Jump to content

[USA] SJEDINJENE AMERIČKE DRŽAVE - unutrašnja politika i uticaj na svetska kretanja


McCarthy

Recommended Posts

21 minutes ago, DonJuan said:

Zar stvarno misliš da će neko imati trunke želje da raspravlja o bilo čemu sa tobom posle ovakvih, ne znam kako da ih nazovem, postova. 

Ne znam da pokažem USA na globusu, ne znam čak ni šta je globus.

 

Da li se tebi sviđa Tramp ili ne, da li si levičar ili desničar, da li liberal ili konzervativac, to je sve tvoja lična stvar, i to me ne zanima ni najmanje. Način komunikacije, međutim, je ono što treba da se zadrži da bi se i kvalitet rasprave na forumu sačuvao i da bi bio smislen, a ne neko "informersko" mesto za prosipanje fekalija, pošto ljudi neće hteti da diskutuju niti da učestvuju na takvom forumu. 

 

Samo to.


prelistaj unazad, procitaj..pa mi onda narici o nacinu komunikacije. 
 

samo to

Link to comment
Share on other sites

5 hours ago, Baby said:

 

Postoji ogromna razlika u razmiljanjima i pogledima na Trampa izmedju mene i tebe.

 

 

Baby, rado čitam tvoje postove i oni su tvoje mišljenje.

 

Meni je Tramp bio intuitivno blizak kada je napao CNN, New York Times, Washington Post. Tu bi smo došli u sukob da to komentarišemo, ostavimo to za sada.

Ionako, Amerika glasa a ne mi ovde.

Link to comment
Share on other sites

10 hours ago, Atreid said:

pa i Americke revolucije.

E sad cu jos i da saznam da je Americka revolucija bila levicarska, a ne zbog poreza....

 

 

7 hours ago, Baby said:

 

Postoji ogromna razlika u razmiljanjima i pogledima na Trampa izmedju mene i tebe. Za tebe je Tramp malo vulgaran, nardisoidan, megaloman koji razmislja. Za mene je Tramp sociopata koji nema odgovornost prema bilo cemu, osim sopstvenih zelja koje su uvek novac i nema osecaj pa cak ni za svoju decu osim za Ivanku u koju je verovatno zaljubljen.

Jebiga meni tako deluje, ne znam coveka.

Vidis to je to emotivno prilazenje gde si mu ti dala toliko osobina i ponasanje i osecanja ..... i onda o njemu razmisljas na takav nacin. A za mene je on samo javna persona koju vidim.

 

I izvini vidim da je neko vec reagovao - nemam pojma odakle vam svima da i istoriju prepravljate ne bi li republikanci ispali budale i idioti a demokrate neka napredna grupa. I to je odeolosko gledanje na stvari, i republikanci i demokrate imaju vise struja, liberalne, umerene, extremne...

 

Ali ipak su republikanci odgovorni za ukidanje ropstva.

 

 

Link to comment
Share on other sites

40 minutes ago, Angelia said:

E sad cu jos i da saznam da je Americka revolucija bila levicarska, a ne zbog poreza....

 

 

Jebiga meni tako deluje, ne znam coveka.

Vidis to je to emotivno prilazenje gde si mu ti dala toliko osobina i ponasanje i osecanja ..... i onda o njemu razmisljas na takav nacin. A za mene je on samo javna persona koju vidim.

 

I izvini vidim da je neko vec reagovao - nemam pojma odakle vam svima da i istoriju prepravljate ne bi li republikanci ispali budale i idioti a demokrate neka napredna grupa. I to je odeolosko gledanje na stvari, i republikanci i demokrate imaju vise struja, liberalne, umerene, extremne...

 

Ali ipak su republikanci odgovorni za ukidanje ropstva.

 

 

 

Pa naravno. Ja o njemu da razmisljam drugacije nego kroz ono kako se ponasao i sta je radio. 

 

Nisam rekla republikanci, nego konzervativci. Ropstvo je ukinuo republikanac, dok su se drugi na to bunili. Ni oni nisu isti. Nije isti Pence i npr. Power. Razlika izmedju njihovih gledanja na svet je ogromna, iako su se nasli u nekim interesima u istoj stranci. 

 

edit: sada vidim, napisala sam GOP, ali misleci na trenutni gde Tramp i Pence vode kolo, ne kroz istorju (kada pisem postove nocu...)

5 hours ago, djole said:

 

:ajme:

 

Ajde malo na internet, ne treba mnogo vremena, sve je dostupno na par klikova, pa da vidimo ko se borio za održavanje robovlasništva, a ko za ukidanje istog.

 

My bad, ispravila sam se... ne mislim na republikance kroz istorju. 

Edited by Baby
Link to comment
Share on other sites

8 hours ago, Baby said:

 

Razlog zasto smatram da je dobro sto si ovo pomenula je taj, da (evo @Atreid je upravo i napisao) je do konzervativaca, tj GOP-a, US bi ustvari jos uvek bila robovlasnicka, a njihovi sledbenici se cvrsto bore za svoja prava, pa makar i na ustrb tudjih. Tu je razlaz izmedju te dve stranke. Oni jos uvek ne mogu da dodju sebi da je u Americi predsednik bio crnac, a zena... ne da nisu zrelo drustvo za zenu predsednika, nego nisu ni blizu. Pa oni su tek se lepo zagrejali sa ovim abortus pravima, tj na uskracivanju prava

 

Aha, republikanci nemaju crnce i zene u svojim redovima pa im se gadi i sama pomisao na tako nesto??? A kakve veze ima to sto je neko crn, ili zena? Pripadnost odredjenoj rasnoj ili polnoj grupaciji se predstavlja kao vrlina, bez obzira na sadrzaj karaktera. Identity politics, duboko rasisticka i diskriminatorska ideja. I onda sjw debili prizivaju pobedu Hilari jer USA zasluzuje prvu zenu predsednika. A to sto je manipulativna, oportunisticka, korumpirana lujka je nebitno. Ja nikada nisam gledao na Obamu kao na prvog crnog predsednika, niti sam se bavio njegovom bojom koze. Gledao sam ga samo kao jos jednog u nizu americkih predsednika. 

 

Nisu svi optereceni rasom, bojom koze, polom kao leftisti. A s obzirom da jesu, nije ni cudo sto vide rasizam, mizoginiju na svakom koraku. A to su u stvari samo konstrukti njihovih perverznih mozgica.

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

14 minutes ago, dude said:

Aha, republikanci nemaju crnce i zene u svojim redovima pa im se gadi i sama pomisao na tako nesto??? A kakve veze ima to sto je neko crn, ili zena? Pripadnost odredjenoj rasnoj ili polnoj grupaciji se predstavlja kao vrlina, bez obzira na sadrzaj karaktera. Identity politics, duboko rasisticka i diskriminatorska ideja. I onda sjw debili prizivaju pobedu Hilari jer USA zasluzuje prvu zenu predsednika. A to sto je manipulativna, oportunisticka, korumpirana lujka je nebitno. Ja nikada nisam gledao na Obamu kao na prvog crnog predsednika, niti sam se bavio njegovom bojom koze. Gledao sam ga samo kao jos jednog u nizu americkih predsednika. 

 

Nisu svi optereceni rasom, bojom koze, polom kao leftisti. A s obzirom da jesu, nije ni cudo sto vide rasizam, mizoginiju na svakom koraku. A to su u stvari samo konstrukti njihovih perverznih mozgica.

 

Vidi, ja sto se tice programa stranaka u obema nalazim jednako dobro i jednako lose, ali po izboru predsednika neke stvari se menjaju. Ovdasnji republikanci, ne svi, ali one podguzne Trampove muve koje donose neke bitne odluke, cine da cela stranka izgleda losije. Uostalom kao i sto demokrate krajnje leve cine da im cela stranka izgleda losije. 

 

Kao. drustvo u celini, ja njih ne vidim u ovom momentu spremne da postave zenu za predsednika. Upravo im smanjuju vec stecena prava. Da nema tega koji vuce na drugu stranu i da vlast ipak nije podeljena kako jeste, ovi danasnji sa Penceom na celu bi napravili da mogu ladno Stepford. 

 

To sto si ti tako gledao Obamu je ok, mnogi jesu, ali opet znatan broj glasaca nije. 

 

Drugo, ja nikada nisam napisala ni jednu jedinu lepu rec za Hilari jer smatram da je obican scum, ali nekako na ovom forumu ako nisi za jednog, sigurno mora biti da si za drugog. Ja sam uvek rekla da od 2016 izborne godine nikada nije bio gori izbor izmedju kandidata, koji ustvari nikada nisu ni trebali da se pojave tu gde jesu. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

8 hours ago, Plavi Golub said:

I dogovorili se sa Rusima koji ga drze sahu? Od njega otisao brze nego sto je dosao svako iole krsten u posao, onaj birokratski.

 

A za to imas 0 dokaza - osim sto je to Hilari rekla, zar ne? Pa dve godine su istrazivali i nisu nasli dokaz za to, ali cemo i dalje da guramo terojiu zavere?

 

7 minutes ago, Baby said:

 

Pa naravno. Ja o njemu da razmisljam drugacije nego kroz ono kako se ponasao i sta je radio. 

 

Vidis mene uopste ne interesuje skime on spava, da li kuva Melaniji kafu ujutru, i da li preferira jedno dete ili unucicima deli bombone. To je njegova privatna stvar.

 

So ok, predsednik je showman, i mozda nije dopadljiva licnost... ali cemu tolika cika i vriska, pa ja ne mislim ni da je Klinton bio neko s kim pila kafu, creepy sexualni predator.

Nista od toga ne znaci da ne moze da obavlja svoj posao, ili da ga klasifikuje kao fasistu i diktatora.

 

Covek se nasali, do sad smo videli da mu pokusaji humora ne idu bas najbolje, da je on za Israel kao second coming - i jbte koliko histerije oko jedne lose sale, da su cak podmetali mentalne probleme.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

19 minutes ago, Angelia said:

A za to imas 0 dokaza - osim sto je to Hilari rekla, zar ne? Pa dve godine su istrazivali i nisu nasli dokaz za to, ali cemo i dalje da guramo terojiu zavere?

 

Nije meni Hilari nikakva referenca, niti mi kao takva treba. To ne vidi samo onaj ko nece, citavu tu interesnu mrezu koja povezuje slicnu ekipu, ideoloski i finansijskim interesima povezanim ukljucujuci citavim familijama ukljucenim u korupciju sa javnim parama. Kako u SAD tako i u Evropi, a bogama i u smeru Bliskog Istoka. Ne zavrsava se ta prica na obalama Atlantika, a oni koji su aktivnomradili za njega, rovare po Evropi. Kad iznesu dokaze za mnoge kojima upropaste zivot bice malo prekasno. 

 

Edited by Plavi Golub
Link to comment
Share on other sites

18 minutes ago, Angelia said:

 

Vidis mene uopste ne interesuje skime on spava, da li kuva Melaniji kafu ujutru, i da li preferira jedno dete ili unucicima deli bombone. To je njegova privatna stvar.

 

So ok, predsednik je showman, i mozda nije dopadljiva licnost... ali cemu tolika cika i vriska, pa ja ne mislim ni da je Klinton bio neko s kim pila kafu, creepy sexualni predator.

Nista od toga ne znaci da ne moze da obavlja svoj posao, ili da ga klasifikuje kao fasistu i diktatora.

 

Covek se nasali, do sad smo videli da mu pokusaji humora ne idu bas najbolje, da je on za Israel kao second coming - i jbte koliko histerije oko jedne lose sale, da su cak podmetali mentalne probleme.

 

Vidis, ni mene ne interesuje, ali daje uvid u profil coveka. 

 

Showman bi trebao da je dopadljiva licnost, a ne obrnuto. Klinton je bio debil, ali ti konstantno koristis komparaciju Trampa sa nekim, trazeci da utvrdis da i nije takav debil kakav jeste. Medjutim, trenutno nije predsednik ni Klinton (ni muski ni zenski), ni Obama (o kom smo imali prilike da pricamo do pre tri godine, pljujemo, hvalimo, stagod...) nego Tramp. 

 

On svoj posao ne radi dobro jer nije dobar kao licnost za mesto na kom je. I za mene njegov humor nije humor, nego vrhunac neukusa. Da kojim slucajem odem na predstavu nekog komicara i prica tako kao sto on prica, ja bih izasla sa pola predstave sigurno. 

 

To podmetanje nije moje podmetanje iako laicki mogu da donesem neku "dijagnozu" 

Evo bas danas se namestilo da naidjem na ovaj tekst:

 

https://www.newsweek.com/donald-trump-sociopath-mental-health-harvard-psychiatry-professor-1468441?utm_campaign=NewsweekTwitter&utm_medium=Social&utm_source=Twitter

 

Cenim da ipak ima neku tezinu... kada to nisam rekla samo ja, laik za mentalne bolesti. 

 

Spoiler

Lance M. Dodes, MD, a former assistant clinical professor of psychiatry at Harvard Medical School, is yet another mental health expert to call into question the president's state of mind

 

Link to comment
Share on other sites

10 minutes ago, Plavi Golub said:

 

Nije meni Hilari nikakva referenca, niti mi kao takva treba. To ne vidi samo onaj ko nece, citavu tu interesnu mrezu koja povezuje slicnu ekipu, ideoloski i finansijskim interesima povezanim ukljucujuci citavim familijama ukljucenim u korupciju sa javnim parama. Kako u SAD tako i u Evropi, a bogama i u smeru Bliskog Istoka. Ne zavrsava se ta prica na obalama Atlantika, a oni koji su aktivnomradili za njega, rovare po Evropi. Kad iznesu dokaze za mnoge kojima upropaste zivot bice malo prekasno. 

 

Sorry, terije zavere nisu moj fah.

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

43 minutes ago, Plavi Golub said:

 

Nije meni Hilari nikakva referenca, niti mi kao takva treba. To ne vidi samo onaj ko nece, citavu tu interesnu mrezu koja povezuje slicnu ekipu, ideoloski i finansijskim interesima povezanim ukljucujuci citavim familijama ukljucenim u korupciju sa javnim parama. Kako u SAD tako i u Evropi, a bogama i u smeru Bliskog Istoka. Ne zavrsava se ta prica na obalama Atlantika, a oni koji su aktivnomradili za njega, rovare po Evropi. Kad iznesu dokaze za mnoge kojima upropaste zivot bice malo prekasno. 

 


Ovo može da se ubaci na Wiki kao enciklopedijski primer teorije zavere. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

25 minutes ago, Baby said:

 

Vidis, ni mene ne interesuje, ali daje uvid u profil coveka. 

 

Showman bi trebao da je dopadljiva licnost, a ne obrnuto. Klinton je bio debil, ali ti konstantno koristis komparaciju Trampa sa nekim, trazeci da utvrdis da i nije takav debil kakav jeste. Medjutim, trenutno nije predsednik ni Klinton (ni muski ni zenski), ni Obama (o kom smo imali prilike da pricamo do pre tri godine, pljujemo, hvalimo, stagod...) nego Tramp. 

 

Showman uopste ne mora da bude dopadljiva licnost, ama ich. I mnogi nisu. 

Ja ti koristim komparaciju da ti pokazem da ljudi iracionalno reaguju na njega - jer im druga strana upravo govori da je takva reakcija ok. Medjutim, to nisu tvrdili kod drugih, niti su ljudi reagovali tako - jesi negde videla da je neko objavljivao misljenje o mentalnom stanju Klintonovih? 

Pa nisam ja smislila TDS, Tramp nije bio ni seo u fotelju kad su Dems pohisterisali, i poceli pricu o impichmentu, to ti valjda nesto govori. Sore losers.

Ne vidim kako racionalno da opravdam toliku histeriju oko Trampa. 

Link to comment
Share on other sites

14 minutes ago, Baby said:

 

Tacno. Zato mislim da je onaj stadion dobra slika svega toga... ono su bili glasaci, ne sa propusnicom na njegov govor, nego rendom glasaci koji su dosli da gledaju utakmicu. 

Stadion nije mnogo, mozda u vrh glave 100,000 ljudi. Nije to bas tako kako bi mi zeleli. Secam se Beograda, nije bas bio za smrada, ali smo ga izabrali i opet bi. :)

Nije ovde pitanje DT, ili ne, ovde je to da nece narod ovo kako je.

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, Eddard said:


Ovo može da se ubaci na Wiki kao enciklopedijski primer teorije zavere. 

 

Zasto tako mislis? Pa gomiletinu papira je isplivalo kao dokaz tome. Cek jos da procesljaju bankovne racune pa vide tok novca, koji uglavnom govori vise nego bilo koja rec. 

 

Ako te bas interesuje mozes poceti da citas malo vise o Bannonu za pocetak... 

1 minute ago, mrd said:

Stadion nije mnogo, mozda u vrh glave 100,000 ljudi. Nije to bas tako kako bi mi zeleli. Secam se Beograda, nije bas bio za smrada, ali smo ga izabrali i opet bi. 🙂

Nije ovde pitanje DT, ili ne, ovde je to da nece narod ovo kako je.

 

Stadion je reprezentativni uzorak. Isti dan je bilo ljudi na ulicama Cikaga koji protestvuju... u krajnjem slucaju, videce se na glasanju. 

 

Nekako se ovde lako eliminise cinjenica da je Hilari takva kakva je ipak imala vise glasova od Trampa, ali je isto tako sistem EC takav kakav je, zato mi je malo glupo na pozivanje da su ljudi vise za Trampa, pogotovo posle svih pizdarija koje je napravio u prethodne tri godine. On ima svoju bazu koja se nece menjati, kao i bilo koji drugi, bez obzira na bilo sta, a da li je ta baza dovoljna... ne znam, sumnjam... 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Angelia said:

E sad cu jos i da saznam da je Americka revolucija bila levicarska, a ne zbog poreza....

 

Naravno da je bila ljevicarska, ustanak odozdola protiv elite. Americka revolucija je bila velika pobjeda ustanka naroda i pobjeda jednakosti gradjana nad tadasnjom privilegovanom elitom, gdje je ukinuta monarhija i proglasena republika. Znas, one rijeci "We the people,.." Jako dobro sumirano u ovoj karikaturi:

 

spacer.png

 

The American Revolution ushered in a movement that tore down systems of privilege in favor of more egalitarian ways of organizing society.

 

The Revolution ended structures of primogeniture and challenged the idea of a landed gentry. It made popular sovereignty an inviolable promise of American government, at least in principle. It helped ignite popular movements not just in America but across the globe.

 

The definitive version of this interpretation comes from The Radicalism of the American Revolution, a 1991 book by Brown historian Gordon Wood. The Revolution, Wood writes, "was as radical and as revolutionary as any in history," destroying beliefs about the superiority of the wealthy that had stood for centuries:

 

[The Revolution] brought respectability and even dominance to ordinary people long held in contempt and gave dignity to their menial labor in a manner unprecedented in history and to a degree not equaled elsewhere in the world. The Revolution did not just eliminate monarchy and create republics; it actually reconstituted what Americans meant by public or state power and brought about an entirely new kind of popular politics.

 

The Revolution did not merely create a political and legal environment conducive to economic expansion; it also released powerful and popular entrepreneurial and commercial energies that transformed the economic landscape of the country. In short, the Revolution was the most radical and most far-reaching event in American history.

 

Wood’s book produces an exhaustive chronicle of just how massive the Revolution’s social and economic changes were — the explosion of popular religion; the wrenching of a culture from a monarchy to a republic; the sudden growth of public education for boys and girls.

 

The most prominent figures in the revolutionary story — the politicians we remember — were indeed wealthier and more vested in protecting their economic self-interest than the modern left would like.

 

But the Founding Fathers are just one small part of the Revolution’s story. This is what the American left has forgotten most fundamentally about the American Revolution: that its foot soldiers were anything but aristocrats.

 

"I was part of the civil rights movement, and when I look at the early days of the Revolution I see the same thing: a sweeping, widespread, town-by-town popular uprising," says Ray Raphael, author of The Spirit of '74: How the American Revolution Began, about the Massachusetts farmers who began the movement. "When people say the Revolution is a pile of shit because it was all elites, they’re missing this was really a bottom-up revolt."

 

More than 90 percent of people in Massachusetts were behind the Revolution, and Raphael notes that the exception was largely gentry tied through patronage or business to the crown. The leaders at the convention were slow converts to the revolutionary cause, spurred on by overwhelming populist sentiment.

 

"It was the most ground-up expression of democracy you could imagine. That’s part of the Revolution," Raphael says. "You don't want to turn your head on that."

 

 

Link to comment
Share on other sites

29 minutes ago, Baby said:

 

Pa eto, pokusas da pogledas u istoriju predsednika US i vidis da su samo njih trojica dogurali do impicmenta, s razlogom. 

To ne menja cinjenicu da su Dems poceli pricu i hajku o imichmentu onog trenutka kada je Tramp dobio izbore.

Nadji mi u istoriji koji predsednik je morao od inauguracije da se bori sa pokusajima da ga smene, pa ce postati jasno zasto ja smatram da to sto Dems rade - ne valja.

Ili hoces da kazes da logika ide ovako, US glasala za Trampa, e jbga glasaci su glupi, mi cemo to da ispravimo....

I ode US demokratija u 3 lepe.

Kapiras zasto kazem da uzimaju ustavna prava tebi i meni? To nema veze da li se tebi licno Tramp ne dopada, sutra ce to da bude mozda neko ko ti se dopada.

Radi se o zaveri, da su tome ucestvovali i FBI i CIA.

Da ne pominjem da su u procesu duboko ostetili svoju stranku.

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, Angelia said:

To ne menja cinjenicu da su Dems poceli pricu i hajku o imichmentu onog trenutka kada je Tramp dobio izbore.

Nadji mi u istoriji koji predsednik je morao od inauguracije da se bori sa pokusajima da ga smene, pa ce postati jasno zasto ja smatram da to sto Dems rade - ne valja.

Ili hoces da kazes da logika ide ovako, US glasala za Trampa, e jbga glasaci su glupi, mi cemo to da ispravimo....

I ode US demokratija u 3 lepe.

Kapiras zasto kazem da uzimaju ustavna prava tebi i meni? To nema veze da li se tebi licno Tramp ne dopada, sutra ce to da bude mozda neko ko ti se dopada.

Radi se o zaveri, da su tome ucestvovali i FBI i CIA.

Da ne pominjem da su u procesu duboko ostetili svoju stranku.

 

Pa objasnila sam ti, s obizrom na lik i delo, bilo je za ocekivati. Ne znam zasto ti to nije jasno. 

 

Ne necu da kazem, glasali su da, negde tri miliona manje nego za Hilari, dobio je izbore - da. Da li su se mnogi predomislili u medjuvremenu, videcemo na sledecem glasanju pod uslovom da eliminisu rusku umesanost. 

 

Ovo sto si napisala to ja tebi govorim stalno ali u drugoj formi. Ako jednom pustis predsednika da se izvuce sa kriminalnim radnjama, ko ce sledeceg zaustaviti, a taj ti se mozda nece dopadati? 

Edited by Baby
Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, Angelia said:

E sad cu jos i da saznam da je Americka revolucija bila levicarska, a ne zbog poreza....

 

 

e vidi sta kaze internet:

 

rev·o·lu·tion
/ˌrevəˈlo͞oSH(ə)n/
noun
 
  1. 1.
    a forcible overthrow of a government or social order, in favor of a new system.

Promena sistema. Porez je bio povod, ali kralj/grofovi/plava krv kao upravljacki stalez su bili uzrok. 

 

Da li je levicarska ili hriscanska ideja da su ljudi svi od Boga jednaki, sto americka deklaracija o nezavisnosti tvrdi? Isus je bio komunista, tvrdili su neki komunisti, a to je zapamtio i nas Atreid. 

 

Link to comment
Share on other sites

  • Eddard changed the title to [USA] SJEDINJENE AMERIČKE DRŽAVE - unutrašnja politika i uticaj na svetska kretanja
  • Lobotomija locked this topic
  • Lobotomija unlocked this topic

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...