - kako da se bore oni koji su degenerisani od teskih droga i grupnjaka?! 

Drugo - vidim kako su supele vase levacke revolucije: Okrobarska, Mao Ce Tung, Pol Pot! Najveci zllikovci u istoriji, po nekim merili gori cak i od Hitlera! Jer ovaj bar nije hteo da ubija svoj narod, a ovi su namerno svoj narod, svoje ljude ubijali i slali u logore!!!

Link to comment
Share on other sites

11 hours ago, Kronostime said:

Jeftiniju kvalifikovanu radnu snagu i posle se cude kako lokalne firme sa tih podrucja odjednom napreduju u podrucju novih tehnologija.:default_coffee:

Ne napreduju oni u pogledu novih tehnologija - jer nista novo nisu izmislili, vec samo prave stvari jeftinije! 

Ali, kod njih nema inventivnosti! 

Eto, sto ne izbace nesto totalno novo, epohalno, na trziste, ako su vec toliko pametni?? Nesto poput holografskih poruka i sl. 3D televizija? Robotika , kibernetika (egzoskelet koji bi stitio 

radnike na teskim i rizicnim poslovima - rudnici i sl)? 

Ima puno  oblasti u kojima bi mogli da se dokazuju. A oni samo kopiraju ono sto su drugi ( Zapad, a najvecim delom USA) vec izmislili.

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Darth Bane said:

Ne napreduju oni u pogledu novih tehnologija - jer nista novo nisu izmislili, vec samo prave stvari jeftinije! 

Ali, kod njih nema inventivnosti! 

Eto, sto ne izbace nesto totalno novo, epohalno, na trziste, ako su vec toliko pametni?? Nesto poput holografskih poruka i sl. 3D televizija? Robotika , kibernetika (egzoskelet koji bi stitio 

radnike na teskim i rizicnim poslovima - rudnici i sl)? 

Ima puno  oblasti u kojima bi mogli da se dokazuju. A oni samo kopiraju ono sto su drugi ( Zapad, a najvecim delom USA) vec izmislili.

 

Povadi litium - ion baterije iz laptopova, smatphone, aviona i - svet bi stao.

I šta kažeš, nema tamo inventivnosti?

 

Robotika o kakvoj Zapad nema predstave, šalje ekskurzije da vide svojim očima.

 

Pre dve nedelje. Premijer mu je čestitao sa "Vi ste promenili način kako ljudi žive svoje živote."

 

Nobel laureate Yoshino craves more research discoveries

 

TOKYO

Japanese chemist Akira Yoshino, who won this year's Nobel Prize in chemistry with two other researchers, said Wednesday there are still many unanswered questions in his research on lithium-ion batteries and he is thrilled to continue his work.

Yoshino, 71, honorary fellow at Japanese chemical company Asahi Kasei Corp and a professor at Meijo University in Nagoya, studied petrochemistry at Kyoto University and finished his graduate program there in 1972.

He then joined Asahi Kasei where he became involved in the development of rechargeable batteries, which at the time were bulky and expensive, for portable electronic devices.

Credited with the creation of commercially viable lithium-ion batteries, Yoshino said in an interview with the Royal Swedish Academy of Sciences that his "curiosity" has been the main motivation for his research.

 

Link to comment
Share on other sites

 
Povadi litium - ion baterije iz laptopova, smatphone, aviona i - svet bi stao.
I šta kažeš, nema tamo inventivnosti?
 
Robotika o kakvoj Zapad nema predstave, šalje ekskurzije da vide svojim očima.
 
Pre dve nedelje. Premijer mu je čestitao sa "Vi ste promenili način kako ljudi žive svoje živote."
 

Nobel laureate Yoshino craves more research discoveries

 

TOKYO

Japanese chemist Akira Yoshino, who won this year's Nobel Prize in chemistry with two other researchers, said Wednesday there are still many unanswered questions in his research on lithium-ion batteries and he is thrilled to continue his work.
Yoshino, 71, honorary fellow at Japanese chemical company Asahi Kasei Corp and a professor at Meijo University in Nagoya, studied petrochemistry at Kyoto University and finished his graduate program there in 1972.
He then joined Asahi Kasei where he became involved in the development of rechargeable batteries, which at the time were bulky and expensive, for portable electronic devices.
Credited with the creation of commercially viable lithium-ion batteries, Yoshino said in an interview with the Royal Swedish Academy of Sciences that his "curiosity" has been the main motivation for his research.
 
Psst!
Ovo je tema o US!

Sent from my LM-G710VM using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

37 minutes ago, Yoyogi said:

 

Povadi litium - ion baterije iz laptopova, smatphone, aviona i - svet bi stao.

I šta kažeš, nema tamo inventivnosti?

 

Robotika o kakvoj Zapad nema predstave, šalje ekskurzije da vide svojim očima.

 

Pre dve nedelje. Premijer mu je čestitao sa "Vi ste promenili način kako ljudi žive svoje živote."

 

Nobel laureate Yoshino craves more research discoveries

 

TOKYO

Japanese chemist Akira Yoshino, who won this year's Nobel Prize in chemistry with two other researchers, said Wednesday there are still many unanswered questions in his research on lithium-ion batteries and he is thrilled to continue his work.

Yoshino, 71, honorary fellow at Japanese chemical company Asahi Kasei Corp and a professor at Meijo University in Nagoya, studied petrochemistry at Kyoto University and finished his graduate program there in 1972.

He then joined Asahi Kasei where he became involved in the development of rechargeable batteries, which at the time were bulky and expensive, for portable electronic devices.

Credited with the creation of commercially viable lithium-ion batteries, Yoshino said in an interview with the Royal Swedish Academy of Sciences that his "curiosity" has been the main motivation for his research.

 

 

A ko su ta druga dvojica čobana koja su dobila Nobela zajedno sa Japancem? Izvini sto pitam, ali ti njih sve sigurno licno poznajes. Znam da ne dovlacis smece sa neta 

 

Da nije jedan od njih Amerikanac John Goodenough? Izumitelj PRVE litijum jonske baterije i PRVE random acess memory, RAM :roflmao: 

 

Kakav yebeni genije!!! Sa 92 godine jos predaje na univerzirtetu Teksas. Kazu da je vec izmislio novu bateriju, da je ta "japanska" prevazidjena ko video-rekorder :s_d:

 

A ovaj treci je isto neki čobanin izgleda ...... ili je to mozda Amerikanac Stanley Whittingham, kljucni naucnik u razvoju iste baterije. 

 

A znas ko je prvi dosao na ideju lithium-ion? Englez.

 

Kako te nije sramota da falsifikujes. Ti si sramota za posteni, vredni japanski narod!!! Nikakav si Japanac!

 

 

 

 

Edited by Denis Jasharevic
  • Like 3
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

28 minutes ago, Yoyogi said:

Credited with the creation of commercially viable lithium-ion batteries,

 

Covek je apsolutno zasluzeno osvojio nagradu i protiv toga nema niko nista protiv.

 

Samo je dramaturgija tipa "da nije bilo Srba i Nikole Tesle svi bi danas ziveli u pecinama" - potpuno nepotrebna. 

 

Zato bi bio red, bar na USA topiku, da pomenes kako da nije bilo John Goddenough-ove katode kao osnove za tu bateriju i da nije bilo RAM-a, kao i da nije bilo daljeg Whittingham-ovog rada na razvoju iste ........ taj Japanac bi mogao samo da zavija sarmu  suši u nekom restoranu.

 

Uostalom USA ima 385 nobelovaca, a Japan 28. A nije ih 14 puta vise, vec 2,5 puta :classic_biggrin:.

 

Opet u tvojoj verziji Crvenkapice Ameri organizuju ekskurzije u Japan da se nacude japanskoj superiornosti :s_w:!

 

 

Edited by Denis Jasharevic
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

  • Eddard changed the title to [USA] SJEDINJENE AMERIČKE DRŽAVE - unutrašnja politika i uticaj na svetska kretanja
  • Lobotomija locked this topic
  • Lobotomija unlocked this topic

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...