Jump to content

BiH - opterecenja proslosti i vizije buducnosti


Doorn

Recommended Posts

7 minutes ago, 𝓑𝓪𝓫𝔂 said:

 

Nemam pojma, ima Lukovac u Bosni i Lukavac u Hrvatskoj... ne pise pa sam ja mislila da je u Hrvatskoj. 

 

Ali u vesti koju linkuješ piše i ovo:

 

Quote

Nadležni su saopštili da se sa ovim incidentom završava i nastava u svim školama na području Tuzlanskog kantona.

 

  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

  

Quote

Љубиша Ћосић - Ljubiša Ćosić, 11 ч· 
Надлежност Градске управе је редовно одржавање и унапријеђивање стања у области хоризонталне и вертикалне сигнализације у нашем граду.
Ова активност је значајна из више разлога. Најбитнији је свакако безбједност у саобраћају, али и значај са аспекта маркирања насељених мјеста,улица и тргова, као и промоција туризма као важне привредне гране.
Град Источно Сарајево је територијално највећи град у Републици Српској, није у потпуности урбано повезан, и веома често то истичемо као предност, јер има много простора који се може додатно унаприједити, урбано попунити и изградити.
Данас на 6 кључних улаза у наш град постављамо саобраћајну сигнализацију, односно нове табле са називом града и територије града, на српском и енглеском језику.
Као што сам и обећао прије пар мјесеци, на овим таблама смо истакли и јединственост коју карактерише наш град.
Ово је град који је створен од стране великог дијела 157.000 СРБА КОЈИ СУ МОРАЛИ НАПУСТИТИ САРАЈЕВО.
Наиме, према попису становништва из 1991.године, у предратном Сарајеву је живјело најмање 157.000 Срба. Кажем “најмање”, јер их се тачно толико изјаснило као Срби. Неки Срби су се тада другачије изјашњавали. Ради се о непобитној историјској чињеници.
У првом егзодусу Срба из Сарајева, оном који се десио у априлу 1992.године, са почетком трагичних ратних дешавања, када су Срби из страха за своју, и безбједност својих породица, напустили дијелове Сарајева у којима су били мањина, и другом, највећем икад виђеном, када је у зиму 1996.године, 120.000 Срба, напустило дијелове Сарајева, које су у одбрамбено-отаџбинском рату одбранили, подручје Сарајева су морали напустити Срби у 99 % броју.
Велики број Срба Сарајева у том моменту је отишао у Бијељину, Бањалуку, Требиње, Зворник, Брчко, Братунац, Београд, Ниш, Нови Сад, многе европске земље, Америку, Канаду. Не постоји мјесто на свијету гдје Срба Сарајева нема.
Онај број који је остао овдје, око 50.000 њих, заједно са људима који су живјели на неким од данашњих подручја Источног Сарајева, створио је данашње Источно, а првобитно Српско Сарајево.
Управо због ове чињенице, постављене су табле са овим натписом на улазу у наш град. Ово је историјска чињеница, нико нам је не може узети, и није написана да икога вријеђа. Према томе, крајње је вријеме, и ово кажем због свих нас, како због оних који живе у Источном Сарајеву, тако и због наших комшија из Сарајева, да прихватимо различитости. 
Различитости живљења, различитости мишљења, различитости политичког дјеловања, различитости сагледавања ствари  из заједничке прошлости. Различитости уз поштовање и уважавање. Сигурно је да постоје табле, натписи, понашање, изјаве, на крају крајева, физички објекти, које ми као човјеку, прије свега, сметају негдје изван Источног Сарајева. Али изузетно поштујем одлуке других да живе и раде на начин који није у складу са мојим. Према томе, надам се да ћемо врло брзо (ако нисмо до сада), научити живјети различитост уз поштовање и прихватање другачијег. То и јесте врхунац сваког модерног и демократског друштва, зар не?!
Управо због свега, желим да кажем да је ИСТОЧНО САРАЈЕВО ДАНАС ГРАД КОЈИ ПРИПАДА И ПРЕДСТАВЉА ГРАД СВИХ 157.000 СРБА КОЈИ СУ МОРАЛИ НАПУСТИТИ САРАЈЕВО.
Наравно, одавно смо и град једнако отворен за све оне који у њега долазе и опредјељују се у њему да живе, и из осталих дијелова Републике Српске, Босне и Херцеговине и регије.
У склопу редовних активности, постављен је и видео надзор који “покрива” постављене табле, како би се предузимале неопходне правне радње у случају њиховог уништења или оштећења.
Источно Сарајево расте, развија се и остаје срце Републике Српске.

https://www.facebook.com/cosic.ljubisa/posts/pfbid02zRRsTogW4Zwf3cA68qnNKmcUPZX3d69bUnMMk5UryKtw6ZfQUmhfJhhzzoSH2t6Ql?__cft__[0]=AZU2sZlse4gVztGW_Hxih1s_U4Ua1fja46Jaye4eMS5g50e1mX16CKGXWInewNfeNsrE5fnig7AUULKSL1MySKwXCAuNSzqA4Cdcr9OnUboqYlrYLoRX1ySUx_gbjAckYJ_AXkkD-HOSlTmnIv4Z87G241CHV13OOmLHJnt37-Kf-iaGuvz-TERlhlpXxZgXjzI&__tn__=%2CO%2CP-R

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Ovde ili se svi sustežu ili im zaista nije bitno..nema veze,ja ću onda da prokomentarišem..

..kako je puštanje pesama u Srebrenici na Dan sećanja na genocid novi nivo nitkovluka prekodrinske braće..koja mi ti zapravo i nisu. Koliko sam shvatio jedan razglas je bio smešten u porti pravoslavne crkve? To je sve što treba znati o organizaciji koja se zove SPC.
Ne sumnjam da iza svega stoji i lopovčina i mrcina iz Laktaša,ali nemojmo da se lažemo (više): to istovetno misli i najveći % Srba tamo..kao i ovde uostalom..ali to što je uzgojeno preko Drine..to je odvratno na toliko nivoa..kompletno odsustvo svake ljudskosti. Nepatvoreno zlo i fašizam u čistom obliku.

  • Like 9
Link to comment
Share on other sites

58 minutes ago, Drug Crni said:

 Koliko sam shvatio jedan razglas je bio smešten u porti pravoslavne crkve? To je sve što treba znati o organizaciji koja se zove SPC.
Ne sumnjam da iza svega stoji i lopovčina i mrcina iz Laktaša,ali nemojmo da se lažemo (više): to istovetno misli i najveći % Srba tamo..kao i ovde uostalom..ali to što je uzgojeno preko Drine..to je odvratno na toliko nivoa..kompletno odsustvo svake ljudskosti. Nepatvoreno zlo i fašizam u čistom obliku.

Bukvalno ih treba odseci u svemu: uskratiti im i dolazne i povratne avio-letove, sve investicije povuci i ne uloziti vise ni prebijeni cent, cak im treba uskratiti i izvoz struje, hrane, lekova, energenata, elektronike i svega ostalog. Naravno, sankcije se podrazumevaju. 

Edited by FrediB
Link to comment
Share on other sites

Obojica znamo da nema ništa od toga.
Kao što nema nikakve šanse da se prekodrinski Srbi pacifikuju i unormale..čak štaviše..očekujem da nam za cirka 20-30 godina postanu veći neprijatelji od najvećih neprijatelja - da nas gaze, unižavaju, proteruju odavde..ako im dozvolimo..

  • Tuzno 1
Link to comment
Share on other sites

10 hours ago, Drug Crni said:

Obojica znamo da nema ništa od toga.
Kao što nema nikakve šanse da se prekodrinski Srbi pacifikuju i unormale..čak štaviše..očekujem da nam za cirka 20-30 godina postanu veći neprijatelji od najvećih neprijatelja - da nas gaze, unižavaju, proteruju odavde..ako im dozvolimo..

Da da, jebu vas prekodrinski srbi. Da je samo do vas odavno biste bili u EU.

  • Like 3
  • Ha-ha 3
Link to comment
Share on other sites

11 hours ago, Drug Crni said:

Ovde ili se svi sustežu ili im zaista nije bitno..nema veze,ja ću onda da prokomentarišem..

..kako je puštanje pesama u Srebrenici na Dan sećanja na genocid novi nivo nitkovluka prekodrinske braće..koja mi ti zapravo i nisu. Koliko sam shvatio jedan razglas je bio smešten u porti pravoslavne crkve? To je sve što treba znati o organizaciji koja se zove SPC.
Ne sumnjam da iza svega stoji i lopovčina i mrcina iz Laktaša,ali nemojmo da se lažemo (više): to istovetno misli i najveći % Srba tamo..kao i ovde uostalom..ali to što je uzgojeno preko Drine..to je odvratno na toliko nivoa..kompletno odsustvo svake ljudskosti. Nepatvoreno zlo i fašizam u čistom obliku.

 

10 hours ago, FrediB said:

Bukvalno ih treba odseci u svemu: uskratiti im i dolazne i povratne avio-letove, sve investicije povuci i ne uloziti vise ni prebijeni cent, cak im treba uskratiti i izvoz struje, hrane, lekova, energenata, elektronike i svega ostalog. Naravno, sankcije se podrazumevaju. 

 

10 hours ago, Drug Crni said:

Obojica znamo da nema ništa od toga.
Kao što nema nikakve šanse da se prekodrinski Srbi pacifikuju i unormale..čak štaviše..očekujem da nam za cirka 20-30 godina postanu veći neprijatelji od najvećih neprijatelja - da nas gaze, unižavaju, proteruju odavde..ako im dozvolimo..

Ovakvi stavovi bas doprinose smirivanju tenzija i razvoju demokratije i tolerancije u regionu.

Poprilcno jadna generalizacija al ajde po Srbima je pa moze proci.

  • Like 3
  • Ha-ha 3
Link to comment
Share on other sites

44 minutes ago, Ne sam Safete said:

Da da, jebu vas prekodrinski srbi. Da je samo do vas odavno biste bili u EU.

Ja jednako kritično pišem i o nama..baci nekad pogled na Vox..evo sinoć ostavih post u kojem konstatujem koliko smo jedan propali narod. 

 

Ovde samo nezavisna Vojvodina ima tu šansu. Tačnije,imala je. Ali se nije desila.

 

 

17 minutes ago, Clash said:

 

 

Ovakvi stavovi bas doprinose smirivanju tenzija i razvoju demokratije i tolerancije u regionu.

Poprilcno jadna generalizacija al ajde po Srbima je pa moze proci.

A da se možda za početak pokuša sa tim da se prestane sa krajnje neljudskim ponašanjem prema žrtvama Srebrenice?

  • Like 1
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

41 minutes ago, alpaka Bereta Sida said:

Jebem li ga ne bi bosanski Srbi bili u stanju raditi sve ove gadosti da nemaju svesrdnu podrsku iz zvanicnog Beograda. Nista manje odvratno nije bilo ono sta su RTS i ostali rezimski mediji i tabloidi u Srbiji radili na dan godisnjice genocida. 

Ja sam u prvom postu napisao "kao i ovde uostalom"..taj deo ti je promakao očito..

 

I pored toga ja ne mogu da zamislim takav nivo gadarije prezentovan u samoj Srebrenici.. Puštati muziku sa razglasa...je antiljudski

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Drug Crni said:

Ja sam u prvom postu napisao "kao i ovde uostalom"..taj deo ti je promakao očito..

 

I pored toga ja ne mogu da zamislim takav nivo gadarije prezentovan u samoj Srebrenici.. Puštati muziku sa razglasa...je antiljudski


Ja se s prvim postom slazem u potpunosti. Drugi je meni licno malo ruzno koncipiran. 
 

Svakako da je apsolutno dno ono sto je uradjeno u Srebrenici nakon dzenaze i konmemoracije. Vise me ni ne iznenadjuje iskreno. Dovoljno je vidjeti sta je ljudski otpad i klasicni fasista od nacelnika Srebrenice pricao u danima prije same godisnjice kao i sta prica vec godinama. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

14 hours ago, Drug Crni said:

Obojica znamo da nema ništa od toga.
Kao što nema nikakve šanse da se prekodrinski Srbi pacifikuju i unormale..čak štaviše..očekujem da nam za cirka 20-30 godina postanu veći neprijatelji od najvećih neprijatelja - da nas gaze, unižavaju, proteruju odavde..ako im dozvolimo..

Neće ni biti moj prijatelju....da se možda pokuša sa targetom na ovakve vesti:

https://www.klix.ba/vijesti/regija/jedan-od-lidera-opozicije-u-srbiji-ako-su-majke-srebrenice-isle-u-jasenovac-duzni-smo-biti-u-srebrenici/230709076

a možda čak i ovo:

https://nova.rs/vesti/politika/foto-ispred-predsednistva-zapaljene-svece-za-zrtve-srebrenice-okupljeni-postavili-majcinu-maramu-desnicari-velicali-ratnog-zlocinca-mladica/

.....ali jbg mi neutralni....nikad dovoljno krvi. Uz opasku da se slažem da je vest koju si linkovao stvarno teška gadost, podsećanje, da je rat odavno završen. Naklon žrtvama rata.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

8 hours ago, Drug Crni said:

A da se možda za početak pokuša sa tim da se prestane sa krajnje neljudskim ponašanjem prema žrtvama Srebrenice?

Ne negiraju samo  Srebrenicu vec i Keraterm, Omarsku, masakre u Bijeljini, Prijedoru, Foci, Visegradu.... , opsadu Sarajeva, Lovas, Vukovar, Ovcaru, Skabrnju, hladnjace, ubistva brace Bitici, Racak i jos masu drugih zlocina. 

 

I ne samo sns, vec i one prethodne vlasti. Sve je to iz iste flase pilo. 

  • Like 1
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Ja ne mogu da razumijem koliko mogu da budu debili ovi u Banja Luci. Traze (negdje sam procitao) ponistenje Dejtona. U tom Dejtonu je napravljena jedna neprirodna tvorevina koja bi sada da pravi korak dalje. Odcjepljenje. Po meni to je najbolji put ka samounistenju. Po mom misljenju bi trebalo sve to ponistiti pa krenuti u novo mijesanje karata. Samo ne znam kako bi to zavrsilo a i ne interesuje me, ali bi oni sto zive na tim prostorima morali dobro da razmisle. Ali poznavajuci narode koji zive na tim prostorima i nemaju cime da razmisljaju pa ce biti kako dugi odluce. Ja ne vidjeh nista pametno sa tih prostora zadnjih 35 godina. Izuzetak su Slovenci (iako nisam nesto upucen u njihove prilike) mada i oni imaju ono hovno JJ. To im je vjerovatno posljedica bitisanja u Jugoslaviji.

  • Like 1
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

On 7/14/2023 at 10:29 AM, Drug Crni said:

Ja sam u prvom postu napisao "kao i ovde uostalom"..taj deo ti je promakao očito..

 

I pored toga ja ne mogu da zamislim takav nivo gadarije prezentovan u samoj Srebrenici.. Puštati muziku sa razglasa...je antiljudski

 

 

Quote

Valentina Vujičić i Slađana Todić, studentkinje Fakulteta kriminalistike, kriminologije i bezbednosnih studija Univerziteta u Sarajevu, koje su prethodnih dana bile u fokusu javnosti zbog podrške Ratku Mladiću, danas su u Istočnom Sarajevu imale konferenciju za medije.

Naime, saopšteno je da će pomenute studentkinje svoje školovanje nastaviti u Beogradu.

Generalni direktor fimrev “Sarajevo-gas” Nedeljko Elek rekao je da će, na poziv direktora Bezbednosno informativne agencije (BIA) Srbije Aleksandra Vulina, koji je od pre neki dan novo lice na američkoj crnoj listi, Slađana i Valentina studiranje nastaviti na Akademiji za nacionalnu bezbednost u Beogradu, piše N1 Sarajevo. 

“Slađana i Valentina biće stipendiste države Srbije i biće im obezbeđen smeštaj u studentskom domu, dok će ostatak finansijskih troskova studija snositi preduzeće Sarajevo-gas”, rekao je Elek.

Podsetimo, Tužilaštvo BiH zatražilo je od Ministarstva unutrašnjih poslova Kantona Sarajevo materijal u vezi sa dve studentkinje, od kojih je jedna na društvenim mrežama, u majici sa likom četničkog vojvode Mitra Maksimovića, podigla tri prsta, a druga objavila fotografiju generala Vojske Republike Srpske Ratka Mladića na kojoj je ispisan tekst „Osuđen na besmrtnost. Bio si i ostat ćeš naš heroj“.

Solidan nivo gadarije.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

On 7/14/2023 at 9:30 AM, Ne sam Safete said:

Da da, jebu vas prekodrinski srbi. Da je samo do vas odavno biste bili u EU.

 

Prekodrinski Srbi, nedavači Kosova i nesposobna provincija su glavni kočničari Evrointegracija. Odavno bi  inače EU pristupila  Državi Beograd :s_w:

  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

10 minutes ago, Constantin said:

 

Prekodrinski Srbi, nedavači Kosova i nesposobna provincija su glavni kočničari Evrointegracija. Odavno bi  inače EU pristupila  Državi Beograd :s_w:

Podrzavaoci ratka mladica i slicnih nakaza nisu ni za Uniju Ljudozdera a kamoli za EU. 

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...