Jump to content

Crna Gora


djole

Recommended Posts

22 hours ago, Doc Holiday said:

 

Svima je jasno da je patrijarh Vucicev covek... patrijarh je glavni za svu SPC  zar ne ?   On je mogao da to pomeri na drugo mesto da je hteo... Npr to sto kazes da je hteo da smesti Crnogorskoj vladi, to je sinoc kad je bilo rec da nece ici na Cetinje- bilo bi dovoljno...  umesto toga je napravljen helikopterski desant

 

A sto bi pomerio kad i zapad smatra da tu treba da bude ustolicenje.

 

Cak sta vise americka ambasada u CG prakticno zahteva da se organizatori guma revolucije lepo procesuiraju sto je logicno jer je Vasington nekoliko puta upozoravao Mila da se smiri. 

 

Bivsa nemacka ambasadorka kaze da je ovo pokusaj drzavnog udara, kao i dalje aktivan diplomata sta god da ona kaze iza toga sto nemacka diplomatija. 

 

Zapad nece vise Mila a pogotovo nece sukob u CG.

 

Dakle Milo je za zapad sad vec problem.

 

A sto se tice Vucica, pa Vucic i Milo su bili vrlo prisni pa malte ne do sad. Vucic je podrzao pricu o oruzanom pucu bez oruzija cime je stavio tacku na tu aferu, cini mi se da je cak i pominjao informacije nasih sluzbi naravno po obicaju nikad nista vise ne kaze tj. laze.

 

Ovo je prvi put da Vucic direktno zapljune Mila. Cekao je da vidi kako ce ovo da se zavrsi a pre svega da vidi sta ce zapad da kaze da bi mu zavalio slajmaru. 

Edited by MeanMachine
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

20 hours ago, mladenvzz said:

...danas sam odslušao intervju sa Radom Bojovićem iz Građanske inicijative 21. maj.Meni ime ništa ne znači,prvi puta sam čuo za njega,ali mi se čini da pripada jednoj proevropskoj,sekularnoj,proevropskoj opciji u Crnoj Gori.Neću ga niti komentirati jer premalo znam o Crnoj Gori.Ako ste zainteresirani,ukucajte:RECITE ALJAZEERI:RADE BOJOVIĆ.

 

Izasao je snimak od subote uvece, za istim stolom u Cetinju sede Rade Bojovic, Canak sa sinom, neki "vladika" tzv. CPC, Miko Zivkovic, a odmah pored njih Milo Djukanovic.

 

GU 21. maj nije proevropska, a ponajmanje je sekularna organizacija, s tim sto je sada valjda i jasno ko ih finansira.

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, Prijatelj Mitar said:

 

Izasao je snimak od subote uvece, za istim stolom u Cetinju sede Rade Bojovic, Canak sa sinom, neki "vladika" tzv. CPC, Miko Zivkovic, a odmah pored njih Milo Djukanovic.

 

GU 21. maj nije proevropska, a ponajmanje je sekularna organizacija, s tim sto je sada valjda i jasno ko ih finansira.

Odma dodje..😀
https://www.facebook.com/demokratskacrnagora/videos/-konstantno-smo-na-javnoj-političkoj-sceni-tvrdili-da-su-sve-organizacije-od-kom/212170887474218/

  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

On 9/5/2021 at 5:44 PM, mare80 said:

 

Ne druže ...

MCP je imala svako pravo da rukopoloži mitropolita na Cetinju ...

Ali,šmekeri bi ispali da su izašli i rekli : I pored činjenice da je Cetinjski manastir kroz vekove mesto na kome se rukopolažu naši mitropoliti,mi sagledavajući složenu situaciju u kojoj se crnogorsko društvo nalazi odlučili smo da rukopoloženje održimo na tom i tom mestu,svesni da ma koliko da nam je tradicija bitna ipak ništa nije vredno mogućeg prolivanja bratske krvi ... a nemile scene koje su se ovih dana odigravale na Cetinju neka služe na čast organizatorima i inspiratorima istih ...

E onda bi stvarno ispali šmekeri i do kraja ogolili ove Milove jurišnike ...

 

 

 

 

I onda npr za Bozic eto ti opet iste ekipe ili cak i vece i blokiraju Cetinje, pa onda za uskrs itd. Prakticno sprovedu Milov zakon o crkvi.

 

Jok, resenje helikopterskog desanta je najbolje bilo, pustili ih da malo divljaju, sve lepo snimili, sleteli kod manastira i obesmili rulju a onda lepo sto neko rece hapsi milicijo ko sto se to radi na zapadu.

Cirkus gotov, zapadna diplomatija sad ce tek da pusti Mila niz vodu a ni ovaj nas nije dobio ono cemu se nadao a to je da prica kako ce morati da stiti Srbe svuda. Pusito je Vulina da laje i to je to ali nista epohalno se desilo nije sto bi babe i dede ovde ubedilo da su Srbi u CG ugrozeni.

 

Jos samo da se i mi ratosiljamo likova iz 1990tih.

Edited by MeanMachine
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

57 minutes ago, Betolingar Misdongard said:

Padaju prve prozivke i svađe između Demokrata i URE. Ovo nijesmo imali prilike da vidimo dosad. 

 

Daj baci link, ziv ti ja, nisam ispratio. 

Demokratama treba jaci lider, Becic je ovako ok ali kad je gusto nigde ga nema. Za vikend je i Krivokapic "izvadio stvar", da ne govorim o Dritanu koji standardno dominira pod pritiskom.

 

Edit: ja stvarno ne vidim sta je DF ovde mogao da dobije. Oni ne mogu da navuku novo biracko telo, mozda je samo doslo do kohezije.

Edited by Prijatelj Mitar
Link to comment
Share on other sites

17 minutes ago, Prijatelj Mitar said:

 

Daj baci link, ziv ti ja, nisam ispratio. 

Demokratama treba jaci lider, Becic je ovako ok ali kad je gusto nigde ga nema. Za vikend je i Krivokapic "izvadio stvar", da ne govorim o Dritanu koji standardno dominira pod pritiskom.

 

Edit: ja stvarno ne vidim sta je DF ovde mogao da dobije. Oni ne mogu da navuku novo biracko telo, mozda je samo doslo do kohezije.

 

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Budha said:

Jasno ko dan da je ovime najviše profitirao DF.

Ovi iz Demokrata izdaju neka saopstenja na razini djece od 6 godina.

 

Krivokapic je isto izgubio kompas, lik bi djelio pravdu, smjenjivao, zatvarao poput nekog diktatora.

 

Nema sta Zdravko da bude neki diktator kad:

 

Dakle Ameri lepo kazu procesuiraj. Ceka se samo jos kilava EU ali dobro oni bas vole diktatore trpe Orbana i hvale Vucka pa od njih tesko da ista mozemo ocekivati.

Edited by MeanMachine
Link to comment
Share on other sites

On 9/5/2021 at 5:44 PM, mare80 said:

 

Ne druže ...

MCP je imala svako pravo da rukopoloži mitropolita na Cetinju ...

Ali,šmekeri bi ispali da su izašli i rekli : I pored činjenice da je Cetinjski manastir kroz vekove mesto na kome se rukopolažu naši mitropoliti,mi sagledavajući složenu situaciju u kojoj se crnogorsko društvo nalazi odlučili smo da rukopoloženje održimo na tom i tom mestu,svesni da ma koliko da nam je tradicija bitna ipak ništa nije vredno mogućeg prolivanja bratske krvi ... a nemile scene koje su se ovih dana odigravale na Cetinju neka služe na čast organizatorima i inspiratorima istih ...

E onda bi stvarno ispali šmekeri i do kraja ogolili ove Milove jurišnike ...

 

 

E pa kome ni posle onoga juče nije sve ogoljeno, i kome nije jasno ko je tu ko, njemu nikakve pomoći nema i nikad mu i neće biti jasno.

 

 

edit: Preterao sam sa drugom rečenicom.

Edited by djole
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Betolingar Misdongard said:

Znam samo da su Marovicka i Adzic vileneli po Twitteru i agitovali protiv ustolicenja na Cetinju. Kakav je bio zvanican stav URA , ne znam

Link to comment
Share on other sites

Krivokapić će najvjerovatnije u narednih nekoliko dana smijeniti ministra Sekulovića i direktora policije Brđanina. Oni su zajedno sa Dritanom pokušavali da odgode ustoličenje na Cetinje. Onda je Krivokapić napravio sastanak i dogovorio se sa ostalim članovima da ustoličenje mora da se održi. Zato je Krivokapić danas u obraćanju najavio da će snositi posledice oni koji nijesu obavljali svoj posao. Ovo može da znači da će URA otkazati podršku vladi, ali teško je očekivati da smiju da se odluče na tako rizičan potez. Biće zanimljivo ovih dana.

Edited by Betolingar Misdongard
Link to comment
Share on other sites

Meni je jasno sta Budha i jos neki ovde pisu, ali ovaj vikend je meni pokazao dve stvari. Prva koliko je CG zapravo normalna drzava, tj normalnija od onoga koliko mnogi zamisljaju. Ovde su svi, ali apsolutno svi pokazali neverovatan nivo mudrosti. Prvo crvka je popustila koliko je mogla. Ne zaboravite da su oni odustali od bilo koje proslave na Cetinju, nije bilo nikakvih zvanica... Da trazis da ne organizuju to na Cetinju, mestu gde su to radili unazad X vekova zbog... cega tacno? Jer Milo i njegova saka jada to vidi kao napad na drzavu? Onda, mogli su popovi da krenu da silje i insistiraju da dodju putem a ne desant. Onda Krivi koji isto nije hteo da podgreva dalje, ali je obezbedio da se uvazavaju verske slobode. Sve su to bili kompromisi za koje je trebalo dosta mudrosti i strpljenja. Druga stvar, Dritan postaje ozbiljan igrac. On je uspeo nemoguce: prvo bio je javno ili polujavno protiv tog dogadjaja (sto je bilo u skladu sa ocekivanjem njegovog birackog tela pogotovo na Cetinju), a onda je na kraju on pobrao poene da je uspeo da obezbedi da se ustolicenje desi. Ono sto mene raduje je da ta njegova partija (ili sta je vec) ima kapacitet da bude glavna gradjanska opcija u CG - nesto sto u Srbiji npr ne postoji. Gubitnici osim najoceiglednijeg Mila su i Becicevi: ljudi su u svemu ovome bili ikebana. Oni moraju pod hitno sebi da nadju mesto i svrhu jer u suprotnom bice prinudjeni da skrecu na jednu ili drugu stranu. 

I za kraj, smara malo taj narativ o ulozi Srbije u svakom sranju na Balkanu. Srbija nema taj kapacitet da remeti inace npr vlada bi bila srusena odavno jos. Ovo je cisto CG stvar koja je posledica zadnje dve decenije Milove vlasti gde je covek samo radio na potenciranju razlika izmedju CG i Srbije. 

  • Like 11
Link to comment
Share on other sites

Jos jedan kome ovo i nije bas po volji je Vucic. Njemu bi vise odgovaralo da je sve otkazano i da je bilo jos vise sukoba.

Onda bi mogao da pusti Vulina sa lanca da sere o srpskom svetu i ugrozenosti vaskolikog srblja koje samo sto nije poklano od strane komita.

A vidi se i po njegovim glasililima da se nikome ni slucajno nije omaklo da pohvale Dritana i  Krivokapica za bilo koji potez u svemu ovome,

 

  • Like 12
Link to comment
Share on other sites

8 hours ago, ters said:

„Lažu da sam se sa pancirom ustoličavao“, rekao je Joanikije 🙂 

Jok, eto ja sam... 

 

Kako kazu Crnogorci - dok je ulazio u manastir grupa sljedbenika mu je skandirala : "dostavljen, dostavljen..." 

 

 

A kome to ide na čast?

  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

53 minutes ago, djole said:

A kome to ide na čast?

Casni ljudi na javnim polozajima se ne kriju kada rade casne stvari pa ti izaberi zasto su se Joanikije i Porfirije krill:

 

a) nisu casni ljudi - a to ne mozemo znali ako ih licno ne poznajemo

b) nisu na javnim polozajima I zele sachuvati privatnost - a nisu dosli na Cetinje kao privatni gradjani Joko I Prvoslav nego pod umjetnickim imenima 

c) rabota im nije bila casna (mada je bila zakonita)

 

 

Edited by ters
Link to comment
Share on other sites

13 minutes ago, Pantelija jr said:

@ters

 

sve si ti to fino razradio, samo si zaboravio 

 

d)zbog nekih drugih ljudi (ne)upitne časnosti koji su prilično jasno pokazali - za slučaj da ih neko nije shvatio ozbiljno dok su to samo pričali - da se neće ustezati od nasilja ni obazirati na posljedice, samo da istjeraju svoje...

Pa to im je bila idealna prilika da postanu velikomucenici I zrtvuju se za vjeru - a ovako puna im usta zrtvovanja za vjeru, Lazara I carstva  nebeskog, a kada se radi o sopstvenoj straznjici onda mogu i da trckaraju zaogrnuti cebetom. 

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...