Jump to content

Novak Djokovic


wwww

Recommended Posts

Samo sto ovo nije usmereno direktno protiv Novaka mada nam je lakse da mislimo da je tako.

Jednostavno su takva pravila i ako ne zeli da se vakcinise onda verovatno je zavrsio sa slemovima jer ocekujem da ce svi pratiti odluke sa AO radi sigurnosti. Meni ta vakcinacija ima smisla, antivax lobiju verovatno nema.

 

Ostaje da vidimo, jako glupo bi bilo da igra Metz, Sofiju, turnire po Juznoj Americi jer nije vakcinisan. 

 

Nekada stvarno moras postovati pravila. Naravno ako to ne uradi onda je tvrdoglav, da ne kazem neku tezu rec.

 

Veceras gazi Zvereva.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

43 minutes ago, Milutinov Tata said:

Hoce li se uopste i igrati u Austriji?

Valjda je juce objavljeno da ce se igrati ali bez publike i samo vakcinisani igraci

 

3 minutes ago, Dracarys said:

Ništa, fokus se baca na masterse u Americi, pa da se pokuša na WB doći do 21. slema.

Ima i RG kao varijanta pre W

Mada licno pre mislim da ce on sada vakcinisati ako vec i nije

Edited by ciao
Link to comment
Share on other sites

Kada bi mu bio poslednji datum za prvu dozu da bi se na vreme vakcinisao ako se do sada nije ? pitanje za @wwww naravno - naseg strucnjaka i za covid i za racunanje :thumbsup: -  a moze i neko drugi naravno ko zna i ume i hoce :classic_smile:

 

sto se same vakcine tice - on tj Djokovici na turnirima u Beogradu su nudili igracima Pfizer, nisu nudili kinesku tako da mislim da je jasno bilo da treba uzeti pfizer kao vakcinu

Edited by ciao
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Elias said:

Pa bilo na onom skrinsotu koji je postavila wwww cini mi se nekoliko kineskih vakcina. Ako je verovati guglu kineske i indijske vakcine su priznate u Australiji od oktobra ove godine.

FEmwNMRVEAUsxRZ?format=jpg&name=large

 

 

ja koliko znam Fajzer se jos oznacava i kao Comirnaty (ovako je oznacavaju u Nemackoj). Sad vidim da je BioNTech prosle godine potpisao saradnju s Fosun Pharma firmom iz Shangaja o saradnji kod razvoja mRNA vakcine (kazu za klinicku studiju i komercijalizaciju za Kinu, Makao, Hongkong i Taiwan), pa pretpostavljam da je to ime za tu vakicnu u ove 4 drzave.

Vaxzevria je drugi naziv za Astra Zeneca vakcinu, Covishield je isto to samo proizvedeno u Indiji.

 

E sad, po ovoj logici bi trebalo da i ovo sto stoji ispood Moderna naziva su alternativni nazivi za npr. proizvodnju u Kini/Brazilu. Sad vidim neku vest na Reutersu da Butantan (brazilska firma) proizvodi SinoVac za Brazil (kao im Kinezi salju aktivnu supstancu - da li je onda oni samo pakuju ili tu jos ima nesto da se odradi - nemam pojma). Tako da mi nije bas najjasnije pogotovu sto nema logike da se u istu kolonu smeste mRNA vakcina i ona s inaktivisanim corona virusom. A ako su Moderna i Sinovac vakcinu smestili u istu kolonu onda mi nije jasno zasto nisu naveli i Sinofarm koja je efikasnija od Sinovac vakcine. :smiley24:

 

 

Dakle, prema ovom gore slajdu ako se Novak do sada nije vakcinisao onda mu je u nedelju poslednji dan da primi 1. dozu Fajzera/Moderne, a ako hoce samo jednu dozu JJ onda to moze da odradi do 12.12.

Edited by wwww
  • Like 2
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Crni Bombarder said:

.

Jel samo ja ovde vidim samo jednu tacku ili? ovo je vec drugi put za post crnog da vidim samo tacku umesto posta, pitam se da li mozda tacka treba da se interpretira ili ovaj moj komp nesto ne ucitava :smiley33:

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, wwww said:

FEmwNMRVEAUsxRZ?format=jpg&name=large

 

 

ja koliko znam Fajzer se jos oznacava i kao Comirnaty (ovako je oznacavaju u Nemackoj). Sad vidim da je BioNTech prosle godine potpisao saradnju s Fosun Pharma firmom iz Shangaja o saradnji kod razvoja mRNA vakcine (kazu za klinicku studiju i komercijalizaciju za Kinu, Makao, Hongkong i Taiwan), pa pretpostavljam da je to ime za tu vakicnu u ove 4 drzave.

Vaxzevria je drugi naziv za Astra Zeneca vakcinu, Covishield je isto to samo proizvedeno u Indiji.

 

E sad, po ovoj logici bi trebalo da i ovo sto stoji ispood Moderna naziva su alternativni nazivi za npr. proizvodnju u Kini/Brazilu. Sad vidim neku vest na Reutersu da Butantan (brazilska firma) proizvodi SinoVac za Brazil (kao im Kinezi salju aktivnu supstancu - da li je onda oni samo pakuju ili tu jos ima nesto da se odradi - nemam pojma). Tako da mi nije bas najjasnije pogotovu sto nema logike da se u istu kolonu smeste mRNA vakcina i ona s inaktivisanim corona virusom. A ako su Moderna i Sinovac vakcinu smestili u istu kolonu onda mi nije jasno zasto nisu naveli i Sinofarm koja je efikasnija od Sinovac vakcine. :smiley24:

 

 

Dakle, prema ovom gore slajdu ako se Novak do sada nije vakcinisao onda mu je u nedelju poslednji dan da primi 1. dozu Fajzera/Moderne, a ako hoce samo jednu dozu JJ onda to moze da odradi do 12.12.

Znaci u slucaju da Novak nije vakcinisan a hoce, ostaje mu varijanta Pfizer da uzme prvu dozu sutra posle finala, ili J&J

izvinjavam se vidim da je wwww isto vec rezimirala

Edited by ciao
Link to comment
Share on other sites

Fed stavio tacku na diskusiju o tome da li mu je bilo lakse da osvaja slemove protiv Hjuita, Safina, Gonza, Rodika itd.

:classic_sleep:

a interesantno je da za Novaka nije specificirao  podlogu, a za Rafu jeste.

 

Edited by wwww
  • Like 6
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...