Jump to content

Crna Gora


djole

Recommended Posts

Pa sta, u pravu je Korac. Pretpostavimo da je sve o Milu tacno, to je bolje nego putlerovi anticivilizacijski uđiguzi koji neće u NATO i buncaju iste stvari kao npr ovi sntipederi iz RS koji bi drugacije na pusta ostrva, i slični. Od takvih je i Satana bolji. Ja u stvari i ne znam zasto je takvima uopste dozvoljeno da budu van institucija kao sto su zatvori, ludnice itd. Lopovi i slicni bar imaju iskrene motive i na njih se uvek moze racunati, a ovo su zlotvori nad zlotvorima.

Edited by Milenko Puzigaca
  • Like 1
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

Jel ima neka anketa pred drugi krug, makar o izlaznosti?

 

Ili su svi ostali bočni faktori toliko zatečeni plasmanom Milatovića, jer su na tom mestu očekivali Mandića, da sada histerišu u odnosu na čoveka koji nema nikakve poveznice sa Vučićem, Putinom i Sijom, za razliku od Đukanovića koji je do guše u dilovima s pomenutom trojkom.

 

I da nije EU peglala sa Spajićem i Milatovićem ono dugovanje Kinezima, Crna Gora bi se sa sve svojim aktuelnim predsednikom strmoglavila u dužničko ropstvo u kome bi Peking držao bič. Jer, Milu je bilo malo što je prethodno prodavao deo po deo zemlje Rusu, pa je ušao i u Pojas i put da bi se i Kinez ugradio u muku crnogorskih građana.

 

Ko je zaboravio, neka se podseti kako su Đukanović i Si jedno drugom šaputali na uvo nežne reči o saradnji i kineskim investicijama...

 

I, da se ne zaboravi i ovo - Milatović nije napadao, opsedao i bombardovao Dubrovnik. 

 

 

Edited by Nek grmi jako
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Odmah da priznam da nemam pojma sa zakonima ni u Srbiji ni u CG ali imam pitanje : da li postoji zakon u Srbiji i/ili Crnoj Gori koji ogranicava broj mandata presedniku ili oni mogu beskonacan broj puta da budu reizabrani - mislim da postoji nesto kao malo je predsednik pa malo premijer tako je valjda Milo, Vucic je valjda uvek bio predsednik? Da li postoje neka ogranicenja bar teorijski?

Edited by ciao
Link to comment
Share on other sites

45 minutes ago, Milenko Puzigaca said:

Pa sta, u pravu je Korac. Pretpostavimo da je sve o Milu tacno, to je bolje nego putlerovi anticivilizacijski uđiguzi koji neće u NATO i buncaju iste stvari kao npr ovi sntipederi iz RS koji bi drugacije na pusta ostrva, i slični. Od takvih je i Satana bolji. Ja u stvari i ne znam zasto je takvima uopste dozvoljeno da budu van institucija kao sto su zatvori, ludnice itd. Lopovi i slicni bar imaju iskrene motive i na njih se uvek moze racunati, a ovo su zlotvori nad zlotvorima.

Ma ne pali se. To Milo igra na kartu "buuuu,buuuu, idu Srbi"... nema veze Milatović sa "velikosrbima"...a čak i da nema kriminala iza sebe 30 godina na vlasti, aman bre Puzigaćo, jel to normalno ? Cenio sam Koraća, ali ovim se posrao na svoj minuli rad. Pao je ispod ranga Sonje Biserko. 

18 minutes ago, ciao said:

Odmah da priznam da nemam pojma sa zakonima ni u Srbiji ni u CG ali imam pitanje : da li postoji zakon u Srbiji i/ili Crnoj Gori koji ogranicava broj mandata presedniku ili oni mogu beskonacan broj puta da budu reizabrani - mislim da postoji nesto kao malo je predsednik pa malo premijer tako je valjda Milo, Vucic je valjda uvek bio predsednik? Da li postoje neka ogranicenja bar teorijski?

Vučić je bio premijer u Srbiji...a Milo više puta u CG...koliko se ja sećam.

  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

13 minutes ago, Constantin said:

Ma ne pali se. To Milo igra na kartu "buuuu,buuuu, idu Srbi"... nema veze Milatović sa "velikosrbima"...a čak i da nema kriminala iza sebe 30 godina na vlasti, aman bre Puzigaćo, jel to normalno ? Cenio sam Koraća, ali ovim se posrao na svoj minuli rad. Pao je ispod ranga Sonje Biserko. 

Vučić je bio premijer u Srbiji...a Milo više puta u CG...koliko se ja sećam.

 

Da li je još nekom zanimljiva ta šizofrena podrška "mirotvoraca" čoveku koji je za dlaku izbegao da se nađe na optuženičkoj klupi u Hagu?

 

I zato, uprkos tome što je čudno to što su majke iz Srebrenice protiv Milatovića koji nema aspolutno nikakve veze sa tragedijama tokom ratova u bivšoj SFRJ (imaju pravo da budu za Mila), ne mogu da se ne zapitam - a gde su majke iz Dubrovnika?

Edited by Nek grmi jako
  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

 
To bi bilo ukupno 20 godina, 10 godina premijer, 10 godina preshednik, tako da ne sumnjam da se zakon mijenjao zavisno od Milovih potreba.
 
Bio je četiri puta Premijer. Mandati nisu bili po 5 godina, kraći su bili, a bio je nekoliko meseci i Ministar odbrane.

Послато са Redmi Note 9 Pro помоћу Тапатока


Link to comment
Share on other sites

41 minutes ago, Milenko Puzigaca said:

Pa sta, u pravu je Korac. Pretpostavimo da je sve o Milu tacno, to je bolje nego putlerovi anticivilizacijski uđiguzi koji neće u NATO i buncaju iste stvari kao npr ovi sntipederi iz RS koji bi drugacije na pusta ostrva, i slični. Od takvih je i Satana bolji. Ja u stvari i ne znam zasto je takvima uopste dozvoljeno da budu van institucija kao sto su zatvori, ludnice itd. Lopovi i slicni bar imaju iskrene motive i na njih se uvek moze racunati, a ovo su zlotvori nad zlotvorima.

 

Milo Đukanović kao prvo i osnovno mora u Ševeningen, na Haški sud i na dugogodišnju robiju po komandnoj odgovornosti zbog ratnih zločina nad Dubrovnikom i u Konavlima. Veliki poslovi i sa Putinom, kom je prodao maltene celu crnogorsku obalu, i sa Sijem kom je dao sve infrastukturne radove u CG mu nikako ne idu u prilog. Firer ovdašnji, koji se upravo iz petnih žila trudi da preko svojih kalauza pomogne Milu da dobije još jedan predsednički mandat, mu je još jedan debeli minus. NATO i put Crne Gore ka Evropskoj uniji jesu dobra dela (jednim delom da, ali nipošto samo njegova), ali hiljadu dobrih dela ne mogu i ne treba da pokriju jedan zločin.

 

Čisto kao poređenje, Džimi Savil je legenda Velike Britanije, čovek koji je skupljao kroz humanitarni rad desetine miliona funti za engleske bolnice, lični prijatelj Čarlsa i Dajane, lično papa Jovan Pavle drugi ga je odlikovao za humanost. Zamalo pa svetac. Dok se nije otkrilo da je ceo život bio silovatelj dece. Današnja Britanija se stidi njega i pored svih velikih dobrih dela koje je učinio. Današnja Crna Gora mora da se stidi zbog ratnih zločina koje je Milo počinio, ja apsolutno verujem da se svaki Crnogorac poštenog obraza, vaspitan u čojstvu i junaštvu stidi njega.

 

S druge strane, Jakov Milatović je neko ko je u mali milion izjava za javnost rekao da je za nezavisnu Crnu Goru, NATO i put u Evropsku uniju Crne Gore. Kao ministar ekonomije Crne Gore debelo se trudio da skine sa svoje države omču kineskog duga i da ga prebaci po manjoj kamati u evropske banke, ima o tome ovde. Zalaže se i za sankcije Rusiji, ima o tome ovde. Takođe je izjavljivao i da je vernik SPC i da je kršten u Ostrogu, da je za dobrosusedske odnose i sa Srbijom i sa svim ostalim državama sa kojima se Crna Gora graniči. Da li mu je ovo poslednje plus ili minus, prepuštam čitaocu.

 

A na kraju krajeva, šta mi koji živimo u Srbiji i u ostalim zemljama van Crne Gore sviramo kurcu o svemu ovome? Ima ovde sasvim dovoljno forumaša koji žive u Crnoj Gori, ovo se tiče njih i samo njih, šta oni ovde napišu to je sveto što se tiče ove teme.

  • Like 11
  • Love 1
Link to comment
Share on other sites

 
 
A na kraju krajeva, šta mi koji živimo u Srbiji i u ostalim zemljama van Crne Gore sviramo kurcu o svemu ovome? Ima ovde sasvim dovoljno forumaša koji žive u Crnoj Gori, ovo se tiče njih i samo njih, šta oni ovde napišu to je sveto što se tiče ove teme.
Možda poreklo, rodbinske veze, nekretnine, a ništa manje želja da svuda zabodemo nos. Forum ko forum...budi realan. :smiley53:

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Pa kad se već o predmetnoj temi svaki dan javljaju oni koji nisu u Crnoj Gori i nikako da izađu iz džepa Bebe Popovića, zašto da i mi ovde ne napišemo reč, dve.

 

Jer, zašto bi neko od nas manje cenio stav kolege sa foruma u odnosu na stav Nenada Čanka?

Edited by Nek grmi jako
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, Milenko Puzigaca said:

putlerovi anticivilizacijski uđiguzi koji neće u NATO


8.4.2022.

Quote

Sedam članova Vlade Crne Gore glasalo je na današnjoj sjednici za uvođenje sankcija Rusiji zbog invazije na Ukrajinu, potvrđeno je Vijestima.

Za sankcije su glasali potpredsjednik Vlade Dritan Abazović, ministar ekonomskog razvoja Jakov Milatović, ministar finansija i socijalnog staranja Milojko Spajić, ministarka javne uprave, digitalnog društva i medija Tamara Srzentić, ministarka odbrane Olivera Injac, ministar unutrašnjih poslova Sergej Sekulović i ministar kapitalnih investicija Mladen Bojanić.

Uzdržan je bio ministar poljoprivrede, šumarstva i vodoprivrede Aleksandar Stijović.

Sjednici nijesu prisustvovali predsjednik Vlade Crne Gore Zdravko Krivokapić koji je na Delfi ekonomskom forumu, te ministarka zdravlja Jelena Borovinić Bojović, ministarka prosvjete, nauke, kulture i sporta Vesna Bratić, ministar vanjskih poslova Đorđe Radulović i ministar ekologije, prostornog planiranja i urbanizma Ratko Mitrović.

Abazović je ranije danas na svom Tviter nalogu objavio da je na sjednici Vlade Crne Gore upravo usvojen paket restriktivnih mjera prema Rusiji.

https://www.vijesti.me/vijesti/politika/598972/kako-su-glasali-clanovi-vlade-crne-gore-sedam-za-sankcije-rusiji-jedan-uzdrzan

Edited by erwin
  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

Crna Gora je dobila potpuno novi Ustav 2007.godine. Ustav nezavisne i samostalne republike Crne Gore.
Broj predsednickih mandata se broji po ovom aktu..mandati po ranijem ustavu se ne vaze. Jer je novi ustav postavio i novi ustavno-pravni okvir za sve drzavne organe..E,sad.. koliko je predsednickih mandata imao Milo po ovom ustavu..iskreno,pojma nemam..ne da mi se da guglam. Pretpostavljam jedan.

Za funkciju predsednika vlade ustav ne postavlja ogranicenja u pogledu broja mandata.

Covek svakako vlada u Crnoj Gori 35.godina. Mnogo. Previse.

  • Love 1
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, Constantin said:

Ma ne pali se. To Milo igra na kartu "buuuu,buuuu, idu Srbi"... nema veze Milatović sa "velikosrbima"...a čak i da nema kriminala iza sebe 30 godina na vlasti, aman bre Puzigaćo, jel to normalno ? Cenio sam Koraća, ali ovim se posrao na svoj minuli rad. Pao je ispod ranga Sonje Biserko. 

Vučić je bio premijer u Srbiji...a Milo više puta u CG...koliko se ja sećam.

 

Nije veze sa "velikosrbima" (Kavlobag-Kavlovac-Vivovitica-Ogulin) imao ni Dodik, pa je ispao tvrdja struja od radikala i neoradikala u Srbiji. 

Edited by ters
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

4 hours ago, Milenko Puzigaca said:

Pa sta, u pravu je Korac. Pretpostavimo da je sve o Milu tacno, to je bolje nego putlerovi anticivilizacijski uđiguzi koji neće u NATO i buncaju iste stvari kao npr ovi sntipederi iz RS koji bi drugacije na pusta ostrva, i slični. Od takvih je i Satana bolji. Ja u stvari i ne znam zasto je takvima uopste dozvoljeno da budu van institucija kao sto su zatvori, ludnice itd. Lopovi i slicni bar imaju iskrene motive i na njih se uvek moze racunati, a ovo su zlotvori nad zlotvorima.

Moguće da ti nije stigao memo, pošto u drugi krug nisu ušli ni Andrija Mandić, ni Joanikije...

  • Ha-ha 4
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...