Jump to content

Marvelov filmski univerzum


Alen13ASC

Recommended Posts

3 hours ago, jedibojan said:

Sta raditi sa Brie Larsen?


Pa ona je trenutno najvredniji Marvelov materijal, van X-Men sveta. Kree-Skrull War je stvar koju jos uopste nisu obradili (nisam gledao sam film Captain Marvel, mozda su krenuli sa tom pricom). Ali ima tu sta jos da se isprica.
Koliko vidim, tu nije jos ukljucen Captain Mahr-Vell.

Ona je verovatno najmocniji heroj iz Avengers sveta (koliko god to zvucalo paradoksalno s obzirom na to da je Thor bog).

Tesko je porediti heroje iz X-Mena i Avengers sveta, ali mu ona mozda dodje nesto kao Jean. Samo sto je Jean najzajebanija.
Tj zajebaniji je valjda samo njen sin.

Ako si mislio na Brie kao Captain Marvel, ako si mislio kao nesto drugo, onda mastu na volju 😄

Link to comment
Share on other sites

12 minutes ago, BattleBorn said:


Pa ona je trenutno najvredniji Marvelov materijal, van X-Men sveta. Kree-Skrull War je stvar koju jos uopste nisu obradili (nisam gledao sam film Captain Marvel, mozda su krenuli sa tom pricom). Ali ima tu sta jos da se isprica.
Koliko vidim, tu nije jos ukljucen Captain Mahr-Vell.

Ona je verovatno najmocniji heroj iz Avengers sveta (koliko god to zvucalo paradoksalno s obzirom na to da je Thor bog).

Tesko je porediti heroje iz X-Mena i Avengers sveta, ali mu ona mozda dodje nesto kao Jean. Samo sto je Jean najzajebanija.
Tj zajebaniji je valjda samo njen sin.

Ako si mislio na Brie kao Captain Marvel, ako si mislio kao nesto drugo, onda mastu na volju 😄

Mislio sam na to da je riba toliko toksicna da postoji opasnost od toga da ce single handedly unistiti fransizu. Cak ni kolege na intervjuima (gde moraju da se ponasaju profesionalno) ne mogu da sakriju koliko je ne podnose. Bukvalno srlja iz zlog u gore sa svakom novom izjavom

Link to comment
Share on other sites

 

Ako se sabere

Infinity Wars i prvih 30 minuta Endgame, dobija se zbir manji od Logan-a ali ne za mnogo. Onda se pojavljuje Antman, pa time travelling i fenomenalno opraštanje od Tonija Starka i kapetana Amerike, uz prigodno pojavljivanje svih likova iz Marvelovog filmskog univerzuma.

Obratiti pažnju da Tanos nije isti lik kao i u prvom delu (5 godina je mlađi). Ni Gamora nije zaljubljena u Starlord-a.[/spoiler] 

Edited by stray_cat
Link to comment
Share on other sites

Izašle su prve špekulacije o radnji Spider-Man 2 filma:

 

1.

 

Misterio je čovek iz druge vremenske linije, pošto su Osvetnici prčkali po vremenskim linijama kad su išli po kamenje u prošlosti , napravili više alternativnih vremenskih linija omogućivši u jednom Misteriju da se probije iz jedne vremenske linije u ovu aktuelnu. Pošto nema puno heroja koji su istali živi, kriminal je u rastu stoga i ne čudi što Misterio hoće shebavati gradove širom planete.

 

2.

 

Ova teorija je blesava no otvara neviđene mogućnosti, naime Misterio je zapravo odrasli Piter Parker koji je došao iz jedne vremenske linije u ovu originalnu. Odrasli Piter Parker je mnogo toga uradio u njegovoj vremenskoj liniji i pošto se oseća da je njegov posao gotov tamo odlučio se vratiti u originalnu vremensku liniju da pomogne mlađem sebi da postane pravi superheroj. Onaj koji je ozbiljno svaćen a ne da bude potrčko Osvetnicima. Odrasli Piter može se vratiti u prošlost s Starkovim Kvantnim GPRsom te onom mašinom za putovanje u kvantni svet s kraja Osvetnika 4. Videli smo kako upotrebljava neke zelene vradžbe na sličan način ko mistični čarobnjaci, to ga Vong može poučiti.

 

3.

 

Možda najtačnija teorija, Misterio je heroj iz druge vremenske linije, na početku filma on se sastaje s Fjurijem koji je stari/novi šef uzdignutog ŠILDa. Pošto je Spider-Man jedan od najjačih heroja na uličnom nivou (naravno pored Bakija, Kapetana Falkona,..) regrutuju Pitera radi ubijanja elementalnih čudovišta koji su se pojavili na Zemlji. E sad ta čudovišta mogu biti plod mešanja vremenskih linija ili su nastali nešto nalik Kaidžujima, u Osvetnicima 4 Okoje je rekla da su detektovali zemljotres ispod okeana. Možda naznaka rađanja elementalnih čudovišta/kaidžuija.

Link to comment
Share on other sites

 



Ceo njegov lik uliva na neki nacin strahopostovanje. Destruktivni villain sa pogresnim pogledom na svet, ali sa odredjenom filozofijom iza toga (provukli su i Maltusovu teoriju o regulaciji populacije).
Nije puki, sumanuti sadista koji ubija da bi ubio.
Iako posve pogresan i univerzalno opasan, poseduje odredjenu harizmu. Brolin fenomenalan, svakako.

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

On 4/29/2019 at 6:59 AM, Kronostime said:

Black Widow i Hawkeye bi bile dobre price - Black Panther vol.2 nikako.

 

Crni Panter je za mene (moguće je da sam nešto i zaboravavio od odgledanih) ubedljivo najveći krš što se Marvelovih filmova tiče a i šire.

 

Samo neko retardiran može da se pali a onu gomilu budalaština praćenih najkomičnijim jezikom i akcentom u istoriji univerzuma. To smeće da je bilo nominovano za nešto sem Maline govori samo po  sebi dovoljno o sunovratu civilizacije.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

On 5/5/2019 at 10:00 PM, teskoba odrastanja said:

Ultron je odličan

 

voleo bih da vidim još Ultrona sa Džejms Spajderom

 

Više mi se dopao Infinity War nego Engdame

 

10.05. počinju Agents of SHILED, obožavam tu seriju 😛 🤩

James Spader za mene top 5 glumaca danasnjice, fenomenalan je...

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

6 hours ago, Laki21 said:

 

Crni Panter je za mene (moguće je da sam nešto i zaboravavio od odgledanih) ubedljivo najveći krš što se Marvelovih filmova tiče a i šire.

 

Samo neko retardiran može da se pali a onu gomilu budalaština praćenih najkomičnijim jezikom i akcentom u istoriji univerzuma. To smeće da je bilo nominovano za nešto sem Maline govori samo po  sebi dovoljno o sunovratu civilizacije.

 

Ja sam ugasio film posle nekih 10ak minuta samo zbog tog akcenta. Moje uši to nisu mogle da izdrže.

Link to comment
Share on other sites

Isusekriste,

 

Crni Panter je baš odličan film i na mene uopšte nije uticao taj vaš rasizam. Pogledao sam ga jedno 6 puta. Nisam rasista kao neki. Ja sam sušta suprotnost, volim proučavati kulture drugih nacija...

 

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

On 5/8/2019 at 1:30 PM, Laki21 said:

 

Crni Panter je za mene (moguće je da sam nešto i zaboravavio od odgledanih) ubedljivo najveći krš što se Marvelovih filmova tiče a i šire.

 

Samo neko retardiran može da se pali a onu gomilu budalaština praćenih najkomičnijim jezikom i akcentom u istoriji univerzuma. To smeće da je bilo nominovano za nešto sem Maline govori samo po  sebi dovoljno o sunovratu civilizacije.

A pazi sad, meni je Black Panther iz stripova (procitao 10ak dela posvecene samo njemu i na osnovu nekih jos za Avengerse gde se pojavljuje) i na osnovu 2 crtane serije za Avengerse (jedna od njih je skroz ok), jedan od omiljenih heroja.
Film je poprilican promasaj i nominovanje tog filma za Oskar je teska samarcina i vredjanje ljudske inteligencije.
Ja sam imao opasnu diskusiju, da ne kazem svadju, sa jednim ortakom, koji dosta cita, pise, informisan je, nagledao se svih filmova, serija itd, ima odlicno registrovanje pop kulture, filmova, muzike itd, oko tog filma.
On je malo previse od tih try hard  guranje feminizma, podrzava crnce i kad kukaju na rasizam i kad bi trebalo i kad ne bi trebalo.

Meni taj akcenat uopste nije smetao, ali sam film je los. Suludo bacen materijal, i Wakanda i Black Panther imaju bolju pricu nego sto je to prikazano.


Sto se tice Avengera, Ant-Man je skandalozno lose odradjen. Kao da su ga namerno tako bedno predstavili samo da bi Tony Stark i Iron Man dobili dodatno na vaznosti.
Ant-Man je i veci genije od Tony Starka, ozbiljniji naucnik, nije silly kakvog su ga ovde napravili sa Paul Rudd-om.
Sta vise, ima te momente kad napusti celu ekipu zato sto je stalno u svadji sa bogatim i prepotentnim Tony Starkom koji voli luksuz, slavu, spreman je da unisti dosta stvari prilikom nekih akcija, dok je Ant-Man onaj pure naucnik, bio-hemicar, koji mrzi destrukciju, introvertniji je i nekad medju najvaznijim od svih u celoj prici.
 

Link to comment
Share on other sites

Crni Paner iz stripa i ovo đubre od filma nemaju ništa zajedničko jedno s drugim.

 

Off topic;

 

Evo vidim Netfliks sprema Vočmene na jesen, grafička novela je nešto najbolje od žanra što sam uz V i Sendmena čitao, Snajder je takođe napravio remek delo, bukvalno iscrpao dušu iz stripa, strepnja mi je kud i kamo veća od nade...

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

13 hours ago, Laki21 said:

Crni Paner iz stripa i ovo đubre od filma nemaju ništa zajedničko jedno s drugim.

 

Off topic;

 

Evo vidim Netfliks sprema Vočmene na jesen, grafička novela je nešto najbolje od žanra što sam uz V i Sendmena čitao, Snajder je takođe napravio remek delo, bukvalno iscrpao dušu iz stripa, strepnja mi je kud i kamo veća od nade...

Koliko sam ispratio serija je vremenski smestena nakon dogadjaja iz graficke novele (za koju se slazem da je maestralna)

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...