Jump to content

Novak Djokovic


wwww

Recommended Posts

Ja se vidis ne slazem sa tobom ridji - meni to sve vise zvuci kao " Obzirom da sam najzad shvatio da sta god kazem ce da bude protumaceno svakako i uglavnom negativno po mene i uzrok velikog pljuvanja i obzirom da mi je dosta toga jbt se svi; necu nista da kazem i nerviracu vas i namerno ako mi se bude htelo o pojedinim temama a o nekim drugim cu da pricam ako mi sa bude pricalo i sta mi se bude pricalo, a rekorde cu da obaram ili cu se bar potruditi " - meni tako zvuci i nemam nista protiv

 

 

 

Edited by ciao
Link to comment
Share on other sites

21 hours ago, McLeod said:

Zezajte me vi, ovo izgleda skroz realno u ovom trenutku. Djokovic generalno na manjim turnirima na sljaci godinama igra slabo, ali je malo onih koji su ga testirali kao Karacev juce.

 

Ok, zajebavanje na temu tvojih proročkih sposobnosti je uvek ok i dobrodošlo samo mislim da ovaj put imaš poentu.

 

Novak, što se mene tiče a već sam pisao, može da preskoči sve do wimbldona. On je uvek muku mučio sa prva dva-tri turnira na šljaci, po pravilu najbolje igrao Rim i RG, koji su na kraju.

 

Za razliku od poslednjeg RG koji se igrao u onakvim uslovima, sada će Rafa biti svoj na svome. Ako Novak do finala (dokle sam ja domaštao već :ajme:) dođe manje više neoštećen, što će značiti da posle makar jednog ovakvog kidanja kao sa Karacevim može da se slika, možemo da gledamo fifti fifti finale gde Novak nije bez šansi. 

 

Ako bi mu QF bio napaljeni Cicipas u 5 setova pa onda SF recimo Thiem u koliko god, to finale će biti rutinsko kao i ovo jesenas. Ono gde imaš poentu je da ove male turnire ne treba gledati kao presudne. 

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Kad on pored ovako intenzivne karijere stize da stalno palamudi, ne smem ni da pomislim sta ce da bude kada bude prestao da igra i imao toliko slobodnog vremena. Ne bude li odmah usao u neke trenerske vode, vrlo je moguce da zavrsi kao ona blentava Elena sa hiljadu prezimena. Ljudi sa manjkom obrazovanja lako postanu povodljivi, jos kada ulete u krugove gde se kao nesto filozofira, a u stvari palamudi do besvesti, dobijaju na nekom iskrivljenom sampouzdanju i sebi se cine pozvanim da pricaju o svemu. Takvi ljudi ne slusaju savete onih izvan tog kružoka, tako da verujem da i Novak ne dozvoljava da mu se ista spocitava na te teme od onih koji su zaduzeni za njegove izjave.

Link to comment
Share on other sites

Pa recimo ukratko da vakcine štite od težih oblika bolesti, a u većem broju slučaja i od zaražavanja, ali ni sa jednom vakcinom nemaš 100% garanciju da se nećeš zaraziti. Ali možeš se nadati da nećeš ni primetiti da si se zarazio ako ti se to i desi :smiley50:

Tako da ciao jeste u pravu da ne znači da si sad bulletproof ako si primio vakcinu. Ali sigurno nije bolje razboleti se nego vakcinisati se, tim pre ako si jednom već jeftino prošao. Znam ovde za ljude koji su letos jedva osetili simptome a drugi put su zakačili dosta ozbiljniju formu, verovatno drugačiji soj.

  • Like 2
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

19 hours ago, ciao said:

Ja se vidis ne slazem sa tobom ridji - meni to sve vise zvuci kao " Obzirom da sam najzad shvatio da sta god kazem ce da bude protumaceno svakako i uglavnom negativno po mene i uzrok velikog pljuvanja i obzirom da mi je dosta toga jbt se svi; necu nista da kazem i nerviracu vas i namerno ako mi se bude htelo o pojedinim temama a o nekim drugim cu da pricam ako mi sa bude pricalo i sta mi se bude pricalo, a rekorde cu da obaram ili cu se bar potruditi " - meni tako zvuci i nemam nista protiv


Da nije bilo ranijih nekih stavova, a posebno Jeleninih ‘iskreno’ antivakserskih, pa i da se kaže da namerno hoće da zeza one koji pokušavaju da ga isprovociraju. 
 

Ne vidim kako bi moglo negativno da se protumači da je rekao da bi se vakcinisao, ili bilo šta afirmativno o vakcinaciji. I od koga?

Opet ponavljam, od skupine antivaksera i raznih sumnjivih mozgova? 
 

Ja svakako neću da promenim mišljenje o njemu kao igraču i da prestanem da navijam za njega sve i da je otvoreno rekao da je antivakser tj da su vakcine štete. Jedno su teren i tenis a ovo nešto sasvim drugo i po meni nespojivo.

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Crni Bombarder said:

Pa,ne stiti.
Svakako je bolje primiti je nego ne,ali posle svake od njih covek moze i dalje da se zarazi. I to i nakon revakcine..

Danas je verovatno neki Jupiter usao u Mesec..na raznim pdf moderatori brljave..:classic_unsure::classic_biggrin:..nemam drugo objasnjenje

 

Pa cekaj, jel stiti ili ne stiti, kako je onda bolje primiti je ako ne stiti? Ako se dobro secam sa Corona teme i ti si je primio, zasto ako ne stiti? 😃

 

Jupiter je usao u Mesec samo Izraelu i UK, to je valjda objasnjenje za njihove brojke posto vakcina ne stiti.

 

22 minutes ago, ciao said:

Ako moze malo izvinjenje za ovaj komentar hvala

Sledeci put kad napises da "znamo da vakcina ne stiti od zarazavanja" mogu samo da te katapultiram sa foruma na 15 dana, i to kroz zatvoren prozor, to je najmanje sto mogu da uradim.

  • Like 1
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

19 minutes ago, nlavrnja said:

 

 

 

Sledeci put kad napises da "znamo da vakcina ne stiti od zarazavanja" mogu samo da te katapultiram sa foruma na 15 dana, i to kroz zatvoren prozor, to je najmanje sto mogu da uradim.

Evo banuj me slobodno - vakcinisan covek (ja sam se vakcinisala da ne mislis da sam antivakser) moze da se zarazi, u tom smislu vakcine te ne stiti, s druge strane kada se vakcinises zahvaljujuci vakcini tvoja antitela reaguju jako brzo i sprecavaju da se tvoja zaraza koju si primio jer je virus usao -( ne moze vakcina da mu zabrani da udje tj da se zarazis ponovicu pa me banuj i na 30 dana). Znaci i vakcinisan mozes da se zarazis ali ce vakcina vrlo brzo da pobedi virus i imaces (u najvecem broju slucajeva tj bar u 95 a zavisno od vakcine) vrlo blagi oblik.

Znaci (evo i 60 dana me banuj znam da ces se radovati) ko primi vakcinu moze da se zarazi ali je verovatnoca da ce imati komplikacije vrlo mala.

Hvala dovidjenja, mozes da mi se izvines ako hoces a mozes i da me banujes zauvek na ovom pdf-u. Nadam se da nemas pravo da me banujes sa drugih pdf ova. Ovde ionako vrlo retko pisem odavno a jos cu redje.

Ne znam koliko citas temu o koroni na ovom forumu koja je sasvim dobra i gde je to bilo diskutovano vise puta ( a i u masi drugih tekstova posvuda) i nema nikakve veze sa Novakom

Edited by ciao
  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

11 minutes ago, nlavrnja said:

 

Pa cekaj, jel stiti ili ne stiti, kako je onda bolje primiti je ako ne stiti? Ako se dobro secam sa Corona teme i ti si je primio, zasto ako ne stiti? 😃

 

Jupiter je usao u Mesec samo Izraelu i UK, to je valjda objasnjenje za njihove brojke posto vakcina ne stiti.

 

Sledeci put kad napises da "znamo da vakcina ne stiti od zarazavanja" mogu samo da te katapultiram sa foruma na 15 dana, i to kroz zatvoren prozor, to je najmanje sto mogu da uradim.

onaj ko se vakcinisao takodje moze da se zarazi virusom (to ti je ono procenata sto fali do 100% kad se govori o efikasnosti vakcine).

ovih nekoliko vakcina koje su u opticaju stite 100% (ili asimptotski blizu) od smrtnog slucaja i tezeg oblika bolesti. u veoma visokom procentu stite i od srednje teskih oblika bolesti (da se sad ne frljam brojkama). ali moze da se desi da se neki procenat vakcinisanih zarazi i razvije neke blaze simptome. vrlo je velika verovatnoca da onaj ko je vakcinisan pa se zarazi nije infektivan - nece preneti zarazu na okolinu (mislim da tu jos uvek nije donet konacan zakljucak, ali da je ovo najverovatnije).

 

tako da: vakcina ne stiti 100% od zaraze, pa je u tom smislu ciao u pravu.

 

a naravno da je mnogo bolje vakcinisati se i kod eventualnog zarazavanja maksimalno umanjiti posledice (jer u organizmu vec postoje "vojnici" koji ce odmah da krenu da "ratuju" s virusom, nego cekati da organizam najpre "regrutuje i obuci vojnike za bitku")

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Ne možeš se zaraziti ako si u onih x% efikasnosti vakcine u realnim situacijama, ne zajebavajte, vakcina štiti od zaražavanja.

 

Bar ja, ne mogu da nađem opravdanje za Novakove nisamniujednom timu kerefeke, jbg mora jasno da pozove ljude da se vakcinišu, ne može i ne sme iz svoje kože da iznosi stav, on ima 1000x veće mogućnosti za kvalitetniju preventivu, dijagnozu, terapiju i drugo svaštanešto u odnosu na običan plebs.

 

 

 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Ok, možeš da kažeš i da kondom ne štiti od PPB, pancir od metka, kišobran od kiše, suncobran od sunca...  možeš svašta reći, pa onda rastegnuti logiku kao testo i u nekom koordinatnom sistemu biti u pravu.

 

Ali ipak, možda je bolje samo prvo malo mućnuti glavom i prosto ne reći.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

8 hours ago, nlavrnja said:

Pa cekaj, jel stiti ili ne stiti, kako je onda bolje primiti je ako ne stiti? Ako se dobro secam sa Corona teme i ti si je primio, zasto ako ne stiti? 😃

 

Ja sam je primio jer mislim da su benefiti od nje ogromni. To,medjutim,i dalje ne znaci da smatram da apsolutno ne mogu da zakacim koronu.

 

8 hours ago, nlavrnja said:

Sledeci put kad napises da "znamo da vakcina ne stiti od zarazavanja" mogu samo da te katapultiram sa foruma na 15 dana, i to kroz zatvoren prozor, to je najmanje sto mogu da uradim.

Vidi,ja podrzavam tvrdji stav moderacije po ovom pitanju. Mislim na ceo forum.
Samo,onda je posteno da krenete od vas samih,da iskorenite ovu pojavu iz sopstvenih redova. Imate jednog kolegu koji je nedeljama srao protiv jedne vakcine na nacin koji je nedopustiv za forum koji pledira da bude progresivan. Ali,jbg.njega ne smete da dirnete,pa ajmo malo da treniramo strogocu nad ubogim forumasima/cama. Nije u redu.

  • Like 3
  • Thanks 2
Link to comment
Share on other sites

Ja cu ponovo malo - ne bih htela da ostanem nedorecena - ovo sto ja pricam ja pricam naveliko ubedjujuci antivaksere da treba da se vakcinisu - dodju mi tako ljudi i pricaju kako vakcina nema veze i da nece da se vakcinisu jer eto ima ljudi koji su se vakcinisali pa su se i pored toga zarazili, i eto lepo to je dokaz da je vakcina bezveze i da se ne treba vakcinisati - onda ja njima (pokusam da) objasnim da to sto se neko vakcinisao i posle toga fasovao koronu ne znaci da je vakcina nekorisna i da ne treba da se vakcinises (btw to sam radila nekoliko puta i na nasem pdf-u korone kad pocnu dileme da li je vakcina ipak ...) - a ovde zbog toga hoce mod da me banuje kao antivaksera

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Ima jedan vic o dva Teksašanina, koji su se našli u Salunu, pa krenuli u patkometriju.  Jedan kaže "Koliki ranč ja imam. Pa ja ujutro uzjašem svog konja. Jašem celi dan u pravcu istoka i kad sunce zađe još uvek sam na svom ranču". Ovaj drugi mu odgovara "Potpuno te shvatam prijatelju. I ja sam jednom imao takvu ragu" :classic_biggrin:

 

Jezik je pun nedorečenosti, nekompletnosti, otvoren za nesporazume. Niko ništa loše nije mislio. Čari sporazumevanja. 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

evo stavimo i ovde ovaj tekst jer ne citaju svi pdf o koroni a temu smo ovde diskutovali, pa ako neko jos uvek ima dilemu da li se vakcinisani mogu zaraziti ili ne ...

 

... a mozda i dobijem izvinjenje nada umire poslednja

 

@Sunshine State said:

"Iako su se cijepili dva puta Pfizerom, prvom dozom 28. prosinca a drugom 18. siječnja, 19 korisnika Doma za starije u Raši pozitivno je na koronavirus. Počelo je tako što je jedan od radnika bio pozitivan, pa su testirani svi koji bili u kontaktu s njim. 

- To nas je malo iznenadilo s obzirom na status cijepljenih korisnika te da su primili dvije doze, a sada su pozitivni. Bez simptoma su i bez temperature. Dobrog su općeg stanja a oni prvi koji su ušli u samoizolaciju trebali bi izaći ovaj tjedan."

 

https://www.glasistre.hr/istra/unatoc-opcoj-procijepljenosti-korona-usla-i-u-dom-za-starije-u-rasi-cak-19-korisnika-je-pozitivno-716996

Link to comment
Share on other sites

idi begaj !!!! e ovo je tek biser

vakcina ne stiti od zarazavanja i zato se zarazis tj zato je moguce zaraziti se posle vakcine tj da vakcina stiti od zaraze ne bi se mogao zaraziti posle vakcine - sto uopste nije bitno u sustini jer je vazno da vakcina stiti od tezih oblika

a vredjanje zasluzuje izvinjenje na civilizovanom forumu

Edited by ciao
Link to comment
Share on other sites

Da ubaciš još 100% u tu prvu izjavu i sasvim je u redu. Dakle, vakcina ne štiti stopostotno od zaražavanja, a to i znači ovo drugo, da je moguće zaraziti se vakcinisan.

Ne mogu da verujem da i dalje o ovome raspravljamo. 

13 minutes ago, Boxy said:

Postoji ogromna razlika izmedju izjava: "vakcina ne stiti od zarazavanja" i "posle vakcine je moguce zaraziti se".

Prva je glupost i nije tacna, druga je tacna.

 

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...