Jump to content

Crna Gora


djole

Recommended Posts

1 minute ago, Sector said:

 

 

Ovaj skandal sa đacima debilima i otpuštanjem direktorice ispitnog centra zbog šake glasova roditelja jer jedna od najodvratnijih stvari koja se desila u CG. Zloupotreba bezbjedosnog sektora u izborne svrhe 3 dana pred izbore je suvišno komentarisati.

 

Ne bih se iznenadio i da ga vidim iza režetaka u bliskoj budućnosti sa drugarom iz partije.

 

Nisam ispratio, hvala veliko.

Link to comment
Share on other sites

Dobro je ljudi pd kad je DPS pao ne ide najbolje, što bi AbazDović rekao dječije bolesti demokratije.
Al kako kažu drago forumaši makar se ne hapsi zbog postova sa FB, a ja lažem kad kažem da je i to isto.
Ne hapsi se ako ne diraš AbaZda

https://www.cdm.me/hronika/novinar-rtcg-a-dao-izjavu-u-policiji-zbog-prijetnji-abazovicu-na-fejsbuku-prije-ce-se-dps-reformisati-nego-ti-ikada-vise-afirmisati/


Sent from my iPhone using Tapatalk

  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

21 hours ago, Sector said:

Svaka opcija je bolja od Abazdovića. 

 

Najveće razočarenje ikada na političkoj sceni u CG. 

Meni on izgleda kao da je počeo baš pojačano da konzumira narkotike.

 

Baš se vidi da nije zdrav u glavi.

Link to comment
Share on other sites

16 hours ago, erwin said:

 

 

 

The messages, shared with prosecutors in Montenegro in 2021 but only acted on last year, helped to accelerate the fall of Milo Djukanovic, 61, Europe’s longest-serving elected leader until his defeat in a presidential election in April. Rumors had swirled for years of Mr. Djukanovic’s collusion with criminals, something he has always denied.

 

Poruke podijeljene tužiocima 2021, ubrzale su pad Đukanovića, koji je panuo 2020. Kakvi su ovo talenti... Kad oćeš da guraš svoju tezu uprkos činjeniama. Inače u SKY komunikaciji nije bilo političara, izuzev Božovića mayora Budve koji je u zatvor kao organizator šverca kokaina, a za kojeg je AbazDović rekao da drugi gradonačelnici treba da se ugledaju na njega. Kad smo kod AbazDovića jedini je koji se pominje u prepiskama klanova đe ga Škaljarci fale kao brata Abaza. Eto, lokalni fixer NYT gura lokalni interes, no aj sad da ne idemo u detalje.

 

Kad smo već kod smjene Đukanovića, dan kada je bila inaguracija učinio me zaista ponosnim. Prethodno su on i Milatović kao novi predsjednik imali dva sastanka primorpedaje dužnosti, zajedničke izjave...

Protokol sa predsjednicima susjednih država, pristuni svi bivši živi crnogorski predsjednici, premijeri, predsjednici skupštine...

Kao da imamo tradiciju 200 godina, a ne da poslednji put kad je mijenjan i partija i predsjednik Momir  1997. gorela Podgorica.

Vazda se sjetim kružoka podgoričkih mudraca hodajućih Duning Krugera i teze "neće se Milo bez krvi micat".

Tako da i vama komšijama poželim ovako elegantnu smjenu vlasti. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

On 5/18/2023 at 10:44 PM, Beonegro said:

Ima li nesto najsvezije sad tik pred izbore? Ko su ovi iz liste Preokret? Kako stoji Leposaviceva lista i ko se vrti oko cenzusa? Bice zanimljivo videti ko ce sve preci cenzus na kraju. Deluje mi da su malo precenili Demokrate+ URA ovde na skoro 16 posto.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

On 6/9/2023 at 7:51 PM, deez nuts. said:

Nema nove Vlade bez Dritange mmw. 

 

Ne mora da znači, ni blizu, ako ES sa nekim manjinama + Leposavić i ovi mandati Demokrata budu dovoljni za Vladu, ne sumnjam da će Alexa liferovat Dritangu bez puno razmišljanja.

Link to comment
Share on other sites

FyVoWb-WcAAD-Fg?format=jpg&name=large

 

FyVoNmvX0AABRb8?format=jpg&name=large

 

U trci za 81 poslaničko mesto u Skupštini Crne Gore, nadmeće se 15 stranaka i koalicija.

 

Spoiler
  • 1) Jasno je! - Bošnjačka stranka - mr Ervin Ibrahimović
  • 2) Hrvatska građanska inicijativa - Na pravoj strani svijeta
  • 3) Pravda za sve! - dr Vladimir Leposavić
  • 4) SNP - DEMOS - ZA TEBE
  • 5) Narodna koalicija - Složno i tačka (Dejan Vukšić - Demohrišćanski pokret; Marko Milačić - Prava Crna Gora; Vladislav Dajković - Slobodna Crna Gora; Dragica Perović - Demokratska srpska stranka; dr Novica Stanić - Pokret za Pljevlja)
  • 6) Albanska alijansa - Aleanca Shqiptare
  • 7) Preokret za sigurnu Crnu Goru - Srđan Perić
  • 😎 Pokret za promjene - Prvo Crna Gora - Nebojša Medojević - Reforme za spas zemlje
  • 9) Da. Mi možemo za građansku Crnu Goru!
  • 10) Zajedno! Za budućnost koja ti pripada - Danijel Živković (DPS, SD, DUA, LP)
  • 11) Evropa sad - Milojko Spajić
  • 12) Socijaldemokratska partija - Za našu kuću
  • 13) Aleksa i Dritan - Hrabro se broji!
  • 14) Za budućnost Crne Gore (Nova srpska demokratija, Demokratska narodna partija Crne Gore, Radnička partija)
  • 15) Albanski forum - Nik Đelošaj "BESA za Evropski Razvoj" (Forumi shqiptar - Nik Gjeloshaj "BESA pёr Zhvillim Evropian")

 

https://www.bbc.com/serbian/lat/balkan-65802439

Link to comment
Share on other sites

FyWCswJXgAI2tAj?format=jpg&name=large

 

Kad se uporede procenti sa grafikona:

 

Sever   -22,8%

Centar   -32,7%

Jug   -30,5%

 

Smanjenje broja izašlih svugde veće od 20%, u centru čak za trećinu. Sever najmanje podbacio.

Edited by erwin
Link to comment
Share on other sites

Dvoumim se između dva ekstremna scenarija, jer ova slaba izlaznost može da znači:

- ili da DPS ostaje jak igrač, pojedinačno najjača stranka u CG;

- ili da prethodno ucijenjeni glasači DPS-a vide da je DPS postao bezopasan i da su zato ostali kući.

 

Ne sumnjam da su skorašnjim sranjima Evropa Sad i Dritan oslabili svoj rejting, ali mislim da ipak neće drastično odbaciti u odnosu na rezultate njihovih kandidata iz prvog kruga predsjedničkih izbora. Ostaje da se vidi da li je odlazak Medojevića koštao DF ili ne, ja mislim da ne.

Ono što me iznenađuje je slaba izlaznost u opštinama u kojima u većoj mjeri žive manjine, slab rezultat manjinskih stranaka na ovu izlaznost bi bio definitivna potvrda da njihovi rukovodioci više nemaju podršku u svojim narodima i da je tu vrijeme da se pojave neki novi ljudi.

Edited by Beonegro
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

42,2% je izlaznost do 17 po CEMI-ju. Do 15 je po njihovim podacima bila 35,8%, dakle prosek od 15 do 17 bio je 3,2% po satu.

 

Ako ostane takav prosek, s obzirom na to da su ostala još 3 sata da se glasa, odziv će biti nekih 52%. Ako se poboljša na 4%, biće oko 54%.

 

Najmanji odziv dosad prema današnjoj izjavi direktorke Cemija RTCG-u bio je 66% u 2009. Odziv 2020. bio je 77%, to znači da će sada glasati za skoro trećinu manje ljudi.

 

Mislim da će DPS imati osetno bolji rezultat od CEDEM-ovog majskog istraživanja.

 

wKrhT5P.png

 

https://www.cedem.me/wp-content/uploads/2023/05/Prezentacija-MAJ-2023-FINALE-23h.pdf

Edited by erwin
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

A koji je konkretan razlog zbog kojeg je Drizan toliko razocarao? Da je demagog znalo se od prvog dana. Drama queen i atrention whore takodje.

 

Ali zanima me da li postoji nesto konkretno? 

 

PS On i Aleksa su skroz ok match up po narcisoidnosti.

Link to comment
Share on other sites

Sad sam bio na glasanje. Zaokružio sam Preokret. Nosilac liste im je Srđan Perić. Nekada je bio u poslanik u Pozitivnoj, ali je vratio mandat posle izdaje Darka Pajovića. Građanski profilisan intelektualac, izuzetno objektivan i logičan u svojim nastupima. Ne znam ima li šanse da prebaci cenzus ali sam ga svakako zaokružio. Nijesam želio ES jer će imati 30+%.

Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, Profesor said:

A koji je konkretan razlog zbog kojeg je Drizan toliko razocarao? Da je demagog znalo se od prvog dana. Drama queen i atrention whore takodje.

 

Ali zanima me da li postoji nesto konkretno? 

 

PS On i Aleksa su skroz ok match up po narcisoidnosti.

- insinuirao je da je Bečić peder i da postoji njegov snimak kad se posvađao sa njim,

- srušio je vladu u kojoj je de facto bio glavni čovjek samo da bi napravio vladu u kojoj će se on i zvanično zvati glavnim čovjekom,

- napravio je tu vladu sa DPS-om,

- hvali se totalno netransparentnom nabavkom trajekta, od kojih je pritom bar jedan (ovaj kupljen u Hrvatskoj) neprilagođen za pristane u Kamenarima i Lepetanima.

  • Like 2
  • Thanks 4
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...