Jump to content

BiH - opterecenja proslosti i vizije buducnosti


Doorn

Recommended Posts

Nije uopšte bila srpska zastava u pitanju, već zastava FK Zvezdara sa ćiriličnim natpisom i cvetom

 

o-6628093-1024.jpg
 

Quote

Na svakoj utakmici mi iznosimo našu zastavu, na njoj piše Zvezdara i na njoj je cvijet. Nema nikakvih obilježja, provokatorskih elemenata.

https://ba.n1info.com/vijesti/predstavnik-zvezdare-za-n1-otkrio-ko-su-pocinitelji-i-koji-su-razlozi-napada/?fbclid=IwAR3I1dv9wf4_W5AyyTIFVprz5wrL7U5Z2lAuUS0WLL-ZUIR2N0chLDEC6Cw

Edited by erwin
  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

22 minutes ago, Knipex said:

Sad zvao kolegu koji je odveo klince na turnir da proverim da li je sve ok. To je međunarodni turnir i ima dosta ekipa. Sve je počelo zbog zastave. Roditelji dece iz fk Zvezdara su sa sobom poneli veliku srpsku zastavu i okačili je na tribine. Navijači fk Sarajevo, kako se kasnije ispostavilo, njih desetak sa fantomkama su pokušali da skinu zastavu. Tu su se malo pokoškali i onda je jedan od njih udario i oborio jednu ženu, majku nekog deteta iz fk Zvezdara. Tu su onda skočili i ostali muškarci koji su došli sa fk Zvezdara i, po rečima kolege, isprašili ove navijače duž hola hotela. Tuča se pomerila napolje, van hotela, gde se pojavilo još dvadesetak navijača fk Sarajevo koji su tom prilikom 2 puta uboli nožem u zadnjicu jednog od roditelja. Policija se vrlo brzo pojavila i rešila situaciju. 

 

Nema te zastave koja bi opravdala napad - kakva god da je bila, i ovo je bez sumnje organizovani napad.  Odakle bi se inace stvorilo dvadesetak navijaca sa fnatomkama i nozevima na djecjem turniru? I to turniru na kojem sarajevski klubovi navodno nisu ni ucestvovali prema pisanju nekih medija? 

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Napadači imaju između 19 i 27 godina.

Quote

Sarajevska policija je identifikovala i uhapsila četiri osobe osumnjičene za napad na grupu Beograđana u jednom hotelu na Ilidži, potvrđeno je za Klix.ba.
Oni se terete za krivično djelo nasilničko ponašanje.
Uhapšeni su E. B. (rođen 2003. godine nastanjen na području općine Novi grad Sarajevo), A. T. (rođen 1996. nastanjen na području Ilidže), H. D. (rođen 1995. nastanjen na području Ilidže) i E. H. (rođen 2000. nastanjen na području Vogošće).

https://www.klix.ba/vijesti/crna-hronika/policija-uhapsila-cetiri-mladica-zbog-napada-na-beogradjane/230115023

Link to comment
Share on other sites

17 minutes ago, Big Ticket said:

Ако сам те погрешно разумио, извињење. @alpaka Bereta Sida

 

 

 

 


Poenta je bila, kao sto je ters napisao, da ako vec neka organizacija stoji i iza ovog napada i iza onog busenjq guma na autima sa srbijanskim registracijama to su onda SDA ekstremisti koji preko svojih novinara i botova vec mjesec dana sire ludilo, sve zive optuzuju da su izdajnici i da je “krst opet udario na muslimane Bosnjake” samo jer gube vlast na svim nivoima. Nikakva srpska urota i podmetacina. 
 

Kako god, lijepo je da se citav grad digao da se pomogne ljudima i da se bolesnici sto prije nadju i uhapse. 

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

27 minutes ago, ters said:

 

Nema te zastave koja bi opravdala napad - kakva god da je bila, i ovo je bez sumnje organizovani napad.  Odakle bi se inace stvorilo dvadesetak navijaca sa fnatomkama i nozevima na djecjem turniru? I to turniru na kojem sarajevski klubovi navodno nisu ni ucestvovali prema pisanju nekih medija? 

Nisi valjda iz mog posta zaključio da pravdam napad? Naravno da je bilo organizovano.

 

38 minutes ago, erwin said:

Nije uopšte bila srpska zastava u pitanju, već zastava FK Zvezdara sa ćiriličnim natpisom i cvetom

Moja greška onda. Kolega reče velika zastava (20m pomenu) i ja sam zaključio da je srpska ni ne pomišljajući da je neka druga.

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, alpaka Bereta Sida said:


Poenta je bila, kao sto je ters napisao, da ako vec neka organizacija stoji i iza ovog napada i iza onog busenjq guma na autima sa srbijanskim registracijama to su onda SDA ekstremisti koji preko svojih novinara i botova vec mjesec dana sire ludilo, sve zive optuzuju da su izdajnici i da je “krst opet udario na muslimane Bosnjake” samo jer gube vlast na svim nivoima. Nikakva srpska urota i podmetacina. 
 

Kako god, lijepo je da se citav grad digao da se pomogne ljudima i da se bolesnici sto prije nadju i uhapse. 

I u Sarajevu kao uostalom u celoj ovoj regiji nije problem u bolesnicima već o organizovanim grupama koje vrlo često imaju nalog sa vrha vlasti da odrade neki napad i pizdariju kako bi se stekli politički poeni. Vrlo je moguće da SDA jastrebovi to organizuju kako bi kompromitovali ovu gradonačelnicu. 

Link to comment
Share on other sites

9 minutes ago, Perkos2 said:

I u Sarajevu kao uostalom u celoj ovoj regiji nije problem u bolesnicima već o organizovanim grupama koje vrlo često imaju nalog sa vrha vlasti da odrade neki napad i pizdariju kako bi se stekli politički poeni. Vrlo je moguće da SDA jastrebovi to organizuju kako bi kompromitovali ovu gradonačelnicu. 


Ilidza ne spada pod Grad Sarajevo i ona formalno nema nadleznost nad tom opcinom. Cilj je da se kompromituje kantonalna vlada Trojke (NiP, SDP i Nasa Stranka) odnosno MUP KS i da se sigurnosna situacija u kantonu predstavi sto je moguce losijom. Konakovic i Forto su im daleko najveca smetnja, pogotovo Konakovic jer je njegov NiP takodjer konzervativna stranka i pucaju na slicno glasacko tijelo.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Tuzne vesti i zalosni dogadjaji u reziji neljudi..a najgore od svega je sto primecujem da se sve manje snebivam..to ce reci da polako,ali sigurno prihvatam cinjenicu da zivim na prostoru trajno kontaminiranom mrznjom i netolerancijom..

Takodje,utiska sam da ovi sto najvise ukazuju na nemili dogadjaj (ne mislim na forum) zapravo negde duboko u sebi i likuju zbog njega..jer iako mrze drugacije od sebe, svi vole nacionalizam kao takav..

  • Like 9
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

Ja bre ljudi, u 2022. sam dva puta bio u Sarajevu, svuda sam se kretao kolima, bez problema...doduše nisu baš srbijanske tablice, ali su bile "nišlijske" srpske, niko me popreko ne pogleda. Morao sam i negde na ćevape, a na moj govor dobio sam samo reakciju...Odakle si ? i dobio sam osmeh kad kažem da sam iz Glavnog grada Južne Srbije...malo zbunjeni doduše, pa tek onda vide da se zezam i usledi osmeh. Pre par godina sam bio na utakmici BIH-Brazil, na Koševu, isto bez problema, a bar 1/3 tribina je znala da sam Nišlija. Morao sam da odgovorim na 1000 pitanja...znaš ovog, znaš onog, gde je ovaj, gde je onaj....kao nekada ranije u YU.

 

Baš mi je žao momka u koga su pucali. Upoznao sam mu brata i oca i baš ovaj, poslednji put, kad sam bio sa sinom (30.12.), povezli smo Admira od Vogošće do Sarajeva, a tih par sati, pre podne, lepo se ispričali i mogu samo da kažem da je čovek-ljudina. Otac isti takav i ne verujem da se Almir razlikovao, pa ne mogu da nagadjam i shvatim šta su motivi za tako nešto.

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • 4 weeks later...
  • 2 weeks later...
  • 2 weeks later...

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...