Jump to content

[USA] SJEDINJENE AMERIČKE DRŽAVE - unutrašnja politika i uticaj na svetska kretanja


McCarthy

Recommended Posts

Niste videli ono što sam editovao, pa da ponovim:

 

Da ne bude zabune, neko ko je u centru može da prihvati i desne i leve ideje, što je i prednost centra. Pa čak i radikalne leve ideje, poput nekih ideja AOC sa njenih političkih početaka koje su bile muzika za moje uši, dok sam se od nekih drugih ježio.

 

Sve u svemu, ponuda je slaba do nikakva, pa kad je već tako - onda Desantis.  

 

Naravno, bio sam pitan u odnosu na aktuelnu ponudu, pa sam se o aktuelnoj ponudi i očitovao. A kada su me pitali o programima, sasvim jasno sam naveo šta su osnovne dve stvari koje treba da učini svaka naredna administracija.

 

Kina i finansijska regulativa. 

Edited by Nek grmi jako
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Nek grmi jako said:

Niste videli ono što sam editovao, pa da ponovim:

 

Da ne bude zabune, neko ko je u centru može da prihvati i desne i leve ideje, što je i prednost centra. Pa čak i radikalne leve ideje, poput nekih ideja AOC sa njenih političkih početaka koje su bile muzika za moje uši, dok sam se od nekih drugih ježio.

 

Sve u svemu, ponuda je slaba do nikakva, pa kad je već tako - onda Desantis.  

 

Aman covece, ti bi ako bi glasao za, a nemas pojma zasto, osim da ti se drugi ne svidjaju. Pa ako ne znas nista o tome o kome bi glasao, kako znas da je bolji od onih za koje ne bi glasao!?

1 minute ago, Klotzen said:

meni to više vuče na populizam nego na centar. Za ljude u centru se neprihvatljivi i leve i desne krajnosti zato se i zove centar.

 

A on od svih izvukao najludjeg desnicara od svih desnicara koji ni nema politiku, samo ideologiju plus je copycat majstor. 

Link to comment
Share on other sites

Napisao sam vam, ali vama to nije dovoljno.

 

Zbog toga, a i zbog ničim izazvanog tona za koji smatram da ne priliči nama kao odraslim ljudima, sa žaljenjem predlažem da obustavimo dalju prepisku na tu temu jer ni vi ni ja zapravo nemamo potrebu za takvim odnosom, jer se i ne poznajemo.

 

Evo, biram Kenedija i izvinjavam se za prethodno napisano.

 

Spoiler

Sad će neko od ovdašnjih repsa da me pita - kako Kenedi kad si u centru :classic_laugh:

 

Edited by Nek grmi jako
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, Nek grmi jako said:

Napisao sam vam, ali vama to nije dovoljno.

 

Zbog toga, a i zbog ničim izazvanog tona za koji smatram da ne priliči nama kao odraslim ljudima, predlažem da obustavimo dalju prepisku na tu temu jer ni vi ni ja zapravo nemamo potrebu za takvim odnosom, jer se i ne poznajemo.

 

Evo, biram Kenedija i izvinjavam se za prethodno napisano.

 

Ne razumem sto se ljutis, samo sam pitala koja je to Desantisova politika koja bi doprinela Americi i jos je dobra za sve Amere?! 

 

Ne treba da se ti izvinjavas, nego mi je interesantno da neko ko je centrista kaze: Desantis. Covek nema nikakvu politiku, imitira svoje ideoloske kompanjere i sledi ih zarad nekih populistickih poena. Sta smo od njega uspeli da cujemo i vidimo:

- seli imigrante iz teksasa u rhode island (wtf?!)

- hteo je da dozvoli da se gaze demonstranti koji su na ulici kolima i da se za to ne odgovora

- zabranjuje knjige iz istorije 

- menja ekipe iz drzavnih skoli da bi prilagodio svojoj ideologiji 

- hteo je da smanji budzete skolama gde su ucitelji trazili da se nose maske u vreme pandemije

- krili su podatke o bolesnim i umrlim od covida

- hoce da zabrani 100% abortus

- hoce da dozvoli da se oruzje nosi otvoreno bez dozvole

- prica o ocuvanju everglejdsa a na drugu stranu isusuju mocvaru da prave urbana naselja

- kriminal u floridi raste iz dana u dan

- korupcija u dozvolama za gradnju

- etc, etc, etc... 

 

Sve u svemu nista normalno na njegovom stolu predloga. Pitaju ga za Ukrajinu, on nema misljenje, onda cuje od Trampa pa ponovi. Ide u Japan tako, kao medjunarodni odnosi (cega, Japana i Floride?!) a pojma nema sta tamo radi... 

 

Ako mislite eto ljudi se sele u Floridu, da, sele se, pun im ocin kise, hladnoce i snega i kogod moze dodje na jedno godisnje doba, a vecina ne radi u floridi, nego remote u nekoj drugoj drzavi. Florida ima najlosije plate u odnosu na cene zivota, ako nije najlosije, onda je tu negde medju najlosijim. Florida ima najskuplja osiguranja. 

 

Jedino sto florida nema je state tax, koje nemaju ni neke druge drzave, pa se u njih ne sele, jer pada sneg i zima je 7 meseci. 

 

Cime je on zasluzio da vodi drzavu kao sto je Amerika!? 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Dao je vrlo jasno objašnjenje-ja sam ga pitala kad bi morao da bira od ponuđenog.Rekao je manje zlo, ne znam šta može da bude jasnije.

Jel možete malo da se odlučite od diskursa i poslušate ljude koji nisu u američkoj kolotečini?

Link to comment
Share on other sites

33 minutes ago, Helena said:

Dao je vrlo jasno objašnjenje-ja sam ga pitala kad bi morao da bira od ponuđenog.Rekao je manje zlo, ne znam šta može da bude jasnije.

Jel možete malo da se odlučite od diskursa i poslušate ljude koji nisu u američkoj kolotečini?

 

Pa i ja sam birala manje zlo. Licno ne verujem da je Bajden pobedio, nego da je Tramp izgubio. 

Mene je vise interesovalo kako neko ko je centar moze da kaze da je manje zlo za nekog ciju politiku ne moze da objasni, pa kako onda zna da je manje zlo. Al, ajd... Ne napadam ja njega licno, cisto me interesuje objasnjenje. Plus, naveo je Desantisa... pa reko, sta bi to iz njegovog minulog rada navelo da je on manje zlo, od na primer Niki, Trampa, Bajdena... 

Link to comment
Share on other sites

5 dead in Texas 'execution-style' shooting, suspect armed with AR-15 is on the loose 30.4.2023.

 

8 killed and 7 wounded in Texas mall shooting. The gunman is also dead 6.5.2023.

 

Kad ce jednom vec da se svi naoruzaju, ne bi li ova masovna ubistva prestala da se dogadjaju ?

Sta je ovog puta - trans-drogeras-psiho-komunista-azilant-islamski terorista ... ?

 

PS

Imam jedan plan, koji bi odgovarao americkom mentalitetu i sprecio potencijalne kriminalce:

- obavezno otvoreno nosenje oruzja, do 12 godina soft gun, od 12-16 pistolji, preko 16 automatsko oruzje

- obavezni casovi streljastva za sve

- vlasnici kuca, skole, bolnice, trgovinski centri trebaju da imaju i nesto od tezeg naoruzanja

 

 

Edited by Dragan
  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Dekolonizovano obrazovanje, oslobođenog okova belačkog suprematizma i heteronormativnog patrijarhata, konačno daje slatke plodove; sad će i lažne vesti napokon moći da pozovu "statističkog eksperta" za podatke o kriminalu i "rasi", da ne moraju da se prave mrtvi kao do sada:

 

rsz-fvesfd2akaa4l8d.jpg

 

FveSo6pacAAwMBn?format=jpg&name=medium

 

 

...
"Pa šta mogu?" zacmolji on. "Kako mogu da ne vidim šta mi je pred očima.
Dva i dva su četiri."

"Ponekad, Vinstone. Ponekad su pet. Ponekad su tri. Ponekad sve troje
istovremeno. Moraš se više truditi. Postati normalan nije lako."

...

https://svetlost.org/podaci/orvelova1984.pdf

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

On 5/6/2023 at 2:27 AM, Baby said:

 

1. Pa i nije. Repsi guraju pare u razne milti bilionske kompanije, kroni kapitalizam. Njima ni u kom slucaju zdravlje ljudi nije prioritet, ustvari, cak nije ni na listi za razmisljanje. 

 

2. Pa ni ovo nije. Covek uglavnom planira, zivoitnja ne. Kroz istoriju ucis greske i predvidjas buducnost. Ne treba se onda cuditi sto je danas lose, jer posledice se cesto osecaju naknadno. 

 

(To je jedini razlog sto mi je zao sto je Tramp izgubio, da vernicima njegove blistave ekonomije zacepi usta jednom za svagda). 

 

 

Pa to ono kad zelimo da verujemo u to sto mislimo, a realnost nam kvari sliku.

Ja sam pricala o glasacima, da su njima sociialna davanja bitna samo kad je to luxuz. Jbga sta da ti kazem, bilo bi lepo da si u pravu. Ali nisi.

Da si u pravu sad ne bi imali recesiju, I ovoliku inflaciju. Ocigledno neko nesto ne planira.

Link to comment
Share on other sites

5 hours ago, Baby said:

Anti-immigrant bill by Ron Desantis ce uskoro dovesti Floridu u propast. 

 

https://www.politico.com/news/2023/05/02/desantis-anti-immigration-florida-00095012

 

Volela bih da mi isti taj Desantis prstom pokaze na Amera kojem su ovi oduzeli posao i koji bi rado radio pa istoj nadnici te poslove: 

 

 

 

 

 

Zar nije oduvek bilo da ako zaposljavas ljude bez papira imas novcanu kaznu I moguca kazna zatvorom do 5 godina? Tako je barem bilo kod nas do pre par godina kad sam zadnji put proveravala. Ako mozes da pojasnis u par recenica kako se ovo na Floridi razlikuje. Mislim da se radi o federalnom zakonu.

Link to comment
Share on other sites

6 hours ago, Baby said:

 

Ceo svet je u istom... Svuda je inflacija. 

Kao sto rekoh, ljudsko drustvo u proseku razmislja kratkorocno. Zar nije ona slavna recenica iz Prohujalo sa Vihorom "mislicu o tome sutra"? Vecina se obradovala cekovima od covida, ne racunajuci da to negde mora da se plati. Nema nista za dzabe. Isto ide I za razne socijalne programe. Kad ljudi imaju zadovoljene trenutne potrebe, onda se bave socijalnim "moralisanjem" kad treba za isto da se plati, svi cute ili se bune.

Ja sam to pricala I u pandemiji, da se mere prave za neke imaginarne ljude, I da to vecina nece pratiti.

Konzervativna fiskalna politika se jedina pokazala kao antidote za ljudsku prirodu. To ne znaci da su Reps uvek u pravu, nisu, nego da budzet mora da bude balansiran. Trosi koliko imas. Ako smo pametni u vodjenju kucnog budzeta, to radimo, zasto bi se to razlikovalo od drzavnog?

Recenica "ceo svet je u istom" je obicna relativizacija, jer US ekonomija treba da vodi. 

Link to comment
Share on other sites

19 minutes ago, Angelia said:

Zar nije oduvek bilo da ako zaposljavas ljude bez papira imas novcanu kaznu I moguca kazna zatvorom do 5 godina? Tako je barem bilo kod nas do pre par godina kad sam zadnji put proveravala. Ako mozes da pojasnis u par recenica kako se ovo na Floridi razlikuje. Mislim da se radi o federalnom zakonu.

 

Za poslodavce, ne za zaposlene. 

 

E ovako, dosta mi je ove prepiske sa tobom i sta je normalno i sta nije. 

 

Juce su ubili druga moje cerke, ranili drugaricu u pucacini po klubovima u kojima su bili poznati pevaci (trenutno F1, prepun grad). Pucaju po ulicama, tako, izvade pistolj i pucaju okolo. Cisto zajebancije radi. 

 

Jebeni desantis donosi zakon da svi mogu otvoreno da nose oruzje. Pa jbt, ja necu, necu da budem rob, da gledam ljude preko nisana, da se okrecem okolo i gledam hoce li neka budaletina u naletu ludila da pocne da puca po apoteci, po automobilima, po samoposlugama i molovima, klubovima, restoranima.... 

 

Mozes ti da mislis sta god hoces, ali nije jebena tajna da poslove koje rade imigranti, ne rade ameri. Sada ce da zvece prazne zgrade jer nema ko da ih dovrsi. Zasto? Zato sto jebeni Amer ide pa glanca dvocevku dok mu pilici trce po dvoristu, nece da se pentra po zgradama i busi ulice, nece da bere jagode i nece da brise tudje wc-e. 

 

Kod mene vec 4 meseca rade 200 metara ulice i zbog tih 200 metara meni treba 20 minuta da prodjem razdaljinu od pola milje. Zasto?! Zato sto ono malo radnika ugovori 20 poslova, pa onda kad stignu... eto da malo krpe tu gde treba. Dole prema SoBe rade 500 metara ulice vec sestu godinu. Jer bolje ih placaju da rade na gradjevinama, nego sto ih placa grad. Pa onda, nije prioritet... 

 

Isti taj j. Desantis je doneo zakon da oni sto imaju vozacke dozvole, bilo koje drzave, a nemaju radne dozvole, e pa vise ne mogu da voze po Floridi inace ako ih uhvate, zatvor. Isto tako nije tajna da je florida slepo crevo drzave i da ako negde nesto fali, onda je to ovde. Zasto? Zato sto niko nece da doveze u FL jer posle mora da se vraca prazan posto jel, sa floride nema sta da odnese, osim ako nece da odvuce neki restoran ili hotel. Zato imigranti sa dozovolama dodju i donesu, jer moraju da rade, da bi onaj sa pilicima imao medicaid. 

 

Naravno, cim se ukaze prilika eto zabrane i abortusa i kontracepcije. Pa sta briga onog sto ima musko dete, jbg, kaze nece da prizna i gotovo, problem resen. Onaj sto ima zensko, e taj je najebao. 

 

Znas, pun mi je ocin ovog vaseg republikanskog fazisma, puna usta slobode oruzja i govora, a ovamo stezanje za vratove gde god, imigranti, ne imigrianti, a posle ide izjava: E pa mora da pande i koja zrtva zarad ocuvanja naseg ustava (danas sam videla izjavu neke budaletine iz vlasti). 

 

Zato, mani me se zakona... jer ovde dizu zgrade na plazi, posto su u dobrim odnosima sa vlasti, sve se moze. F. komunizam za kroni kapitaliste. Nije bitno sta znas, nego koga znas... Sasvim moguce da ti zivis u nekoj drugoj americi nego ja. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, Baby said:

 

Za poslodavce, ne za zaposlene. 

 

E ovako, dosta mi je ove prepiske sa tobom i sta je normalno i sta nije. 

 

Juce su ubili druga moje cerke, ranili drugaricu u pucacini po klubovima u kojima su bili poznati pevaci (trenutno F1, prepun grad). Pucaju po ulicama, tako, izvade pistolj i pucaju okolo. Cisto zajebancije radi. 

 

Jebeni desantis donosi zakon da svi mogu otvoreno da nose oruzje. Pa jbt, ja necu, necu da budem rob, da gledam ljude preko nisana, da se okrecem okolo i gledam hoce li neka budaletina u naletu ludila da pocne da puca po apoteci, po automobilima, po samoposlugama i molovima, klubovima, restoranima.... 

 

Mozes ti da mislis sta god hoces, ali nije jebena tajna da poslove koje rade imigranti, ne rade ameri. Sada ce da zvece prazne zgrade jer nema ko da ih dovrsi. Zasto? Zato sto jebeni Amer ide pa glanca dvocevku dok mu pilici trce po dvoristu, nece da se pentra po zgradama i busi ulice, nece da bere jagode i nece da brise tudje wc-e. 

 

Kod mene vec 4 meseca rade 200 metara ulice i zbog tih 200 metara meni treba 20 minuta da prodjem razdaljinu od pola milje. Zasto?! Zato sto ono malo radnika ugovori 20 poslova, pa onda kad stignu... eto da malo krpe tu gde treba. Dole prema SoBe rade 500 metara ulice vec sestu godinu. Jer bolje ih placaju da rade na gradjevinama, nego sto ih placa grad. Pa onda, nije prioritet... 

 

Isti taj j. Desantis je doneo zakon da oni sto imaju vozacke dozvole, bilo koje drzave, a nemaju radne dozvole, e pa vise ne mogu da voze po Floridi inace ako ih uhvate, zatvor. Isto tako nije tajna da je florida slepo crevo drzave i da ako negde nesto fali, onda je to ovde. Zasto? Zato sto niko nece da doveze u FL jer posle mora da se vraca prazan posto jel, sa floride nema sta da odnese, osim ako nece da odvuce neki restoran ili hotel. Zato imigranti sa dozovolama dodju i donesu, jer moraju da rade, da bi onaj sa pilicima imao medicaid. 

 

Naravno, cim se ukaze prilika eto zabrane i abortusa i kontracepcije. Pa sta briga onog sto ima musko dete, jbg, kaze nece da prizna i gotovo, problem resen. Onaj sto ima zensko, e taj je najebao. 

 

Znas, pun mi je ocin ovog vaseg republikanskog fazisma, puna usta slobode oruzja i govora, a ovamo stezanje za vratove gde god, imigranti, ne imigrianti, a posle ide izjava: E pa mora da pande i koja zrtva zarad ocuvanja naseg ustava (danas sam videla izjavu neke budaletine iz vlasti). 

 

Zato, mani me se zakona... jer ovde dizu zgrade na plazi, posto su u dobrim odnosima sa vlasti, sve se moze. F. komunizam za kroni kapitaliste. Nije bitno sta znas, nego koga znas... Sasvim moguce da ti zivis u nekoj drugoj americi nego ja. 

Izvini ali ovo nije odgovor na moje pitanje. Zao mi je sto licno osecas neke lose efekte, ali ja ne dizem buku ovde kako je izgledalo kad je ilegalni imigrant koji je vozio bez dozvole, udario mog brata. Tako da, da, ako nemas papire nemas sta da vozis, nemas pravo da se zaposlis, zato je to ilegalni imigrant. Udjes u zemlju legalno, I sve to radi.

 

Jbte republikanski fasizam, jel ti slusas sebe, Ili si totalno otisla u ideoloski out? Da li uopste znas sta je fasizam?

 

Ok, znaci nemas objasnjenje kako taj zakon u Floridi krsi postojece zakone. Ti bi samo da ilegalni imigranti imaju ista prava kao legalni imigranti ili drugi US gradjani.

Ja ne razumem taj stav, mene je legalni  Status kostao godine rada I barem 20k para. Uradi isto I nemam nista protiv.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

23 minutes ago, Angelia said:

Izvini ali ovo nije odgovor na moje pitanje. Zao mi je sto licno osecas neke lose efekte, ali ja ne dizem buku ovde kako je izgledalo kad je ilegalni imigrant koji je vozio bez dozvole, udario mog brata. Tako da, da, ako nemas papire nemas sta da vozis, nemas pravo da se zaposlis, zato je to ilegalni imigrant. Udjes u zemlju legalno, I sve to radi.

 

Jbte republikanski fasizam, jel ti slusas sebe, Ili si totalno otisla u ideoloski out? Da li uopste znas sta je fasizam?

 

Ok, znaci nemas objasnjenje kako taj zakon u Floridi krsi postojece zakone. Ti bi samo da ilegalni imigranti imaju ista prava kao legalni imigranti ili drugi US gradjani.

Ja ne razumem taj stav, mene je legalni  Status kostao godine rada I barem 20k para. Uradi isto I nemam nista protiv.

 

Uopste nemam nameru da ti odgovaram na tvoja pitanje. Svaki put kada sam odgovorila sam dobila izvrtanje sustine. 

 

Znas, nije desantis najpametniji. Pre njega je bilo milion administracija kojima je bilo jasno kako stvari funkcionisu i gde gledaju malo zakon kroz prste (da se ne pravimo blesavi). Znali su da stave na papir za i protiv i sracunaju. Sada je debil napaljen na populizam da dobije koji glasic od drugih debila koji vide problem u nekom drugom, a niposto u administraciji i vodi drzavu na prava kao u avganistanu.

 

Kad pokupuju svo to oruzje koje imaju nameru da im prodaju, profita radi, e onda ce da uvedu zakon da ne mozes da ga koristis, ali too late, vec si se istrosio... I tako u krug. 

 

Toliko ste kratkovidi da ja nemam reci. Ne mozete da predvidite ni prekosutra... 

Link to comment
Share on other sites

U suštini ilegala je rešenje, ali samo kad nam odgovara. To što nema nikakve odgovornosti nije važno dok mene lično ne dotiče. Sistem je glupost i pravila ne treba da postoje.

Ja se vama ljudi divim. Pucaju po žurkama i školama samo zato što mogu da dobiju oružje, kako im se ćefne. Eto u Srbiji ne može da se kupi slobodno i nema tih slučajeva.

@baby žao mi je što se taj slučaj desio da tom devojčicom, ali pročitaj šta pišeš.

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, mrd said:

U suštini ilegala je rešenje, ali samo kad nam odgovara. To što nema nikakve odgovornosti nije važno dok mene lično ne dotiče. Sistem je glupost i pravila ne treba da postoje.

Ja se vama ljudi divim. Pucaju po žurkama i školama samo zato što mogu da dobiju oružje, kako im se ćefne. Eto u Srbiji ne može da se kupi slobodno i nema tih slučajeva.

@baby žao mi je što se taj slučaj desio da tom devojčicom, ali pročitaj šta pišeš.

 

Da li se ikada iko zapitao kako oni znaju tacan broj ilegalaca a mnogi od njih prozive veci deo zivotnog veka u drzave?

 

Ilegalci = ilegalno. Sta se radi po tom pitanju? Nista. Kad zatreba populizam, trpaju se u kaveze, a posle kud koji... 

 

Btw, ja znam sta pisem, ali se vama ne ukalapa u pricu. Realnost nije papir, statistika, realnost je nesto sasvim drugo. 

Edited by Baby
  • WOW 1
Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, mrd said:

U suštini ilegala je rešenje, ali samo kad nam odgovara. To što nema nikakve odgovornosti nije važno dok mene lično ne dotiče. Sistem je glupost i pravila ne treba da postoje.

 

 

Nisam čitao šta savezni zakoni kažu u vezi sa odlukom Floride, ali ako je ona u skladu sa legislaturom, onda je stvar jasna, a ilegalni imigranti uvek mogu da potraže posao u saveznim državama koje ih neće sprečavati u tome, ma koliko isprva deluje groteskno izjednačavanje prava onih koji nemaju socijalne i poreske papire, sa onima koji ih imaju.

 

Čak bi im Florida možda i organizovala prevoz, kao što su to već činili.

 

Svakako, ako je nekome namera da ospori ili umanji ovlašćenja saveznih država po pitanju ilegalnih imigranata, onda savezna administracija mora da se ozbilljnije pozabavi tim pitanjem. A broj od 2,378,944 ulazaka ilegalnih migranata u SAD u 2022. godini prema Customs and Border Protection data, koji ako je tačan jeste i najveći svih vremena, svakako ne pokazuje ozbiljnost administracije, dok je cifra od 151 milijarde dolara, koju na godišnjem nivou plaćaju poreski obveznici za sve što se tiče imigranata, tu administraciju čini tragikomično neozbiljnom. 

 

Takođe, za razliku od romansiranog pogleda na stvarnost u kome je zahvaljujući ilegalnim imigrantima lakše doći do nekoga ko će kositi travu, čistiti bazene ili brati kupus i salatu u Arizoni, zemlja koja je napadnuta ilegalnim ulascima zapravo ima ozbiljne probleme, poput uvećanja narko trafikinga, povećanog broja teških kriminalnih dela ili prodaje belog roblja...

 

Zato je nekontrolisana najezda ilegalnih imigranata loša, a ne dobra stvar za SAD.

 

Jednostavno, savezna administracija je jedina prava adresa kada je reč o ilegalnim imigrantima, dok je sve ostalo skoro pa zamena teza u svetlu projektovanog broja od oko 13.000 ilegalnih ulazaka dnevno.

 

Jer ako se problem samim nečinjenjem spusti stepenik niže, to jest na nivo odlučivanja saveznih država, svašta može da se desi, što vidimo iz priloženog na Floridi, u Teksasu ili Arizoni. 

 

 

Edited by Nek grmi jako
Link to comment
Share on other sites

8 hours ago, Baby said:

Sasvim moguce da ti zivis u nekoj drugoj americi nego ja. 

 

Ja bih pre rekao da ste vas dve različite društvene (socioekonomske) klase.

 

Anđa i njen dinamični duo se furaju na crkni sirotinjo ko te jebe kapitalizam (e, sad, dal su stvarno Succession tipa bogatuni ili samo wannabe punišići ne znam, ali jasno je da među vama nikad neće biti razumevanja.  Vi njima smetate, prljate im ulice i zaklanjate sunce, a oni vama ne daju da dišete plus vas tu i tamo malo drže na nišanu.

Oni bi da vas ne vide, a vi biste deo njihovog kolača...

 

Jbg, zna se kako se to na kraju rešava :default_coffee:

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

22 hours ago, mrd said:

Nigde u svetu. 

Bajdenov predlog za zabranu jurišnog oružja i šaržera velikog kapaciteta je dobra inicijativa, a naročito onaj deo mogućeg zakona koji se tiče ukidanja imuniteta za proizvođače oružja.

 

I repsi bi trebalo da porazmisle o skidanju te stigme sa vlastitih leđa tako što bi se konačno iščupali iz čeličnog zagrljaja sa NRA, ili barem sa svojim NRA drugarima pronašli kompromisno rešenje, jer ovako više ne ide.

 

A Bajdenov predlog bi upravo mogao da se nazove kakvim-takvim kompromisom, budući da se ne bi retroaktivno primenjivao (ko se naoružao, naoružao se) i ostavio bi po strani revolvere i oružje za lov, dok bi odstranio iz prodaje automatske puške, mitraljeze, uzije, skorpione i ostale cevke koje bljuju ubitačnu vatru.

 

Zaista mi, u stvari, nije jasno zašto se repsi rukama i nogama i dalje drže za tu slamku, kad je đavo odavno došao po svoje. Jer ako smatraju da bi samo njihovo udaljavanje od jurišnog oružja dovelo da toga da izgube relevantan broj glasača, onda to i nije neka politička pogodba sa vlastitim biračkim telom.

Edited by Nek grmi jako
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...