Jump to content

Crna Gora


djole

Recommended Posts

5 minutes ago, mare80 said:

 

Ne druže ...

MCP je imala svako pravo da rukopoloži mitropolita na Cetinju ...

Ali,šmekeri bi ispali da su izašli i rekli : I pored činjenice da je Cetinjski manastir kroz vekove mesto na kome se rukopolažu naši mitropoliti,mi sagledavajući složenu situaciju u kojoj se crnogorsko društvo nalazi odlučili smo da rukopoloženje održimo na tom i tom mestu,svesni da ma koliko da nam je tradicija bitna ipak ništa nije vredno mogućeg prolivanja bratske krvi ... a nemile scene koje su se ovih dana odigravale na Cetinju neka služe na čast organizatorima i inspiratorima istih ...

E onda bi stvarno ispali šmekeri i do kraja ogolili ove Milove jurišnike ...

 

 

 

 

Ma jok to brate, iznevjerili bi imaginarnog prijatelja na nebu i velicanstvenog Amfilohija. Bukvalno imali Mila i DPSovce na ziceru. 

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, Sinan Bowie said:

crkva nije tu da bi pobeđivala u šmekerluku i političkom marketingu, a pogotovo ne da se nadmeću sa uštvama kao što su milo i vučić.

 

Ne... Trebalo bi da se izdignu iznad blata u kojem se ova dvojica valjaju ...

Milo će definitivno na ovu kartu nastaviti da gura i koristiti taj sukob za svoj politički marketing,da su ga jednostavno iskulirali osim tih njegovih "osamdesetpetica" (što kažu mim serdari 😄 ) koji bi to videli kao "pobedu" ostatku bi bilo mnogo jasnije ko je bio spreman da rizikuje gubitak nečijih života zbog ostanka na vlasti ...

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

21 minutes ago, mare80 said:

 

Ne... Trebalo bi da se izdignu iznad blata u kojem se ova dvojica valjaju ...

Milo će definitivno na ovu kartu nastaviti da gura i koristiti taj sukob za svoj politički marketing,da su ga jednostavno iskulirali osim tih njegovih "osamdesetpetica" (što kažu mim serdari 😄 ) koji bi to videli kao "pobedu" ostatku bi bilo mnogo jasnije ko je bio spreman da rizikuje gubitak nečijih života zbog ostanka na vlasti ...

 

milo je jos juce iskuliran od stanovnika cetinja. sem selebritija, 200-300 cudnih tipova i dragih gostiju iz srbije, tamo nije bilo ni dvesta obicnih gradjna.

Link to comment
Share on other sites

25 minutes ago, mare80 said:

 

Ne... Trebalo bi da se izdignu iznad blata u kojem se ova dvojica valjaju ...

Milo će definitivno na ovu kartu nastaviti da gura i koristiti taj sukob za svoj politički marketing,da su ga jednostavno iskulirali osim tih njegovih "osamdesetpetica" (što kažu mim serdari 😄 ) koji bi to videli kao "pobedu" ostatku bi bilo mnogo jasnije ko je bio spreman da rizikuje gubitak nečijih života zbog ostanka na vlasti ...

 

To za 85-ice je univerzalna stvar CG:)

Link to comment
Share on other sites

7 hours ago, Constantin said:

 

 

 

 

 

Odgledah snimak koji opisuješ i evo jedna mala kritika...tvoj opis nije tačan. Malo si preterao, iz kog razloga , ne znam. Možda smo gledali različite snimke. Ja sam video, nakon izlaska iz letelice, zaštitu "pancirnim ćebetom" koja je nošena pored (znači nije bio prekriven) koja se koristi od eventualnog dejstva snajperom.

 

 

Obicno cebe ili pancirno, jorgan ili cebe, pokriven ili zaklonjen- kakva je sustinska razlika? Porfirije Stulicslusajuci je u manastir usao sakriven od pogleda naroda i javnosti…

 

A za moj razlog- to ja zato sto su mi svestenici svih religija srcu prirasli isto kao I uniformisana lica… 

Link to comment
Share on other sites

 
Obicno cebe ili pancirno, jorgan ili cebe, pokriven ili zaklonjen- kakva je sustinska razlika? Porfirije Stulicslusajuci je u manastir usao sakriven od pogleda naroda i javnosti…
 
A za moj razlog- to ja zato sto su mi svestenici svih religija srcu prirasli isto kao I uniformisana lica… 
Ok...nisam nikad bio sveštenik, a imaš razloga da me ne podnosiš... pametan si, shvatićeš.

Decidno si opisao, sa ćebetom preko glave kao....itd. Razlika i jeste suštinska....kad bi se ovakvi detalji ovako relativizovali, ljudima ne bi trebali ni satovi, ni kalendari...pa da ne davim, bolje da si prihvatio kritiku, a možda i prećutao, ne bih ti zamerio. Ne zameram ti ni sad, ali prijateljski savetujem...ne brani neodbranjivo.
Uostalom, nije bitno, jel ?
[emoji4]
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, mare80 said:

 

Ne druže ...

MCP je imala svako pravo da rukopoloži mitropolita na Cetinju ...

Ali,šmekeri bi ispali da su izašli i rekli : I pored činjenice da je Cetinjski manastir kroz vekove mesto na kome se rukopolažu naši mitropoliti,mi sagledavajući složenu situaciju u kojoj se crnogorsko društvo nalazi odlučili smo da rukopoloženje održimo na tom i tom mestu,svesni da ma koliko da nam je tradicija bitna ipak ništa nije vredno mogućeg prolivanja bratske krvi ... a nemile scene koje su se ovih dana odigravale na Cetinju neka služe na čast organizatorima i inspiratorima istih ...

E onda bi stvarno ispali šmekeri i do kraja ogolili ove Milove jurišnike ...

 

 

 

 

 Crnogorci Cetinje smatraju simbolom svoje samostalne drzavnosti..  A sa ovim su ovi iz SPC hteli bukvalno da teraju inat tome..  Mogli su zaista to sve zavrsiti u drugoj crkvi. Pa i u onoj juce u Podgorici..  Sve je to inacenje Patrijarha SPC...   A svi mi znamo ko je postavio ovog patrijarha na to mesto  ( i cija naredjenja MORA da slusa )...  nije SPC sigurno...

Edited by Doc Holiday
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, pavijan2 said:

milenko, ljut si kao da je tebi pala tona kokaina, a ne milu i vucicu. opusti se malo, prebaci na fudbal ili umetnicko klizanje.

Hoću, kad tu većina tih koji dižu... na nacije i slicno pocnu da uzimaju lekove, od psihijatra, pa onda iskoriste tu demokratiju pa nateraju te drzave tu da se bave onime sto im je primarna funkcija, a to je da odrzavaju red u zemlji, policijom i sudstvom. Da se okanu istorijskih misija, i naravno kao najvaznije, da iscakaju nogom u dupe sve ove kakademike i ostale umnike koji zive na drzavnom vimetu, a u zivotu jedan dinar nisu stvorili nove vrednosti, nego su izdrzavana lica, ali im to ne smeta da sve vreme huskaju da se tu nista nikad ne promeni nego da ostane divljastvo, gde postoji raja koja izdrzava age i begove, a kad ovi pišaju po njoj, ona govori "super, baš je toplo". Zar ne vidiš na karti Evrope kako je sve lepo plavo, a samo na tom mestu kao da se na kartu golub posr'o. I to samo zbog ovih koji 30 godina srbuju. Ne postoji drugi razlog. Pa kako mozes da ne budes ljut zbog toga? Prirodno je da budes ljut. Ko nije taj je vec mrtav.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

33 minutes ago, Constantin said:

Ok...nisam nikad bio sveštenik, a imaš razloga da me ne podnosiš... pametan si, shvatićeš.

Decidno si opisao, sa ćebetom preko glave kao....itd. Razlika i jeste suštinska....kad bi se ovakvi detalji ovako relativizovali, ljudima ne bi trebali ni satovi, ni kalendari...pa da ne davim, bolje da si prihvatio kritiku, a možda i prećutao, ne bih ti zamerio. Ne zameram ti ni sad, ali prijateljski savetujem...ne brani neodbranjivo.
Uostalom, nije bitno, jel ?
emoji4.png

Interesantno mi je da negdje vidis da nesto branim- ja jednostavno likujem jer su se dvije  politicke opcije koje su pogubne za Crnu Goru i okolinu u potpunosti ogolile i

predstavile onakvim kakve jesu… I sto ce Becic I Abazovic i pored kukavicluka i oportunog populizma ipak ostati u igri da povedu Crnu Goru u neku gradjansku buducnost u kojoj ce etnicka pripadnost i biti stvar KUD-ova a vjera potpuno licna stvar…


 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Inače naš vođa je danas pretio CG "da više nikada neće vladati Srbijom kao što su to radili unazad 30 godina" čime je indirektno priznao da se meša u političke odnose u CG. Interesantno da na osnovu toga ispada da Milo vlada Srbijom i ovih 10 godina 🙂

 

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, Doc Holiday said:

 

 Crnogorci Cetinje smatraju simbolom svoje samostalne drzavnosti..  A sa ovim su ovi iz SPC hteli bukvalno da teraju inat tome..  

I sa tim namernim provociranjem tim pesmama "igrale se delije" a onda se bune kad im svako malo neko napuni bulju šimikama, nedovoljno koliko su zasluzili.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Interesantno mi je da negdje vidis da nesto branim- ja jednostavno likujem jer su se dvije  politicke opcije koje su pogubne za Crnu Goru i okolinu u potpunosti ogolile i
predstavile onakvim kakve jesu… I sto ce Becic I Abazovic i pored kukavicluka i oportunog populizma ipak ostati u igri da povedu Crnu Goru u neku gradjansku buducnost u kojoj ce etnicka pripadnost i biti stvar KUD-ova a vjera potpuno licna stvar…

 
Sve je stvar percepcije..srećno ti likovanje.
Link to comment
Share on other sites

Mnogo ustupaka je ucinjeno da se izbjegne bilo kakva reakcija. Kako od strane crkve tako i od drzavnih organa.

Naravno, svima je jasno da Mila savrseno zabolje za bilo sta, osim za ocuvanje mafijaskog plijena i pozicija. Htio je nerede po svaku cijenu.
Nadjite mi jednu drzavu u kojoj je moguce da:

- Predsjednik drzave poziva narod i dolazi na neprijavljeni skup

- Savjetnik predsjednika napada policiju

- Specijalni drzavni tuzilac dolazi na protest sa gas maskom

Zadnji stadijum ludila dps hobotnice!


Becic je sinoc bio izricit da se ustolicenje mora odrzati na Cetinju.

 

Evo i Abazovica:

https://www.vijesti.me/tv/emisije/565143/abazovic-polozen-veliki-ispit-htjeli-su-da-drzavu-gurnu-u-anarhiju

 

 

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

23 minutes ago, Milenko Puzigaca said:

I sa tim namernim provociranjem tim pesmama "igrale se delije" a onda se bune kad im svako malo neko napuni bulju šimikama, nedovoljno koliko su zasluzili.

 

kao sto sam i rekao ..  Nije se ta Srbija odrekla svoje ideologije velike srbije- sad je samo preimenovale u 'Srpski svet"...   Nije se toga odrekao ni Vucic..  koji i dalje slusa svog  oca ...   I trenutno koristi ovu svetsku krizu oko korone , kao i sto jase na sukobu Rusije i Kine sa jedne strane i zapada sa druge..  Mlakost Evrope koristi za svoje igre zarad ocuvanja vlasti...  Kako u CG tako  i u RS tojest BiH...  Na Kosovu je sad vec polako nemocan za bilo sta ozbiljnije ali zato "radi" gde to moze...  Uz sve to , jasno je, dobija vetar u ledja i iz Kremlja i Kine , iako vise nije ni tamo nesto cenjen  ali dobro  im dodje za zabadanje prsta u oko zapadu ..  A i istovremeno rasciscavaju deponije vojnih odpada uz finu naknadu..
  Plasim se , da ukoliko zapad ovo ne zaustavi sad dok je jos u ranoj fazi , da ce ponovo nastati mnogo vece sranje...

Link to comment
Share on other sites

Crkva nije smela da odustane od tog kako li se zove to postavljanje za mitropolita jer oni jesu uradili ustupak i značajno izmenili ono što je planirano. Jasno je bilo da je Milo hteo incident i da se Crkva povukla to bi bilo označeno kao poraz i nje i Krivokapićeve vlade, a to smo mogli videti na osnovu Milovog tumačenja događaja od danas. A ono što je još gore Milo bi onda uvek potezao za pretnjama neredima i ovo bi se nastavilo. Ovako ovi ako su pametni sada treba da osude par ljudi za koje postoji nepobitni dokazi da su učestvovali u neredima i da na svakim sledećim protestima znaju da ih to isto čeka za najusijanije glave. Naravno ne treba da vijaju obične ljude nego neke od funkcionera kao što je onaj bivši direktor policije i njemu slični jer briga političare za kolateralne štete među svojim pristalicama, oni to i priželjkuju.

  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

34 minutes ago, Doc Holiday said:

 

 Crnogorci Cetinje smatraju simbolom svoje samostalne drzavnosti..  A sa ovim su ovi iz SPC hteli bukvalno da teraju inat tome..  Mogli su zaista to sve zavrsiti u drugoj crkvi. Pa i u onoj juce u Podgorici..  Sve je to inacenje Patrijarha SPC...   A svi mi znamo ko je postavio ovog patrijarha na to mesto  ( i cija naredjenja MORA da slusa )...  nije SPC sigurno...

 

Cilj i Vučića i Mila je bio isti- da do postavljanja mitropolita ne dodje na Cetinju ...

Naravno iz oprečnih razloga ...

Milov motiv je očigledan.. Da predstavi sebe kao branioca CG i nacije i u budućnosti treba očekivati takvu priču DPSa, klasično desničarenje i komitašenje ...

Vučićev motiv je tkodje očigledan... Sprečavanjem ustoličenja na Cetinju prikazao bi Krivokapića,Abazovića i Bečića u najboljem slučaju kao nesposobnjakoviće koji popuštaju ucenama DPS,a u najgorem kao otvorene podržavaoce politike Djukanovića ... U tom svetlu treba gledati i onu dezinformaciju da se ustoličenje otkazuje koje su brže bolje objavili proSNS tabloidi ... Dakle obaranje rejtinga Krivokapiću i Demokratama u korist nacionalističkog DF...

Šta se tu stvarno preko noći dogadjalo teško da ćemo saznati,uglavnom rekao bih da je na duže staze jedini koji će profitirati iz ovoga Krivokapić...

 

 

39 minutes ago, Klotzen said:

Interesantno da na osnovu toga ispada da Milo vlada Srbijom i ovih 10 godina

 

Milo i jeste jedan od "očeva" SNS ...

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, Valensija said:

 

Becic je sinoc bio izricit da se ustolicenje mora odrzati na Cetinju.

 

Evo i Abazovica:

https://www.vijesti.me/tv/emisije/565143/abazovic-polozen-veliki-ispit-htjeli-su-da-drzavu-gurnu-u-anarhiju

 

 

Naravno da su izriciti- to je pokazatelj njihove efikasnosti i sposobnosti da vode drzavu - trebali su biti I mnogo odlucniji. nisam ni ocekivao nista manje od toga. A usput su I crkvu postavili tamo gdje joj je mjesto- unutar manastirskih zidova, da ne pominjem paravane i cebad… 

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, mare80 said:

 

Cilj i Vučića i Mila je bio isti- da do postavljanja mitropolita ne dodje na Cetinju ...

Naravno iz oprečnih razloga ...

Milov motiv je očigledan.. Da predstavi sebe kao branioca CG i nacije i u budućnosti treba očekivati takvu priču DPSa, klasično desničarenje i komitašenje ...

Vučićev motiv je tkodje očigledan... Sprečavanjem ustoličenja na Cetinju prikazao bi Krivokapića,Abazovića i Bečića u najboljem slučaju kao nesposobnjakoviće koji popuštaju ucenama DPS,a u najgorem kao otvorene podržavaoce politike Djukanovića ... U tom svetlu treba gledati i onu dezinformaciju da se ustoličenje otkazuje koje su brže bolje objavili proSNS tabloidi ... Dakle obaranje rejtinga Krivokapiću i Demokratama u korist nacionalističkog DF...

Šta se tu stvarno preko noći dogadjalo teško da ćemo saznati,uglavnom rekao bih da je na duže staze jedini koji će profitirati iz ovoga Krivokapić...

 

 

 

 Vucic da je to hteo ,  odradio bi to sa Patrijarhom.. Patrijarh bi odredio drugo mesto i gotovo...  A svi znamo da je patrijarh Vucicev covek

Link to comment
Share on other sites

9 minutes ago, Doc Holiday said:

 

 Vucic da je to hteo ,  odradio bi to sa Patrijarhom.. Patrijarh bi odredio drugo mesto i gotovo...  A svi znamo da je patrijarh Vucicev covek

 

Vučić i Patrijarh su hteli drugog mitropolita da postave, svog čoveka. No na proleće je Krivokapić misteriozno odložio potpisivanje ugovora sa SPC zbog toga i time to sprečio. Time je završena priča oko toga i morali su da postave Joanikija iako on ne pripada ovoj Vučićevoj struji. Vučiću odgovaraju neredi jer to ide u prilog kako Milu tako i prosrpksim strankama jer je jasno da će na sledećim izborima pro srpske stranke ići protiv Kirvokapića.

 

Krivokapić sa svoje strane nije smeo da traži od crkve više ustupaka jer bi time rizikovao odnose sa njima ali što je još gore dao bi odličan alibi srpskim strankama da obore vladu. Glavni problem kod raspada ove vlade CG je ko će biti "kriv" za to jer taj će platiti političku cenu na sledećim izborima. Davno bi Vučić oborio Krivog samo da nema tog povratnog mehanizma da bi onda svima bilo jasno da pro srpske stranke obaraju vladu koja je srušila Mila. Naravno pored ovoga Krivi mora da pokaže i da je sposoban da vlada što je isto jako važno.

 

Dakle svi imaju i da dobiju i da izgube i ovo je dosta zamršena situacija. Biće ovo jako nategnuto u CG do sledećih izbora osim ako se nekim čudom vlast u CG ne dozove pameti i ne krene da radi složno na rasformianju Milovih ljudi iz sistema.

 

Edited by Klotzen
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, mare80 said:

 

Ne razumem

 

Svima je jasno da je patrijarh Vucicev covek... patrijarh je glavni za svu SPC  zar ne ?   On je mogao da to pomeri na drugo mesto da je hteo... Npr to sto kazes da je hteo da smesti Crnogorskoj vladi, to je sinoc kad je bilo rec da nece ici na Cetinje- bilo bi dovoljno...  umesto toga je napravljen helikopterski desant

Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, Doc Holiday said:

Npr to sto kazes da je hteo da smesti Crnogorskoj vladi, to je sinoc kad je bilo rec da nece ici na Cetinje- bilo bi dovoljno...  umesto toga je napravljen helikopterski desant

 

Pa kako kažeš desant je i napravljen da bi se dokazalo da Milo suštinski ne može da zajebava novu vlast ...

Nije Vučić organizovao desant nego CG vlada (nisu ni imali drugi izbor),a koordinator službi bezbednosti je Abazović i koliko sam upućen novi kadar koji je u MUP je uglavnom njegov izbor ...

Ispada po tvome da Abazović radi za Vučića ... 😄

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...