Jump to content

Marvelov filmski univerzum


Alen13ASC

Recommended Posts

8 minutes ago, Alen13ASC said:

 

Potpisujem svako tvoje slovo.

 

MCU je pun fanova pojedinačnih heroja, treba svakog heroja tretirati s 110% da bi svi bili zadovoljni. Mislim da su dobar posao odradili u Endgame.

 

Moram da priznam da mi je bas i krivo sto je gotovo...Jesu superherojski filmovi tu pre svega da zabave, ali su oni skoro 12 godina bili sa nama (meni sve pocinje prvim Iron Manom)...Tesko mi je pao rastanak od njih, iako cemo se sa pojedinima jos vidjati.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

I meni, što je čudno jer sam Osvetnike aktuelno počeo pratiti tek od Rata Beskraja (koji mi je inače prvi 3d film u bioskopu). Prošle godine ceo godišnji odmor proveo sam uz MCU filmove jer sam hteo znati sve o herojima. Neke sam pogledao i do 10 puta čak. Kapetan Marvel pogledao čak 15 puta, dobar minimalistički film koji ima jaku poruku (priča o žrtvama hebenog rata, mislim na borbu između Kri i Skrulova). Posebno volim scenu gde Kerol upuca motor Asusa (o bože niti jedna scena iz drugih filmova me nije toliko naježila, posebnu čar daje dobra zvučna oprema).

 

Sve u svemu, MCU je završio jednu eru s Endgame. Originalna šestorka više nisu onakvi kakvi ih poznajemo, svet treba nove Osvetnike a Fjuri s novoformiranim SWORDom će braniti ne samo Zemlju nego Univerzum.

 

Doktor Strejndž 2 i posebno Eternalsi me raduju. Eternalsi će biti najveće iznenađenje iz sakrivenog sveta Marvela posle Čuvara Galaksije. Baš me interesuje smer u kojem će ići Eternalsi, Čuvari Galaksije su kopirali Zvezdane Staze i Ratove Zvezda i u tome su stvarno uspeli, Eternalsi su potpuno drugi svet a konceptni crteži mi teraju usta da cure same od sebe!

 

p5xkqjj4hqb31.jpg

 

Ovo gore je prvi konceptni crtež, prikazuje 4 Selestijalsa (koji su eksperimentima stvarali Eternalse i Devijanse, npr. Tanos je Devijans).

 

Na d23 prikazan je drugi konceptni crtež s likovima i glumcima koji ih tumače! ▼

 

Etternals1.png

 

Eternalsca2.png

 

Evo još jedan konceptni crtež, ovo oduzima dah!

 

Os-Eternos-Arte-legadodamarvel.png

 

MCU opet gura granice, videćemo gde će to završiti.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
  • 3 weeks later...
  • 2 months later...
  • 1 year later...

"Postkovid19" Marvel:

 

Loki

...

...

Black widow (filer film, ali dobri (bar meni) glumci)

Wandavision (malo (više) dosadno na početku, posle (i više nego) OK)

...

...

The Falcon and the Winter Soldier (PC limunadica)

 

Generalni utisak: što je radnja udaljenija od Zemlje, što više "rastu" supermoći, to se Dizni manje meša i manje je PC.

Link to comment
Share on other sites

Wandavision na vrh, početak za one koji ne znaju predistoriju jeste "koji je ovo...", za mene koji je pored Marvela veliki fan serija od pedesetih do sedamdesetih fantastikus, finiš razara.

 

Black Widow, niti prequel niti proper send-off, ovaj film bi imao svrhu odmah posle Civil War (bez post credit scene, razume se). Ovde sada, ne služi ničemu, sem post credit scene,

 

Spoiler

koja je uvod u seriju Hawkeye.

 

 

Loki, nit smrdi nit miriše

 

Spoiler

ali uvodi u poslednjoj epizodi novog supernegativca posle Tanosa za gomilu filmova koji slede, kao i multiverzum koji će biti glavna stavka u sledećem Doktor Strejndžu, Spajdermenu i ko zna gde još.

 

 

Falcon and WInter soldier ne postoji, nikad nije snimljen i niko ga nikad nije video.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Mislim da se neće pojavljivati, osim u nekom flešbeku iz ranijih filmova.

 

Već je tu Kamberbečov dr. Strejndž, a u trejleru vidimo i Dock Ock-a Alfeda Moline, kao i bombu Green Goblin-a (iliti tu je negde i Viljem Dafo, mada još nema zvanične potvrde), a Internet već drugo bruji da će u ovom filmu da se sastanu sva tri Spajdija (Holand, Megvajer, Garfild), takođe još uvek bez zvanične potvrde.

 

Na sve to uvaliti još i Toni Starka bi in my humble opinion bilo malo mnogo.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Jel priznajes film ako se u njemu ne pojavi Iron Man? 😛

 

U jednoj sceni je bio i Sandman. Bilo je ukupno 5 negativaca, samo su za 3 dati hintovi.

 

I mene su navukli zbog Moline, sada moram da pogledam prethodna dva dela. Sto cu ih mrzeti kada me na slicne fore ponovo upecaju. Sve im jebem😆

 

I Dr Strange u martu. Ajajaj

 

Od poslednjih Avengersa sam na pauzi, ali izgleda tesko da cu moci da pravim duzu pauzu. Ovo mi skoro dodje kao da igram Minesweeper.

 

 

  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

Priznajem, ali na jedvite jade. 😛  Mene ne zanima ništa iz ovog univerzuma sem Spajdija i Lokija. Pogledaj prethodne delove, nećeš se pokajati, baš je zabavan - zahvaljujući Holandu koji je zaista sjajan kao Piter Parker, verovatno najbliža karakterizacija onoj iz stripa. Biće zanimljivo gledati ga u ovom nastavku jer se vraća u ulogu nakon nekih ozbiljnijih filmova. Nadam se da će nam malo i spojlovati film u nekom intervjuu 😬  😈

Link to comment
Share on other sites

4 hours ago, Ta'veren said:

Jel priznajes film ako se u njemu ne pojavi Iron Man? 😛

 

U jednoj sceni je bio i Sandman. Bilo je ukupno 5 negativaca, samo su za 3 dati hintovi.

 

I mene su navukli zbog Moline, sada moram da pogledam prethodna dva dela. Sto cu ih mrzeti kada me na slicne fore ponovo upecaju. Sve im jebem😆

 

I Dr Strange u martu. Ajajaj

 

Od poslednjih Avengersa sam na pauzi, ali izgleda tesko da cu moci da pravim duzu pauzu. Ovo mi skoro dodje kao da igram Minesweeper.

 

 

 

Prikazan je jedan (Dr Octopus) i dat hint za još četiri negativca (Green Goblin, Electro, Sandman, Lizard), svi su se pojavljivali u Megvajerovim i Garfildovim filmovima o Spajdiju. Jedino nedostaje Vulture, iz Holandovog Spajdi sveta. Ali kad se pogleda post-credit scena iz poslednjeg Holandovog Spajdija, gotovo sigurno će se pojaviti i on i sklopićemo Sinister Six, udruženje šest Spajdermen negativaca koja se često pojavljuje u stripovima u različitim sastavima i juri Spajdermena.

 

Prva postava SInister Six u stripovima je bila Dr Octopus, Elektro, Sandman, Mysterio, Vulture, Kraven the Hunter. U filmskom svetu još uvek nema Kravena a Mysterio je mrtav, pa u ekipu uleću ostali negativci koji su se pojavljivali u filmovima, Green Goblin i Lizard.

 

Što se tiče pauze, Marvel mora da vadi fleku zbog kovida, tako da sada dolazi maltene svaki mesec cela baterija filmova i serija:

 

Filmovi:

Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings      Sept. 3, 2021

Eternals                                                                  Nov. 5, 2021

Spider-Man: No Way Home                                  Dec. 17, 2021

Doctor Strange in the Multiverse of Madness    March 25, 2022

Thor: Love and Thunder                                       May 6, 2022

Black Panther: Wakanda Forever                        July 8, 2022

Captain Marvel 2: The Marvels                            Nov. 11, 2022

Ant-Man and the Wasp: Quantumania                Feb. 17, 2023

Guardians of the Galaxy Vol. 3                            May 5, 2023

 

Serije:

Hawkeye                                                               Nov. 24, 2021

Ms. Marvel                                                            Late 2021

Moon Knight                                                         2022

She-Hulk                                                              2022

The Guardians of the Galaxy Holiday Special   December 2022

Secret Invasion                                                    2022

Ironheart                                                              TBA

Armor Wars                                                          TBA

Untitled Wakanda series                                     TBA

 

Što je najgore, filmove i serije su uvezali ko mačja creva, pa je tako kraj WandaVision uvod u novi Doctor Strange, kraj Black Widow uvod u Hawkeye, kraj Lokija je uvod u koncept Multiverzuma i uvodi novog arhinegativca posle Tanosa za dvadeset narednih filmova...

 

 

4 hours ago, DameTIme said:

Priznajem, ali na jedvite jade. 😛  Mene ne zanima ništa iz ovog univerzuma sem Spajdija i Lokija. Pogledaj prethodne delove, nećeš se pokajati, baš je zabavan - zahvaljujući Holandu koji je zaista sjajan kao Piter Parker, verovatno najbliža karakterizacija onoj iz stripa. Biće zanimljivo gledati ga u ovom nastavku jer se vraća u ulogu nakon nekih ozbiljnijih filmova. Nadam se da će nam malo i spojlovati film u nekom intervjuu 😬  😈

 

Holand je poznat po tome što ume da se izlane (da l' namerno, da l' slučajno) a i Molina se već izlanuo da je opet Dock Ock, zato se verovatno on jedini i pojavljuje u trailer-u od svih negativaca (kad već svi znaju...). Svi ostali koji se pominju da će se naći u novom Spajdiju (Megvajer, Garfild, Dafo, Džejmi Foks, Ifans, Kiton...) za sad iz sve snage poriču da igraju u ovom filmu  :whistling:

  • Like 1
  • Thanks 2
Link to comment
Share on other sites

Ja sam odgledao sve iz MCU, i filmove i serije. Bio sam primoran pošto klinka (sada ima 15g) obožava Marvela. Ima svašta nešto od predmeta iz marvel sveta. Knjige, figurice, majice, fura Torov čekić na privesku od ključeva... Zadnje što me je naterala da joj kupim je neki prsten što nosi Loki. Elem, danas smo gledali trejler za No way home i malo je reći da deluje odlično. Ujedno smo gledali i trejlere Eternalsa i Shang Chi. Shang Chi ok, ali Eternals izgleda baš onako meh.

Link to comment
Share on other sites

Meni se novi Spajdi jedino sviđa u kombinaciji sa Toni Starkom, nisam se primio na solo filmove (ovaj zadnji baš loš), mislim, vidim šta 'oće Holand kad ga glumi kako ga glumi. Raniji Spajdermeni (drugi delovi) mi bolji.

Spoiler

A možda sam i omatorio, pa ne mogu da se primim na ovu decu Spajdijeve simpatije, glumice iz ranijih filmova mi bile bolje...

 

Edited by stray_cat
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Gledao sam Šeng Čija u bioskopu sa par klinaca i mogu reći da mi je ovo najbolji Marvelov film posle Infinity Wara - a gledao sam 10ak filmova od tih 30 koliko već ima 😄

Očigledno su dali ljudima koji vole klasične kung fu filmove da rade ovaj film. Priča glavnog lika je relatable i realno ovakva priča bi bila dobra i da se izbace sve fantastične stvari. Uspeli su tih 10 prstenova da predstave kao da je jako kul oružje što nije mala stvar. Scene borbi 1 na 1 su vrhunske, nije prebrza kamera i konstantno seckanje kao što vole da rade već neko vreme

 

A najveći plus filma je Tony Leung, legenda Hong Konga 😄 Obožavam kada negativac samo stoji u sobi i ne radi ništa a 'uliva strah' dok se gleda.

 

Najveći minus je 90% velike CGI borbe na kraju filma. Nije bilo predugačko ali stvarno ne znam ko to voli da gleda. Ni klinci nisu bili oduševljeni

Link to comment
Share on other sites

15 hours ago, Nicklord said:

Najveći minus je 90% velike CGI borbe na kraju filma. Nije bilo predugačko ali stvarno ne znam ko to voli da gleda. Ni klinci nisu bili oduševljeni

 

Meni je ovo bas upropastilo film na kraju... kada bih podelio film na dva dela, prvi deo da dobije neku 8+ ocenu dok ovaj drugi ne moze ni do dvojke da se dokotrlja, bas uzas.

 

Takodje, ona njegova prijateljica je neki "SW Rose" level iritantnosti... bukvalno sam molio da izadje iz kadra.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...