Jump to content

[USA] SJEDINJENE AMERIČKE DRŽAVE - unutrašnja politika i uticaj na svetska kretanja


McCarthy

Recommended Posts

1 hour ago, 𝓑𝓪𝓫𝔂 said:

 

I znas sta je najgore od svega? To sto se ovo nece zavrsiti sa Trampom, sa njim je samo pocelo.

 

Da citiram jedan komentar: "Trump only cares about one thing, himself. If the Heritage Foundation promises to give him all the glory, damn straight he will enact all of it."

 

Oni ce ovo nastaviti kroz nekog drugog kad ne bude bilo Trampa. 

 

Niko pri zdravoj pameti ko procita njihov projekat (ili bar delove, skracenu verziju...) i njegovu agendu, a ne misle da imaju direktne i dugotrajne koristi i nikakvu opasnost po sebe, ne mogu to da podrze, a tih je veoma malo, jako jako malo. 

 

edit: samo da dodam, najgore od svega je sto bukvalno imaju vrhovni sud, kao jednu od tri grane odvojene vlasti u dzepu a sudije se biraju dozivotno. Sledece godine odlazi jedna od tri preostale osudije koje ne poseduju u penziju, ako dodju na vlast stavice jos jednog svog, sto direktno otvara vrata za totalno unistenje bez granica (vec imaju 6 sudija koji im dodeljuju sve sto pozele). 

Wow kakav opasan govor, Republikanci su sad opasnost po USA? Izjednacila si sve konzervativce sa nekim extremnim projektom- koje delove ili skracenu verziju si procitala? Posto taj projekat ima 900+ strana, zivo me interesuje ko je to gubio vreme da cita. A Vrhovni sud je sad orudje za "totalno unistenje bez granica"?

Ja bi nekako rekla da su ovakvi stavovi extremni I opasni. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

On 7/14/2024 at 6:16 PM, 𝓑𝓪𝓫𝔂 said:

 

Ko zna koliko su pokusaja antentata do sada sprecili, a to nas ne izvestavaju. Ne samo na Trampa, nego na sve predsednike. 

 

  Zbog opravdanih izostanaka pocela sam da citam sta ste pisali od datuma neuspelog atentata i naidjem na ovu iznad kao i onu ispod relativizaciju....Pritom za ovu relativizaciju iznad ciji jedan deo mozemo da nagadjamo - drugi deo ne nagadjamo jer je bilo uzivo bez nagadjanja.

 

 

On 7/14/2024 at 6:53 PM, 𝓑𝓪𝓫𝔂 said:

 

Ja se asolutno slazem da je propust ss ili policije.............................

Nego samo kazem da ovo sigurno nije prvi pokusaj atentata i da je sigurno bilo pokusaja koji se nikada nisu ostvarili jer su bili spreceni na vreme. Trampa je jako tesko sacuvati, covek jurca sa jedne bine na drugu godinama, posto je zavisnik od ljubavi mase. Gde god nema krov je u opasnosti. Naravno da su propustili da obezbede dobro 'njivu' na kojoj je nastupao. 

 

Sta smo razumeli iz ovog posta? Pa to da je sasvim normalno da se desavaju propusti policije i tajnih sluzbi jer Trump skace kao zec po njivi i tesko ga je sacuvati od atentatora.....A Trump se btw izlaze atentatima i zadaje muke tajnoj sluzbi jer je zavisnik od ljubavi mase....

 

 

Stata sto svi preskacu ovakve postove i prave se da nije napisano sledece>  Ma tko mu je kriv sto jurca po njivama tako mu i treba obicnom zavisniku od njive ...

 

(citirani nick ne cita moje postove tako da ne ocekujmo rasplet sta se tacno mislilo, mozemo nagadjati a neki ne morati)

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

55 minutes ago, Mama_mia said:

 

Ma kako imbecilno i zaostalo izgledali nisu naivni da se prerano raduju. Ovo kazem iz sopstvene perspektive jer da sam gradjanka irana stidela bih se sto jesam i sto danas svi mogu da vide i da cuju istinu o Iranu. No, neki se prave ? glupi, ne razumeju sta se kaze:

 

"I have a message for these protesters. When the tyrants of Tehran, who hang gays from cranes and murder women for not covering their hair, are praising, promoting and funding you, you have officially become Iran's useful idiots," Netanyahu said.

"Some of these protesters hold up signs proclaiming gays for Gaza. They might as well hold up signs saying 'Chickens for KFC,'" he continued.

"These protesters chant 'From the river to the sea.' But many don't have a clue what river and what sea they're talking about."

 

47 minutes ago, Nek grmi jako said:

Taj citat za demonstrante na Kapitol Hilu verovatno je više za temu o SAD, budući da su i palili američku zastavu.

 

Ali činjenica je da je kamen temeljac Bibijevog govora juče bio - Iran, odnosno bezbednosna situacija na Bliskom istoku i u svetu koju ta zemlja, kako on kaže, podriva i kvari... Kao što je i činjenica da su prominentni članovi vrha Demokratske stranke odradili bojkot kakav do sada nije viđe u odnosima SAD i Izraela.

 

Da li Iran može da bude srećan zbog te diplomatske furtutme? Da li može da bude srećan što Hamasovi aktivisti neometano, čak i uz odobravanje pojedinih krugova unutar Amerike, pale zastavu SAD usred Vašingtona? Ma skaču od sreće do plafona, u to ne treba ni sumnjati...

 

Svakako da su juče Iranci bili srećniji nego što su bili srećni dan ranije. Jer da su svi zakonodavci SAD i čitava Bajdenova administracija stali svi kao jedan uz Izrael kao svoga višedecenijskog saveznika, umesto što činom bojkota izraelskog lidera i podrškom za one koji pale američku zastavu dovode do raznih implikacija, druga bi se pesma pevala...

 

I tek će Iran biti srećan ako taj bojkot bude nagoveštaj situacije u kojoj Izrael gubi najjačeg saveznika u meri u kojoj ga je imao do poslednjih akcija Hamasa, Huta i Irana. 

 

25 minutes ago, Mama_mia said:

Pa kazem iz sopstvene perspektivne tesko je biti srecni iranac zbog izostanka uslovno glavnih demokrata, cak i svih demokrata. Cemu se raduju? Pa zar oni ne znaju sta podrazumeva americki sistem bez obzira koje je ime na vlasti....

 

Zar ne znaju zasto je to tako? Pa zbog izbora a ne zbog neke freneticne ljubavi administracije prema Iranu. Ovo njihovo radovanje je, ako je stvarno a ne tek zaumno obicno likovanje, pa to je samo kao treptaj blica i kratkotrajno.

 

18 minutes ago, Nek grmi jako said:

Ima svakako istine i u tome što dovodite u vezu reakcije dela US establišmenta sa izbornom strategijom, jer Demokratska stranka, paradoksalno, računa i na glasove onih koji su palili američku zastavu ili odobravaju taj čin...

 

Međutim, to što je Iran prvi put u istoriji raketirao Izrael i to što Huti potapaju brodove po Crvenom moru ipak nema veze sa predizbornim kampanjama u SAD, već sa osećajem da će im to - proći.

 

I prolazi, kao što vidimo... Jer najveći zaštitnik Izraela trenutno nema rešenje za takve slučajeve.

 

Da li je to zbog nesposobnosti, promene spoljnog kursa ili nečeg trećeg, mi sada ne možemo sa sigurnošću da tvrdimo. Ali da je Iran danas najopasniji još od revolucije u toj zemlji, kao što Bibi tvrdi, to vidi čak i onaj ko se ne bavi tim pitanjima.

 

Da premestmo na ovu temu našu prepisku, koja je u mirnom tonu, bez naglih reakcija i uvreda na ličnom nivou, jer ima veze sa SAD.

Edited by Nek grmi jako
Link to comment
Share on other sites

37 minutes ago, Angelia said:

Wow kakav opasan govor, Republikanci su sad opasnost po USA? Izjednacila si sve konzervativce sa nekim extremnim projektom- koje delove ili skracenu verziju si procitala? Posto taj projekat ima 900+ strana, zivo me interesuje ko je to gubio vreme da cita. A Vrhovni sud je sad orudje za "totalno unistenje bez granica"?

Ja bi nekako rekla da su ovakvi stavovi extremni I opasni. 

 

Ajd vidimo odavde:

 

On 6/26/2022 at 9:26 PM, Angelia said:

Pa ponavljas se u krug, nije ukinuto pravo na abortus, ovo je samo pravna zavrzlama koja ce se moguce brzo I resiti. Vec su ulozili par tuzbi koje treba da zaustave primenu rigoroznih zakona. Sacekaj dok se lokalna legislativa snadje. Roe vs Wade je bila najsira zastita abortusa na svetu, vec decenijama se dosta ljudi buni da nije naucno ni eticki podrzana.

Ja se naravno slazem da je ovo los nacin da se ispravljaju stvari, I da naravno pravo na abortus treba da postoji. 

Ali nema potrebe za prizivanjem talibana I slicno. 

Vecina u US podrzava pravo na abortus.

 

Pravna zavrzlama koja je zavrsila za cirka 2 godine ovako:

 

Total abortion ban: Alabama, Arkansas, Idaho, Indiana, Kentucky, Louisiana, Mississippi, Missouri, North Dakota, Oklahoma, South Dakota, Tennessee, Texas, Vest Virginia. Plus Florida, Georgia i South Carolina 6 nedelja (otprilike nemas pojma da si trudan). 

 

 

Znaci, da predvidis stvari dva koraka unapred ti je otprilike nivo 0 na skali od 1-10. 

 

Sa abortusa se prica za te dve godine daleko prosirila (ako hoces da je slusas, a ti neces) na ljudi sa decom treba da imaju vise prava nego ljudi bez dece, zene ne bi trebalo da glasaju, 10 amandmana u skolama, trebalo bi ukinuti razvode, treba ukinuti kontracepciju, ukinuti IVI, oduzeti prava rodjenima u Americi ciji roditelji su ne-gradjani da dobiju drzavljanstvo... ne mogu svega ni da se setim jer je lista na 900 strana. Oh da, povecati ovlascenje predsednika - done. 

 

Pa ajd predjemo na Trampov program i ono sto izlazi iz njegovih usta: zatvoriti sve politicke neprijatelje, zatvoriti sve one koji se suprostavljaju njegovoj vladi, instalirati pravne kontrolore da kontrolise demokratske drzave, ukinuti finansiranje skola koja ne postavi ucitelje koji ce raditi po njihovom programu i prebaciti finansiranje na religiozne skole, pogasiti sve 'fake' novine i televizijske kuce, skloniti sve akreditore sa univerziteta i stvoriti nove koje namecu partijske vrednosti, uvesti u policiju praksu zaustavljanja i kontrolisanja, lekovi i medicinska oprema mogu biti samo made in US, relocirati beskucnike u 'satore' ili ih staviti u zatvore, pol samo prepoznat (od takve) vlasti moze biti priznata... 

 

Jbg Srbija je oaza prava za ovako zamisljenu Ameriku. 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

@Mama_mia

 

Kao neko ko čita vaše postove i razume njihovu poentu, da li možete da mi prlibližite zašto smatrate da će svaka administracija SAD preduzimati barem  osnovne potrebne korake u odnosnu na Bliski istok, naročito kada u svetlu poslednjih zbivanja vidimo da aktuelna administracija nije isporučila ono što se od njih očekuje tokom poslednjih događaja u tom delu sveta.

 

Zašto ratnu agendu koju Iran sprovodi što sam, što preko proksija, nisu sprečili kao u slučaju, recimo, Sadama Husena, kada su ga u dva navrata udarili jako da zaboli - prvi put kada je napao Kuvajt i drugi put kada su mu i došli glave?

 

Tada je pokretač bila tvrdnja da Irak poseduje ili radi na posedovanju opasnog oružja... A jel Iran nema opasno oružje i opasne laboratorije?

 

Husein je bio pretnja po Bliski istok, a zar Iran nije?

 

Irak je iz ugla zapadnih zemalja predstavljao opasnost po slobodan svet... A jel Iran nije opasnost?

 

Pa kada se uzme u obzir evidentna razlika u praktičnom delovanju SAD kada su takvi slučajevi u pitanju onda i sada, pa čak i sam narativ, to jest da je Irak promptno sasečen a da se igra diplomatski brejkdens oko Irana i njegovh proksija, na čemu možemo da temeljimo uverenje da će ovakve Sjedinjene Države uspeti da dovedu situaciju na zelenu granu na način na koji su to nekada uspevali?  

Edited by Nek grmi jako
Link to comment
Share on other sites

2Nek grmi

 

Rekoh vec da svaka adm mora da postuje podrzavajuci odnos sa Izraelom, licno me ne brine da ce cak i blesa Kamala bude li postala Biden, da uradi bilo sta mimo toga. Problem u demokraturskom ponasanju u skorijoj proslosti i buducnosti je aktuelna briga oko izbora, ne zele da izgube glas svih onih prohamasovnih kretena....To kazem oko trenutne situacije. Ali demsi su oduvek blagi prema Iranu upravo zato sto su takva stranka i sto se kao, to ocekuje od njih da cak i teroriste podrazumevaju za ljude. Ali cak i to su pribavljanje glasackog tela. No, kao sto smo videli u procepu su. Najgluplje je kad si malo opredeljen i neutralan, svi teroristi i normalni ljudi su mi moja deca i ostali hodovi po zici.....

 

Kamala je tu jos i najgora. Prvo zato sto blage veze nema o nekakvom Iranu...mislim da je ona bila prva koja je postavila ono pitanje - kako se pravilno kaze Iran ili Iraq....i onda se nasmejala. Nije problem da se neko smeje ili cereka, problem je kada to radi da zamaskira svoju tesku neobavestenost i duboko neznanje. Takvoj neznalici nikome ne prija da joj kroz razjapljena usta vidi slezinu.....

 

 

E sad, zasto demsi gledaju Iranu kroz prste, pa mislim da je to zbog onoga sto sam navela - podrska i prohamas glasaca, zatim neznanje, povrsnost i zelja da se bude razlicit od republikanaca po svaku cenu. Jer ako Netanjahu i iole normalan svet sada vec prstom pokazuje ko je i sta je Iran, sta bi drugo moglo da bude problem toliki da to Obama i demsi  ne uvidjaju?

 

 

Link to comment
Share on other sites

Okej, u potpunost shvatam vašu poruku, ali kako Izrarel može da profitira kada ga njegovi neprijatelji i neprijatelji Amerike gađaju iz Irana, Libana, Sirije i Jemena, i baš ih briga za izbornu kampanju dok upućuju rakete i dronove na glavu Izraelcima?

 

A gađaju Izrael samo i jedino zahvaljujući spoznaji da izraelski moćni zaštitnik ne može to da spreči ili jer ne zna kako, ili jer ne želi okršaj sa Iranom i iranskim proksijima, ili zato što menja odnos prema to pitanju...

 

Na koji, dakle, način to Izrael tačno dobija na sigurnosti ako aktivisti Hamasa pale američku zastavu u prestonici Sjedninjenih Država?

 

I da li biste, da ste građanka Izraela, juče bili zadovoljni ili nezadovoljni kada vidite paljenje američke zastave, demonstracije na Kapitol Hilu i bojkot govora Netanjahua u Kongresu od strane onih koji bi trebalo da podupru vašu sigurnost? 

 

  

Edited by Nek grmi jako
Link to comment
Share on other sites

A sta je onda rešenje u slučaju Irana? Vojna invazija? 

Pa onda da se kaže kako eto tramp nije pokrenuo ni jedan rat, sve D  pokretali... 

I kako ta invazija da izgleda? Tako što će russija i Kina da šalju pare, oružje a ovi da zaglibe u takvom ratu? 

Rst protiv Iraka prvi put vođen da bi se isterali iz Kuvajt i niko Sadama nije pomagao aktivno a drugi put je toliko bila slaba ta vojska da su se ovi prošetali do Bagdada. 

Plus Iran 4 puta veća zemlja sa duplo više stanovnika i mnogo bolje naoružan (da ne pominjemo razvoj atomskog oružja što je de facto činjenica) 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

24 minutes ago, Mama_mia said:

 

 

 

E sad, zasto demsi gledaju Iranu kroz prste, pa mislim da je to zbog onoga sto sam navela - podrska i prohamas glasaca, zatim neznanje, povrsnost i zelja da se bude razlicit od republikanaca po svaku cenu. Jer ako Netanjahu i iole normalan svet sada vec prstom pokazuje ko je i sta je Iran, sta bi drugo moglo da bude problem toliki da to Obama i demsi  ne uvidjaju?

 

 

Glasacko telo antisemita u Americi je sve vece i vece, sami muslimani tu i ne igraju veliku ulogu, a i malo ih ima.

Veliku ulogu igra  nacionalisticki pokret americkih crnaca „Nation of Islam“ , a koji uopste i nisu muslimani, ali neku zabavu

nacionalisti moraju da imaju i na kraju tu uvek budu Jevreji objekt mrznje. Njihov vodja Louis Farrakhan objasnjava svojim vernicima

da su Jevreji drze sve u svojim rukama ( privredu,medije) i javno poziva na unistenje Izraela. Izdali su u neku knjigu u dva toma

u kojoj izmedju ostalog tvrde da su Jevreji finansirali Ku-Klux-Klan i da Jevreji kontrolisu transatlantsku trgovinu robovima.

 

Onda ima i levice u Demokratskoj stranci, vodece politicarke su muslimanke, a i ona sto nije, kao da jeste i ta je njihova

agenda popularna medju studentima i nastavnim osobljem na univerzitetima.

 

Ja ovo citam u nekim meni dostupnim medijima i slucajno naletim na takve clanke, cudi me da nasi forumasi ovo nikada ne

pominju.

Link to comment
Share on other sites

Ljudi imaju pravo da podržavaju šta hoće i da pale koju god zastavu hoće ako im oni koji sprovode zakon dozvole da je pale. Nadam se da se vi, Selina, slažete sa mojom malenkošću oko toga...

 

Ali bi onda oni koji ih podržavaju trebalo da stanu na čelo tih kolona na demosntracijama u Vašingtonu, a ne da idu u Indijanu pa da ti demonstranti hodaju kao zabludele ovce po Kapitol Hilu.

 

Ne znam zašto deo onih iz aktuene administracije i Bele kuće koji su juče bojkotovali Bibija nisu stali na čelo tih prohamaskovskih demonstracija? Čega se stide i šta ima loše u tome da ako već pledirate na nečije glasove, stanete ispred tih glasača i pokušate da barem artikulišete njihove postupke.

 

A ne da pale zastavu... Istu onu pred kojom su se oni koji računaju na prohamaskovske glasove zakleli na vernost Americi, narodu i Ustavu...

 

Tramp je tako bio dovoljno glup da napravi strahovitu grešku i budalaštinu tokom nekih drugih demonstracija na Kapitol Hilu, dozvolivši da se dogode a da u isto vreme ne bude među demosntrantima. I zato je platio kaznu, pa je morao da se nekim čudom podigne iz političkog mrtvila do statusa koji sada ima.

 

Da. I da popije metak.

 

Edited by Nek grmi jako
Link to comment
Share on other sites

8 minutes ago, Nek grmi jako said:

Ljudi imaju pravo da podržavaju šta hoće i da pale koju god zastavu hoće ako im oni koji sprovode zakon dozvole da je pale. Nadam se da se vi, Selina, slažete sa mojom malenkošću oko toga...

 

 

I Klinton je palio americku zastavu ( u Londonu).

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, 𝓑𝓪𝓫𝔂 said:

 

Ajd vidimo odavde:

 

 

Pravna zavrzlama koja je zavrsila za cirka 2 godine ovako:

 

Total abortion ban: Alabama, Arkansas, Idaho, Indiana, Kentucky, Louisiana, Mississippi, Missouri, North Dakota, Oklahoma, South Dakota, Tennessee, Texas, Vest Virginia. Plus Florida, Georgia i South Carolina 6 nedelja (otprilike nemas pojma da si trudan). 

 

 

Znaci, da predvidis stvari dva koraka unapred ti je otprilike nivo 0 na skali od 1-10. 

 

Sa abortusa se prica za te dve godine daleko prosirila (ako hoces da je slusas, a ti neces) na ljudi sa decom treba da imaju vise prava nego ljudi bez dece, zene ne bi trebalo da glasaju, 10 amandmana u skolama, trebalo bi ukinuti razvode, treba ukinuti kontracepciju, ukinuti IVI, oduzeti prava rodjenima u Americi ciji roditelji su ne-gradjani da dobiju drzavljanstvo... ne mogu svega ni da se setim jer je lista na 900 strana. Oh da, povecati ovlascenje predsednika - done. 

 

Pa ajd predjemo na Trampov program i ono sto izlazi iz njegovih usta: zatvoriti sve politicke neprijatelje, zatvoriti sve one koji se suprostavljaju njegovoj vladi, instalirati pravne kontrolore da kontrolise demokratske drzave, ukinuti finansiranje skola koja ne postavi ucitelje koji ce raditi po njihovom programu i prebaciti finansiranje na religiozne skole, pogasiti sve 'fake' novine i televizijske kuce, skloniti sve akreditore sa univerziteta i stvoriti nove koje namecu partijske vrednosti, uvesti u policiju praksu zaustavljanja i kontrolisanja, lekovi i medicinska oprema mogu biti samo made in US, relocirati beskucnike u 'satore' ili ih staviti u zatvore, pol samo prepoznat (od takve) vlasti moze biti priznata... 

 

Jbg Srbija je oaza prava za ovako zamisljenu Ameriku. 

Demonizacija 1-0-1

Kao i sa vrhovnim sudom. 

Iskreno receno da se zapitas da li si ti ikad upoznala nekog republikanca ili konzervativca. 

Pitanje abortusa je stvar drzava i njihovih gradjana, kao sto rekoh, da su Dems probali da se dogovore oko kodifikovanja, to bi bilo davno zaboravljena prica, ali nisu. Ako gradjani tih drzava glsaju za to, tako im je kako im je.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, Mama_mia said:

2Nek grmi

 

Rekoh vec da svaka adm mora da postuje podrzavajuci odnos sa Izraelom, licno me ne brine da ce cak i blesa Kamala bude li postala Biden, da uradi bilo sta mimo toga. Problem u demokraturskom ponasanju u skorijoj proslosti i buducnosti je aktuelna briga oko izbora, ne zele da izgube glas svih onih prohamasovnih kretena....To kazem oko trenutne situacije. Ali demsi su oduvek blagi prema Iranu upravo zato sto su takva stranka i sto se kao, to ocekuje od njih da cak i teroriste podrazumevaju za ljude. Ali cak i to su pribavljanje glasackog tela. No, kao sto smo videli u procepu su. Najgluplje je kad si malo opredeljen i neutralan, svi teroristi i normalni ljudi su mi moja deca i ostali hodovi po zici.....

 

Kamala je tu jos i najgora. Prvo zato sto blage veze nema o nekakvom Iranu...mislim da je ona bila prva koja je postavila ono pitanje - kako se pravilno kaze Iran ili Iraq....i onda se nasmejala. Nije problem da se neko smeje ili cereka, problem je kada to radi da zamaskira svoju tesku neobavestenost i duboko neznanje. Takvoj neznalici nikome ne prija da joj kroz razjapljena usta vidi slezinu.....

 

 

E sad, zasto demsi gledaju Iranu kroz prste, pa mislim da je to zbog onoga sto sam navela - podrska i prohamas glasaca, zatim neznanje, povrsnost i zelja da se bude razlicit od republikanaca po svaku cenu. Jer ako Netanjahu i iole normalan svet sada vec prstom pokazuje ko je i sta je Iran, sta bi drugo moglo da bude problem toliki da to Obama i demsi  ne uvidjaju?

 

 

 

Kada je reč o demokratiji, svakako ne treba zabranjivati i stajati na put njenim vaninstitucionalnim oblicima, poput jučerašnjih demonstracija u Vašingtonu.  Jer iskreno držim da svaka politička grupacija ima pravo da se okupi u prestonici i da na prestoničkim ulicama izražava svoju političku volju i svoje političke stavove.

 

Neka demokratski i nenasilno cveta hiljadu cvetova i neka pravo na svoj javni glas imaju i levi, i desni, i gornji, i donji, i aktivisti Hamasa, Namasa, Vamasa.... 

 

Ali problem nastaje kada favorizujemo uličnu demokratiju, a bacamo pod noge i gazimo onu institucionalnu, kakav je bio slučaj sa 14,5 miliona glasova za Bajdena na prajmarisima.

 

Jer ako glasovi skoro 15 miliona ljudi nisu bitni, šta će nam onda prajmarisi kao jedan od tradicionalnih postulata institucionalne demokratiije u Sjedinjenim Državama?!??

 

Pa ne, stvarno, šta će im onda Ustav i izborni zakoni ako je to sve nevažno?

 

Ili neka promene pojedine ustavne odredbe i članove izbornog zakona, pa nek predstavnici najbogatijih ljudi u SAD i finansijsko-političkih elita sami odluče ko će da bude predsednički kandidat, ne mešajući lažno građane u to...

 

Lepo se nekolicina njih okupi u nekoj prostoriji, dogovore se šta će i kako će, pa neka kažu - ovo vam je kandidat. Kao u slučaju Kamale Haris, što je opasan presedan, nešto što je totalni opozit direktnoj demokratiji i nešto za šta Obama s pravom kaže da je neispitan teren, budući da žena u dva stranačka izbora nema niti jednog jedinog delegata sa prajmarisa kao predsednički kandidat,jer je u prvim prajmarisima odmah ispala iz trke kao iz brzog voza, a u drugim su svi delegati bili Bajdenovi, a ne njeni.

 

Jer ako se predsednički kandidat bira na demokratski način, a kao ishod dobijemo nedemokratsko rešenje, sve biva obična šarada i pokušaj imitacije demokratskih tekovina na kojima je nekada počivala Amerika.

 

Edited by Nek grmi jako
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

https://www.cbsnews.com/news/us-intercepts-russian-chinese-bombers-alaska/

 

Ovi se približavaju sve više i više.

 

Batalili balone, sad šalju avione. Dobro je što nisu ušli i dublje kad vide ko vodi zemlju.

 

edit

 

Kamala upravo uživo udara najjače po Hamasu. Bravo za @Mama_mia i njene pretpostavke oko reakcije Kamale Haris, odnosno da administracija ne može da deluje drugačije osim da stane na stranu Izraela i osudi Hamas kao teroriste. Što je Kamala sada i izrekla.

 

Veli, Izrael će dobiti pomoć kako bi bio bezbedan, SAD će delovati kako bi im pomogli. Samo da se što pre krene sa reči na dela, pa ako ne mogu da obuzdaju Iran, neka barem krenu od Huta. 

 

A malo je Haris ipak zakačila i Izrael... Ne mogu da stignem baš sve da uživo prenesem sa konfe za medije... Kaže da je mir moguć ako se Izrael što pre povuče...

 

Nije odgovarala na pitanja novinara.

Edited by Nek grmi jako
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Cini mi se da se ovde kod nekih mesaju stvari koje su deo izborne kampanje I sta prakticno bilo koja strana moze da sprovede. Uz to uvek postoji uticaj glasanja za Kongres, malo manje Senat jer ti senatori predugo sede gde jesu, ali Kongres ima veliki uticaj, jer se tu cesce desavaju promene. 

Tako da nema potrebe da sire nekakva zastrasivanja tipa Tramp ce da zatvara politicke protivnike (sto je on direktno rekao da nece), ili da ce zatvarati medije (sto rece jedan malo morgen). Ili Kamala koja ce se boriti za abortus (kako molicu objasnjenje osim ako ne misli pricacu o tome). Ili njeno kako ce ona zatvarati Trampa, osim ako ne misli da ce proganjati politicke protivnike.

Znaci valja malo obratiti paznju na stvarni program, I sta podrzavaju, a ne sta neko prica u kampanji da bi zadobio neku demografiju.

Prica o finansiranju skola, je jedna takva prica, dosta ljudi su besni da je Uciteljski sindikat postao mafija, koji je uspeo da iskoristi FBI protiv roditelja koji su se bunili kako su skole vodjene, od lockdowna do toga da skole nemaju pravo da deci ispiraju mozak da su rodjeni u pogresnom telu, ili da mogu da biraju svoj gender, a da roditelji o tome nemaju pojma.

Tako da I to da Kamala moze da povuce podrsku Izraelu je glupost, naravno da je los signal bojkotovanje Bibijevog obracanja u Kongresu, ali svi znaju sta bi bila posledica. Videli smo kako je islo sa Univerzitetima kad su veliki donori poceli da se povlace. Tako da bi im to veoma verovatno izgubilo Kongres. 

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Angelia said:

Uciteljski sindikat postao mafija, koji je uspeo da iskoristi FBI protiv roditelja koji su se bunili kako su skole vodjene, od lockdowna do toga da skole nemaju pravo da deci ispiraju mozak da su rodjeni u pogresnom telu, ili da mogu da biraju svoj gender, a da roditelji o tome nemaju pojma.

Teško je izabrati koja gadost je najgadnija u tvom svakodnevnom, maloumnom maga baljezganju, ali ova je svakako sam vrh.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Angelia said:

 

Znaci valja malo obratiti paznju na stvarni program, I sta podrzavaju, a ne sta neko prica u kampanji da bi zadobio neku demografiju.

 

 

Znaci, kliknes link (postavila sam ga, direktn na Trampovu stranu programa) pre nego sto odgovoris pa procitas program. Ali ne, ti imas viziju programa koji se pusta po tvojoj zelji i to je to... Kad program nije lep, preskocis na drugi koji ti se svidja.

Da sam ga lepila ovde, ti bi nekim vratolomijama pokusala da objasnis da to znaci nesto drugo... 

 

Oko mene su vecinom republikanski glasaci - Florida. Ti si jedna u top 10 (po onom sto pises, kao sto si rekla ne poznajem te) maga ignoranata do kog je apsolutno nemoguce icim dopreti. U RL praktikujem da se ne objasnjavam, jer nema svrhe...  

 

Ostavicu te na miru kao sto si trazila, virtuelno verovatno ima jos manje svrhe. 

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Maharaja said:

Teško je izabrati koja gadost je najgadnija u tvom svakodnevnom, maloumnom maga baljezganju, ali ova je svakako sam vrh.

Hvala, mozes da pojasnis sta je najgadnije da je FBI probao da prati roditelje kao domestic terrorist da bi se kasnije izvinjavao I tvrdio da je to greska.

 

 

Ps: u mom svakodnevnom, maloumnom maga baljezganju, proganjanje roditelja koji se ne slazu sa drzavnom intervencijom koja im oduzima prava, je pogresno. Imas podijum da mi objasnis kako je to ispravno 

Edited by Angelia
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, 𝓑𝓪𝓫𝔂 said:

 

Znaci, kliknes link (postavila sam ga, direktn na Trampovu stranu programa) pre nego sto odgovoris pa procitas program. Ali ne, ti imas viziju programa koji se pusta po tvojoj zelji i to je to... Kad program nije lep, preskocis na drugi koji ti se svidja.

Da sam ga lepila ovde, ti bi nekim vratolomijama pokusala da objasnis da to znaci nesto drugo... 

 

Oko mene su vecinom republikanski glasaci - Florida. Ti si jedna u top 10 (po onom sto pises, kao sto si rekla ne poznajem te) maga ignoranata do kog je apsolutno nemoguce icim dopreti. U RL praktikujem da se ne objasnjavam, jer nema svrhe...  

 

Ostavicu te na miru kao sto si trazila, virtuelno verovatno ima jos manje svrhe. 

 

Imas isti podijum da objasnis kako su republikanci opasnost za US demokratiju. Ocigledno su republikanci I konzervativci drzali vlast vise godina, nisu unistili ameriku. Nisu uveli fashizam, bukvalno sve je islo po ustavu. 

Link to comment
Share on other sites

Jul 18 2024. St.Luis, USA....cerka polozila ispit za dobijanje drzavljanstva, sad jos da polozi zakletvu i moci ce da glasa u Novembru. 

Zabrinuta za stanje demokratije u svetu, proveravam da li je buduci glasac na izborima svestan da su ovo verovatno najvazniji izbori nakon onih na kojima je pobedio Kenedi, kaze, ne brini, svesni smo. Pitam, da li ste svesni koliko su ovi izbori vazni ne samo za Ameriku vec za ceo svet, kaze, svesni smo, svet je na klackalici, ako pobede republikanci, ode mast u propast. Pitam kako stoji sa biografijama oba kandidata, kaze, prostudirane su do detlja, Trampova je da umres od smeha, da nije nasledio taticine milione bio bi kriminalac, njemu je cak i vlastita kockarnica bankrotirala. Harisova ima odlican bekgraund a voli i macke, kud ces bolju preporuku. Pitam kako  stojis sa programima kandidata, kaze, Trampov sam videla kod nas u Srbiji, ne svidja mi se, Kamalin obecava povrtak na normalu. 

Super, sad mogu mirno da spavam, obezbedila sam demokratiji u svetu jedan glas vise, od mene toliko.

Edited by Pletilja
  • Like 6
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Angelia said:

proganjanje roditelja koji se ne slazu sa drzavnom intervencijom koja im oduzima prava, je pogresno. Imas podijum da mi objasnis kako je to ispravno 

Hajde da budemo precizni- oznacavanje roditelja koji su izricali ozbiljne nasilne prijetnje sluzbenicima

Edited by ters
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Pletilja said:

Kamalin obecava povrtak na normalu. 

 

 

 

Ovo zvuci obecavajuce, da Kamala poslednje 4 godine nije deo vlasti i zapravo... potpredsednica USA. 

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

11 minutes ago, 40Wins said:

 

 

Ovo zvuci obecavajuce, da Kamala poslednje 4 godine nije deo vlasti i zapravo... potpredsednica USA. 

 

Za nase usi zvuci mozda obecavajuce, ali kad se pocinju recenice sa "podrzavamo Izrael, ali...." onda je vrag odneo salu.

Mora bezrezervna podrska, barem sada i da svaka recenica pocinje sa "prvo da se taoci oslobode a onda cemo dalje".

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...