Jump to content

Novak Djokovic


wwww

Recommended Posts

3 hours ago, Dracarys said:

Pogledao sam sinoć opet finale Vimbldona 2019, ali samo ključne delove.

I opet, ne mogu da se načudim kako je Novak tu pobedio.

Federer posle dva asa stiče dve meč lopte, žena pokazuje prstić i ostalo je istorija.

 

Tačno tako. Ajd' da pogledam taj gem detalja radi - Dve meč lopte imao Fed, a onda dva shitty forhenda (Samo na drugačiji način shitty: Out iz malo isiljenog udarca na prvoj, i srljanje na mrežu posle average rally fh na drugoj meč lopti). Možda je RF u tom momentu jedino na as ili servis viner mogao završiti meč (Još malo pa 5 sati na terenu, u 22-oj pro sezoni, sa 38g). U principu imao je Wimbledon mnogo boljih finala, samo se po automatizmu svaki meč na svih 5 setova proglašava epic...

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

 

I ovde da malo odbrojavamo nedelje na No.1 , dok još ima da se broji. :classic_biggrin: 393.  ...

 

Za ove tri nedelje od USO stigao je svašta ,malo proslavi, odigra dva meča u DC:smiley26: održi motivacioni govor golf ekipi RyderCup Europe, osvoji trofej sa ekipom celebrities , sada sigurno nešto šljaka za PTPA .. Koju energiju ima čovek:59:

 

 

 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Bodovi iz Torina se skidaju automatski čim se završi turnir u Parizu. Dakle, to su još četiri nedelje. Ako Novak uspe da napravi podvig i ima više bodova od Alkarasa na Race listi posle završetka Pariza, biće prvi još dve nedelje. To bi bilo broj 399.

Link to comment
Share on other sites

23 minutes ago, alcesta said:

Koliko se sećam sigurno je 397 nedelja, a to je do kraja Pariza (ili se bodovi iz Torina skidaju pre Pariza? nikad nisam sigurna). U svakom slučaju kad god da se skinu bodovi to je 397 nedelja.

Nisam čula taj motivacioni govor :classic_laugh:

Da pre Pariza se skidaju,ostaju samo iz 2023 ,Race to ATP F..Govor je valjda bio deo taktike,pa nije prenosen pre meca,ali neki golfer je rekao da im je Novak rekao da za motivaciju uzmu I navijace koji su u velikom broju dosli u taj Golf klub u Rimu..Ja ne pratim inace golf i nisam imala predstavu da je tako popularan..sport?!:classic_biggrin:

Link to comment
Share on other sites

25 minutes ago, Dracarys said:

Bodovi iz Torina se skidaju automatski čim se završi turnir u Parizu. Dakle, to su još četiri nedelje. Ako Novak uspe da napravi podvig i ima više bodova od Alkarasa na Race listi posle završetka Pariza, biće prvi još dve nedelje. To bi bilo broj 399.

Ma nema sanse, nek on sacuva drugo mesto od Medvedeva, koji moze da ga ugrozi ako odigra fantasticno ove  preostale turnire.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

19 minutes ago, Dracarys said:

S6bo1.jpg

Osporavano iz raznih razloga a pokazalo se kao dobitna formula : ishrana, režim treninga , frenetična gotovo briga o zdravlju, kada je znao da stane i ne gura telo preko granice, investira tako u budićnost, , pa čak i privatni život.

Naravno, ljudski bilo je i nekih pogrešnih odluka ali sve je nekako došlo na svoje mesto

 

Sada se več slobodno može reči da je jedan od najvećih sportista  ikada 

  • Like 4
  • Love 2
Link to comment
Share on other sites

Ja sam se zagrejala za tenis gledajući Moniku-fascinantno je bilo gledati bukvalno devojčicu kako ulazi u teren i pobeđuje zastrašujuću Martinu. a nakon toga sve redom.

Njena tragedija me je dugo odvojila od tenisa i nisam mnogo obraćala pažnju na nove generacije, nisu me mnogo zanimali rezultati ni Ane ni Jelene, ni Novaka, čak ni GS naslovi.

Onda smo dobili net (koji nije bio telefonski) i nisam mogla da verujem šta publika radi dečkiću od dvadesetak godina i kako on mora da se nosi sa bezglavom ruljom (a to je već bilo posle prvog AO)-valjda USO 2009. pa 2010 etc

E ta njegova sposobnost da TO prevaziđe me je zauvek kupila.

 

Tako da i ja mislim isto.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...