Jump to content

Marvelov filmski univerzum


Alen13ASC

Recommended Posts

Ne mogu da ne primetim sa koliko više pažnje, poštovanja i ostalih pozitivnih emocija su glumci, producenti, scenaristi, režiseri - cela ekipa Avendžersa ispratili svoje junake (sa sve Tanosom), pa makar i samo zbog biliona para koje su im doneli, za razliku od ekipe najnovijih Star Wars-a, nebo i zemlja (nije ni zemlja, podzemlje).

Link to comment
Share on other sites

Pa dobro, poslednja dva filma su znatno podigla lestvicu i fransiza pre njih nije dostigla svoj peak, cak i sa ova dva filma malo kome film nije ispunio ocekivanja. SW je tu fazu razvoja presao jos sa originalnom trilogijom. Najvise ima do toga kakav je odnos vodecih ljudi prema fransizi, jer za SW vidis da je vise cedjenje fransize.

@Squabbit Valja. mada imam osecaj ko da je malo iseckan u smislu da je ovo mogla da bude trilogija. Solidan je, ali ne znam po cemu cu da ga pamtim sem po jednoj sceni. Malo manje akcije u poredjenju sa prvim delom. Nije mi se svideo sto su jednu foru koristili po nti put mozda samo na drugaciji nacin, ali Boze moj necu im bas zameriti na nedostatku kreativnosti. Infinite Wars mi je ipak bolji, ostavio je jaci utisak. Ovde mi je nekako falilo vise intenziteta i uz to prvi deo je bio manje predvidljiv. Nisam gledao Captain Marvel, pa ne znam sta da mislim o njenom liku. U svakom slucaju svidja mi se kako su zavrsilo sa ovim poglavljem. Ja sam ga pre svega pogledao kako mi spojleri u obliku memeova ne bi kasnije pokvarili dozivljaj.

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Endgame je čudna biljka, ima svega i svačega smeštenog unutar 3 sata i ipak deluje da to nije dovoljno. Zato ga šira masa nije prihvatila kao AIW. Nasuprot AIWa koji ima finu brzinu toka radnje, Endgame se čini kao gomila nalopatanih scena.

Iskreno rečeno, mene to uopšte nije diralo. Za mene je Endgame najbolji MCU film do sada. Posle prvog gledanja AIWa bio sam zapanjen odnosno šokiran, Endgame je doneo sve te emocije+ "crvene oči".

 

Link to comment
Share on other sites

EndGame je ubedljivo najbolji film koji sam ja video u svom zivotu.

Sad ovo je mozda malo cudno ali kao fan Marvela i svega toga ovo mi je nesto spektakularno.

Zavrsili su onako kako treba po meni, 3h a proslo mi je kao da je 30min trajalo...

Sad me interesuje sta sledece?

Znam, spuda man sledeci ali sta posle toga?

Link to comment
Share on other sites

Endgame je meni bio uzas. Jedini film od Marvel filmova koje sam gledao u bioskopu i gde sam se pitao kada ce vise kraj. Ajmo redom i to samo stvari koje mi najvise smetaju. 

- Kako se Antman vratio. Pacov je presao preko tastature?! Eto to su uspeli da smisle kao pocetak zapleta. 

- Thor. Meni je on katastrofa. U Ragnaroku je odigrao ulogu koja je bila na momente duhovita - znaci moze. Meni je ovo sve bilo neubedljivo. 

- Kapetan Amerika i cekic. Jel neko shvatio kako to da on sad moze da ga digne?

- Gomila likova koji samo sede bezveze. Previse, previse se njih pojavilo samo radi pojavljivanja. 

- Sta se desavalo dok su bili nestali? Kako ih je Dr Strange vratio? Ceo taj deo je preskocen i ono kako je Ancient One shvatila sta znaci njegovo predavanje kamena vremena. Sve to je ostalo neubedljivo. 

- Thanos. Ovde je samo jedan villain, u IW je bio mnooogo kompleksniji lik. Cini mi se da je ovde bio zato sto mora. 

- Naravno kapetan Marvel aka cheat mode. Nidje veze. 

 

Sve u svemu, previse stvari u kratko vreme su doprinele da je film neubedljiv. Imali su priliku da naprave nesto nalik Loganu, ali ipak je cash bio primarni cilj. Meni, posle odgledanih 20+ filmova gde je ovaj trebao da bude kulminacija, ja sam prilicno razocaran. 

Link to comment
Share on other sites

Meni je Infinity War bolji, ali treba imati na umu da je za Infinity War radnja vec bila pripremljena u prethodnim filmovima, dok je za Endgame ipak nesto moralo da se pripremi i u samom filmu. 

Licno mi se nije svideo onaj ponovljeni girls power moment. To mi bas bode oci/kvari utisak. 

Generalno su dobro hendlovali putovanje kroz vreme, to je ipak nezgodna stvar kad se gradi film oko toga, moze film lako da se upropasti. Elegantno su skonjeni i infinity stones iz price, kao i Captain America i neizbezne smrti glavnih likova. 

Fino je napravljena priprema za Guardianse- Tor s njima a Gomora elegantno vracena u pricu ali sa zaokretom- ni ne poznaje Quila. 

 

Nije lose, mnogo je filmova u ovom univerzumu i dobro ih drze povezane. Videcemo kako ce dalje, svidja mi se ono sto sledi, pa da vidimo ko ce naslediti Iron Mana na mestu lica fransize. 

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, sreta-steta said:

Endgame je meni bio uzas. Jedini film od Marvel filmova koje sam gledao u bioskopu i gde sam se pitao kada ce vise kraj. Ajmo redom i to samo stvari koje mi najvise smetaju. 

- Kako se Antman vratio. Pacov je presao preko tastature?! Eto to su uspeli da smisle kao pocetak zapleta. 

Lazy writing.

- Thor. Meni je on katastrofa. U Ragnaroku je odigrao ulogu koja je bila na momente duhovita - znaci moze. Meni je ovo sve bilo neubedljivo. 

Tacno.

- Kapetan Amerika i cekic. Jel neko shvatio kako to da on sad moze da ga digne?

Mogao je i do sada, samo nije imao priliku. U Avengers 2 (valjda) su svi redom pokusali da ga pomere kada su sedeli kod Tonija, ali niko nije uspeo, ali je Thor pobledeo kada je primetio da se cekic pomera kada je Cpt. pokusao. Nije samo Thor koji moze da ga podigne, nego svako ko je njega vredan, a Cpt. je fazon najbolji covek na svetu.

 

- Gomila likova koji samo sede bezveze. Previse, previse se njih pojavilo samo radi pojavljivanja. 

Tacno.

 

- Sta se desavalo dok su bili nestali? Kako ih je Dr Strange vratio? Ceo taj deo je preskocen i ono kako je Ancient One shvatila sta znaci njegovo predavanje kamena vremena. Sve to je ostalo neubedljivo. 

Niko ne zna. Nisu postojali. Za njih vreme nije proslo kao sto je rekao Spidey, samo su se probudili tamo gde su iscezli. Nije ih Strange vratio nego Hulk kada je prvi koristio rukavicu. Ancient je rekla da je Strange najbolji od svih njih i ako je on to uradio onda mora da ima nekog smisla, cak iako ga ona ne razume.

Mene vise nervira cinjenica da recimo Parkerovi prijatelji nisu ostarili i jos uvek idu u skolu, a proslo je pet godina. Na primer njegov najbolji drug ga vidi u skoli, zagrli ga kao da ga dugo nije video i srecan je sto se vratio, sve je to super, ali sta on posle pet godina jos uvek trazi u High School??

 

- Thanos. Ovde je samo jedan villain, u IW je bio mnooogo kompleksniji lik. Cini mi se da je ovde bio zato sto mora. 

Tacno. Ovde je bio just another Marvel movie villain. 

- Naravno kapetan Marvel aka cheat mode. Nidje veze. 

I nju skoro pa da nisu upotrebili, ali Endgame se radio PRE Cpt Marvel, pa verovatno nisu jos znali sta i kako sa njom. 

 

 

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, stefan81888 said:

Meni je Infinity War bolji, ali treba imati na umu da je za Infinity War radnja vec bila pripremljena u prethodnim filmovima, dok je za Endgame ipak nesto moralo da se pripremi i u samom filmu. 

Licno mi se nije svideo onaj ponovljeni girls power moment. To mi bas bode oci/kvari utisak. 

Generalno su dobro hendlovali putovanje kroz vreme, to je ipak nezgodna stvar kad se gradi film oko toga, moze film lako da se upropasti. Elegantno su skonjeni i infinity stones iz price, kao i Captain America i neizbezne smrti glavnih likova. 

Fino je napravljena priprema za Guardianse- Tor s njima a Gomora elegantno vracena u pricu ali sa zaokretom- ni ne poznaje Quila. 

 

Nije lose, mnogo je filmova u ovom univerzumu i dobro ih drze povezane. Videcemo kako ce dalje, svidja mi se ono sto sledi, pa da vidimo ko ce naslediti Iron Mana na mestu lica fransize. 

To je bio epic eyeroll moment. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Gledala sam ih sve osim poslednjeg... I meni je Infinity War bio super. Kapiram da je sa Kapetanom to malo lokal-patriotizam... Pa mora da bude malo iznad ostalih... Gledala sam i seriju Daredevil. Prijalo mi je da je gledam, ali baš mi je nekako gluma loša bila, i diajlozi, a opet je delovalo kao dosta novca, pa kapiram da je pravljeno namerno tako za neku klinčuriju. AHahahah, ali šta ću kad volim taj žanr.

Link to comment
Share on other sites

Spojleri naravno:

- Problem pacova

Kad su Pimovi pravili portabilni kvantni tunel u kombiju namestili su koordinate na tačno zabeleženim mestima, sve što je Skot trebao uraditi je da pritisne dugme za paljenje kvantnog tunela. Nakon što su Pimovi nestali u Tanosovom istrebljenju koordinate su ostale zapamćene u nekom delu softvera tunela u kombiju. Kasnije sve što se trebalo uraditi za povratak Skota iz kvantnog prostora je da neko pritisne dugmiće za paljenje tunela, što je pacov i uradio.

- Problem Tora

A kako je Tor problematičan ovde, on je uardio zadatu misiju ubijanja Tanosa koju si je zacrtao u glavi nakon što je poklao pola ljudi u spasilačkom brodu nakon Ragnaroka. Zaklao je Tanosa, ovaj je uništio kamenje beskonačnosti što znači da se istrebljeni živi svet ne mođe vratiti. Svi Osvetnici su našli kakvu takvu svrhu nakon toga. Tor se povukao i po prvi put stvarno uživao u životu. Samo što se izgleda previše opustio. Uradio je baš ono što je Stiv rekao na onoj grupi za oporavak. "imamo svet u našim rukama, ako ne uzmemo najbolje iz njega i ne krenemo dalje, Tanos nas je trebao sve ubiti".

- Gomila likova koji samo sede bezveze. Previse, previse se njih pojavilo samo radi pojavljivanja. 

Nisam siguran dal sam ovo dobro razumeo, koliko sam video svi su na neki način učestvovali u borbi, i pre nje.

- Problem Petera i škole

Kad je Pr. Hulk vratio istrebljen živi svet, Peter i valjda deo njegovog razreda se vratio također. S obzirom da je možda i Ned bio istrebljen nije isključeno da su se oboje našli u školi da nastave školovanje nakon svega tamo gde su stali pre pet godina.

- Tanosov lik problem

Tanos iz 2014. nije "just another MCU villain" nego umesto toga njegova misija traženja kamenja se malkice ubrzala nakon onoga s nebulom iz budućnosti. On je video njegov put traženja kamenja te ispunjavanja zadate misije te je kasnije rekao nakon što je video svoju smrt da je to sve delo sudbine. On je čak kasnije rekao Osvetnicima "nekad sam mislio da će istrebljenjem pola živog sveta doneti radost preživelima, jer će znati ceniti ono što imaju zahvaljujući meni". Sve vreme je imao taj plan u ruci, no tvrdoglavi Osvetnici su mu okrenuli način razmišljanja te su aktivirali sav gnev u njemu. Nije ni sanjao da će neko tamo na Zemlji napraviti vremensku mašinu i da će napraviti rukavicu.

- Kerol Denvers problem

Ne znam zašto vam je ona trn u oku, iskreno, dok ništa ne govorite o Vandi recimo. Ko da je bitno kakva je osoba s najjačim supermoćima, mogao je bilo ko učestvovati na onoj misija dr. Lovson krajem 80-ih te upucati motor mlaznjaka koji pogoni teserakt. Bilo bi još gore da je recimo Marija bila ta osoba. Zamislite kako bi internet eksplodirao, crnkinja s supermoćima..

- Woman power scena s Spider-manom

Mož misliti, totalno je u redu da imamo scene muških osvetnika kako rešavaju stvari. No kad se pojavi ženske na okupu u nekoj bad-ass sceni to je sad trn u oku. Isuse, ovo je film rađen po stripu, po meni women power scena je scena ko iz stripa.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Meh... meni pocetak raspleta sa pacovom deluje kao sto neko napisa gore - lazy writing. Cisto da ima od necega da se krene. Thor mi je nedovrsen cisto iz razloga sto je on vec od Ragnaroka profilisan kao prvenstveno humoristican lik. Ovde se nijednom nisam nasmejao, cak sam i ocekivao tesna koza momenat sa podrigivanjem. Meni je on nit smrdi nit mirise: nije ni Thor jebackeve, niti je smesan (nesto nalik Aquamanu). Evo ti likovi koji se pojavljuju samo da bi pevali pratece vokale na novogodisnjoj predstavi: 

- cela GoG ekipa ako ne ukljucujemo pacova je imala ukupno jednu recenicu; 

- Baki; 

- Pajper; 

- Wasp; 

- Black panther; 

- Hawk;

- Loki (mada ovo je vvt namerno)

... 

Pazi, ne mislim da je dovoljno sto su se pojavili i izgovorili jednu recenicu. Jednostavno ako ste ih stavili u film, onda im dajte i nekakvu ulogu. Naprimer, IW se odigrao u Wakandi, pa ih je gomila imala neku ulogu. itd, itd...

Tanos je jedini lik koji je u svim ovim filmovima imao neku ideju: svi ostali su ili hteli da sprze Zemlju jer se tu nalazi nesto sto im je bitno ili zato sto se jednostavno time bave. Tanos zeli da prepolovi sve zivo jer ce posle sve biti bolje, i on tome uspe i da nauci Gamoru npr... setite se njegovih scena sa one njene planete gde je pokupio. E a sada, on se u jednoj sceni transformise u zlikovca koji hoce zamislite samo rukavicu ne bi li mogao da izvrsi svoj evil plan - rang planktona iz Sundjer Boba. 

Da se razumemo, ima film svoje dobre momente: cap. Amerika vs PSTD, prvi susret njega i Starka, ceo lik Black Widow, itd... 

Necu dalje, kazem, po meni je propustena prilika da se napravi film kao Logan, koji je finale po mojoj meri. Ovde su se svi izredjali i bow down publici, sada svet moze da nastavi da dise. I dalje Marvel ima mnogo vise da ponudi od nesrecng DCa, ali ocekivati nesto vise od ovog filma osim da bude simple money collector je promaseno ocekivanje. Na mojoj listi ide izmedju Thora 2 i Fantasticne cetvorke. 

Link to comment
Share on other sites

Prepoznao si to da Cap ima PTSD a recimo svi zanemarujete Tora koji pati od depresije (potiskuje probleme i daje se u alkohol i neograničeno igranje igrica, njegova reakcija kad mu je Hulk rekao za Thanosa sve govori).

 

Tanos iz 2014 nije klasični zli negativac nego je morao improvizovati i brzo delovati jer Osvetnici prave rukavicu i skupljaju kamenja. On u Osvetnicima vidi krvne neprijatelje a Zemlju prezire zbog tvrdoglavosti ljudi koji ne znaju ceniti Tanosovo istrebljenje nego idu se igrati boga tako što se vraćaju kroz vreme da uzmu kamenje te kasnije naprave rukavicu.

 

Tanos je najinteligentnije biće u univerzumu ali saznanje da Zemlja ima vojsku tvrdoglavih genija mu je promenulo mišljenje iz korena.

Link to comment
Share on other sites

Endgame, bas skromno.
Infinity War je za Marvel standarde bio fenomenalan film. Ovo je bas puno znacajno losih rupa.
Predug post bi bio kad bi pisao sve sto mi je bilo glupo ili cringe.

Thanos je zasluzio da skonca uz neku recenicu, barem da kazem Thoru da Thor nece da dobije sansu da ga ubije. Previse je lik vredan strahopostovanja da samo onako ode...
 

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...