Jump to content

KK Crvena Zvezda 19/20 - "Sa Jadrana Köln se vidi"


Mairosu

Recommended Posts

Radonjic nece da napravi rezultat u EL sve dok ne ukapira da se kosarka igra zbog koseva. On voli impotentne igrace, Milan Tomic 10 puta bolje bira igrace, ali je njega ubio samo jedan igrac i dalje ne mogu da nadjem racionalan razlog zasto ga je birao.

Znate kad bi kod Radonjica igrali ovaj broj talentovanih igraca, pa nikad, on dovodi Kaponena a moze da dovede kog zeli fakticki. Svaka mu cast za Vilijamsa i Monroa ali ovo ostalo je tanko a skupo.

Ne vezano za njega, ali ta kosarka koju on forsira kao i Trinkijeri, meni se uopsten ne dopada.

Po onome sto mi je poznato on npr QM nije ni hteo, a Marcusa je doveo NC kada je oterao Radonjinog Mekela kog NC ne moze da smisli.

  • Like 1
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

Sakota nije trener kojeg smo cekali, ali nije ni pocetnik niti dunster. Ovom timu bukvalno je trebao krsteni trener da proceo pokazivati svoj potencijal, a mi to nemamo vec dve sezone! Naravno i plej, ali to je druga prica. Ovo je iskusan tim, cak i preiskusan za moj ukus, videcemo kolikou moc regeneracije ima nakon ovakvih utakmica i u ovom ritmu. Sve su to igraci koji su vrlo dobro znaju ko je gde i ko sta zna. Sakota nije idiot i vrlo dobro se vidi trenerski pecat na nasoj igri, mi smo u ove dve utakmice bukvalno prvi put zalicili na tim posle dugo dugo vremena. Sakota nije najbolje niti dugorocno resenje, ali u ovoj situaciji mozda ispadne sasvim ok.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

19 minutes ago, Šarac said:

Pa muceni Alimpije u svojoj debitanstkoj sezoni nije odbio tj nije mu bio nudjen Filip ili ako je bio nudjen onda kako je on uspeo da odbrani cast i dostojanstvo, da ima Rochestija i Radicevica na bekovima, a posle Enisa,  a Filip mu naturan tu pred nosom.

cekaj sta pricas covece, pa muceni nelimpije nam je i uvalio kitu u vidu filipa-sveze-krvi-covica

to mu se nikad nece zaboraviti

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, Knjizevnik_Laki said:

cekaj sta pricas covece, pa muceni nelimpije nam je i uvalio kitu u vidu filipa-sveze-krvi-covica


mučeni nelimpije je nakon poraza u ABA finalu bio u situaciji u kojoj bi prihvatio tebe i mene da mu ih Nebojša iskreno preporuči. 

Link to comment
Share on other sites

Moguce da je ogromna slucajnost da je mali zajahao prvu sezonu nakon odlaska Dejana ali mi je bas cudno da je jahao sve redom prije i poslije njega. 

 

@djuras

 

Nije nam on uvalio tu kitu nego ju je primio isto ko i mi. Nijemi posmatrac. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Knjizevnik_Laki said:

cekaj sta pricas covece, pa muceni nelimpije nam je i uvalio kitu u vidu filipa-sveze-krvi-covica

to mu se nikad nece zaboraviti

Kada je dosao FC3????? Kada smo ispusili ABA ligu i kada je Enis oteran. Pocinje KLS LIGA za tri dana, oteras dva igraca, u klubu haos, koga imas kao opcija na playu da mozes da dovedes pored Rochestija. 
Trenirao ga vec u FMPu, usao u finale KLS lige sa njim prethodne godine, i koliko se zadrzao na klupi sa njim posle toga?

 

Topic je maximalno skratio minutazu FC3 u prvom derbiju, i nije nesto ni puno igrao kod Topica posle odlaska Alimpijevica,

 

Alimpijevic je vec ponudio ostavku posle Podgorice, vec je bio na izlasku te ni glavom nije ni bio prisutan tako da li je on trazio Filipa ili je jednostavnp prebacen iz Fmpa , nije ni bitno vise.

 

Bolje da se zapitamo kako i na koji nacin ga je Tomic zadrzao, mada je navodno bilo reci od strane Tomica da on njega ne vidi na mestu backupa, da mu moze da mu omoguci mesto treceg playa ako ce to njega zadovoljjiti.

Sve posle je istorija.

 

 

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

14 minutes ago, Šarac said:

 

Bolje da se zapitamo kako i na koji nacin ga je Tomic zadrzao, mada je navodno bilo reci od strane Tomica da on njega ne vidi na mestu backupa, da mu moze da mu omoguci mesto treceg playa ako ce to njega zadovoljjiti.

Sve posle je istorija.

 

 

 

Priča za raju bila je da Nebojša i Filip nisu bili za to da ovaj ostaje u Zvezdi, ali onda su Filip i Tomić dugo razgovarali i Milan je ubijedio Fiću da treba da igra. 

  • Like 1
  • Thanks 1
  • Ha-ha 2
Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, Hej Pavkov said:

@Šarac

 

Sarac, kako ga je i zasto zadrzao? Prosto mi je neverovanto da je Tomic sam sebi presudio... Skauting igraca mu je odlican i sam izbor istih.

Prosle godine jedan skaut iz SAD gleda nas mec u EC i ne moze da veruje da FC igra EC...

Eeee, nisam ni ja verovao, a vidi ga sad igra evroligu. ☹️

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

32 minutes ago, Hej Pavkov said:

Radonjic nece da napravi rezultat u EL sve dok ne ukapira da se kosarka igra zbog koseva. On voli impotentne igrace, Milan Tomic 10 puta bolje bira igrace, ali je njega ubio samo jedan igrac i dalje ne mogu da nadjem racionalan razlog zasto ga je birao.

Znate kad bi kod Radonjica igrali ovaj broj talentovanih igraca, pa nikad, on dovodi Kaponena a moze da dovede kog zeli fakticki. Svaka mu cast za Vilijamsa i Monroa ali ovo ostalo je tanko a skupo.

Ne vezano za njega, ali ta kosarka koju on forsira kao i Trinkijeri, meni se uopsten ne dopada.

Po onome sto mi je poznato on npr QM nije ni hteo, a Marcusa je doveo NC kada je oterao Radonjinog Mekela kog NC ne moze da smisli.

 

Kao prvo, Radonjic je najtrofejniji Zvezdin trener u poslednjih 30 godina, pa bi ipak morao sa malo vise postovanja da pises o njemu. Mozda se tebi ne svidja kosarka koju on forsira ali ta kosarka je donosila fantasticne rezultate u odnosu na budzet koji smo imali u Evroligi, a budet je bio manji nego sada. A da li se ostalim ljudima svidjala kosarka koju on forsira dovoljno govori cinjenica da su ljudi stalno po forumima trazili da skidaju cele snimke utakmica i cuvaju ih na hard disk. Ne vidim da se to sada desava? Radonjic je trener koji je toliko puta kuci gazio Real,Makabi,Panatinaikos,CSKA...i utakmice su cesto pocinjale sa rezultatom 15:0 i tako dalje, bas protiv tih timova.

 

Moze Nebojsa Covic da dovede koga hoce, I Kvinsija i Markusa,ali bez trenera to nikad nece liciti na tim. Videli smo kako je i ovak prilicno skup tim izgledao sa Tomicem i Gavrilovicem... Dakle bez trenera nista, nema uspeha.

 

A mozemo i o tome zasto Radonjic ne moze ili nece moci da ima prevelike uspehe u drugim stranim timovima? Pa verovatno zato sto je slican trener kao i Dule Vujosevic. Trenira strogocu, kod njega je vojnicka disciplina,slabo prica engleski, i tako dalje.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, StephenBob said:

A mozemo i o tome zasto Radonjic ne moze ili nece moci da ima prevelike uspehe u drugim stranim timovima?


dve titule prvaka nemačke u jedinom dosadašnjem ino angažmanu, prerano da pričamo o ovome uopšte.

  • Like 6
Link to comment
Share on other sites

Izgleda da su se malo botovi preraspodelili, malo im sto kontrolisu rsb, nego evo vidim i neke koji ovde brane upravu i pokusavaju da poturaju lazi, vodeci se time da sto puta ponovljena laz postaje istina. Navodno oni imaju informacije, pa znaju i koliko koji igras kosta, ko je doveo vrpra, trazio da vepar igra i slicno. Ja s sa rsb-a pobegao, jer me to jednoumlje neinteresuje i ne zelim da mi se serviraju lazi svakodnevmo. 

Link to comment
Share on other sites

Svaka njemu cast na svemu, ali nemojmo o konkurenciji u tadasnjoj ABA ligi, kao i o Bundes ligi.

Dobar je trener ali mora da ubaci kreativnosti da bi mogao sutra da vodi neki Makabi, PAO i da juri EL, ovo pisem zato sto ga jako cenim ali smatram da sebe i svoje sastave mnogo ogrnicava, jer da smo imali boljeg napadaca umesto Jovic da zavrsava u Moskvi mozda bismo bili na F4.

 

Npr. Sale Nacionale pojma nema, na sta je on spisako pare u Bolonji, kako ce da ga oteraju, pa ce opet posle da snima reklame.

Edited by Hej Pavkov
  • Ha-ha 2
Link to comment
Share on other sites

Dejan Radonjic je posle prve godine postao toliki autoritet da niko nije ni smeo da pomisli da mu gura Ficu pod nos. To je i jedan od razloga patoloske mrznje N.Covica prema njemu. Jer Nebojsa jednostavno ne voli trenere sa autoritetom, nikad ih nije voleo i nikad ih nije dovodio, jer sa njima ne moze da manipulise. Radonjic je na kraju sam otisao jer mu uopste nije ponudjen novi ugovor. Sramno je od Nebojse Covica to sto je uradio Radonjicu. Takvo ophodjenje prema coveku koji je ziveo za kosarku i Zvezdu 24h dnevno a dobijao jednu platu u deset meseci. Takvom treneru je ugovor morao da se pripremi i ponudi par meseci ranije. Da ne podsecam da je Radonjicevo ime bilo zabranjeno i da se govorilo nakon njegovog odlaska "neki bivsi treneri". Tuzno zaista, to je sujeta i ego. Uplasio se Coki da Radonja ne baci senku na njega i 'preotme' klub.

  • Like 7
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Hej Pavkov said:

Svaka njemu cast na svemu, ali nemoj mo o konkurenciji u tadasnjoj ABA ligi, kao i o Bundes ligi.

Dobar je trener ali mora da ubaci kreativnosti da bi mogao sutra da vodi neki Makabi, PAO i da juri EL, ovo pisem zato sto ga jako cenim ali smatram da sebe i svoje sastave mnogo ogrnicava, jer da smo imali boljeg napadaca umesto Jovic da zavrsava u Moskvi mozda bismo bili na F4.

 

Npr. Sale Nacionale pojma nema, na sta je on spisako pare u Bolonji, kako ce da ga oteraju, pa ce opet posle da snima reklame.

 

Druze jesi svestan ti sta pricas uopste? Da je neko dao kos umesto Jovica taj zadnji napad, mi bi pobedili, jel tako? Mozda bi izbacili taj CSKA? I ja verujem da je tako. A ko nas je doveo do toga da uopste imamo taj zadnji napad za pobedu? Pritom covek nije ni promasio nego se okliznuo. Zvezda je u svakoj utakmici u PlejOfu bila nadomak pobede. Jesu to nama Marsovci doneli ili Dejan Radonjic sa svojim igracima i svojom igrom koja se tebi ne svidja? Ili nam je doneo Nebojsa Covic, a Radonja eto treba samo taj poslednji napad da iskoristi kad je egal i sve super. Da ne pricam da je tada budzet Zvezde bio 6.5 miliona a sada je 8.5 miliona. Budzet CSKA je od 40-50 miliona. Ako cemo realno po kupovnoj moci, CSKA je trebao da nas bije svaku utakmicu sa 25-30 razlike,a oni su se bukvalno svaku utakmicu jedva provukli jer su gubili od 3-5 razlike.

Link to comment
Share on other sites

Kod Radonje Filip nije mogao da igra i to je bio amin. Da bi igrao u Radonjinom timu morao si da igras odbranu, kako je gnjida igra svi znamo. Ufunjao se u tim na foru, jer su znali kakva ce da bufe reakcija navijaca. Navodno popunjava mesto na treningu, pa nema ugovor, pa hop aj malo igra, pa hop ugovor na dve godine, pa hajde malo evrokup, op sto da ne aj malo evroliga. A matori nece da popusti, ne moze zbog sujete da dozvoli sebi i da kaze pogresili smo, nije Filip taj nivo, a svestan je svega i marginalizovace sina kad tad, samo da namontira da to ne izgleda kao njegov poraz. Ja ocekujem to vrlo brzo i bice kako je dosao necujno i pez pompe, tako ce i da ode. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Kada bih birao izmedju Nebojse Covica i Radonjica, uvek bi odabrao Radonjica. Struka pre svega. Drzava i ovako i onako nama daje pare, i navijaci placaju karte, krajnje je u ovom trenutku nebitno ko bi rukovodio Zvezdom. Jer sigurno da Nebojsa Covic ne daje svoje pare. A da li se krade, i da li bi taj neki drugi predsednik krao i nosio u partiju, pa ne znam... moguce.

Link to comment
Share on other sites

13 minutes ago, Hej Pavkov said:

Svaka njemu cast na svemu, ali nemoj mo o konkurenciji u tadasnjoj ABA ligi, kao i o Bundes ligi.

Dobar je trener ali mora da ubaci kreativnosti da bi mogao sutra da vodi neki Makabi, PAO i da juri EL, ovo pisem zato sto ga jako cenim ali smatram da sebe i svoje sastave mnogo ogrnicava, jer da smo imali boljeg napadaca umesto Jovic da zavrsava u Moskvi mozda bismo bili na F4.

 

Npr. Sale Nacionale pojma nema, na sta je on spisako pare u Bolonji, kako ce da ga oteraju, pa ce opet posle da snima reklame.

Dosadan si

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, astrix1402 said:

Blasphemy... Ako ništa drugo, za to što je imao dovoljno snage i integriteta da otera Vepra prvom prilikom, treba mu dići spomenik na Kalemegdanu. A da ne pričamo o njegovim drugim dostignućima, kao i to što je usadio Vidimo se u junu mentalitet celoj organizaciji...
 

Srž-suština-poenta-smisao-meta-esencija-jezgro

 

Svi su srali i preseravali se, samo je on kao čovek rekao idemo da pobedimo i verovao je u ono što radi. Velika je šteta što on nikad nije dobio ovako potentnu ekipu u ruke, čudo bi napravili.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, Liska Manjina said:

Srž-suština-poenta-smisao-meta-esencija-jezgro

 

Svi su srali i preseravali se, samo je on kao čovek rekao idemo da pobedimo i verovao je u ono što radi. Velika je šteta što on nikad nije dobio ovako potentnu ekipu u ruke, čudo bi napravili.

 

Evo malog podsecanja.

 

https://mondo.rs/Sport/Kosarka/a994825/Dejan-Radonjic-Bolji-smo-od-svih-i-pokazacemo-to.html

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Kako se doslo na temu da se raspravlja da li je Radonja dobar trener?! 😁😁😁

Covek je mag svog posla, ustvari ceo njegov strucni stab, a treba sve te ljude spomenuti, je raduo fenomenalan posao. Covek je svoju filozofiju igre  prilagofio timu koji ima, tj. budzetu sa kojim raspolaze. Kad imas najmanji budzet onda ne mozes da igras igru na kos vise, jer nemas talenta za to, sto dalje znaci da moras pre svega da se oslonis na igru u odbrani, pa zatim na igru u tranziciji itd. U timu su se znale uloge i niko nije mogao da iskace iz sistema, nije moglo da se vidi da igrac zapinje u evroligi, a u abi ne. Mogu u nedogled da nabrajam vrline tog strucnog staba. 

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...