Jump to content

[USA] SJEDINJENE AMERIČKE DRŽAVE - unutrašnja politika i uticaj na svetska kretanja


McCarthy

Recommended Posts

4 hours ago, Baby said:

 

Nije bas da ti nisi... 

 

Do sada si tvrdila da je sve sloboda govora, odjednom postoje stvari koje se ne uklapaju u to... 

Laz, nikad nisam tvrdila da je sve sloboda govora. To prosto zakonski nije tacno. Lepo sam cak objasnjavala zasto protest na radnom mestu nije sloboda govora. Tako isto I skolski program nema veze sa slobodom govora.

To sto ti ne razumes koncept slobode govora, pa te zbunjuje kad jeste pravo a kad nije, nije moj problem.

Sloboda govora ni u kom slucaju ne ukljucuje da neko mora da te slusa

  • Like 2
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

Interesantno da ce kupci izgleda zaustaviti wokeraj koji je toliko preuzeo korporativni zivot. Dems su izgleda odlucili da poginu na guranju trans price za decu, ako ih debt ceiling ne ubije. Prvo je Bud light pao, ne znam kako Adidasu ide ali im se pridruzuju CK, Target I Walmart.

Izuzetno losa procena svojih kupaca. Dok su samo napadali prava zena, bilo je tako-tako, tesko je bilo pokrenuti mase. Ali kad su krenuli da svoju woke pricu promovisu za decu, masovni bojkot.

 

Glasanje novcanikom, nova stvar

Link to comment
Share on other sites

4 hours ago, Angelia said:

Laz, nikad nisam tvrdila da je sve sloboda govora. To prosto zakonski nije tacno. Lepo sam cak objasnjavala zasto protest na radnom mestu nije sloboda govora. Tako isto I skolski program nema veze sa slobodom govora.

To sto ti ne razumes koncept slobode govora, pa te zbunjuje kad jeste pravo a kad nije, nije moj problem.

Sloboda govora ni u kom slucaju ne ukljucuje da neko mora da te slusa

 

Evo ja slobodno biram sada da vise ne 'slusam' tebe jer nemam nameru da krckam prazne orahe do besvesti... 

 

 

Link to comment
Share on other sites

11 hours ago, Baby said:

 

Evo ja slobodno biram sada da vise ne 'slusam' tebe jer nemam nameru da krckam prazne orahe do besvesti... 

 

 

Naravno, kad si uhvacena u lazi, najbolji izbor je da zvizdis.

Link to comment
Share on other sites

12 hours ago, Angelia said:

Interesantno da ce kupci izgleda zaustaviti wokeraj koji je toliko preuzeo korporativni zivot. Dems su izgleda odlucili da poginu na guranju trans price za decu, ako ih debt ceiling ne ubije. Prvo je Bud light pao, ne znam kako Adidasu ide ali im se pridruzuju CK, Target I Walmart.

Izuzetno losa procena svojih kupaca. Dok su samo napadali prava zena, bilo je tako-tako, tesko je bilo pokrenuti mase. Ali kad su krenuli da svoju woke pricu promovisu za decu, masovni bojkot.

 

Glasanje novcanikom, nova stvar

Koliko ja vidim Bud, Target su imali i niže vrednosti od ovog samo u poslednjih nekoliko meseci. Adidas, CK i Walmart bez nekih velikih promena, neki i rastu u poslednjih nekoliko nedelja

Edited by Nicklord
Link to comment
Share on other sites

Na kraju krajeva, neka kupuje ko šta hoće i neka žanje ono što je posejao svojom marketniškom kampanjom svako ko dira u osetljiva društvena pitanja koja stvaraju podeljenost.

 

Meni, recimo, ne da uopšte ne smetaju te društveno angažovane marketinške kampanje koje hodaju po oštroj ivici podela, već znaju da budu i korisne... Kao kad se na naslovnici Voga pojavi žena u invalidskim kolicima, žena sa poremećajem rasta ili žena sa Daunovim sindromom, jer ne vidim ama baš nijedan razlog da se i one ne nađu na naslovnoj strani magazina koji diktira tempo u modi i nekim subkulturnim fenomenima.

 

Takođe, zašto oduzimati pravo trans osobama da budu animatori na zabavama za decu do 8, 9 ili 10 godina, poput slučajeva u Teksasu, ako su roditelji pristali na to? Bio bi problem ako za to ne bi bio potreban pristanak roditelja, budući da dete od osam godina ne može samostalno da odluči da li želi da ga animira strejt ili trans osoba, niti može samostalno da plati za uslugu te animacije, pa bi roditelji morali da budu konsultovani i prilikom takvog osetljivog pitanja koje stvara podeljenost.

 

I ako roditelj da pristanak i hoće da plati da njegovo dete animira pojedina strejt ili trans osoba, onda svi ostali mogu da se okrenu naopačke jer - tada zapravo novčanik glasa, 

 

Potpuno isto važi i za Bud, jer ako ljudima koji ga kupuju ne smeta trans osoba koja je zaštitni lik kompanije, onda konzervativci mogu samo da dube na glavi i pomire se sa činjenicom da - novčanik glasa.

 

Isto bi trebalo da se odnosi i na kompanije koje su se odlučile da im trans osobe budu zaštitna lica, koja moraju da se suoče sa rezultatima svojih odluka a ne da krive društvo i svoje okruženje nazivaju fašističkim zato što neće da pije pivo koje reklamira neko za koga deo tog društva smatra da je neprikladan toj situaciji.

 

Lično, kao neko ko je u potrazi za marketinškim limitima i inhibicijama, voleo bih da vidim da se Bud popne na zelenu granu sa svojom poslednjom marketinškom kampanjom, jer bi to značilo da limiti i inhibicije u tom smislu više skoro i ne postoje.

 

Ako, dakle, Bud može u SAD uspešno da prodaje pivo koje reklamira trans osoba, imajući u vidu kakav je tu razdor sa konzervativcima koji su, prema anketama, bitni konzumenti tog proizvoda, onda bukvalno može skoro sve.

 

Jer, novčanik glasa.

Edited by Nek grmi jako
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Nicklord said:

Koliko ja vidim Bud, Target su imali i niže vrednosti od ovog samo u poslednjih nekoliko meseci. Adidas, CK i Walmart bez nekih velikih promena, neki i rastu u poslednjih nekoliko nedelja

Mislim da nisi otpratio. Bud je puko ko zvecka na ovome.  Target sad povlaci kampanju iz prodavnica. Walmart je tek krenuo pa cemo videti.

Adidas I CK nisu ciljali decu, pa se mozda provuku.

 

@Nek grmi jako Nikome nisu smetale Drag Queens dok nisu ciljali decu. Nije to isto kao staviti Martu Stewart na naslovnu. Ali je malo problematicno kad unajmis muskarca da reklamira zenske kupace kostime, zato sto oduzimas zenama prava. Ili tampone, sta taj muskarac zna o tome?

I naravno, u Texasu su se pobunili roditelji, zato sto je to radjeno bez njihovog pristanka

Link to comment
Share on other sites

4 hours ago, Angelia said:

Naravno, kad si uhvacena u lazi, najbolji izbor je da zvizdis.

 

Quote

The right to speak and the right to publish under the First Amendment has been interpreted widely to protect individuals and society from government attempts to suppress ideas and information, and to forbid government censorship of books, magazines, and newspapers as well as art, film, music and materials on the ...

 

1 hour ago, Angelia said:

 Ali je malo problematicno kad unajmis muskarca da reklamira zenske kupace kostime, zato sto oduzimas zenama prava. Ili tampone, sta taj muskarac zna o tome?

 

Ruzvelt, glavom i bradom

 

enhanced-buzz-22533-1371487271-21.jpg?ou

 

Link to comment
Share on other sites

1645135411-history-men-dresses-celebrity

 

1645135406-history-men-dresses-celebrity

 

1645135417-history-men-dresses-celebrity

 

1645135415-history-men-dresses-celebrity

 

Evo, ugrozili zene koje su su ih vitlalte do besomucnosti i od njih napravile seks simbole... 

 

I sve se to desava par desetina godina unazad gde niko nije priavio problem, odjednom, 21 vek koji bi trebao da bude napredan, da vas vozi i seli na Mars, ali haljina je ta koja koci civilizaciju... 

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Angelia said:

Mislim da nisi otpratio. Bud je puko ko zvecka na ovome.  Target sad povlaci kampanju iz prodavnica. Walmart je tek krenuo pa cemo videti.

Adidas I CK nisu ciljali decu, pa se mozda provuku.

 

@Nek grmi jako Nikome nisu smetale Drag Queens dok nisu ciljali decu. Nije to isto kao staviti Martu Stewart na naslovnu. Ali je malo problematicno kad unajmis muskarca da reklamira zenske kupace kostime, zato sto oduzimas zenama prava. Ili tampone, sta taj muskarac zna o tome?

I naravno, u Texasu su se pobunili roditelji, zato sto je to radjeno bez njihovog pristanka

 

Jel postoji zakon koji zabranjuje trans osobi da bude dečji animator?

 

Nije, dakle, o tome reč, nego samo i jedino o potrebi da roditelji daju saglasnost kad već plaćaju tu uslugu... A kad je o tome reč, u vlastitom širem okruženju znam barem jednu osobu koja bi platila trans animatora, pa kad je već tako, zašto bi neko u samoj ideji zatirao tu mogućnost?

 

Sve dok, dakle, roditelji daju saglasnost za trans, strejt ili bilo koju drugu osobu koja svojim prisustvom uz decu ne krši zakon, ono što mislimo vi i ja o tom fenomenu totalno je nevažno. 

 

Isto važi i za one koji smatraju da dete od 8 godina može samostalno da donese tu odluku, što samim tim isključuje proces odlučivanja roditelja... Jer to tako ne ide, bez obzira na to kolika se vriska podigla oko toga, ako ni zbog čega drugog, ono zato što ne plaćaju deca te zabave, nego roditelji.

Edited by Nek grmi jako
Link to comment
Share on other sites

Moram vam reci, stidite se. To su osobe duboko nesrecne koje su rodjene u pogresnom telu. One zele da usrece sebe, ne da povrede vas. Medicinski napredak je doneo mogucnost da oni to mogu da urade, isto kao sto je doneo mogucnost da se oni koji se razbole od neke bolesti mogu da se lece. Nisu oni tu da bi bili protiv vas ili vas ugrozili, oni su tu da odzive jedni zivot koji imaju na ovoj planeti sto je moguce srecnije i slobodnije. Koliko vidim republikanci su skoncentrisali svu svoju politiku protiv njih jer im se ne uklapa u njihove verske dogme, kojih se cesto ni sami ne drze, ali je bitno da sto vise vicu da su hriscani pa ih to valjda cini vecim hriscanima i vecim moralistima. Sta je sa nekim tackama iz 10 bozijih zapovesti: Ne ubi, ne cini preljubu, ne svedoci lazno na bliznjeg svog, ne pozeli tudje, ne pravi ideole i nemoj im se klanjati... 

 

Kada pogledate svaku od tih tacaka, oni najglasniji protiv ovog ili onog upravo krse sve te zapovesti. Ako oni mogu biti fake hriscani, zasto muskarci ili zene ne mogu biti fake drugi pol ako ih to cini srecnim. Mnogo se viri preko tudjeg plota, onako malogradjanski i onda se cici o sopstvenoj ugrozenosti jer komsija nosi suknju ili zena vozi traktor (jer zene su losi vozaci). 

 

Pitam se, kada ce ostali doci na red, jer jednom kada se obracunaju sa jednim nevidljivim neprijateljem, smislice novog. 

I ne, deca nece postati ni gej ni trans zato sto im predstavljaju ljude koji su razliciti od njih. Cilj je da oni prihvate razlicitosti, ne preobrazenje. Onaj ko je gej je gej, onaj ko je nesrecan u svojoj kozi ce biti bez obzira sta gledao. Ako mu se zakonski zabrani da se ispolji, moze postati samo socijalni problem i jos vise ugroziti drustvo. 

 

Nema nikakve epidemije, jednostavo, ti ljudi su to sto su, pitanje je samo da li moraju da se kriju i boje ili mogu biti slobodni. 

 

 

Koliko puta sam cula negativne komentare oko pride parade. Pa oni to ne bi radili da ih drustvo prihvati kao ljude, nego ih obelezava kao frikove, neljude, poremecene i bolesne. Oni izadju na ulicu i pevaju, setaju, igraju... ne napadaju nikog. Kome se ne dopada ne mora tu da bude, ne mora da prodje istom tom ulicu, moze da zaobidje, a ne da pljuje. Parada ne bi bilo da nema otpora prema njima. Koliko puta sam cula kako strejt ljudi ne prave parade... pa znate sta, ja sam toliko puta naisla na ulici gde  strejt ljudi imaju seks, okrenem glavu na drugu stranu, nije moj biznis, ako je zakonom zabranjeno, neka ih uhapse. I niko ne pravi galamu oko toga. 

 

Posle vam se ne svidja woke, pa izrodio se iz vase lazne moralnosti da svi treba da budu moralni koliko ste i vi. Jos niko nije rekao ko odredjuje sta je moralno. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

31 minutes ago, Marko said:

 

Culture war u ovom ili onom obliku, u ovolikoj ili onolikoj meri, što se tiče ovoga ili onoga. Uvek bilo

 

Apsolutno tacno. Onda su generacije ulozile svoj zivot da umanje te razlike za neka buduca pokoljenja i onda se neko ponovo doseti zarad nekih politickih poena da pocne proganjanje odredjenih ljudi kojima je priroda odredila da budu to sto jesu.

Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, Angelia said:

jel reklamirao tampone?

 

Problem je kada se ne slusa poenta, nego se vidi povrsina. (I'm a woman who not have an uterus, but I have them in the case someone needs them) Ja tu vidim samo dobru nameru, niakvu pretnju. 

 

Reklama od pre 16 godina, niko zucno:

 

 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Nek grmi jako said:

 

Jel postoji zakon koji zabranjuje trans osobi da bude dečji animator?

 

Nije, dakle, o tome reč, nego samo i jedino o potrebi da roditelji daju saglasnost kad već plaćaju tu uslugu... A kad je o tome reč, u vlastitom širem okruženju znam barem jednu osobu koja bi platila trans animatora, pa kad je već tako, zašto bi neko u samoj ideji zatirao tu mogućnost?

 

Sve dok, dakle, roditelji daju saglasnost za trans, strejt ili bilo koju drugu osobu koja svojim prisustvom uz decu ne krši zakon, ono što mislimo vi i ja o tom fenomenu totalno je nevažno. 

 

Isto važi i za one koji smatraju da dete od 8 godina može samostalno da donese tu odluku, što samim tim isključuje proces odlučivanja roditelja... Jer to tako ne ide, bez obzira na to kolika se vriska podigla oko toga, ako ni zbog čega drugog, ono zato što ne plaćaju deca te zabave, nego roditelji.

Radi se o skolama, znaci ne o privatnoj odluci da roditelj zabavlja dete, institucija koja treba da obrazuje. Roditelji nisu placali, osim kroz porez. Zato postoje skolski odbori I ministarstvo obrazovanja.

Niko ne zabranjuje trans osobama da budu animatori, nego da njihova animacija nije prikladna u skoli. Kao sto ni striptizeta ne bi bila. 

U dosta slucajeva je deci receno da ne govore roditeljima.

 

Ne znam za tebe, ovaj moj je izasao iz skole, ali bi me interesovalo ako moje pare od poreza, trose na ucenje da ako si zbunjeni tinejdzer mozda treba da promenis pol. Sto je bioloski nemoguce, ali.... 

 

Link to comment
Share on other sites

27 minutes ago, Baby said:

 

Apsolutno tacno. Onda su generacije ulozile svoj zivot da umanje te razlike za neka buduca pokoljenja i onda se neko ponovo doseti zarad nekih politickih poena da pocne proganjanje odredjenih ljudi kojima je priroda odredila da budu to sto jesu.

 

Može biti. Zavisi koga pitaš i za šta konkretno (Umanjiti razlike i sl). Ja bih rekao da postoji velik broj onih koje baš briga oduvek, a i oni koje je baš briga već neko vreme, i kojima ovo više nije to, ne služi svrsi. Neće se oni naravno javno svrstavati na ovu ili onu stranu, i izbegavaće tu tematiku da ne bi ispali onakvi ili ovakvi (Ali nisu baš za ovo što se nowadays podrazumeva pod tim).   

Link to comment
Share on other sites

22 minutes ago, Marko said:

 

Može biti. Zavisi koga pitaš i za šta konkretno (Umanjiti razlike i sl). Ja bih rekao da postoji velik broj onih koje baš briga oduvek, a i oni koje je baš briga već neko vreme, i kojima ovo više nije to, ne služi svrsi. Neće se oni naravno javno svrstavati na ovu ili onu stranu, i izbegavaće tu tematiku da ne bi ispali onakvi ili ovakvi (Ali nisu baš za ovo što se nowadays podrazumeva pod tim).   

 

Zato sto otpor stvara uvek veci pritisak. 

Link to comment
Share on other sites

43 minutes ago, Angelia said:

Radi se o skolama, znaci ne o privatnoj odluci da roditelj zabavlja dete, institucija koja treba da obrazuje. Roditelji nisu placali, osim kroz porez. Zato postoje skolski odbori I ministarstvo obrazovanja.

Niko ne zabranjuje trans osobama da budu animatori, nego da njihova animacija nije prikladna u skoli. Kao sto ni striptizeta ne bi bila. 

U dosta slucajeva je deci receno da ne govore roditeljima.

 

Ne znam za tebe, ovaj moj je izasao iz skole, ali bi me interesovalo ako moje pare od poreza, trose na ucenje da ako si zbunjeni tinejdzer mozda treba da promenis pol. Sto je bioloski nemoguce, ali.... 

 

 

Strejt tinejdzi nisu uopste zbunjeni oko svoje seksualnosti. Oni koji su zbunjeni nisu strejt i na njih trans osoba moze da utice da promeu pol ili cak da im bude uzasno i odluce da ne promenu. 

Mi kada smo odrastali imali smo u drustvu osobe koje su se drogirela, bile na hasisu, lsd, heroisnu i gle cuda... niko, ama bas niko od nas ostalih ne da se nije navukao, nego nismo vise imali ni zelju da probamo. 

Tinejdzeri obicno rade stvari koje im se zabranjuju jer je uvek veci izazov i radoznalost sta se krije iza zabrane. 

Link to comment
Share on other sites

20 minutes ago, Baby said:

 

Problem je kada se ne slusa poenta, nego se vidi povrsina. (I'm a woman who not have an uterus, but I have them in the case someone needs them) Ja tu vidim samo dobru nameru, niakvu pretnju. 

 

Reklama od pre 16 godina, niko zucno:

 

 

 

 

 

 

Baby, masis poentu, taj nije tvrdio da je devojcica. Da ne pominjemo da taj lik ismeva zene non-stop.

 

I uz to podmeces - svima je jasno da se radi o mentalnom poremecaju, barem svakom razumnom, ali je nazalost poprimilo oblik epidemije, zato sto se prosto propagira. Sad se zna da vecina pati od nekih drugih mentalnih problema, pa su zato recimo Svedska, Finska itd vec striktno ogranicile ko moze da radi procedure.

 

Niko ne prica o diskriminaciji, ustvari sad su zene u opasnosti da izgube mnoga prava zbog propagiranja transgenderizma. Vecina LGB je poprilicno besna, oni nisu nikome nikad nametali osim sto su trazili da budu prihvaceni. Nisu isli da drze predavanja deci, nisu negirali bioloske cinjenice, i nisu trazili da menjamo jezik zbog njih.

 

A roditelji mogu da uce decu prihvatanju razlicitosti, ucitelji imaju matematiku, nauku, umetnost... vrednosti i vaspitanje pripadaju roditeljima.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, Angelia said:

Radi se o skolama, znaci ne o privatnoj odluci da roditelj zabavlja dete, institucija koja treba da obrazuje. Roditelji nisu placali, osim kroz porez. Zato postoje skolski odbori I ministarstvo obrazovanja.

Niko ne zabranjuje trans osobama da budu animatori, nego da njihova animacija nije prikladna u skoli. Kao sto ni striptizeta ne bi bila. 

U dosta slucajeva je deci receno da ne govore roditeljima.

 

Ne znam za tebe, ovaj moj je izasao iz skole, ali bi me interesovalo ako moje pare od poreza, trose na ucenje da ako si zbunjeni tinejdzer mozda treba da promenis pol. Sto je bioloski nemoguce, ali.... 

 

 

Okej, malo su te konzervativne mantre o tome da li može da se promeni pol suvišne i nema potrebe od jutra do sutra ponavljati da muškarac kome amputiraju penis i ugrade grudi, ne postaje žena, već muškarac bez penisa i sa grudima.

 

Ali ako je nekome tako lakše da bude u vlastitom telu, onda ga treba podržati i izaći mu u susret. Lično, smatram da je neprimereno da se nekome dozvoli da do punoletstva samostalno odlučuje o tome da li će sebi odrezati penis ili grudi, a ovamo mu istovremeno zabranjuješ da kupi pivo u radnji ili da glasa, ali i ta prezumcija će doživeti test vremena...

 

Pa ćemo videti da li će se u budućnosti 14-godišnjaci podvrgavati amputaciji nekog dela tela zato što su zbunjeni, ili će im se zbog zbunjenosti davati hormonska terapija koja onemogućava pubertetske promene.

 

Tu su liberali i levi jasni, oni bi totalno oslobodili to područje i dozvoljavali tinejdžerima da pre punoletstva donose te odluke, a konzervativci kukaju zbog toga. 

Edited by Nek grmi jako
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...