Jump to content

[USA] SJEDINJENE AMERIČKE DRŽAVE - unutrašnja politika i uticaj na svetska kretanja


McCarthy

Recommended Posts

11 minutes ago, Angelia said:

To ne menja cinjenicu da su Dems poceli pricu i hajku o imichmentu onog trenutka kada je Tramp dobio izbore.

Nadji mi u istoriji koji predsednik je morao od inauguracije da se bori sa pokusajima da ga smene,

 

Evo ja cu: da je Hilari izabrana, isto bi se dogodilo. Od prvog dana bi krenuo impechment proces (moze Bengazi a mogu i mail serveri), sa tom razlikom da su 2016 republikanci imali vecinu u oba doma i vrlo brzo bi stavili impeachment na dnevni red u Senat. Ja sam razgovarao sa lokalnim glasacima koji su bili 100% republikanci pre izbora, i njihov konsenzus je bio da to treba odmah obaviti ("lock her up! lock her up!") pa onda kada VP postane predsednik treba opstruirati njegov rad do izbora 2020.

 

Edited by ObiW
Link to comment
Share on other sites

11 minutes ago, Baby said:

 

Pa objasnila sam ti, s obizrom na lik i delo, bilo je za ocekivati. Ne znam zasto ti to nije jasno. 

 

Ne necu da kazem, glasali su da, negde tri miliona manje nego za Hilari, dobio je izbore - da. Da li su se mnogi predomislili u medjuvremenu, videcemo na sledecem glasanju pod uslovom da eliminisu rusku umesanost. 

 

Ovo sto si napisala to ja tebi govorim stalno ali u drugoj formi. Ako jednom pustis predsednika da se izvuce sa kriminalnim radnjama, ko ce sledeceg zaustaviti, a taj ti se mozda nece dopadati? 

Ti opet lik i delo, nema za impichment lik i delo istorijski, ima da li je uradio nesto u poziciji predsednika, a on nije bio ni stigao da spusti svoju pozadinu u stolicu u Ovalnoj sobi kad je imichment pomenut.

Pa jbga ako napravis hajku par godina, sa upotrebom bezbedonosnih agencija, namesti ces mu nesto kad tad.

Ja bih volela da navedes neku kriminalnu radnju Trampa, nesto sto generalno nije radio svaki predsednik pre njega.

Twitovanje nije kriminalna radnja 😂

 

3 minutes ago, ObiW said:

 

Evo ja cu: da je Hilari izabrana, isto bi se dogodilo. Od prvog dana bi krenuo impechment proces (moze Bengazi a mogu i mail serveri), sa tom razlikom da su 2016 republikanci imali vecinu u oba doma i vrlo brzo bi stavili impeachment na dnevni red u Senat. Ja sam razgovarao sa lokalnim glasacima koji su bili 100% republikanci pre izbora, i njihov konsenzus je bio da to treba odmah obaviti ("lock her up! lock her up!") pa onda kada VP postane predsednik treba opstruirati njegov rad do izbora 2020.

 

A to je SBBKBB.

Ja sam pitali koji predsednik je to imao, ne koji kandidat bi mozda imao ... nemoj sad da raspravljamo fantazije.

I pazi, da su teoretski to uradili, ja bih imala isto misljenje.

Rekoh da je napravljen opasan presedan.

Link to comment
Share on other sites

19 minutes ago, ObiW said:

 

 

Da li je levicarska ili hriscanska ideja da su ljudi svi od Boga jednaki, sto americka deklaracija o nezavisnosti tvrdi? Isus je bio komunista, tvrdili su neki komunisti, a to je zapamtio i nas Atreid. 

 

Ima se stosta nauciti od Atreida. To sto to nema veze sa istorijom.... da je Americka revolucija pocela jer su se ljudi bunili da im se odrezuju nerealni porezi bez predstavnistva u Parlamentu. Ja koliko se secam isli u London, i kod kralja - trazili da budu tretirani isto kao gradjani Engleske, tj da imaju svoj glas u Parlamentu. A ne zato sto su hteli socijalizam. Parlamentarna monarhija im je bila savrseno ok, dok nisu odbijeni.

Ali sto bi se zamajavali cinjenicama, Isus je bio prvi komunista :classic_biggrin:

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

53 minutes ago, Angelia said:

Ti opet lik i delo, nema za impichment lik i delo istorijski, ima da li je uradio nesto u poziciji predsednika, a on nije bio ni stigao da spusti svoju pozadinu u stolicu u Ovalnoj sobi kad je imichment pomenut.

Pa jbga ako napravis hajku par godina, sa upotrebom bezbedonosnih agencija, namesti ces mu nesto kad tad.

Ja bih volela da navedes neku kriminalnu radnju Trampa, nesto sto generalno nije radio svaki predsednik pre njega.

Twitovanje nije kriminalna radnja 😂

 

 

Pa nema za lik i delo, ali se moglo ocekivati zbog lika i dela da ce raditi van zakona i ustava. Brljao je od starta ali nije bilo za impicment dovoljno. Ovo sa Ukrajinom posto imaju dokaze jeste za impicment i inpicovace ga, ali verovatno ga senat nece pustiti da ode. 

 

Hajku sa uportrebom bezbednosnih agencija? Pa ti ljudi nisu tu da sluze njemu, nego drzavi!!

 

Andjo, navela sam bar 10 puta ali ti tvrdis da to nije kriminal, nema potrebe da ponavljam do iznemoglosti. Za mene je ovo sa Ukrajinom kriminalno delo. Ne mozes traziti od druge drzave preskacuci obavestajne i sigurnosne sluzbe da istrazuju o gradjaninu tvoje drzave. Ja ne znam koji tu deo nije jasan. Pise u ustavu. Pa i Mueller je rekao da je Tramp za zatvor i da ima dokaze, ali ne dok je presednik. Znaci, njemu resetke na pendzerima sleduju kad tad, jos ako mu Rudi bude predsednik, on ce tamo i skoncati. 

 

edit: Rudi advokat, ne predsednik 😂

Edited by Baby
Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, Baby said:

 

Hajku sa uportrebom bezbednosnih agencija? Pa ti ljudi nisu tu da sluze njemu, nego drzavi!!

 

Ne, ti ljudi treba da budu nezavisni i prate zakon, ako FBI prisluskuje predsednickog kandidata da se upotrebi protiv njega u kampanji, mislis da je to po zakonu? Pa to je vec dokazano krsenje zakona, i dokazano da su isli sa namerom da zaustave njegov izbor, znaci tu nema pitanja.

 

5 minutes ago, Baby said:

 

Andjo, navela sam bar 10 puta ali ti tvrdis da to nije kriminal, nema potrebe da ponavljam do iznemoglosti. Za mene je ovo sa Ukrajinom kriminalno delo. Ne mozes traziti od druge drzave preskacuci obavestajne i sigurnosne sluzbe da istrazuju o gradjaninu tvoje drzave. Ja ne znam koji tu deo nije jasan. Pise u ustavu. Pa i Mueller je rekao da je Tramp za zatvor i da ima dokaze, ali ne dok je presednik. Znaci, njemu resetke na pendzerima sleduju kad tad, jos ako mu Rudi bude predsednik, on ce tamo i skoncati. 

Vidi opet, to sto ti nesto smatras kriminalnim delom ne znaci da to jeste. 

Problem sa tim razgovorom, nije sto je on trazio od druge drzave da istrazuje americkog gradjanina (to nije kriminalno), nego da li je trazio od strane drzave da se mesa u US izbore u zamenu za vojnu pomoc. Sam po sebi zahtev za istragu korupcije nije uopste kriminalan cak iako su americki gradjani umesani, pa i Obama je to radio, i EU, i IMF to radi.... nego da li je iskoristio moc pozicije i zahtevao mesanje u izbore zbog licne koristi. A to nije dokazano.

Ja se ne secam da je Mueller ikad rekao tako nesto

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Angelia said:

Ima se stosta nauciti od Atreida. To sto to nema veze sa istorijom.... da je Americka revolucija pocela jer su se ljudi bunili da im se odrezuju nerealni porezi bez predstavnistva u Parlamentu. Ja koliko se secam isli u London, i kod kralja - trazili da budu tretirani isto kao gradjani Engleske, tj da imaju svoj glas u Parlamentu. A ne zato sto su hteli socijalizam. Parlamentarna monarhija im je bila savrseno ok, dok nisu odbijeni.

Ali sto bi se zamajavali cinjenicama, Isus je bio prvi komunista :classic_biggrin:

 

Sve je uvijek savrseno OK, dok vise ne bude OK. Tako se stvari i mjenjaju u istoriji, tako sto vise ne budu OK, da budem jasan.

 

Nego, nesto drugo. Socijalizam tada ne postoji, takodje socijalizam se i ne moze jednoznacno definisati ni dan danas, zaista bih volio da napises sta za tebe znaci socijalizam jer taj termin, koliko vidim, upotrebljavas zdravo za gotovo, a ja kazem da se ne moze jasno definisati ni dan-danas, i svaku definiciju koju izneses ja mogu da je osporim. U to sam 100% siguran.

 

Nego, tada ne postoji ni to nesto sto bi nazvali socijalizam, ne postoji ni kapitalizam, postoji jedino feudalizam. Mislim da bi to trebalo biti osnovno obrazovanje, ne mozes da trazis socijalizam ili kapitalizam kad oni tada jos uvijek ne postoje. U Americkoj revoluciji je srusen feudalizam, a nekoliko godina kasnije u Francuskoj revoluciji je isto uradjeno i u Evropi i to pod uticajem bas Americke revolucije. Tad, kad su srusili feudalizam, pa nisu oni znali tada sta ce nastati, znali su samo da nece ono sto je bilo do tada. Ukinuta je monarhija, proglasena republika, stare feudalne elite su izgubile pozicije (neki i glave) i gradilo se nesto novo sto ce se tek kasnije nazvati kapitalizmom.

 

Naravno da se krenulo od toga da su "svi ljudi jednaki" jer su samo to i imali da uzmu iz religije, i u Francuskoj se krenulo od toga, a i Marx je napisao Komunisticki manifest pod uticajem iznevjerenih ocekivanja Francuske revolucije. Jer, ako "svi ljudi nisu jednaki", zasto onda rusiti postojeci poredak? Pa vec imaju ove jednakije sa plavom krvi, koja je poenta revolucije u tom slucaju?

 

Sto se tice Isusa, pa zar on nije izvrsio svojevrsnu reformu religije. Zar nije bas udario na tadasnje korumpirane svestenike kad im je u Jerusalemu polupao one tezge sa zrtvenim golubovima? Jos ih je direkto nervirao tvrdeci da je boziji sin poslat na Zemlju. Samo ako pogledas razliku u starom i novom zavjetu u poimanju boga, u starom zavjetu bog je osvetoljubiv, vlada strahom, kaznjava,.. itd. U novom zavjetu, bog je miroljubiv, prasta,.. itd. Zapravo, i hriscanstvo nastaje odozdola, od gradjana, a protiv tada korumpiranih elita. Sama stvar da ti ne treba svestenik i crkva (sveto mjesto) da bi upraznjavao religiju izbija iz ruke svaki argument tadasnjem svestenstvu koje je bilo jedino pozvano da tumaci boga. Nema vise potrebe da odozgora (vrha svestenstva) dolaze ta tumacenja, dolazila su odozdola, od pojedinca, i tu novi zavjet insistira na individualizmu.

 

Sad, na stranu da su svestenici to opet uzeli pod svoje,  mislim da sad nema potrebe da ulazim u to.

 

I, jos jedna stvar, ukoliko ove stvari dolaze odozdola, od gradjana naroda, drustva, society - sto bi rekli na engleskom, onda ga cak mozes zvati i socijalizmom, demokratijom, gradjanskom ili narodnom vlasti, pokretom i sl.

Edited by Atreid
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

14 minutes ago, Angelia said:

Ne, ti ljudi treba da budu nezavisni i prate zakon, ako FBI prisluskuje predsednickog kandidata da se upotrebi protiv njega u kampanji, mislis da je to po zakonu? Pa to je vec dokazano krsenje zakona, i dokazano da su isli sa namerom da zaustave njegov izbor, znaci tu nema pitanja.

 

 

Vidi, ovako sta je zakonski sta ne mozemo da se gadjamo u nedogled. Odakle Trampu Hilarini mejlovi? Da li je to po zakonu?

 

14 minutes ago, Angelia said:

 

Vidi opet, to sto ti nesto smatras kriminalnim delom ne znaci da to jeste. 

Problem sa tim razgovorom, nije sto je on trazio od druge drzave da istrazuje americkog gradjanina (to nije kriminalno), nego da li je trazio od strane drzave da se mesa u US izbore u zamenu za vojnu pomoc. Sam po sebi zahtev za istragu korupcije nije uopste kriminalan cak iako su americki gradjani umesani, pa i Obama je to radio, i EU, i IMF to radi.... nego da li je iskoristio moc pozicije i zahtevao mesanje u izbore zbog licne koristi. A to nije dokazano.

Ja se ne secam da je Mueller ikad rekao tako nesto

 

Ne Andjo, ne smatram ja, ja mislim da jeste, ali evo vec zilioniti put ti pisem, tretiras sve ljude u Americi kao da su debili, osim Trampa. Njega inpicuju sa dokazima. Oni smatraju da je napravio kriminalno delo. Ne zato sto ne vole njegovu narandzastu boju. 

 

 

edit: nije bilo dokaza da je Tramp u predizbornoj kampanji prisluskivan, tako kaze Justice department 

https://www.politico.com/story/2017/09/02/obama-trump-tower-wiretap-no-evidence-242284

Edited by Baby
Link to comment
Share on other sites

24 minutes ago, Baby said:

 

Vidi, ovako sta je zakonski sta ne mozemo da se gadjamo u nedogled. Odakle Trampu Hilarini mejlovi? Da li je to po zakonu?

 

 

Ne Andjo, ne smatram ja, ja mislim da jeste, ali evo vec zilioniti put ti pisem, tretiras sve ljude u Americi kao da su debili, osim Trampa. Njega inpicuju sa dokazima. Oni smatraju da je napravio kriminalno delo. Ne zato sto ne vole njegovu narandzastu boju. 

 

 

edit: nije bilo dokaza da je Tramp u predizbornoj kampanji prisluskivan, tako kaze Justice department 

https://www.politico.com/story/2017/09/02/obama-trump-tower-wiretap-no-evidence-242284

Nemaju oni zasta Trumpa da osudjuju - nemaju dokaze protiv njega , samo izmisljaju! Te mu onda traze "dlaku u jajetu" - pa kada nema nizasta drugo, a oni ga optuzuju da je sexualno uznemiravao neku prostitutku, pre 30-ak i nesto godina?!??!?! Smesno.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Darth Bane said:

Nemaju oni zasta Trumpa da osudjuju - nemaju dokaze protiv njega , samo izmisljaju! Te mu onda traze "dlaku u jajetu" - pa kada nema nizasta drugo, a oni ga optuzuju da je sexualno uznemiravao neku prostitutku, pre 30-ak i nesto godina?!??!?! Smesno.

 

Aha da, hvala sto si mi rekao 🙂

 

Link to comment
Share on other sites

17 minutes ago, Baby said:

 

Vidi, ovako sta je zakonski sta ne mozemo da se gadjamo u nedogled. Odakle Trampu Hilarini mejlovi? Da li je to po zakonu?

 

Ne razumem pitanje.

 

21 minutes ago, Baby said:

 

 

edit: nije bilo dokaza da je Tramp u predizbornoj kampanji prisluskivan, tako kaze Justice department 

https://www.politico.com/story/2017/09/02/obama-trump-tower-wiretap-no-evidence-242284

Ja nisam pricala o tome nego o FBI istrazi o saradnji sa rusijom, 

Page’s comments also mean FBI and Justice officials likely leaked a barrage of media stories just before and after Mueller’s appointment that made the evidence of collusion look far stronger than the frontline investigators knew it to be. Text messages show contacts between key FBI and DOJ players and The Washington Post, The Associated Press and The New York Times during the ramp-up to Mueller’s probe.

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Angelia said:

Ima se stosta nauciti od Atreida. To sto to nema veze sa istorijom.... da je Americka revolucija pocela jer su se ljudi bunili da im se odrezuju nerealni porezi bez predstavnistva u Parlamentu. Ja koliko se secam isli u London, i kod kralja - trazili da budu tretirani isto kao gradjani Engleske, tj da imaju svoj glas u Parlamentu.

 

Pa nije samo to oko poreza bio problem... podanici 13 americkih kolonija su bili i izuzetno nezadovoljni kada je, posto je Nova Francuska porazena i aneksirana u severnoamericku koloniju, katolicanstvu dat status zvanicne religije u koloniji, ravnopravno sa protestantizmom. Tada je u koloniji bilo mnogo (jos uvek neasimilizovanih) protestanata iz Francuske koji su pred nasiljem pobegli od francuskih katolika preko okeana. 

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Angelia said:

 

A to je SBBKBB.

 

 

Ne, ovo nije puko SBBKBB, ovo je sasvim realan sled okolnosti. Republikanci su pre 20 godina progurali Klintonov impeachment za mnogo manje nego sto su teretili Hilari 2016, uprkos tome sto je Klinton u vreme impeachmenta bio izuzetno popularan u narodu, i uprkos tome sto je za poslednjih 6 godina mandata isao niz dlaku republikancima u svakoj prilici. Ja upravo zbog toga nemam nikakav problem sa presingom koji su demokrate zaigrale sa Trampom od samog pocetka.  Nek i oni jednom pokazu zube, sta fali?

Link to comment
Share on other sites

30 minutes ago, ObiW said:

 

Ne, ovo nije puko SBBKBB, ovo je sasvim realan sled okolnosti. Republikanci su pre 20 godina progurali Klintonov impeachment za mnogo manje nego sto su teretili Hilari 2016, uprkos tome sto je Klinton u vreme impeachmenta bio izuzetno popularan u narodu, i uprkos tome sto je za poslednjih 6 godina mandata isao niz dlaku republikancima u svakoj prilici. Ja upravo zbog toga nemam nikakav problem sa presingom koji su demokrate zaigrale sa Trampom od samog pocetka.  Nek i oni jednom pokazu zube, sta fali?

Naravno da je SBBKBB zato sto Hilari nije izabarana.

A Klinton, pa Klinton je lagao Kongresu, kako mislis manje.

Poenta impichmenta nije da se ukloni nepozeljni pobednik, nego da se koristi da se zastiti pozicija predsednika u slucaju da uradi nesto drasticno lose. To upravo i tvrdim da je problem, sto se koristi za "pokazivanje zuba" tj da bi se promenili izborni rezultati.

 

Tebi je to mozda ok, meni nije.

Link to comment
Share on other sites

15 minutes ago, Angelia said:

Naravno da je SBBKBB zato sto Hilari nije izabarana.

A Klinton, pa Klinton je lagao Kongresu, kako mislis manje.

Poenta impichmenta nije da se ukloni nepozeljni pobednik, nego da se koristi da se zastiti pozicija predsednika u slucaju da uradi nesto drasticno lose. To upravo i tvrdim da je problem, sto se koristi za "pokazivanje zuba" tj da bi se promenili izborni rezultati.

 

Tebi je to mozda ok, meni nije.

 

Ja ovo nista ne razumem, nekako mi zarez razdvojio kontradikciju 😄

 

1 hour ago, Angelia said:

 

Ja se ne secam da je Mueller ikad rekao tako nesto

 

 

Veoma jasno.

 

 

Evo jos jednom. 

 

1 hour ago, Angelia said:

Ne razumem pitanje.

 

Mozda zato sto nisamo pricali o istom. Kako je Tramp dosao do postanskog sanduceta Hilari Klinton? Regularnim putem? 

 

1 hour ago, Angelia said:

 

Ja nisam pricala o tome nego o FBI istrazi o saradnji sa rusijom, 

Page’s comments also mean FBI and Justice officials likely leaked a barrage of media stories just before and after Mueller’s appointment that made the evidence of collusion look far stronger than the frontline investigators knew it to be. Text messages show contacts between key FBI and DOJ players and The Washington Post, The Associated Press and The New York Times during the ramp-up to Mueller’s probe.

 

Kao sto vidis, Mueller je imao sta da kaze. 

 

Ispadne da nije ni trebalo da ga istrazuju i da je trebalo da ostave sve tako kako je ne bi li se Trampovi glasaci potresli... 

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Baby said:

 

Ja ovo nista ne razumem, nekako mi zarez razdvojio kontradikciju 😄

 

 

 

Veoma jasno.

 

 

Evo jos jednom. 

 

 

Mozda zato sto nisamo pricali o istom. Kako je Tramp dosao do postanskog sanduceta Hilari Klinton? Regularnim putem? 

 

 

Kao sto vidis, Mueller je imao sta da kaze. 

 

Ispadne da nije ni trebalo da ga istrazuju i da je trebalo da ostave sve tako kako je ne bi li se Trampovi glasaci potresli... 

:classic_biggrin: Meni se cini da mi cujemo dve razlicite stvari.

Sta je rekao, da cak i da je nasao dokaze za obstruction of justice on ne bi mogao da optuzi predsednika jer se to protivi rezoluciji DOJ da sitting president ima imunitet.

Nigde on nije rekao da je otkrio kriminalnu aktivnost za koju nije mogao da ga optuzi do posle manadata.

Rekao je samo ono sto svo znaju, nijedan predsednik ne moze da bude optuzen od strane DOJ, za krivicno delo.

 

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Angelia said:

:classic_biggrin: Meni se cini da mi cujemo dve razlicite stvari.

Sta je rekao, da cak i da je nasao dokaze za obstruction of justice on ne bi mogao da optuzi predsednika jer se to protivi rezoluciji DOJ da sitting president ima imunitet.

Nigde on nije rekao da je otkrio kriminalnu aktivnost za koju nije mogao da ga optuzi do posle manadata.

Rekao je samo ono sto svo znaju, nijedan predsednik ne moze da bude optuzen od strane DOJ, za krivicno delo.

 

 

Pa nije ga ni oslobodio. Rekao je da se time nije bavio jer ne moze da ga optuzi dok je na poziciji. Valjda ti je jasno da bi otvoreno rekao da nema nista, ako nema nista, nego je rekao da nije pravio kalkulaciju za optuzbu, sto znaci ima neke dokaze jbg i jos potvrdio da je prosledio strogo poverljiv dokument atorney general (a niko ga nije pitao nista za Barr-a koji je korumpiran samo tako i koji je pokusao da zamagli istragu). Eto isti taj bar se nalazi u pregovorima sa Ukrajinom. On je u sluzbi Trampa, ne Amerike, takodje. 

 

Jeziva kompanija. 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

19 hours ago, Atreid said:

 

Niti jedna, ali niti jedna konzervativna revolucija u istoriji nije uspjela. Evo, ima pametnih ljudi ovdje na forumu, bas bi volio da me neko demantuje.

 

Pametni ljudi ce verovatno prvo primetiti da ja nisam spomenuo nikakvu revoluciju, revolucije su za debile. Govorio sam o mogucnosti gradjanskog rata upravo da bi se socijalisticka revolucija u najavi (staljinista Bernie Sanders i njegovi retardirani sledbenici) - sprecila.

 

Interesantno .......... zivis u zemlji koju godinama, a uskoro i decenijama :s_d:, vodi jedan četnik početnik i njegova cetnicka stranka, a tvrdis da nijedna konzervativna revolucija nije uspela ......... sta reci, a ostati pristojan  ....... ako ne racunas tvog legendarnog partijskog kolegu Ivicu Dacica...... dobro, on jeste jos pre 30 godina bio predsednik mladih socijalista Srbije, a i danas je lider tvoje SOCIJALISTICKE partije, samo trenutno zanosi muda četničkom vojvodi na krivinama. :s_w: Takvi ste vi, oportunisti, sve za jednakost :classic_laugh:

 

......... da o zemlji najvece sveCke revolucije - SSSR-u i ne pricamo ........ povratak u buducnost ........ 102 godine unazad.  Koliko ja znam tamo ko ne poljubi ruku popu na ulici kada ga vidi ....... ide u gulag.

 

Kako je u Poljskoj, Rumuniji, Madjarskoj, nasemU susjedstvu i svim ostalim nekada "progresivnim", socijalistickim zemljama u kojima su "konzervativne" (kontra)revolucije pokidale jadne socijalisticke revolucionarčiće te ih natjerale u beg sa pocepanim gacama .......... valjda je izlisno i govoriti.

 

Da ne bude da navodimo samo negativne istocnoEvropske primere ........... svetski sinonimi progresivnosti Danska i Norveska su vec godinama u sigurnim rukama KONZERVATIVNIH VLADA koje sa lakocom uvode zakone tipa rukuj se ako zelis nase drzavljanstvo, nema ruke - nema drzavljanstva, vrati se u vukojebinu iz koje si dosla i smestanjem "migranata" na izolovana ostrva.

 

Italija bi se isto mogla priupitati za neuspesnost konzervativne revolucije :classic_rolleyes: ......... Austrija ....... pa evo i u Kanadi vise glasova dobija konzervativna stranka od one koja bi trebala biti centar, ali je pod retardiranim liderom bolesno zaljubljenim u Husseina Obamu - skrenula u levo. 

 

------------------------------------------------------

 

Svejedno, ja nisam nikada u zivotu bio konzervativan, niti imam nameru da postanem. Jednostavno me ne privlaci. A levak nisam po rodjenju, desnom rukom se sluzim. Meni nikakve revolucije ne padaju na pamet, one po difoltu mogu pasti sam na glupost, a ja je nemam. :classic_biggrin:

 

Ja sam za to da ovaj izabrani predsednik americki prvo zavrsi svoj 4-godisnji mandat, pa ako pobede "progresivne snage" - onda se to mora ispostovati. Kao sto se ispostovalo 8 godina predesdnikovanja onog klempavog Husseina.

 

Privatno, nece mi biti lako da te idiJote gledam i slusam pa cu se izolovati ......... evo, najavili su da ce ukinuti/zabraniti aplaudiranje na javnim mestima, pozorista, utakmice, koncerti, kao sto vec jesu na nekim univerzitetima ......... podici ce se ruke u vazduh i mahati levo-desno, "jazz hands" jer postoji mogucnost da nekome u publici smeta aplauz i moze delovati jako stresno na tu (po)jedinku. Vidim na snimcima da je debilitet zaziveo, ali je za sada dozvoljeno da se pucketa prstima ...... kao prelaz prema 1984. gde nikakvi zvuci u javnosti nece biti dozvoljeni.

 

Ja ne mogu da glasam za bolesne ljude. Saosecam sa njima, imam volju da im pomognem, obicno se trudim u komunikaciji sa bolesnicima da pokazem vise strpljenja i izbegavam konflikt ......... ali mislim da bi zdravi ljudi trebali da se bave poslovima od javnog znacaja, cak je potrebno i potvrdu priloziti.

 

Stvarno ne znam na koju prevaru oni to mogu dobiti. Nema nikakve dileme da su oni jako bolesni, dusevno.

 

Evo, ovi mladi Sandersovi americki psihijatrijski bolesnici iz bolnice za "demokratske socijaliste" objasnjavaju kako ce to izgledati .......

 

 

Quote

 

 

 

Edited by Denis Jasharevic
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

35 minutes ago, Baby said:

 

Pa nije ga ni oslobodio. Rekao je da se time nije bavio jer ne moze da ga optuzi dok je na poziciji. Valjda ti je jasno da bi otvoreno rekao da nema nista, ako nema nista, nego je rekao da nije pravio kalkulaciju za optuzbu, sto znaci ima neke dokaze

 

Ti nagadjas da li bi on sa pozicije zvanicne istrage, prekrsio opis te zvanicne istrage i rekao da je radio nesto za sta nema mandat.  Ja nisam tako vidovita pa samo slusam sta je rekao i postoji razlog zasto on to govori, da ne bi postao zrtveni jarac. Tako da on i ne moze da ga oslobodi ili optuzi. Moze samo da bude neutralan.

Koliko god ga bilo mucno slusati, jer deluje potpuno pogubljeno, cinjenica je da nije rekao to sto tvrdis. On objasnjava, da cak i da je naisao na nesto, ne bi smeo o tome da istrazuje.

Drugo, samo pojasnjenje, za sve sto je bilo u toj istrazi, cak i da kazemo da je Tramp uradio nesto, da bi ga gonili za to morala bi da se desi jedna od sledece dve stvari - ili obe:

- impichment

- da izgubi 2020

Posto vecina tih stvari zastareva za 5 godina.

Trece, prakticno, da bi dokazali obstruction of justice, morali bi da dokazu da je postojalo krivicno delo - a to je collusion - sto nisu uspeli da dokazu.

Nema krivice, nema obstruction.

Ovako amaterski pravno misljenje :classic_smile:

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Baby said:

 

Ja ovo nista ne razumem, nekako mi zarez razdvojio kontradikciju 😄

 

Propustila sam ovo, ali ako pojasnis sta te zbunjuje odgovoricu.

 

2 hours ago, Baby said:

 

Mozda zato sto nisamo pricali o istom. Kako je Tramp dosao do postanskog sanduceta Hilari Klinton? Regularnim putem? 

 

i opet - ne razumemo se. Sta mislis pod "Tramp dosao do postanskog sanduceta Hilari"? Istraga o Hilari i privatnom serveru se dogadja daleko pre Trampa, pocinje jos 2012, razvija se 2014, bez bilo kakve veze sa Trampom, a kulminira 2016 pre izbora.

 

Tramp je samo koristio taj skandal. New York Times je prvi koji je objavio celu pricu, nikakve veze sa Trampom.

Link to comment
Share on other sites

18 minutes ago, Angelia said:

 

i opet - ne razumemo se. Sta mislis pod "Tramp dosao do postanskog sanduceta Hilari"? Istraga o Hilari i privatnom serveru se dogadja daleko pre Trampa, pocinje jos 2012, razvija se 2014, bez bilo kakve veze sa Trampom, a kulminira 2016 pre izbora.

 

Tramp je samo koristio taj skandal. New York Times je prvi koji je objavio celu pricu, nikakve veze sa Trampom.

 

Evo jedan aplauz za ovo trpanje ....

 

Image result for gif jazz hands

Edited by Denis Jasharevic
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

5 hours ago, Denis Jasharevic said:

 

Pametni ljudi ce verovatno prvo primetiti da ja nisam spomenuo nikakvu revoluciju, revolucije su za debile. Govorio sam o mogucnosti gradjanskog rata upravo da bi se socijalisticka revolucija u najavi (staljinista Bernie Sanders i njegovi retardirani sledbenici) - sprecila.

 

Nije tacno, pominjanjem naoruzanih majmuna koji ce nesto da rade jeste najava revolucije, u tvom slucaju konzervativne, a osim Hitlera i satelita (Musolini, Franco), ja se u tom momentu nisam mogao sjetiti niti jedne, ali evo, samo za tebe, padose mi na pamet jos dvije, Islamska revolucija u Iranu, i vojni udar u Chileu sa Pinoceom, a bilo ih je jos po juznoj Americi, srecom svi su krahirali. Tako, da od svih konzervativnih revolucija jedina je koliko toliko opstala Islamska revolucija u Iranu. Mozda se moze uspon ISILa takodje smatrati konzervativnom revolucijom, ali i to je krahiralo. Pri tome treba imati u vidu da su i Iran i ISIL, i konzervativne i teoloske revolucije. Ne samo konzervativne..

 

Quote

Interesantno .......... zivis u zemlji koju godinama, a uskoro i decenijama :s_d:, vodi jedan četnik početnik i njegova cetnicka stranka, a tvrdis da nijedna konzervativna revolucija nije uspela ......... sta reci, a ostati pristojan  ....... ako ne racunas tvog legendarnog partijskog kolegu Ivicu Dacica...... dobro, on jeste jos pre 30 godina bio predsednik mladih socijalista Srbije, a i danas je lider tvoje SOCIJALISTICKE partije, samo trenutno zanosi muda četničkom vojvodi na krivinama. :s_w: Takvi ste vi, oportunisti, sve za jednakost :classic_laugh:

 

......... da o zemlji najvece sveCke revolucije - SSSR-u i ne pricamo ........ povratak u buducnost ........ 102 godine unazad.  Koliko ja znam tamo ko ne poljubi ruku popu na ulici kada ga vidi ....... ide u gulag.

 

Kako je u Poljskoj, Rumuniji, Madjarskoj, nasemU susjedstvu i svim ostalim nekada "progresivnim", socijalistickim zemljama u kojima su "konzervativne" (kontra)revolucije pokidale jadne socijalisticke revolucionarčiće te ih natjerale u beg sa pocepanim gacama .......... valjda je izlisno i govoriti.

 

Da ne bude da navodimo samo negativne istocnoEvropske primere ........... svetski sinonimi progresivnosti Danska i Norveska su vec godinama u sigurnim rukama KONZERVATIVNIH VLADA koje sa lakocom uvode zakone tipa rukuj se ako zelis nase drzavljanstvo, nema ruke - nema drzavljanstva, vrati se u vukojebinu iz koje si dosla i smestanjem "migranata" na izolovana ostrva.

 

Italija bi se isto mogla priupitati za neuspesnost konzervativne revolucije :classic_rolleyes: ......... Austrija ....... pa evo i u Kanadi vise glasova dobija konzervativna stranka od one koja bi trebala biti centar, ali je pod retardiranim liderom bolesno zaljubljenim u Husseina Obamu - skrenula u levo.

 

U istocnoj Evropi se nisu desile konzervativne revolucije, sa mozda izuzetkom Hrvatske. Posebno je smijesno Poljsku trpati u taj kos, gdje na izborimo pobijedi Leh Valensa kao kandidat sindikata "Solidarnost", ili u Rusiji gdje pobjedi Boris Jelcin, kao nezavisni kandidat, a prethodno clan Komunisticke Partije SSSRa. OK u Madjarskoj je dobila desnica, ali cak i u Srbiji je dobio Milosevic ispred SPSa, ex Savez komunista,.. U Rumuniji je prve izbore dobila "Nacionalni front spasa", sto je opet ljevica sa Ilieuskuom na celu,  i o kakvim onda konzervativnim revolucijama u istocnoj Evropi ti pricas? To sto ti prizeljkujes se jednostavno nije desilo. Poslje su negdje dolazili na vlast konzervativci, negdje ljevica. Tako je u Madjarskoj vec 1994. godine izbore dobila pazi sad: - Socijalisticka partija Madjarske. Dakle, u istocnoj Evropi, pa i u Rusiji se nisu desile konzervativne revolucije, osim mozda u Hrvatskoj, ali to je posebna prica da sad ne ulazimo u tu pricu. U istocnoj Evropi i Rusiji se desilo visestranacje, a na tom visestranacju su opet razliciti pobjedjivali, cak u velikoj vecini ljeve stranke, i poslje toga su se vlasti mjenjale.

 

Takodje, i sto se tice Danske, i sto se tice Norveske, to su zemlje sa vrlo jakom socijalnom svijesti i drustvenom odgovornosti. Posebno treba imati Norvesku u vidu po tom pitanju, naravno, vlade su se mjenjale, nekad su bili na vlasti konzervativci, nekad ljevica, ali socijalne benefiicje prema gradjanima se nisu dirale, osim mozda kozmeticki. I trenutno u parlamentu Danske je vodeca snaga Socijal-demokrati, a u Norveskom parlamentu najjaca stranka je opet Radnicka partija sa 33%, dok su konzervativci sa 23.1%.  Dakle, o kojim ti onda danskim i norveskim konzervativcima pricas? Mislim, sta lupetas, kad to sto si ti ispricao jednostavno nije tacno. Niti se desilo u slucaju istocne Evrope i Rusije.

 

I, sto se tice Italije, rekoh vec, tamo je zadnja konzervativna revolucija bila kad je Musolini umarsirao u Rim, srecom nije dugo trajalo, i djaba mu bile i puske, i municija i Hitler kao saveznik, a zavrsilo se nekoliko godina kasnije u Milanu, i to ovako:

 

spacer.png

 

A, sto se tice Austrije i tamo je zadnja konzervativna revolucije bila kad je Hitler usao u Bec i objavio Anschluss, kasnije je morala Crvena Armija da udje u taj isti Bec i da ih civilizuje tamo, i njih i one iz Berlina. Od kad ih je Crvena Armija civilizovala, od tad se ponasaju pristojno.

 

Dakle, da zakljucim, nigdje, ali nigdje konzervativna revolucija nije uspjela i nigdje, ali nigdje se nije odrzala duze vremena osim mozda: - Islamske revolucija u Iranu koja najduze traje, ali to je takodje i teoloska revolucija, ne samo konzervativna, mozda je i to uzrok sto toliko dugo traje.

 

Tako, da te puske i metkove sto ovi tvoji imaju, to mogu slobodno okaciti macku o rep. Jedino sto su uspjeli da urade jeste da naprave profit nekom kapitalisti. A takvi, bez mozga, ni za sta drugo i niste do da vam covjek uzme pare ne neku foru, pa makar i na ovu pricu o konzervativnoj revoluciji. Mislim, ko vas, jeb.... za bolje i niste.

 

@Angelia Zaista bi volio da nastavis diskusiju, umjesto sto na nezgodna pitanja lupis lajk i produzis dalje. Znam,da nemas odgovor, ne mozes ni da imas na tu temu, ali ipak bi volio vidjeti da se malo potrudis.

Edited by Atreid
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

12 minutes ago, Atreid said:

 

Nije tacno, pominjanjem naoruzanih majmuna koji ce nesto da rade jeste najava revolucije, u tvom slucaju konzervativne, a osim Hitlera i satelita (Musolini, Franco), ja se u tom momentu nisam mogao sjetiti niti jedne, ali evo, samo za tebe, padose mi na pamet jos dvije, Islamska revolucija u Iranu, i vojni udar u Chileu sa Pinoceom, a bilo ih je jos po juznoj Americi, srecom svi su krahirali. Tako, da od svih konzervativnih revolucija jedina je koliko toliko opstala Islamska revolucija u Iranu. Mozda se moze uspon ISILa takodje smatrati konzervativnom revolucijom, ali i to je krahiralo. Pri tome treba imati u vidu da su i Iran i ISIL, i konzervativne i teoloske revolucije. Ne samo konzervativne..

 

 

U istocnoj Evropi se nisu desile konzervativne revolucije, sa mozda izuzetkom Hrvatske. Posebno je smijesno Poljsku trpati u taj kos, gdje na izborimo pobijedi Leh Valensa kao kandidat sindikata "Solidarnost", ili u Rusiji gdje pobjedi Boris Jelcin, kao nezavisni kandidat, a prethodno clan Komunisticke Partije SSSRa. OK u Madjarskoj je dobila desnica, ali cak i u Srbiji je dobio Milosevic ispred SPSa, ex Savez komunista,.. U Rumuniji je prve izbore dobila "Nacionalni front spasa", sto je opet ljevica sa Ilieuskuom na celu,  i o kakvim onda konzervativnim revolucijama u istocnoj Evropi ti pricas? To sto ti prizeljkujes se jednostavno nije desilo. Poslje su negdje dolazili na vlast konzervativci, negdje ljevica. Tako je u Madjarskoj vec 1994. godine izbore dobila pazi sad: - Socijalisticka partija Madjarske. Dakle, u istocnoj Evropi, pa i u Rusiji se nisu desile konzervativne revolucije, osim mozda u Hrvatskoj, ali to je posebna prica da sad ne ulazimo u tu pricu. U istocnoj Evropi i Rusiji se desilo visestranacje, a na tom visestranacju su opet razliciti pobjedjivali, cak u velikoj vecini ljeve stranke, i poslje toga su se vlasti mjenjale.

 

Takodje, i sto se tice Danske, i sto se tice Norveske, to su zemlje sa vrlo jakom socijalnom svijesti i drustvenom odgovornosti. Posebno treba imati Norvesku u vidu po tom pitanju, naravno, vlade su se mjenjale, nekad su bili na vlasti konzervativci, nekad ljevica, ali socijalne benefiicje prema gradjanima se nisu dirale, osim mozda kozmeticki. I trenutno u parlamentu Danske je vodeca snaga Socijal-demokrati, a u Norveskom parlamentu najjaca stranka je opet Radnicka partija sa 33%, dok su konzervativci sa 23.1%.  Dakle, o kojim ti onda danskim i norveskim konzervativcima pricas? Mislim, sta lupetas, kad to sto si ti ispricao jednostavno nije tacno. Niti se desilo u slucaju istocne Evrope i Rusije.

 

I, sto se tice Italije, rekoh vec, tamo je zadnja konzervativna revolucija bila kad je Musolini umarsirao u Rim, srecom nije dugo trajalo, i djaba mu bile i puske, i municija i Hitler kao saveznik, a zavrsilo se nekoliko godina kasnije u Milanu, i to ovako:

 

spacer.png

 

A, sto se tice Austrije i tamo je zadnja konzervativna revolucije bila kad je Hitler usao u Bec i objavio Anschluss, kasnije je morala Crvena Armija da udje u taj isti Bec i da ih civilizuje tamo, i njih i one iz Berlina. Od kad ih je Crvena Armija civilizovala, od tad se ponasaju pristojno.

 

Dakle, da zakljucim, nigdje, ali nigdje konzervativna revolucija nije uspjela i nigdje, ali nigdje se nije odrzala duze vremena osim mozda: - Islamske revolucija u Iranu koja najduze traje, ali to je takodje i teoloska revolucija, ne samo konzervativna, mozda je i to uzrok sto toliko dugo traje.

 

Tako, da te puske i metkove sto ovi tvoji imaju, to mogu slobodno okaciti macku o rep. Jedino sto su uspjeli da urade jeste da naprave profit nekom kapitalisti. A takvi, bez mozga, ni za sta drugo i niste do da vam covjek uzme pare ne neku foru, pa makar i na ovu pricu o konzervativnoj revoluciji. Mislim, ko vas, jeb.... za bolje i niste.

 

@Angelia Zaista bi volio da nastavis diskusiju, umjesto sto na nezgodna pitanja lupis lajk i produzis dalje. Znam,da nemas odgovor, ne mozes ni da imas na tu temu, ali ipak bi volio vidjeti da se malo potrudis.

Atreid, pominjanje "naoruzanih majmuna" nije bilo u svojstvu najave kontrarevolucije - vec naprotiv ljudi koji ce da se odupru hipotetickoj "levicarskoj i progresivnoj" revoluciji u Americi. 

A koliko je to bitno - recimo u Jugi posle rata , kada su seljacima otimali zito i poljoprivredne proizvode - "u ime revolucije" ! A to mi je moj deda pricao  - jos dok je bio ziv. Kaze : da su imali puske, organizovali bi se u "zbegove", kao nekoc davno,  i zaratili bi sa komunistima ! 

Oko kontrarevolucija …. pa svuda u istocnooj Evropi se desila kontrarevolucija - to bi pogotovo trebalo da bude definisano tako prema kmunistickoj filozofiji - kao "korak nazad" : iz socijalizma , ponovo vracanje u kapitalizam!?!? Kazes : Socijalisticka Partija Madjarske?! Pa i to je bio "korak nazad" : "pad" sa Komunisticke na socijalisticku paritju!! A tek kod nas ? U Srbiji? Eto ih cetnici na vlasti. Kontrarevolucija.

Link to comment
Share on other sites

6 hours ago, Angelia said:

Ti nagadjas da li bi on sa pozicije zvanicne istrage, prekrsio opis te zvanicne istrage i rekao da je radio nesto za sta nema mandat.  Ja nisam tako vidovita pa samo slusam sta je rekao i postoji razlog zasto on to govori, da ne bi postao zrtveni jarac. Tako da on i ne moze da ga oslobodi ili optuzi. Moze samo da bude neutralan.

Koliko god ga bilo mucno slusati, jer deluje potpuno pogubljeno, cinjenica je da nije rekao to sto tvrdis. On objasnjava, da cak i da je naisao na nesto, ne bi smeo o tome da istrazuje.

Drugo, samo pojasnjenje, za sve sto je bilo u toj istrazi, cak i da kazemo da je Tramp uradio nesto, da bi ga gonili za to morala bi da se desi jedna od sledece dve stvari - ili obe:

- impichment

- da izgubi 2020

Posto vecina tih stvari zastareva za 5 godina.

Trece, prakticno, da bi dokazali obstruction of justice, morali bi da dokazu da je postojalo krivicno delo - a to je collusion - sto nisu uspeli da dokazu.

Nema krivice, nema obstruction.

Ovako amaterski pravno misljenje :classic_smile:

 

Ne nagadjam, nego sledim ono sto je rekao. Nije ga optuzio zato sto je na funkciji, ali ga nije oslobodio. Jasno je rekao da bi mogao da bude optuzen kada sidje sa funkcije. Mogao je reci nisu nista nasli, nije rekao, nego je rekao da nije isao do optuzbe iz datih razloga. 

 

Ako pogledas trankskript onda ces videti da je Mueller rekao da collusion nije krivicno delo, ali je conspiracy krivicno delo, a njega svi pitaju za collusion. 

 

Sa druge strane zar zaista verujes u Trampovu nevinost dok je vec, ako se ne varam 7 njegovih najblizih saradnika vec u zatvoru?

Flynn, Manford, Stone, Gates, Cohen, Papadopulous, Patten... i svi zbog laganja...

 

Quote

Poenta impichmenta nije da se ukloni nepozeljni pobednik, nego da se koristi da se zastiti pozicija predsednika u slucaju da uradi nesto drasticno lose. To upravo i tvrdim da je problem, sto se koristi za "pokazivanje zuba" tj da bi se promenili izborni rezultati.

 

Ovo ne razumem. Zasto bi se impicmentom zastitila pozicija predsednika ako uradi nesto drasticno lose? 

Impicment je opoziv sa funkcije zbog nekog dela iliti uklanjanje? Nije predsednik jedini koji moze biti opozvan/uklonjen, nego podpredsednik, i ostali drzavni sluzbenici. 

 

Ovu poslednju recenicu razumem valjda jer je to nesto sto uvek koristis u odbrani Trampa, samo u raznim oblicima. 

 

6 hours ago, Angelia said:

 

i opet - ne razumemo se. Sta mislis pod "Tramp dosao do postanskog sanduceta Hilari"? Istraga o Hilari i privatnom serveru se dogadja daleko pre Trampa, pocinje jos 2012, razvija se 2014, bez bilo kakve veze sa Trampom, a kulminira 2016 pre izbora.

 

Tramp je samo koristio taj skandal. New York Times je prvi koji je objavio celu pricu, nikakve veze sa Trampom.

 

Pa mislim trazio hakovanje.

Trampu je na ruku islo to sto je Comey potegao Hilarine mejlove u najgorem momentu za nju, posle ga je otpustio. 

 

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Ne znam ko će od vas da oseti materijalne posledice Trampovih trgovinskih ratova. Čini mi se da ja hoću.

Prošle godine, u stvari isplaćeno ove godine, bonus je bio 150%. Najveća plata koju sam u životu primio. Žene, žene i šampanjac!

 

Sada moguće da neće biti tako, moguće da će biti manje od 100%. Firma je upbeat mada je skepsa opšta.

 

Čudi me da nije zahvatio Indiju. IBM, moja bivša firma, sada je zovu "Indian Business Machines", pola osoblja je u Indiji. Jeste zakačio Disney, ko je gledao crtani film (kao "Cars") "Planes", na kraju kajron krediti, sve indijska imena.

Link to comment
Share on other sites

  • Eddard changed the title to [USA] SJEDINJENE AMERIČKE DRŽAVE - unutrašnja politika i uticaj na svetska kretanja
  • Lobotomija locked this topic
  • Lobotomija unlocked this topic

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...