Jump to content

Novak Djokovic


wwww

Recommended Posts

Novak treći turnir zaredom igra protiv istog protivnika.

 

Ne znam da li mu se ikad to desilo. Nije bilo ni u eri kada su Novak i Rafa redovno dolazili do finala. Jednom je bilo blizu, 2011. godine kada je Novak pobedio Rafu u Madridu i Rimu, ali ga je pobedio Rodžer na RG i sprečio treći susret.

 

Ako bismo računali samo velike turnire (GS i Masters), onda da, Novak je četiri puta zaredom igrao protiv Rafe na velikim turnirima na kojima je učestvovao.

Edited by Dracarys
Link to comment
Share on other sites

Zanima me je li ovaj s transparentom dobio taj reket na kraju :classic_biggrin:

 

https://www.atptour.com/en/news/alcaraz-djokovic-cincinnati-2023-final-brain-game

 

Kakva ludnica od meča :Hail:

Nadam se da ovo neće ostaviti posledice kao Madrid 2009, baš me je podsetilo na to polufinale. Jeste da je sad mnogo spremniji ali ima i koju godinicu više.

Kako god, lepo je videti koliko mu je stalo i dalje. Samo da ostane zdrav i da ga gledamo što duže :heart: što se mene tiče može još jedan masters pre penzije, 40 je onako baš lep okrugao broj :classic_biggrin: najbolje bi zadovoljio simetriju da to bude MC, ali nažalost nije realno da više tako tempira formu.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Novak sada ima veliku sansu su da se vrati na broj 1 nakon USO. Trenutno je na 389 nedelja na broju 1, ali da bi dosao do 400 morace da bude i broj 1 na kraju godine sto ce biti bas tesko. Alkaraz mu je "ukrao" 3 nedelje trijumfom na Kvinsu i sada opet 3 nedelje kada je preziveo Hurkaca. Naravno da je ishod vimbldonskog finala bio drugaciji, imao bi sada Novak 8 nedelja ekstra na broju 1 (zakljucno sa USO).

 

Zanimljivo je i da je neracunanje proslogodisnjeg Vimbldona za ATP listu, takodje odnelo par nedelja Novaku.

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Milutinov Tata said:

Novak sada ima veliku sansu su da se vrati na broj 1 nakon USO. Trenutno je na 389 nedelja na broju 1, ali da bi dosao do 400 morace da bude i broj 1 na kraju godine sto ce biti bas tesko. Alkaraz mu je "ukrao" 3 nedelje trijumfom na Kvinsu i sada opet 3 nedelje kada je preziveo Hurkaca. Naravno da je ishod vimbldonskog finala bio drugaciji, imao bi sada Novak 8 nedelja ekstra na broju 1 (zakljucno sa USO).

 

Zanimljivo je i da je neracunanje proslogodisnjeg Vimbldona za ATP listu, takodje odnelo par nedelja Novaku.

Ja sam čitala na tw da su se računali bodovi sa W, imao bi manje nedelja zbog Nadala valjda-nemoj me držati za reč, ne mogu tačno da se setim, ali tako nekako.

Link to comment
Share on other sites

8 hours ago, Helena said:

Ja sam čitala na tw da su se računali bodovi sa W, imao bi manje nedelja zbog Nadala valjda-nemoj me držati za reč, ne mogu tačno da se setim, ali tako nekako.

 

Novak je izgubio broj 1 kada nije odbranio titulu na RG, vratio se nakon osvajanja AO. Mislim da Nadalovi bodovi sa Vimbldona ne bi imali uticaj na to, mozda na nekog drugog u tom periodu. Da je uracunat Vimbldon, Novak bio vec nakon prve titule ove godine u Adelejdu bio broj 1 sve do kraja Vimbldona. To je taman 11 nedelja da zaokruzi na 400.

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Milutinov Tata said:

 

Novak je izgubio broj 1 kada nije odbranio titulu na RG, vratio se nakon osvajanja AO. Mislim da Nadalovi bodovi sa Vimbldona ne bi imali uticaj na to, mozda na nekog drugog u tom periodu. Da je uracunat Vimbldon, Novak bio vec nakon prve titule ove godine u Adelejdu bio broj 1 sve do kraja Vimbldona. To je taman 11 nedelja da zaokruzi na 400.

A slušaj, ja sam sa matematikom na Vi, nego sam čitala na tw od Nolefan Novak, Yolite, ako se sećam dobro.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...