Jump to content

Novak Djokovic


wwww

Recommended Posts

49 minutes ago, ChrisJudd said:

Čini mi se da je prošle godine Sinsi bio u nedelji pre USO, a ove godine ATP kup u nedelji pre AO.

Ne znam baš koliko je Sinsi dobar primer :default_sofa: e da, ATP kup, sreća pa je tamo ispao na vreme :classic_tongue:

Ja se nadam posle ovog dizanja forme da će stići na RG barem do polufinala, treba napraviti što veći jastuk od bodova za nastavak sezone, kad već igra minimalan broj turnira.

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, Crni Bombarder said:

Dobro vece!

Jako sam jako zadovoljan vidjenim u Rimu i prilicno ohrabren pred Garos.
Samo da se ne izglupira u Beogradu sa nekakvim zapinjanjem da osvoji turnir i sl.i bice sve u redu.

Ruku na srce, nije da mu je neka konkurencija u BG. Ne bi me cudilo da Delbonis dogura do finala 😄

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Potpuno je svejedno da li ce igrati ponovo Beograd ili ne, jer to mu nece ni pomoci, a ni odmoci da osvoji RG ......................... prosto ne treba ocekivati tamo titulu ........................ sto se tice medjusobnog skora protiv Nadala, problem je sto ce se oni verovatno mnogo redje sretati na drugim podlogama van sljake, pa je to prilika Nadalu da ponovo povede u tom parametru ...................

Edited by jevrem69
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

8 minutes ago, Kosjan Willavić said:

Ruku na srce, nije da mu je neka konkurencija u BG. Ne bi me cudilo da Delbonis dogura do finala 😄

Znam,ali ne vidim sta mu posebno (sa igracke strane) donosi Beograd?

Njemu je Rim (i mnogim drugima) "generalna proba" za RG i ja imam utisak da je prosla dobro. Potrebnije mu je da svez zapocne turnir u Parizu. Makar ja tako mislim.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, jevrem69 said:

Potpuno je svejedno da li ce igrati ponovo Beograd ili ne, jer to mu nece ni pomoci, a ni odmoci da osvoji RG ......................... prosto ne treba ocekivati tamo titulu ........................ sto se tice medjusobnog skora protiv Nadala, problem je sto ce se oni verovatno mnogo redje sretati na drugim podlogama van sljake, pa je to prilika Nadalu da ponovo povede u tom parametru ...................

Ubedjen sam da ce ga bas iz tog razloga Nadal prestici do kraja karijere u h2h.

4 minutes ago, Crni Bombarder said:

Znam,ali ne vidim sta mu posebno (sa igracke strane) donosi Beograd?

Njemu je Rim (i mnogim drugima) "generalna proba" za RG i ja imam utisak da je prosla dobro. Potrebnije mu je da svez zapocne turnir u Parizu. Makar ja tako mislim.

Ne donosi mu nista, ja sam ubedjen da ga igra jer je popizdeo zbog poraza od Karaceva i zeli da ga upise kao recku jer ga nije ni u proslosti uzeo. Plus taj familijarni turnir momenat

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Smatram da Novak ipak ocekuje titulu u Bulonjskoj sumi..pa ako je vec tako,onda ni ja (kao njegov navijac) ne zelim manje..znamo ko je najveci favorit na Satrieju,ali isto tako znamo ko jedini moze Nadala da skine sa trona.

Ovde ipak najavljuje da u Beogradu zeli da ode do kraja..valjda on zna najbolje..
 

 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

9 minutes ago, Kosjan Willavić said:

Ubedjen sam da ce ga bas iz tog razloga Nadal prestici do kraja karijere u h2h.

Ne donosi mu nista, ja sam ubedjen da ga igra jer je popizdeo zbog poraza od Karaceva i zeli da ga upise kao recku jer ga nije ni u proslosti uzeo. Plus taj familijarni turnir momenat

Ma ima dva komada, mislim da je više do familijarnog momenta a i što je domaći teren.

Može da bude dobar trening ako ne zapinje previše da igra finale. Nisam doduše ni gledala žreb, pojma nemam ko učestvuje i jesu li sve WC podeljene.

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, alcesta said:

Ma ima dva komada, mislim da je više do familijarnog momenta a i što je domaći teren.

Može da bude dobar trening ako ne zapinje previše da igra finale. Nisam doduše ni gledala žreb, pojma nemam ko učestvuje i jesu li sve WC podeljene.

Rano je jos za zreb, ali videh pored Novaka kao ucesnike : Basilasvilija,Manarina,Sardija,Delbonisa,Monfisa, ovu nasu cetvoricu itd. 

Link to comment
Share on other sites

12 minutes ago, Crni Bombarder said:

Smatram da Novak ipak ocekuje titulu u Bulonjskoj sumi..pa ako je vec tako,onda ni ja (kao njegov navijac) ne zelim manje..znamo ko je najveci favorit na Satrieju,ali isto tako znamo ko jedini moze Nadala da skine sa trona.

 

 

 

U losoj je formi Tim ove godine, nije nemoguce bas, ali tesko.

 

Ako stvarno mislite na Djokovica, ne znam... Nadal uvek podigne igru za Garos. Uvek. Tako ce biti i ovaj put. Djokovic je prosle godine igrao mnogo bolje nego ove, bukvalno za nivo ceo vise i bio je pometen u finalu.

 

Btw, zbog te sjajne forme je i dogurao do finala.

 

Sve iznad polufinala za njega je veliki uspeh.

  • Thanks 2
Link to comment
Share on other sites

Da, mislila sam na spisak učesnika, naravno da je rano za žreb.

4 minutes ago, Kosjan Willavić said:

Rano je jos za zreb, ali videh pored Novaka kao ucesnike : Basilasvilija,Manarina,Sardija,Delbonisa,Monfisa, ovu nasu cetvoricu itd. 

 

Link to comment
Share on other sites

za sada se za turnir prijavili:

Novak

Monf

Basilashvili

Mannarino

Lajovic

Kecmanovic

Djere

Chardy

Delbonis

Sandgren

Andujar

Albot

Gerasimov

Monteiro

Verdasco

Pouile

Kwon

Cuevas

 

videcemo ko ce sve da odustane i da li ce npr Munar ili Mager da upadnu (2. i 5. alternativa).

 

od svih ovih jedino su Basilashvili i Delbonis u formi, eventualno Andujar i Gerasimov (mada je on nesto na poslednjim turnirima brljavio, ne znam da li ma povredu ili je nesto drugo u pitanju). Dakle, teoretski ko god da mu upadne bilo bi mu to kao sparingovanje na treningu.

 

druga je stvar koliko ranije bi trebalo da se pojavi u Parizu da se privikne na uslove, moze li da manje-vise odmah iz aviona izadje na teren za R1.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Ma naravno, nema tu krstenog protivnika zbog kojeg bi morao da se cima da igra turnir u svom gradu pa da posle trci na avion za RG ..................... ucescem u Rimu je ispunio bar cilj da je imao okrsaje sa dvojicom najtezih mogucih protivnika na sljaci (Tim ipak nije u formi), i to mu je pored onog meca protiv Sinera, i ovog juce protiv Sonega, a donekle i onog sto je izgubio od Karaceva bilo koliko toliko dovoljno (da je prosao i Karaceva, i imao okrsaj sa Beretinijem, to bi bilo jos bolje). Nista mu taj turnir nece pomoci da bude bolje na RG. Kada bi Novak odigrao na RG najbolje sto moze na sljaci, a Rafa ostao na ovom nivou iz Rima, imali bi vrlo neizvestan mec u pet setova u finalu (ili mozda i u polufinalu) .........................

Edited by jevrem69
Link to comment
Share on other sites

S obzirom kako mu je dosad izgledala sezona na šljaci, koliko je i kako igrao do Rima, odličan je znak da se danas uopšte raspravlja o Novakovim šansama protiv Rafe na RG. Šta bi se sada pričalo da je izgubio u dva seta od Cicipasa? A mogao se i ponoviti Rim od prošle godine, za jedan poen je falilo da igra finale sa Šapovalovim, što ga ni za dlaku ne bi primaklo tituli na RG, niti bi Rafu od nje mnogo udaljilo. Ovako bar imamo realniju sliku.

 

Sve u svemu, meni je jako drago što smo na ovom turniru videli da mu je takmičarski duh još tu i van slemova, bez obzira kakve kalkulacije sada pravi s turnirima. Očigledno je da će više da zapinje protiv igrača koje smatra ozbiljnim protivnicima, što će naravno povećati rizik od raznih Evansa u prvim kolima, ali to je neminovno s godinama. Glavno mi je da vidim da mu nije svejedno i da se bori do kraja, a sve će češće biti i nadigran, to mi ne smeta dok vidim da daje sve od sebe. :thumbsup:

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

Kraj ovogodišnje sezone šljake je blizu, pa će i ovo bizarno dupliranje šljakastih slemova u periodu od 9 meseci da bude unikatno, sad i nikad više.

 

Nadal je veliki favorit za osvajanje RG-a... I to je to, otkucam pa obrišem, sve drugo je manje bitno.

 

Noksa je, iskreno se nadam, svestan da mora da bude strpljiv i da će uzeti drugi RG kad tad.

 

Link to comment
Share on other sites

9 hours ago, McLeod said:

Ako stvarno mislite na Djokovica, ne znam... Nadal uvek podigne igru za Garos. Uvek. Tako ce biti i ovaj put. Djokovic je prosle godine igrao mnogo bolje nego ove, bukvalno za nivo ceo vise i bio je pometen u finalu.

Zaboravljas/prenebregavas jednu bitnu cinjenicu: diskvalifikaciju sa US Opena.

Novak je mozda igracki bio u formi,ali mentalno daleko od potrebnog nivoa. On je posle incidenta sa linijskom sutkinjom prilicno psihicki potonuo. Citav RG je izvukao na auto-pilotu;sampion u njemu ga je vukao napred..ali protiv Nadala ako nisi 100% sa glavom "unutra" nemas sta da trazis..

Bice to malkice drugacije ovaj put.

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

9 hours ago, McLeod said:

 

U losoj je formi Tim ove godine, nije nemoguce bas, ali tesko.

 

Ako stvarno mislite na Djokovica, ne znam... Nadal uvek podigne igru za Garos. Uvek. Tako ce biti i ovaj put. Djokovic je prosle godine igrao mnogo bolje nego ove, bukvalno za nivo ceo vise i bio je pometen u finalu.

 

Btw, zbog te sjajne forme je i dogurao do finala.

 

Sve iznad polufinala za njega je veliki uspeh.

 

1001428_thanks.gif

  • Love 1
Link to comment
Share on other sites

Više šanse ima Srbija da do kraja godina postane punopravna članica EU i NATO nego Novak da do kraja karijere osvoji još jedan RG. S tim u vezi, kao veliku pobedu, u smislu GOAT trke treba da doživljavamo da bilo ko drugi osvoji RG osim Nadala. Bilo koji, ne samo ovogodišnji. 

 

 

Nego...koji broj danas dobijamo. Nešto sam se zagubio. Ne umem ja to bez šibera da sračunam :default_coffee:

Edited by de Havilland Mosquito
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...