Jump to content

Novak Djokovic


wwww

Recommended Posts

Svaki meč na slemu novi rekord :classic_smile:

Quote

Novak Djokovic already held the record for most Top 10 wins in ATP rankings history, but on Tuesday he hit a major milestone.

The 23-time Grand Slam champion became the first man ever to record 250 career wins over Top 10 players, hitting that number with a 6-1, 6-2, 6-4 quarterfinal victory over No. 9-ranked Taylor Fritz.

https://www.tennis.com/news/articles/stat-of-the-day-novak-djokovic-records-250th-top-10-win-of-career-at-us-open

 

 

Edit: i bonus :classic_biggrin:

 

Edited by alcesta
  • Like 1
  • Love 1
  • Thanks 2
Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, Dracarys said:

Pa ja i ne bih rekao da je bio u nekoj formi, pobedio je, jer nije imao opasnog protivnika, sem Alkarasa koji je imao grčeve, inače bi lagano izgubio i meč bi bio za zaborav. To pokazuje i nastup na Vimbldonu kada mu je igra, a posebno servis štucao. Spremni Novak nikad ne bi izgubio od Alkarasa na travi.

 

Tek u Sinsinatiju dolazi do A+ igre.

 

Što se tiče sledeće sezone, to su samo predviđanja, ali čisto sumnjam da će on ući nonšalantno u sezonu šljake.

Bolje ovde, da ne kvarimo tamo dalje temu.

Ne slažem se za polufinale RG, nije Alkaraz dobio grčeve na početku prvog seta pa eto tako, posrećilo se Novaku jer bi ga ovaj razbio da se mogao kretati od početka. Možda bi Novak izgubio na kraju u 5 setova kao na W, ali ono kako je izašao u tom polufinalu bilo je mnogo preko mojih očekivanja.

Na W je već nešto drugo, mnogo mu je tamo odmogao servis. Pominjao je nešto prošle nedelje da s Panikijem pokušavaju da nađu idealnu kretnju na servisu, nije ništa konkretnije rekao ali to je u skladu s onim što se šuškalo na početku sezone šljake, da je imao problema s laktom.

U Sinsinatiju je došao do A igre u 3. setu a podigao je krajem drugog, da Alkaraz nije popustio s koncentracijom i poklonio ribrejk moglo je to biti gotovo u dva seta i sad bi se pričalo kako mu je ušao u glavu, kako ga neće više pobediti i tako dalje. 

Ukratko, kao da nismo iste mečeve gledali :classic_biggrin: mada priznajem da finale W i nisam gledala celo :classic_biggrin:

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

10 minutes ago, alcesta said:

Bolje ovde, da ne kvarimo tamo dalje temu.

Ne slažem se za polufinale RG, nije Alkaraz dobio grčeve na početku prvog seta pa eto tako, posrećilo se Novaku jer bi ga ovaj razbio da se mogao kretati od početka. Možda bi Novak izgubio na kraju u 5 setova kao na W, ali ono kako je izašao u tom polufinalu bilo je mnogo preko mojih očekivanja.

Na W je već nešto drugo, mnogo mu je tamo odmogao servis. Pominjao je nešto prošle nedelje da s Panikijem pokušavaju da nađu idealnu kretnju na servisu, nije ništa konkretnije rekao ali to je u skladu s onim što se šuškalo na početku sezone šljake, da je imao problema s laktom.

U Sinsinatiju je došao do A igre u 3. setu a podigao je krajem drugog, da Alkaraz nije popustio s koncentracijom i poklonio ribrejk moglo je to biti gotovo u dva seta i sad bi se pričalo kako mu je ušao u glavu, kako ga neće više pobediti i tako dalje. 

Ukratko, kao da nismo iste mečeve gledali :classic_biggrin: mada priznajem da finale W i nisam gledala celo :classic_biggrin:

Novak je na tom meču SF RG23 furiozno osvojio prvi set, najviše iz razloga, jer Alkaras nikad nije igrao sa tako velikim protivnikom kao što je Novak Đoković u GS uslovima. Meč na koji se čeka godinu dana i naravno da su malo nervi kod Alkarasa popustili. Posle izgubljenog prvog seta je on svoj nivo igre mnogo podignuo gore, Novak ni sam ne zna kako ga je pratio u tom setu. Istina, mogao je Novak prelomiti za 2:0, ali Alkaras je mnogo bolje odreagovao zbog svoje fizičke pripremljenosti i osvaja nekako drugi set. Videlo se i u nastavku trećeg seta ko kosi, a ko vodu nosi, meni je zaista delovalo da meč ide u jednom smeru na osnovu broja pogledanih mečeva, jer je mnogo ličilo na duele protiv Vavrinke RG15 i Nadal RG14. Znam da je ovo subjektivno, ali za taj meč definitivno delim mišljenje McLeoda, Alkaras se u tom meču pitao za sve. Novak je imao sreće sa grčevima Alkarasa i mislim da je to produkt psihičke nepripremljenosti.

 

Što se tiče WB, Novak je drugi univerzum za Alkarasa na travi, kao što kažeš imao je neke kočnice da li je u pitanju lakat ili nešto drugo, ne znamo. Takođe, on se loše i kretao, nije tu samo servis bio problem. Servis je bio problem i protiv RF 2019. na WB, pa je igrom na terenu dobio možda i najvećeg igrača na travi.

 

On svoje kretanje popravlja u Sinsinatiju, a i servis. Alkaras je mnogo bolji meč odigrao u protiv Novaka u Sinsinatiju, nego na Vimbldonu, bar je meni tako delovalo, jer treći set je za anale bio.

Link to comment
Share on other sites

Just now, Brian Setzer said:

Da ga je tako hteo servis i na Vimbldonu...

Pomogao je mnogo Danil da taj servis bude efikasan, mora se priznati.

 

20 minutes ago, Milutinov Tata said:

Hello who is this? Misses Court, it is I, Novak Djokovic. Nice to finally meet you.

A nemoj još i ti, prvo Štefi, sad ona :classic_tongue:

 

 

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, Dracarys said:

Videćemo, Novak je u godinama kada može da se kaže da mu svaki sledeći slem veoma lako može biti i poslednji.

 

Ko bi rekao za Nadala u junu prošle godine posle drugog uzastopno osvojenog slema da će mu to biti najverovatnije poslednji slem u karijeri?

 

Kod Nadala to stvarno nikad nije iznenadjenje. Svakako nema Nole jos puno vremena, narednih 5 GS je kontender, uzece barem jedan, mozda i 2-3. Samo bih voleo da se povuce nakon osvojenog GS-a.

Link to comment
Share on other sites

2022. ga nisu pustili na USO - prvom prilikom ga osvojio.

 

2022. ga nisu pustili na AO - prvom prilikom ga osvojio.

 

2020. diskvalifikovan sa USO jer je lopticom pogodio linijskog - vise nema linijskih na USO.

 

Ova slavljenička jakna je vrlo očigledno napravljena za W 🙂

Link to comment
Share on other sites

9 minutes ago, Profesor said:

 

Kod Nadala to stvarno nikad nije iznenadjenje. Svakako nema Nole jos puno vremena, narednih 5 GS je kontender, uzece barem jedan, mozda i 2-3. Samo bih voleo da se povuce nakon osvojenog GS-a.

Boldovano ne razumem.

 

Novak se neće povući nakon osvojenog GS, rekao je da planira da igra još dugo. Koliko dugo, to niko ne zna.

Link to comment
Share on other sites

Rece sada u izjavi za ES, da mu je Tara davala snagu tokom drugog seta kada je bio u fizickoj krizi, kaze nekako se uvek namestilo da bas kada mu to treba ona gleda u njega. Par puta mu je pokazala i stisnutu pesnicu, a tokom pauza su se smejali jedno drugom. Zato je prvo nju zagrlio kada se zavrsio mec ❤️.

Edited by Milutinov Tata
  • Love 10
Link to comment
Share on other sites

Ajde pomozite jednom nedovoljno upućenom fanu da sagleda situaciju sa bodovima:

 

 

Ako dobro vidim, Novak bi trebao da u ponedeljak ima 3250 bodova od Alkaraza? Meni to deluje kao dovoljna zaliha sve do Australije? Znači išao bi preko 400 nedelja na prvom mestu.

 

Kontam da Astanu i Tel Aviv neće igrati, znamo zašto je to igrao prošle godine. Kontam da će igrati bar jedan od Šangaj / Pariz Mastersa?

Link to comment
Share on other sites

20 minutes ago, realno *w said:

Ajde pomozite jednom nedovoljno upućenom fanu da sagleda situaciju sa bodovima:

 

 

Ako dobro vidim, Novak bi trebao da u ponedeljak ima 3250 bodova od Alkaraza? Meni to deluje kao dovoljna zaliha sve do Australije? Znači išao bi preko 400 nedelja na prvom mestu.

 

Kontam da Astanu i Tel Aviv neće igrati, znamo zašto je to igrao prošle godine. Kontam da će igrati bar jedan od Šangaj / Pariz Mastersa?

 

dj brani vise bodova

na rejsu mu bezi nepunih 800poena sto je realtivno lako dostizno za spanca koji ce sigurno igrati vise turnira

https://live-tennis.eu/en/atp-race?utm_content=cmp-true

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, woolgatherer said:

 

dj brani vise bodova

na rejsu mu bezi nepunih 800poena sto je realtivno lako dostizno za spanca koji ce sigurno igrati vise turnira

https://live-tennis.eu/en/atp-race?utm_content=cmp-true

Jel možeš da objasniš šta to znači "na rejsu mu beži nepunih 800 poena"? Koliko znam, to je valjda race za završni turnir, ne za Broj 1. Tako ako ga i Carlos stigne tu, ne znači da će Carlos biti broj 1?

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...