Jump to content

BiH - opterecenja proslosti i vizije buducnosti


Doorn

Recommended Posts

2 hours ago, Amigo said:

Pop, radnik, prodavac, inzinjer, medicinska sestra, zidar, elektricar, nije bitno, svi su oni ljudi i odlazak bilo koga je nesreca jedne zemlje.

Ma kakva nesreća zemlje? Onde gde je vaznija neka tamo "zemlja" nego da ovima koji tu žive bude... normalno, kao ters sto kaze, gde na ljude gledaju kao na nekakve ove i one*, takvo mesto i treba da propadne, i svi normalni sa takvih mesta treba da odu.

 

* npr video sam juce negde, nesto o Novaku Đokoviću, i u drugoj rečenici piše "Srbin ovo i ono..." nisam pamtio šta. Odvratno. Ja da sam on i da mi se može kao njemu, nikad više ne bih došao na takvo mesto gde o meni tako pišu. Odvratno nepoštovanje čoveka kao čoveka. Kome je takvo mesto "svoja zemlja" taj mora da je veliki bednik i ljudska mizerija.

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Milenko Puzigaca said:

Ma kakva nesreća zemlje? Onde gde je vaznija neka tamo "zemlja" nego da ovima koji tu žive bude... normalno, kao ters sto kaze, gde na ljude gledaju kao na nekakve ove i one*, takvo mesto i treba da propadne, i svi normalni sa takvih mesta treba da odu.

 

* npr video sam juce negde, nesto o Novaku Đokoviću, i u drugoj rečenici piše "Srbin ovo i ono..." nisam pamtio šta. Odvratno. Ja da sam on i da mi se može kao njemu, nikad više ne bih došao na takvo mesto gde o meni tako pišu. Odvratno nepoštovanje čoveka kao čoveka. Kome je takvo mesto "svoja zemlja" taj mora da je veliki bednik i ljudska mizerija.

 

Nema potrebe da mi repliciras, mislim mozes, kao da ti ja mogu zabraniti, ali shvati da ja necu nikada dijeliti tvoje stavove o istrebljenju naroda, ilovaci i slicno.

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

45 minutes ago, Amigo said:

 

Nema potrebe da mi repliciras, mislim mozes, kao da ti ja mogu zabraniti, ali shvati da ja necu nikada dijeliti tvoje stavove o istrebljenju naroda, ilovaci i slicno.

 

Niko ne prica ni o kakvim istrebljenjima, samo kaze da **bo zemlju gde naturaju nekome da on nije nista, nego je vazna "zemlja". Opet dobro za takvu zemlju. Jedan je ono dok je jos bio milosevic cak tvrdio kako neki "oni" treba nekim "nama" da placaju zato sto "nasi" ljudi odlaze u "njihove" zemlje. Kao da ti ljudi nisu ljudi nego neke stvari ili nesto, koje nemaju svoju licnost, misljenje, zelje i ostalo, nego ih je neko zaveo ili nesto, pa su tako izmanipulisani napustili grudu, šmrc, šmrc. Steta sto ga nisu mobilisali negde pa da posle dobije spomenik i ulicu, nego smrdi i zauzima prostor.

 

Zato je svojevremeno jedan sto je bio masinbravar, pa propala fabrika ono devedesetih, i neko mu pomogao i nasao mu da neko vreme radi po par meseci  godisnje u USA to u struci, na crno, imao je tad 50ak godina, i kad je prvi put bio rekao je kao "ja sam se sad prvi put za ovih 50ak godina osetio kao da me neko postuje i kao coveka, i kao radnika, i to sam na crno bio tamo". Gruda je do jaja. Nema bolje od grude.

Edited by Milenko Puzigaca
Link to comment
Share on other sites

Ovako sam oduvek zamisljao neku krcmu, bircuz, i to u srednjoj Bosni, ili odakle li vec poticu stereotipi o Bosancima koji se posprdno prepricavaju u regionu.

 

Na 00:43 sam nekoliko puta uzastopno pojacano izduvao vazduh kroz nos. Apsolutna pobeda.

Gde je ovo snimljeno uopste? Koja je ovo ustanova?
EDIT: glup sam, pise u tvitu.

Edited by RatzenStadt
Link to comment
Share on other sites

4 hours ago, RatzenStadt said:

Ovako sam oduvek zamisljao neku krcmu, bircuz, i to u srednjoj Bosni, ili odakle li vec poticu stereotipi o Bosancima koji se posprdno prepricavaju u regionu.

 

Na zalost zena je rodjena u Pirotu :classic_biggrin: Inace jeste tuga ko vodi jedan parlament, bahatost je postala normala.

Link to comment
Share on other sites

Gradonacelnica Sarajeva ruskoj ambasadi:

 

Niste mjerodavni da govorite o ljudskim pravima, međunarodnom pravu te o suživotu u Evropi. Jer sama činjenica da je vaša zastava spuštena u Vijeću Evrope dovoljno govori da vi ne pripadate više evropskim vrijednostima koje su sve suverene i nezavisne države Evrope zajednički kreirale. Vaše ponašanje i djelovanje vas je odvojilo od evropske porodice zbog čega pati cijela Evropa kao i sami građani Ruske Federacije.

 

 

 

https://radiosarajevo.ba/amp/sport/nogomet/benjamina-karic-ruska-kultura-i-balet-dobrodosli-su-u-sarajevo-agresorske-snage-nisu-ni-danas/476364

Link to comment
Share on other sites

Talibanka na djelu: Bisera Turkovic stavlja maramu na glavu u prisustvu iranske drzavne delegacije... U vrijeme kada taj isti zlikovacki rezim ubija stotine hrabrih zena koje se bore za svoja prava...

 

https://www.klix.ba/vijesti/bih/bisera-turkovic-govorila-o-stereotipima-pa-usred-konferencije-stavila-maramu-na-glavu/221206074?utm_source=share_button_tw

 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
  • 2 weeks later...

Povodom dana RS Dodik odlikuje Putina..to valjda u najboljoj tradiciji uzdizanja ratnih zlocinaca,sta li je..malopre videh da se na nekakvoj svecanoj akademiji ful fulova cepa istorijski revizionizam..kazu "Hitler je napao Jugoslaviju,ali fakticki Srbe i Srbiju"..leptejebo..

Srbi s' obe strane Drine nepopravljivo jure u nove poraze,tragedije i nestanke.

  • Like 4
  • Ha-ha 1
  • Tuzno 1
Link to comment
Share on other sites

17 minutes ago, Drug Crni said:

Povodom dana RS Dodik odlikuje Putina..to valjda u najboljoj tradiciji uzdizanja ratnih zlocinaca,sta li je..malopre videh da se na nekakvoj svecanoj akademiji ful fulova cepa istorijski revizionizam..kazu "Hitler je napao Jugoslaviju,ali fakticki Srbe i Srbiju"..leptejebo..

Srbi s' obe strane Drine nepopravljivo jure u nove poraze,tragedije i nestanke.

 

Ima li možda i neki orden za Hitlera? Vidim da je u istom paketu odlikovao dosta ološa.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

To je vec tradicija. Meni je odvratniji bio proslogodisnji gdje je neka od jedinica MUP-a RS-a pjevala za krst Nemanjica i za slavu Obilica, pa se malo i pucalo po dzamijama u povratnickim mjestima i onda to sve skupa izazvalo reakciju onih budala u Buzimu (jako jako zajebani i nezgodni ljudi, bez imalo pretjerivanja) kad su se postrojavali u ratnim uniformama. Ova je u medijima mozda jace odjeknula zbog odlikovanja Putina  i zbog namjernog premjestanja centralne ceremonije i ovog postrojavanja policije i ovih ruskih terorista u Istocno Sarajevo sa ciljem dodatnog provociranja. Licno nemam nista protiv da postoji dan Republike Srpske ali to nikako ne moze biti dan koji je ustvari krsna slava RS-a (i po entitetskom i po drzavnom ustavu Republika Srpska nije samo srpski entitet i Bosnjaci, Hrvati i Ostali su takodjer konstitutivni i jednakopravni gradjani), koji je simbol pocetka stradanja nesrpskog stanovnistva na tom teritoriju i ciji su organizatori osudjeni za sirok dijapazon ratnih zlocina ukljucujuci i onaj najgori moguci.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Dodik je nesumnjivo debelo placen od strane Rusije + se enormno obogatio pljackom da bi tek tako odstupio i povukao se..takav scenario moze ga odvesti u neku neizvesnost pa onda i u rizik..medjutim,u RS ima i opasnijih od njega..izvornih nacosha,poput ovoga:

 

Quote

Stanivuković: Više ne nasedamo na priče o bratstvu i jedinstvu

Gradonačelnik Banjaluke Draško Stanivuković obratio se novinarima povodom obeležavanja dana Republike Srpske, koji je Ustavni Sud BiH proglasio neustavnim.

“Želim da iskoristim priliku da svima čestitam Dan RS, slavu Republike Srpske. Činjenica je da je ovo jako važan dan kada obeležavamo dan Republike Srpske, moja poruka je da je svaki dan, dan Republike Srpske. Svaki dan možemo da doprinesemo i uradimo nešto važno za RS. Svaki dan je veoma bitan. Republika Srpska nije neka slučajna tvorevina, ona je vekovna težnja srpskog naroda da bude oivičen svojom drevnošću“, rekao je Stanivuković.

Gradonačelnik Banjaluke je dodao i da to znači da tamo gde nemaju svoje ustanove i institucije su doživljavali strahote.

“ Više ne možemo nasesti na priče o nekom bratstvu i jedinstvu, koje znači da nemamo našu državu i institucije. Nekoliko puta u toku naše istorije smo naseli na to. Rezultat svih tih naših zabluda i obmana svih tih naših stradanja je Republika Srpska.” rekao je između ostalog Stanivuković.


Daleko od toga da je komunizam bio dobar sistem,ali brale za ovo sto imamo danas je nedokuciva dimenzija..u mnogim parametrima. Svaki olosh bilo koje nacionalnosti krivi komuniste, Jugoslaviju i Tita da su bas njegov narod satirali,tamnicili i sprecavali u razvoju.

  • Like 6
Link to comment
Share on other sites

Sve je to lepo što je ovaj ovde nabrabonjao, ama za druge ne znam, a mene samo ovo zanima. Tamo gde su bile te strahote, da li kradu pakete u postama, parkiraju li se ispred ulaza, čiste li ulice, da li truju kučiće, prave li tamo "litije", i protiv edera, i bilo kakve, kako stoji stvar sa clanstvom u NATO, koliko ima rusofila i drugih neprijatelja civilizacije u procentima i tako to.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...