Jump to content

Crna Gora


djole

Recommended Posts

Kako sam shvatio već godinama se ustoličenje obavalja na Cetinju, ne shvatam ove komentare tipa "mogli su to obaviti negde drugo". Zašto bi to raidli? Zato što se nekom digla patka i ne dozvoljava sveštenstvu druge veroispovesti da obavlja svoje obrede. Šta još treba da se desi da se izvuku glave iz peska? Izgleda da je bitnije ko se gazi nego sam činj gaženja. Sloboda veroispovesti je osnovno ljudsko pravo i sad se od ekipe iz SPC pravi žrtva, apsolutno pucanj  u noge Mila i njegovih banditosa. Samo neka nastave ovako, polako se klupko odmotava.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Kako sam shvatio već godinama se ustoličenje obavalja na Cetinju, ne shvatam ove komentare tipa "mogli su to obaviti negde drugo". Zašto bi to raidli? Zato što se nekom digla patka i ne dozvoljava sveštenstvu druge veroispovesti da obavlja svoje obrede. Šta još treba da se desi da se izvuku glave iz peska? Izgleda da je bitnije ko se gazi nego sam činj gaženja. Sloboda veroispovesti je osnovno ljudsko pravo i sad se od ekipe iz SPC pravi žrtva, apsolutno pucanj  u noge Mila i njegovih banditosa. Samo neka nastave ovako, polako se klupko odmotava.

Kojim godinama, kad je bilo poslednje? Onaj prosli je svirao gusle junacima kod Dubrovnika sa Milom i Momirom i tada se Cetinje diglo protiv tih idiota.
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

imaš pravo, @Sprivel, nije godinama, no vjekovima... no ti haj-level popovi imaju doživotne mandate, pa ta ustoličavanja ne padaju prečesto, pa se zaboravi...

 

a dobar je i poletarac @ters , veli što ne pogiboše popovi mučenički za vjeru... a zato, druže, što (osim odsustva želje da se pogine ako baš nije neophodno) neko od njih vjerovatno malo više brine o posljedicama koje to što rade može imati po druge, nego što to radi, recimo, đukanović, koji je ovime pokazao da je bio spreman da izazove krvoproliće u CG samo ne bi li se kako vratio na vlast

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

59 minutes ago, ters said:

Pa to im je bila idealna prilika da postanu velikomucenici I zrtvuju se za vjeru - a ovako puna im usta zrtvovanja za vjeru, Lazara I carstva  nebeskog, a kada se radi o sopstvenoj straznjici onda mogu i da trckaraju zaogrnuti cebetom. 

 

Zaista ozbiljna zamerka, zamisli kakvi su to neljudi koji ne žele da poginu, sramota, čuvaju glavu.

 

 

  • Like 5
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Zna se šta mislim o organizovanoj religiji (ništa dobro, uglavnom) ali ovde su stvari 1/1 čiste, ovo rukopoloženje ili kako se već zove je nameravano da se obavi u verskom objektu gde se vekovima obavljalo, što bi se reklo popularno "u svoja 4 zida", ne znam kog normalnog čoveka je to moglo da uvredi/povredi, naravno osim političkog i kriminalnog davljenika i ličnih interesenata za što nestabilnijom situacijom u CG. Kako god da se završe ove međusobne razmirice u okviru vlade CG, za vikend su položili veliki ispit, moglo je lako da dođe do eskalacije nasilja. Batrgaće se Milo još malo, kao ranjena zvečarka uhvaćena u klopku, ali mislim da stvari idu u dobrom smeru što se tiče njegovog slanja u istoriju a nadam se i u Spuž. I ne samo njegovog. Građanima Crne Gore, kakvi god da su, mogu samo da zavidim jer oni već koračaju putem kojim srpsko društvo neće u dogledno vreme. Ali koliko god do pre koji mesec bilo neverovatno da padne jedan Milo u jednoj maloj Crnoj Gori gde je mnogo lakše raditi na terenu i vršiti pritiske, to daje neki tračak nade da i mi "našeg" despota jednog lepog dana ubacimo u grotlo iz kog nema izlaza, a ne sumnjam da će se profesionalni preletači već nekako snaći, barem neki od njih.

  • Like 13
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Sprivel said:


Predlazem da se pismom obratis Pipunu i Mandi da ga sa samo jednim glasom potrebnim smene. Nikad lakse.

Izvini sto govorim ono sto mislim. Dritan nece nidje. Ali za neke druge koji su zakazali videce se u narednim danima.

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Sprivel said:


Kojim godinama, kad je bilo poslednje? Onaj prosli je svirao gusle junacima kod Dubrovnika sa Milom i Momirom i tada se Cetinje diglo protiv tih idiota.

Nemam pojma kad je bilo, ali znam da je i prethodni ustoličen na tom mestu. Kako je za raspravu o verskim pravima relevantno to što je radio Risto Radović? Za svoje rabote je morao odgovarati, a zašto nije, e to je već drugo pitanje. Ovde se radi o pravo na vršenje verske službe u objektu koji je predviđen za to i koji pripada toj verskoj zajednici. Kraj rasprave, bez obzira o kojoj verskoj zajednici se radi.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Ako malo bolje pogledate snimke, tu uopste nije bilo mnogo onih koji su protestvovali. Vjerujem da je vecina Cetinjana ostala u svojim domovima, drzeci se po strani.

BIlo bi interesantno ako bi mogli da cujemo svedocenja Cetinjanja, koji nisu bili na ulici.

Link to comment
Share on other sites

10 minutes ago, Amigo said:

Ako malo bolje pogledate snimke, tu uopste nije bilo mnogo onih koji su protestvovali. Vjerujem da je vecina Cetinjana ostala u svojim domovima, drzeci se po strani.

BIlo bi interesantno ako bi mogli da cujemo svedocenja Cetinjanja, koji nisu bili na ulici.

 

Da ih nece biti puno bilo je jasno i kad se pogleda broj ljudi na okupljanju nedelju dana ranije i u petak uvece. Oba skupa su dozivela fijasko. U subotu i nedelju je tu bilo par hiljada ljudi (moja procena u spicu ne vise od dve, na razlicitim lokacijama), a sigurno manje od pola su bili Cetinjani, s obzirom na to kako su pompezno dolazile delegacije iz nekih gradova. U svakom slucaju premalo da se formira kriticna masa za bilo sta.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Čitam malo tekstove po ovim cdm, antenam, analitika, aktuelno.me i slično...

 

Meni stvarno nije jasno odakle ono dolazi... evo ako neko ima želuca nek pogleda ovo, ja iskreno nisam imao da pročitam do kraja https://www.aktuelno.me/kolumne/krvavi-pir-pijanih-izdajnika-i-zlocinci-u-crnim-mantijama/

 

Ova retorika je neverovatna. Ja ovo iskreno ne mogu da objasnim time da je u pitanju čisto batrganje za svoje povlastice, fondove, apanaže i slično. Ovo je ozbiljna ispranost mozga. Samo se nadam da je u pitanju žestoka manjina, inače nikako nije dobro.

 

btw i dole se seku kartice

 

Spoiler

plantaze.png

 

Edited by djole
  • Like 3
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

Bio sam u nedjelju na Velikoj plaži, malo se okupao i odspavao neka dva sata. Valovi, vjetrić sa mora i dosta blago sunce.

 

Strašno koliko je loše iskorišten taj potencijal, oko 12 km plaže(najviše na Jadranu) sa sitnim pjeskom a da se dođe do pojedinih dijelova treba voziti makadamskim putem, u vodi tek ponegdje bove, na plaži većina objekata ruina...

Link to comment
Share on other sites

9 minutes ago, djole said:

Čitam malo tekstove po ovim cdm, antenam, analitika, aktuelno.me i slično...

 

Meni stvarno nije jasno odakle ono dolazi... evo ako neko ima želuca nek pogleda ovo, ja iskreno nisam imao da pročitam do kraja https://www.aktuelno.me/kolumne/krvavi-pir-pijanih-izdajnika-i-zlocinci-u-crnim-mantijama/

 

Ova retorika je neverovatna. Ja ovo iskreno ne mogu da objasnim time da je u pitanju čisto batrganje za svoje povlastice, fondove, apanaže i slično. Ovo je ozbiljna ispranost mozga. Samo se nadam da je u pitanju žestoka manjina, inače nikako nije dobro.

 

btw i dole se seku kartice

 

  Hide contents

plantaze.png

 

Meni se ovaj nadrealizam sviđa. Ne vidim zasto bi samo srbski "mediji" godinama pisali ovo isto o svima i sirili mrznju i zlo prema svima koji nisu u kultu srbstva, a da i drugi o njima ne pišu isto to, pa i gore. Taj ko je smislio da se "ne treba spustati na njihov nivo" je garantovano njihov placenik, sve jedno je ko su u ovoj prici "oni". Ono sto je stvarno je da ko hoce da pobedi takve kao sto su zna se koji, mora da radi stvari kojih bi se i oni postideli. To je sve.

Link to comment
Share on other sites

medijsko lozenje oko ove price je potpuno isto kao i u prolece  1991 .. 

 

 

Kao Srbija nema kapaciteta da se mesa u CG...  pa ona nece direktno vojno.. jer i ne sme..  Direktno nije ratovala ni 90ih sa Bosnom i Hrvatskom..  ali je slala svoje i paravojne i vojne ( u okvirima paravojnih ) horde..  Dovoljno je da nalozi Crnogorske Srbe , kao sto je to uradila sa Krajiskim..  Kao i ovdasnje preko medijskog mraka ( AKA- Manda iz lepa sela lepo gore )...

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Sama činjenica da je skupštinska većina DF-URA-Demokrate formirana i pored toga što EU i SAD veoma dobro znaju koliki je uticaj Beograda na DF dovoljno govori o tome da su Milo i DPS pušteni niz vodu...

Reakcije sa Zapada prvo tokom litija,zatim nakon izbora pa sve do sadašnjih dešavanja ukazuju da neki dogovor sa novom većinom  postoji,samo u toj jednačini nema Djukanovića,a on to ne može ili ne želi da shvati ...

Ono što je problem,DPS umesto da malo porazmisli zašto je izgubio izbore i iz stranke makne one najkorumpiranije i pokuša da na nekim drugim temama povrati deo glasača ide u otvoreno "komitašenje" i tako definitivno gubi  ono malo podrške na Zapadu koje je do sada imao ...

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...