Jump to content

Novak Djokovic


wwww

Recommended Posts

Novaku za osavajanje RG treba da se poklopi milion stvari koje zavise samo od onog gore.. Ne to nije zreb nego vremenske prilike..

Njegovo telo, kao svaka precizna masina, ima mnostvo preosetljivih senzora koji registruju sve i cim im nesto nije po volji pocinju da pale alarme, on se unervozi i dodje do raspada sistema :smiley5:

Dakle potrebno bi bilo da ne duva vetar jer nosi sljaku u oci pa mu se vid muti ili pocinju da ga zuljaju sociva, da nije u najavi kisa jer onda mora da zuri, kao sa Cicijem, pa se na kraju unervozi i podivlja zbog otpora koji pruza protivnik i kvari mu plan da mec zavrsi pre kise.

Ne odgovara mu ni ako rominja kisica u toku meca jer se igra ne prekida, teren postaje klizav, a lopte bivaju sve teze i teze i treba zapinjati kao sivonja da bi dobio poen, a on za to nikad snagu nije imao, a sad jos manje... Da ne spominjem sunce u oci prilikom servisa ili igra na terenu koji je jednim delom u senci..

Ako ipak prezivi sve "vremenske nepogode" i stigne do meca sa Nadalom (SF ili F) osim idealnih uslova, temperature, vlaznost vazduha i terena neophodno je da Nadala neko pre toga dobro namuci jer njemu na RG odgovaraju svi vremenski uslovi, kao Velux prozorima, sto smo se uverili tokom proslogodisnjeg finala.

Znaci, da Novaku ostaje da gleda u nebo i moli Boga :smiley50: za idealne vremenske uslove u vreme njegovih meceva, zatim da na svim Nadalovim rominja kisica, da mu se Cici ili Zverev ne predaju do tajbrejka u petom setu i da taj mec zbog nevremena bude razvucen u dva dana :wicked: 

Za Pariske uslove skoro pa nemoguća misija :lol_2:

Ali, obzirom da nada poslednja umire, onda IDEMO BRE po trofej na Serbia Open 2  :ss: a onda na krilima te pobede, nastavak sledi u Parizu, sve do podizanja trofeja na Satrijeu :18:

  • Like 3
  • Thanks 2
Link to comment
Share on other sites

Samo zaboravljaš da sad imaju krov na Šatrijeu, tako da ništa od razvlačenja Rafinih mečeva na više dana :classic_biggrin: kakve je Novak sreće pre će se njemu desiti da krene potop baš kad ga stave na SL pa da on igra više dana :classic_dry:

 

Nije da bi sve to pomoglo, u krajnjoj liniji. Ali jeste bitno da stigne bar do polufinala.

 

Nekako imam utisak da kiša pada obavezno za svaki RG :classic_rolleyes:

  • Tuzno 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, de Havilland Mosquito said:

Više šanse ima Srbija da do kraja godina postane punopravna članica EU i NATO nego Novak da do kraja karijere osvoji još jedan RG. S tim u vezi, kao veliku pobedu, u smislu GOAT trke treba da doživljavamo da bilo ko drugi osvoji RG osim Nadala. Bilo koji, ne samo ovogodišnji. 

 

 

Nego...koji broj danas dobijamo. Nešto sam se zagubio. Ne umem ja to bez šibera da sračunam :default_coffee:

 

Ako je Federer mogao strpljivo da čeka svoju priliku da osvoji još neki slem, pa makar to značilo da neko drugi (ili povreda) izbaci NĐa, onda bi to morao na može i Noksa (u slučaju RGa). Može se otkucati da, za razliku od Rođe, koji je imao samo NĐa kao nepremostivu prepreku (mada jeste bio vrlo vrlo vrlo blizu 2019. - dve meč lopte na svom servisu), Noksa ima i više opasnih mina (u vidu drugih igrača) pored Nadala, ali nije nemoguće, tiha voda breg roni (i probija tunele u bosanskoj piramidi), ima još vremena do 40ineke.

  • Love 1
Link to comment
Share on other sites

Poredis bas neuporedive stvari. Da ne pricamo sto je Federera puka sreca sprecila da ima jedno 23 slema sad, dok bi Djokovic imao 15-16, pa ne bismo ni vodili ovu glupu raspravu.

 

Pobediti Nadala na Rolan Garosu je nesto sto je Djokovic uspevao, i svakako je drugi najbolji igrac svih vremena na toj podlozi, po igri, kad je na maksimumu.

 

Problem je sto taj maksimum ne moze da se izvuce, ne postoji vise, a danasnji nivo je negde na nivou mozda Davidenka.

 

I Nadal je pao, naravno, ali njegova premoc se ogleda i u psiholoskoj borbi koju protiv Djokovica dobija jos uvek i verovatno samo na Satrijeu, sto ce reci - sasvim dovoljno.

 

Problem sto smo svedoci najslabije ere tenisa u 21. veku gde igraci u punoj fizickoj snazi crkavaju protiv ove dvojice vec po teniskim godinama penzionera, dok je treci (ili prvi, u globalu) najspremniji igrac na toj podlozi takodje na pragu tridesete.

 

To se nikada u istoriji tenisa nije desilo i tu treba traziti razloge za ovakvo stanje. Da je stanje normalno, i da 40-50% maksimalne fizicke spreme ove dvojice nije vise od 100% spreme svih drugih top 10 igraca, Djokovicu bi cetvrtfinale Rolan Garosa u ovoj fazi karijere bilo vrh vrhova.

Edited by McLeod
Link to comment
Share on other sites

@McLeod

 

Potvrđuješ sve što sam ja otkucao, ali iz drugog ugla. Nakon što je osvojio 17. slem, Federer je bio vrlo blizu da pobedi NĐ-a JEDNOM, može da se otkuca da je bio mnogo blizu, može da se otkuca da je puka sreća bila u pitanju, ne sporim. I sve ostalo se bukvalno slažemo; ako nemaš ništa protiv malo ću izmeniti tvoj post i malo ću da ga projektujem unazad par godina (2014-2016):

 

 

4 hours ago, McLeod said:

Pobediti Noksu na AOu, Vimbldonu i US openu je nesto sto je Federer uspevao, i svakako je najbolji igrač svih vremena na tim podlogama, po igri, kad je na maksimumu.

 

Problem je sto taj maksimum ne moze da se izvuce, ne postoji vise, a danasnji nivo je negde na nivou mozda (upisati nekog drugog tenisera).

 

I Đoković je pao, naravno, ali njegova premoc se ogleda i u psiholoskoj borbi koju protiv Federera dobija jos uvek, sto ce reci - sasvim dovoljno.

 

Problem je sto smo svedoci najslabije ere tenisa u 21. veku gde igraci u punoj fizickoj snazi crkavaju protiv ove dvojice vec po teniskim godinama penzionera.

 

To se nikada u istoriji tenisa nije desilo i tu treba traziti razloge za ovakvo stanje. Da je stanje normalno, i da 40-50% maksimalne fizicke spreme ove dvojice nije vise od 100% spreme svih drugih top 10 igraca, Federeru bi cetvrtfinale AOa/Vimbldona u ovoj fazi karijere bilo vrh vrhova.

 

I da ponovim svoju poentu: nakon što je napunio 35 godina, Federer nije odustao i uzeo je još 3 slema, svaka mu čast.

 

Noksa bi mogao da se potrudi slično, na šljaci (a ima i konkretniju motivaciju u vidu brojke 20+).

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Mislim da Novak treba uvek da ide na trofej na RG, od njega je samo Nadal bolji, a ostale moze da dobije. Nikad se ne zna kakav rasplet moze biti do zavrsnice. U Rimu je pokazao da moze da igra kad "hoce", pa nema potrebe da se ide sa manjim ambicijama od uobicajenih. Crni bombarder je lepo primetio da je prosle jeseni bio "opterecen" diskvalifikacijom na USO, a i sama igra u finalu je pokazala da nije u glavi bio speman za turnir, bez obzira na sve price.

  • Like 9
Link to comment
Share on other sites

I opet smo dosli do puke srece pomocu koje je Novak uzeo neke slemove i puke nesrece zbog koje neki nisu uzeli pojedine slemove. Valjda je i KKP pukom srecom uzeo Kup sampiona. Hoce to da se nazove srecom, ali u crtanom filmu.

Da li Novak nije imao srece kada se upecao, kada se prekidao mec bas kada je mleo Rafu i odlagao za sutra, kada se desilo ono sto je proizvelo Novakove suze u polufinalu OI.... Ne! To je najvisi nivo i tu nema srece. Zato ni Saletova trojka Huventudu nije sreca. Uostalom, ponovio je protiv Hrvata, kao i na svojoj oprostajnoj utakmici.

  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

6 hours ago, McLeod said:

Problem je sto taj maksimum ne moze da se izvuce, ne postoji vise, a danasnji nivo je negde na nivou mozda Davidenka.

Ovo je provala dana :Hail:

Covek koji ne moze vise da izvuce maksimum je igrao u subotu 5 sati atomskog tenisa i dobio junose Cicipasa i Sonegu, a onda za manje od 24 sata izasao ponovo na teren i sa (odmornim) kraljem sljake se ravnopravno borio tri sata i uz malo vise srece je mogao i trofej da podigne. 

Link to comment
Share on other sites

Nadal u Rimu mogao je biti ravnopravan rival, ali prema rafunoj igri i egalu u Rimu, 

za ocekivati je da Nadal ima jos jedan nivo, 

koji ce kliknuti u finalu FO, a ovakav nastup u rimu predvidja da ce imati taj nivo. 
 

Vrlo su male sanse da Rafa ne uzme sledeci slem, ali to Djokovica ne sprecava da na W bude u najboljoj poziciji. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

6 hours ago, McLeod said:

Da ne pricamo sto je Federera puka sreca sprecila da ima jedno 23 slema sad, dok bi Djokovic imao 15-16, pa ne bismo ni vodili ovu glupu raspravu.

 

6 hours ago, McLeod said:

I Nadal je pao, naravno, ali njegova premoc se ogleda i u psiholoskoj borbi koju protiv Djokovica dobija jos uvek i verovatno samo na Satrijeu, sto ce reci - sasvim dovoljno.

Pobrkao si loncice, Novaka je puka sreca sprecila da ne makne Rafi jos nekoliko RG.

Drugi citat je prikladniji za odnos Novaka i Feda, Novak mu je usao u glavu, uvukao se strah od mec lopte ili kako ti kazes, njegova premoc se ogleda u psiholoskoj borbi koju Novak dobija :thumbsup: 

Link to comment
Share on other sites

Ne znam zašto se i dalje raspravljate s Mekom oko istih stvari posle svih ovih godina, nema tu leba :classic_biggrin: to je kao ono muškarci s Marsa a žene s Venere, svako je na svojoj planeti i na njoj će ostati :classic_cool:

Inače ako cepidlačimo Novak nije zapravo makao Rafi nijedan RG, jer ga je pobedio one godine kad je u finalu izgubio od Vavrinke :classic_sad:

Link to comment
Share on other sites

33 minutes ago, Milica said:

Ovo je provala dana :Hail:

Covek koji ne moze vise da izvuce maksimum je igrao u subotu 5 sati atomskog tenisa i dobio junose Cicipasa i Sonegu, a onda za manje od 24 sata izasao ponovo na teren i sa (odmornim) kraljem sljake se ravnopravno borio tri sata i uz malo vise srece je mogao i trofej da podigne. 

Atomski tenis za 2021. svakako, za njegov maksimum 2011. klasa ispod. To sto smo u weak eri pa pobedjuje 10 godina mladje je do pre do njih, uz naravno svaka cast i Djokovicu i Nadalu 

Link to comment
Share on other sites

7 hours ago, McLeod said:

Poredis bas neuporedive stvari. Da ne pricamo sto je Federera puka sreca sprecila da ima jedno 23 slema sad, dok bi Djokovic imao 15-16, pa ne bismo ni vodili ovu glupu raspravu.

 

uracunaj mu onda bar one sto tvrdis da je ispoklanjao mareju pa da bude negde 17-19, ne secam se tacno koliko komada mu je poklonio

  • Ha-ha 3
Link to comment
Share on other sites

9 minutes ago, aloviti said:

 

barabar sa fedja/feki, maki(ca), wawa, rafaelko mada se ovo poslednje koristi tendeciozno negativno

Znamo ko koristi ovo poslednje :classic_biggrin: ali čak nije ni stvar u negativnoj konotaciji, očigledno je da se Noksa ne koristi negativno, prosto zvuči očajno.

Doduše ja ne volim ni Nole, kao ni sve nadimke tipa Bole, Gole, Kole i slično, i nikad ga tako ne zovem :classic_biggrin: ali Noksa je ipak druga dimenzija :classic_wacko:

Edited by alcesta
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, alcesta said:

Znamo ko koristi ovo poslednje :classic_biggrin: ali čak nije ni stvar u negativnoj konotaciji, očigledno je da se Noksa ne koristi negativno, prosto zvuči očajno.

Doduše ja ne volim ni Nole, kao ni sve nadimke tipa Bole, Gole, Kole i slično, i nikad ga tako ne zovem :classic_biggrin: ali Noksa je ipak druga dimenzija :classic_wacko:

 

Ali, ali... rođeni tatko ga tako zove (bar dok je bio "stručni" komentator na ESu do trenutka pokušaja ubistva teniskom lopticom kada je naprasno prekinuo komentatorsku karijeru), mislim ako su Rafa i Rođa, onda bi trebalo da je Noksa, nadimak (Nole je i meni bezveze).

Link to comment
Share on other sites

19 minutes ago, aloviti said:

 

uracunaj mu onda bar one sto tvrdis da je ispoklanjao mareju pa da bude negde 17-19, ne secam se tacno koliko komada mu je poklonio

 

U pravu si. Djokovic mu dodje na isto, samo je gubio slemove od pogresnih igraca.

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, alcesta said:

Pa nismo mu mi familija, kakve to veze ima s nama ovde :classic_biggrin:

 

Nismo, ali ako njemu nije očajno da ga tako zove, što bi meni bilo? Jeste čudno na početku, ali sad mi je OK, mnogo bolje nego Nole ili Novak, nekako mi vuče na dark side a naročito otkad je omatorio (sve manje skriva nervozu, bes i ostale negativne emocije, što mi je isto OK, dosta više PR zamajavanja...)

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...