Jump to content

[USA] SJEDINJENE AMERIČKE DRŽAVE - unutrašnja politika i uticaj na svetska kretanja


McCarthy

Recommended Posts

4 minutes ago, Valensija said:

Neko treci?

Pa se cudimo sto svijet ubrzano ide u tri lijepe…

 

Ne znam sta ti ocekujes od prosecnog glasaca koji i ako je cuo za Pariz misli da je glavni grad Evrope. Ispostavilo se u preliminarnim da je uvek bolje za stranku da izabere zvucno ime (zvucno iz bilo kojih razloga, nebitno). 

Link to comment
Share on other sites

10 minutes ago, ters said:

 

Pa naravno da treba neko treci, ali to ocito ne zele biraci u USA koji daju glasove ovoj dvojici.

Ne zele biraci ili ovi koji kreiraju ponude? 
 

7 minutes ago, Baby said:

 

Ne znam sta ti ocekujes od prosecnog glasaca koji i ako je cuo za Pariz misli da je glavni grad Evrope. Ispostavilo se u preliminarnim da je uvek bolje za stranku da izabere zvucno ime (zvucno iz bilo kojih razloga, nebitno). 

Ocekujem od Amerike da je ne vode debili. Isto to ocekujem i od Evrope. Ocigledno da mnogo

trazim. Jbg, takav je trend….

  • Like 1
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Helena said:

Ti ne misliš da je on budala?

Pokvaren, mizogini, prostak?

I da je izgubio uglavnom zbog pandemije?

 

Ne znam coveka, ni njega ni Bidena, znamo samo stvari koje kazu kao javne licnosti.

I naravno, uglavnom je izgubio zbog pandemije. I dosta tih sto su glasali protiv njega danas zale. Imas dosta istrazivanja

Link to comment
Share on other sites

Dobro, ne znaš ni migrante, a znaš da su teroristi.

Još migrante nisi ni čula.

 

Baby je donekle pomogla...

I želim da ponovim, ne uplićem se u stranke i njihove programe, (a

mnogo bliža sam demokratama) nego prosto fenomen Tranp.

Možda fenomen Palma najviše liči na to.

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, erwin said:

Ti modeli Kia i Hyundai koji se pale na ključ godišta 2011-2021 su potpuna sprdnja: kradu se najobičnijim šrafcigerom i USB kablom tako da ih kradu i 11-godišnjaci, za tržište SAD nemaju imobilajzer (propisan kao obavezan u Kanadi još 2007) i u pojedinim saveznim državama udeli njihovih vozila među svim kradenima su oko 50%.

 

 

 

https://www.capitalone.com/cars/learn/managing-your-money-wisely/why-some-hyundai-and-kia-models-are-so-easy-to-steal/2135

 

https://www.cnbc.com/2022/09/08/tiktok-challenge-spurs-rise-in-thefts-of-kia-hyundai-cars.html

 

Ovo je definitivno veliki propust vlade i podilazenje ljevicarima -  federalna vlada treba donijeti propis da ljudi kod kuce mogu drzati protivavionske topove i plamenobacace, i koristiti ih sa malo vise slobode nego sad jer su gradjani sad sputani zakonima. What the heck - neka vlada umjesto food stamps i Obamacare svakome da sanduk municije i dvije rucne bombe mjesecno, pa bi se kradje Kia i Hyundai automobila svele na razumnu mjeru a i oni kojima je hrana ili ljekarska usluga bas neophodna, lakse bi se izborili za istu ukoliko su dobro naoruzani i opremljeni.

Edited by ters
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

16 hours ago, Helena said:

Onoliko koliko se ja sećam, nijedan predsednik Amerike nije bio takva prostačina, neznalica i bitanga...

 

Slabo se sjecas, Dzordz Bush Mladji, koji je pobio na stotine hiljada ljudi na laznim optuzbama, ali koga to interesuje. Pogledaj film Vice.

 

16 hours ago, Helena said:

Šta njega kvalifikuje da upravlja najmoćnijom zemljom sveta, koje obrazovanje ili znaje ili umeće on poseduje da njemu Amerikanci daju svoj glas?

 

Taj isti Bush je bio jak C student, tj provlacio se kroz skolu i da nije iz Bush, familije ne bi ga ni primili na Yale, a ni na Hardward. Opste je poznato da je to jedan od najglupljih americkih predsjednika.

Njegova izjava:

George W. Bush: C students, you too can be president :ajme: sam jos treba da pripadas nekoj dinastiji.

 

16 hours ago, Helena said:

Pominju se zapišane gaće, valjda se to aludira na Bajdena...ako i jesu, Tranpove su debelo zasrane.

 

Tramp je dozivio nevidjenu anti-kampanju i anti-propagandu, kao sto sada izvlace neke zene od prije skoro 30 godina da ga optuzuju. Kakva je to zena koja ceka 30 godina da nekoga optuzi za seksualno uznemiravanje.

A kakva je tek zena HIlari Klinton, koja poslije dokazanog seksualnog, neprimjerenog akta njenog muza u ovalnom kabinetu sa mladom studenticom, se poslije sa njim drzi za rukice, zarad svoje zedji za vlascu. Ako to nije fuj, onda nije nista.

Da ne spominjem kako bi prosao neko drugi sa 50 godina da to uradi sa npr svojom sekretaricom od 22. Pa i on stoka ima svoju kcerku.

  • Thanks 1
  • Ha-ha 2
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Amigo said:

A kakva je tek zena HIlari Klinton, koja poslije dokazanog seksualnog, neprimjerenog akta njenog muza u ovalnom kabinetu sa mladom studenticom, se poslije sa njim drzi za rukice, zarad svoje zedji za vlascu. Ako to nije fuj, onda nije nista.

To su ti vidis civilizacijske razlike. Ja sam npr tim njenim postupkom bio i jos sam odusevljen i tad me kupila zauvek. Bio sam fasciniran tad tim njenim činom, i dugo smarao unaokolo time. Pravi WASP. Šta, samo preljuba? Pa je li naša ljubavnica lepsa od njihove, što bi rekli u Monti Pajtonu. Kakva to zena ce stati iz svog coveka, cak i kad posrne, što će je li učiniti kad tad, mozda ne u vezi preljube, ali će posrnuti. Pa ona prava, očigledno. Ne neka tamo nesrećnica koju vitlaju emocije, kano životinju. Što je u stvari uvreda za plemenite životinje, jer i one imaju više samokontrole od nekih drugih pasmina. Bolje pitanje je kako neko živi decenijama pored takvih fascinantnih ljudi kao sto su mrski "anglosasi" a ništa od njih ne prihvati, i kakva je to natprirodna pojava :classic_huh:

  • Like 1
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

4 hours ago, Helena said:

Dobro, ne znaš ni migrante, a znaš da su teroristi.

Još migrante nisi ni čula.

 

Baby je donekle pomogla...

I želim da ponovim, ne uplićem se u stranke i njihove programe, (a

mnogo bliža sam demokratama) nego prosto fenomen Tranp.

Možda fenomen Palma najviše liči na to.

Pa nisam ja rekla da su migranti neznalice I prostacine, ne znam ljude, niti sam rekla da su teroristi, I kriminalci, nego da u zemlju ulaze ilegalno (fakat krse zakon) I da medju njima ima terorista I kriminalaca (to mi kaze statistika).

Brkas babe I zabe, jedno je subjektivno misljenje (o Trampu) a drugo su objektivne cinjenice, cista statistika I realnost o ilegalnim migrantima.

Nekako kad dodje do nekih kontraverznih javnih licnosti, sva logika pada u vodu.  Dosta ljudi ih ili voli ili mrzi. Meni je to gubljenje vremena.

 

Danas sam bas imala slican razgovor sa prijateljem o izuzetno poznatom glumcu, znaci megastar gde me je prijatelj pitao sta mislim, I rekla sam mu da je kao glumac odlican, postujem. Ali da mi se neke izjave I stvari koje sam cula ne dopadaju, ali ne znam coveka pa ne mogu da sudim o njemu kao osobi. 

 

Upoznala sam neke manje ili vise javne licnosti, I cesto sam se iznenadila koliko se razlikuju kao javne persone I privatno. 

 

Tako ni Palmu ne znam, a I ne pratim politiku u SR vec duze vremena. Koliko se secam, opste poznata stvar je da nije bas obrazovan. 

 

Moj subjektivan osecaj o Trampu je da verovatno ne bi sa njim pila kafu (sto je metafora za verovatno mi se ne bi dopao kao osoba) ali to nije objektivno merilo za njegove sposobnosti u poslu (ukljucujuci kao predsednik). Ja isto misljenje recimo imam, kao primer, ne pravim paralelu izmedju njega I Trampa, I prema pokojnom Steve Jobsu.

 

Samo sto ja znam da pravim razliku izmedju mog subjektivnog misljenja, I objektivnih cinjenica.

 

Ja sam to oduvek govorila, kad je Tramp dobio izbore 2016te, da je on napravio tu neku reality show personu, koja mu je napravila dosta para I popularnosti, ali da mozda nije skontao da kao Predsednik treba da promeni taj showbusness pristup. Regan je recimo znao kako da predje iz Hollywooda u politiku. Imao je dobre savetnike.

Link to comment
Share on other sites

5 hours ago, Milenko Puzigaca said:

To su ti vidis civilizacijske razlike. Ja sam npr tim njenim postupkom bio i jos sam odusevljen i tad me kupila zauvek. Bio sam fasciniran tad tim njenim činom, i dugo smarao unaokolo time. Pravi WASP. Šta, samo preljuba? Pa je li naša ljubavnica lepsa od njihove, što bi rekli u Monti Pajtonu. Kakva to zena ce stati iz svog coveka, cak i kad posrne, što će je li učiniti kad tad, mozda ne u vezi preljube, ali će posrnuti. Pa ona prava, očigledno. Ne neka tamo nesrećnica koju vitlaju emocije, kano životinju. Što je u stvari uvreda za plemenite životinje, jer i one imaju više samokontrole od nekih drugih pasmina. Bolje pitanje je kako neko živi decenijama pored takvih fascinantnih ljudi kao sto su mrski "anglosasi" a ništa od njih ne prihvati, i kakva je to natprirodna pojava :classic_huh:

 

I ja bih veoma poštovao njen gest praštanja da nije motivisan politikom, karijerom, cilj je bio prikazati privid stabilne porodice što američkom glasaču znači mnogo, ona nije oprostila seksualnu avanturu nego i laganje pred senatskom ili kongresnom komisijom, u krajnjem, pred hjavnošću. Svejedno, rekao bih, svaka joj čast da su se odmah povukli iz javnog i političkog života i bnastavili da uživaju u porodičnoj idili. Ovako...

Edited by Div
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Predsednici su mogli da budu i ovakvi i onakvi, ali su članovi kabineta, državni sekretari, savetnici i drugi visoki funkcioneri bili skoro rednovno najbolji ili među najboljima u svojoj branši na svetu.

 

Amerika je bila najveća zahvaljujući njima, ekonomija i finansije bili su za primer, kao i vladavina prava.

 

Ovo sada nije ni karikatura toga.

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

6 hours ago, Angelia said:

Ja sam to oduvek govorila, kad je Tramp dobio izbore 2016te, da je on napravio tu neku reality show personu, koja mu je napravila dosta para I popularnosti, ali da mozda nije skontao da kao Predsednik treba da promeni taj showbusness pristup. Regan je recimo znao kako da predje iz Hollywooda u politiku. Imao je dobre savetnike.

 

Nije stvar u savjetnicima, nego Regan nije bio svaler, on je imao svoju Nensi do kraja zivota, a Tramp se tri puta zenio i imao ko zna koliko afera i to je glavno sto su mu tovarili, ali ako su prihvatili cirkus sa Klintonom, sto je moralno gore od svih Trampovih svaleracija, onda je jasno o cemu se radi.

 

3 hours ago, Kronostime said:

Da je izbor los kako god okrenes i da nema kvalitetnijih kandidata dostojnih te funkcije? :smiley33:

 

Politicari su sve korumpiraniji i korumpiraniji, kako u SAD, tako i u Evropi.

 

6 hours ago, Milenko Puzigaca said:

To su ti vidis civilizacijske razlike. Ja sam npr tim njenim postupkom bio i jos sam odusevljen i tad me kupila zauvek. Bio sam fasciniran tad tim njenim činom, i dugo smarao unaokolo time. Pravi WASP. Šta, samo preljuba?

 

Sta kazes, super zenu varat, pogotovu ako imas moc na zrtvom. To sto je upropastio jedan mladi zivot Monike Luinski i sto je ispao picka pa nije smogao snage bar da prizna to djelo sto je uradio, nego je nastavio da laze i pravi nove definicije sta je to seks, to nema veze.

Sto bi rekli papir trpi sve.

 

Edited by Amigo
Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, Amigo said:

 

Nije stvar u savjetnicima, nego Regan nije bio svaler, on je imao svoju Nensi do kraja zivota, a Tramp se tri puta zenio i imao ko zna koliko afera i to je glavno sto su mu tovarili, ali ako su prihvatili cirkus sa Klintonom, sto je moralno gore od svih Trampovih svaleracija, onda je jasno o cemu se radi.

 

 

 

Trampov glavni "greh" nije 3 zene i svaleracija, to niko predsednicima ne zamera, primer Klinton. Tramp je napravio gresku zato sto je rekao da ce "drain the swamp" i on je to stvarno mislio. Tako je okrenuo celi IC protiv sebe, i vecite birokrate koje se bogate na svojim pozicijama. Ja sam i tada bila sumnjicava prema tome da ce mu to uspeti, establishment je suvise jak. I tako si dobio russian collusion, spijuniranje kampanje, pretnje svakom ko je prihvatao da radi za njega... Nikada u istoriji se nije desilo da FBI promeni glasacki rezultat US gradjana (ako ne prihvatamo razne teorije o JFK).

Tako imamo da 50 IC lidera potpisu pismo da je Hunter Biden laptop "Russian misinformation". 

 

Tako da, glavna stvar jeste da nije imao adekvatne savetnike, ili kabinet. A to vec ide na glavu Repsa.

  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

10 hours ago, Angelia said:

 

Moj subjektivan osecaj o Trampu je da verovatno ne bi sa njim pila kafu (sto je metafora za verovatno mi se ne bi dopao kao osoba

 

Samo sto ja znam da pravim razliku izmedju mog subjektivnog misljenja, I objektivnih cinjenica.

 

 

23 minutes ago, Angelia said:

Tramp je napravio gresku zato sto je rekao da ce "drain the swamp" i on je to stvarno mislio.

 

 

Ne znas kakava je osoba, a znas sta je mislio.

 

btw. najveci krokodil ne isusuje mocvare... pola kabineta mu je zavrsilo u zatvoru dok je jos bio predsednik. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

7 hours ago, Kronostime said:

Na zalost, US zakoni onemogucuju nikoga ko je rodjen van iste da se kandiduje za Predsednika US.

Mozda bi bilo i kvalitetnijih kandidata da ih taj ksenofobni Zakon ne onemogucava.

:default_coffee:

Pročitaj malo da vidiš zbog čega to stoji

Link to comment
Share on other sites

Bilo bi dobro definisati tu antikampanju.

Nije da nije davao povoda za pisanje o njemu, a novinari umeju da pišu istinu, a često puta vide stvari jasnije.Dakle, prostačina...

Inače, originalni post mi je pobrisan.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...