Jump to content

Kafana pod obručima


Kronostime

Recommended Posts

13 hours ago, Marko said:

Likewise, nego, mislio sam kao da redovno čitaš neku "Na današnji dan" rubriku za ove stvari

Uhvatim nekad negde neki podatak,da.
Radio stanica,novinski clanak..uglavnom vezano za muziku ili film. Za dosta meni zanimljivih i znacajnih stvari uglavnom znam godinu,pa cak i mesec izlaska/premijere,ali tacne datume pohvatam usput..

Link to comment
Share on other sites

Uzmite s rezervom jer nisam neki mega stručnjak, preporučujem da probate viljamovku Vagić (iz Vrčina su, valjda). Iznenadio sam se pre par dana kako mi je legla. Meka, lagano klizi, fin osećaj u stomaku, ukus i miris božanstveni. Popilo se solidno, uhvatilo me je taman kako treba ali ujutru nisam imao ni mrvu glavobolje ili muke. Odmah sam juče guglao kako da je pazarim za po kući.

  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, Barkley#34 said:

Uzmite s rezervom jer nisam neki mega stručnjak, preporučujem da probate viljamovku Vagić (iz Vrčina su, valjda). Iznenadio sam se pre par dana kako mi je legla. Meka, lagano klizi, fin osećaj u stomaku, ukus i miris božanstveni. Popilo se solidno, uhvatilo me je taman kako treba ali ujutru nisam imao ni mrvu glavobolje ili muke. Odmah sam juče guglao kako da je pazarim za po kući.


Vidi, kažu da Toma Nikolić peče kod njih pa de ćeš bolje preporuke... 😄

  • Ha-ha 2
Link to comment
Share on other sites

Evo jedan crnjak... 

 

 

Spoiler

Ne pitaj me druze
gde provodim noci,
U zatvoru dane
brojim kad ce proci.
Od subine brale
pobeci ne mozes,
Put sto te vodi
ti moras da prodjes.


Ref.
Zvoni zvonce zatvorsko
u cetiri sata,
Jos sta da radim
od jutra do mraka.

Kad nedelja dodje
svako se raduje,
jer ce svako svoje
dete da miluje.
Na kapiji vidim
deca kako placu,
dovikuju tata
i rucicom masu.

Kad ces tata kuci
kol'ko imas dana,
brzo nam se vrati
budi tata s nama.

Dovidjenja deco
i slusajte majku,
ja za vama patim
i nocu i danju.

 

🍻

 

Link to comment
Share on other sites

Fenomen koncerata/nastupa na krovovima u pop-rok kulturi prisutan je preko 50 godina.

Prvi takav koncert desio se u Brazilu 1967-me godine. Brazilski kantautor i pevac Roberto Carlos bio je lider brazilske rokenrol scene u 'sezdesetima',a odrzao je koncert na krovu zgrade "Copam" u Sao Paolu. 

1968-me,psihodelicni rok bend Jefferson Airplane,odrzao je koncert na krovu hotela Schuyler u Njujorku. Nastup je trajao 42 minuta,pre nego sto se policija pojavila.


Ipak,daleko najpoznatiji nastup ovog tipa odrzali su cuveni "Bitlsi". Godina je 1969. Lokacija: krov zgrade u kojoj se nalzio njihov studio u Londonu. Kraj januara,vrlo hladno vreme pa otuda zimske jakne.


Proci ce skoro dvadeset godina dok se jedan bend ponovo ne popne na krov u zelji za svirkom i egzibicijom. Opet je u pitanju zgrada cuvenog muzickog studija. "Apple Studio",Los Angleles i U2. Godina je 1987-ma,a pojedini muzicki kriticari su ovaj nastup irskog benda nazvali "spasavanjem rokenrola". Nastup je doveo do guzve,komesanja i nesporazuma sa policijom.


Vrlo mi je zao sto pokusaj jednog lokalnog,somborskog benda od pre trideset godina nije urodio plodom,pa da ih stavim uz U2 i Bitlse :default_band:

  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...