Jump to content

KK Crvena Zvezda MTS -Prelazni rok 2019/2020


Gudura

Recommended Posts

8 hours ago, Haggard said:

meni je smesno i kada navode porodicne razloge. sta, kao, jelisaveta ovde ima veliku karijeru, pa ne moze da napusti to. ili kao imaju dete, pa ne mogu da gaje dete u moskvi ili gdegod, vec moze samo u vesarinom raskopanom beogradu dete da raste. pitanje je samo da li ce teo dobiti tu jaku ponudu, koju ocigledno ceka, ili nece. a ovo je period kada se potpisuju ti visemilionski ugovori. ako bude morao da bira izmedju naseg miliona ili milion i po negde drugde, verujem da ce izabrati zvezdu.

 

ceo dan mi je ovaj post u glavi.

 

prvo, deca se ne gaje.

drugo, Jelisaveta kakvu god karijeru da ima, nije normalno ocekivati da se zena odrekne svoje profesije, jer dugorocno kod svih zena to dovodi do velikih problema u vezi.

 

verujem da bi Jelisaveti bilo ultra zabavno sa Ruskim bebisiterkama na -20 u Moskvi. mozda, tri dana.

 

isto tako, ni Milos ne treba da izabere ono sto ne zeli, da bi udovoljio supruzi.

 

a sad da se nadovezem na Tripov post. 

da, totalno se slazem sa tobom.

skroz sam se zaletela, ako neko odbije duplo vece novce, sigurno se radi o ljubavi, samo eto ne bih volela da bude nekog moljakanja a jos vise pljuvanja ako se covek odluci za nama ne taku pozeljnu opciju 😄

 

I sad ulece kolega Stex, koji neciju majku, sestru, cerku, suprugu, drugaricu, naziva sa ONOJ, no koment.

  • Like 10
Link to comment
Share on other sites

Ne znam, meni je ovaj hajp usiljen, ničim izazvan, naročito jer je drugi put u manje od pola godine. Sem par fora Naopakog na tw, ni smešno. 

 

Jelisaveta se malo ogrebala za popularnost i to je to. Koliko znam, a i logika nalaže, Teo neće doći. 

 

 

  • Like 1
  • Tuzno 1
Link to comment
Share on other sites

48 minutes ago, Crni Bombarder said:

Ma nema sta da bombardujem..a i da nerviram uvazene kolege forumase..

Meni je receno da je Teo zavrsen. Ne da je pao nacelni dogovor ili neko obecanje nego da je vec sve konkretno zavrseno. Ugovor je utanacen i potpisan. Ceka se zvanicna objava. Ja u to nisam nesto ubedjen,mozda i zato sto mi to sve deluje nekako nerealno - Teo u voljenom klubu. 

Da ne glumatam nekog "insajdera" i sl.
Jednostavno - tako mi je rekao jedan kosarkas kome je Zalizani menadzer. On tvrdi da je to 100% done deal. Ja sam,istovremeno,gotovo u istom procentu rezervisan jer mi nesto ne dozvoljava da to prihvatim kao istinu. 
Eto. 

 

 

spacer.png

  • Like 2
  • Ha-ha 16
Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, kalistenika u rutini said:
11 minutes ago, Duh koji lebdi said:
 
Liske, garant!!!
emoji846.png

Nije Liske, ali igraju na istoj poziciji.

 

Liske bese cetvorka, jel da? Onda je jasno ko je Bombiju odao tajnu. Hint: dabl-dabl masina.

Link to comment
Share on other sites

30 minutes ago, Helmet said:

nadam se da ce Tomic tu ulogu poveriti Jenkinsu

 

Mozda kljucni razlog zasto je Djenka kod nas razbijao (minus onaj period kad ni bacanje nije mogao da pogodi) je to sto je Zvezda jedini klub u Evropi koji mu je davao loptu u ruke. On je kao spot-up suter prosecan, iako obicno pogadja te suteve u visokim procentima, jer nema ni preterano brz ni visok izbacaj pa nema previse cesto otvoren pogled prema kosu, ali je zato veoma, veoma opasan iz driblinga jer ima brz prvi korak (zato je izmedju ostalog dobar defanzivac), lako izbaci cuvara iz pozicije i moze da pogodi distancu, poludistancu ili prodre do kosa, kad se driblingom resi cuvara. Ono malo sto je igrao u GSW ubedljivo najveci broj koseva je davao iz takvih pozicija, a i kod nas je trpao redovno. NIje klasican plej jer slabo vidi ostatak tima kad mu je lopta u rukama ali u kombinaciji s nekim igracem koji moze da postavi napad sa neke druge pozicije sasvim lepo moze da se iskombinuje varijanta sa Djenkom nominalno na poziciji jedan. Tim pre sto ima jak torzo i nizak dribling tako da mu je tesko oduzeti loptu ili mu uskratiti poziciju u prenosu.

 

Sad, Tomic nije Radonjic ali sumnjam da nece videti isto sto je i Dejo video i verujem da ce mu i on dati da cesce radi ono sto Djenka najvise voli, da lomi cuvara driblingom i onda resava kako mu se otvori. Teska posla da ce kod nas coskariti kao sto je radio u Himkiju.

  • Like 11
Link to comment
Share on other sites

10 minutes ago, taliesin said:

 

Mozda kljucni razlog zasto je Djenka kod nas razbijao (minus onaj period kad ni bacanje nije mogao da pogodi) je to sto je Zvezda jedini klub u Evropi koji mu je davao loptu u ruke. On je kao spot-up suter prosecan, iako obicno pogadja te suteve u visokim procentima, jer nema ni preterano brz ni visok izbacaj pa nema previse cesto otvoren pogled prema kosu, ali je zato veoma, veoma opasan iz driblinga jer ima brz prvi korak (zato je izmedju ostalog dobar defanzivac), lako izbaci cuvara iz pozicije i moze da pogodi distancu, poludistancu ili prodre do kosa, kad se driblingom resi cuvara. Ono malo sto je igrao u GSW ubedljivo najveci broj koseva je davao iz takvih pozicija, a i kod nas je trpao redovno. NIje klasican plej jer slabo vidi ostatak tima kad mu je lopta u rukama ali u kombinaciji s nekim igracem koji moze da postavi napad sa neke druge pozicije sasvim lepo moze da se iskombinuje varijanta sa Djenkom nominalno na poziciji jedan. Tim pre sto ima jak torzo i nizak dribling tako da mu je tesko oduzeti loptu ili mu uskratiti poziciju u prenosu.

 

Sad, Tomic nije Radonjic ali sumnjam da nece videti isto sto je i Dejo video i verujem da ce mu i on dati da cesce radi ono sto Djenka najvise voli, da lomi cuvara driblingom i onda resava kako mu se otvori. Teska posla da ce kod nas coskariti kao sto je radio u Himkiju.

 

Sama pomisao da bi imao Himki™ ulogu je suluda. Maltene sam siguran da Tomić ramišlja pametnije od toga.

Link to comment
Share on other sites

7 hours ago, Guru said:

 

Ne radi se ovde samo o NCAA igračima, nego i o G-League/graničnim NBA igračima, odnosno svima koji nemaju iskustvo igranja u Evropi. Poslednji takav stranac je bio Miler 2015. godine i epilog je bio da je ekipa igrala Top 8 EL, on izabran u All-Euroleague Second Team. Pre će takav igrač biti x faktor i doneti prevagu, nego oni na zalasku karijere koji se dovode na konto toga što su poznata imena i što imaju bogato evropsko iskustvo. To je uglavnom modus operandi skorojevićkih klubova, da dovlače istrošene i svima poznate igrače na osnovu CV-a, jer eto imaju dovoljno para, a ne znaju za bolje. 

 

4 hours ago, pepe sancez said:

Svjestan sam da je Miler izgovor za sve i da ce ga neko izvuci kao dokaz. A to je samo natezanje dokaza. 

 

Da bi nesto moglo da se uzme kao dobra praksa mora da bude vise uspjesnih primjera. Ranije sam pitao ko je uspjesan slucaj. Poted Milera tu je bio Darijus Adams, Larkin i to je to. Od timova Baskonija i ranije Zalgiris, koji je i sam prestao sa tom praksom.

 

Ako si pratio diskusiju, jos sam prosle godine izvukao sve igrace koji su iz NCAA ili sa jednom godinom G lige dosli u EL i EC. Ako mi ne bude mrsko naci cu taj post oa cu ga prenijeti, ali mogu ruku u vatru da tu nije bilo igraca koji bi napravio ozbiljnu razliku u EL, a vecina su odigrali kao prolaznici.

 

Dalje, pominjanje Milera je isto nategnuto, zato sto nije iz one price naci mladog i jeftinog Amera. Koliko je meni poznato on je bio nas najskuplji igrac te sezone. Svakako se isplatio, kao sto je recimo Bajernu fantastican posao uradio Vilijams. Ali na jednog takvog dodje dest Munforda, Presija ili Randlea. I to je velika istina koja se izbjegava kada se udje u pricu.

 

Ovo je zanimljiva tema i oba stava imaju i svoje za i protiv. Slazem se da je malo igraca koji su direktno iz ncaa napravili karijeru u evropi, zapravo skoro da ih i nema, ali i situacija na trzistu se promenila pa i oni nedraftovani kvalitetniji sve cesce ostaju u americi. Puno je faktora koji su uticali na to. Prosirenje rostera u nba, two-way ugovori i u krajnjem slucaju g-liga i cinjenica da sve vise igraca iz razvojne lige zabode po neki ugovor u nba, tako da mislim da bi @Guru stav trebalo vise posmatrati kroz prizmu igraca iz g-lige ili granicnih nba igraca. Moje misljenje se negde podudara u smislu da ce zaista x faktor pre biti neki u evropskim krugovima relativno nepoznat amerikanac nego recimo gist. Sta je to novo sto gist moze da pruzi? Prakticno nista. Cela evropa zna sta i koliko on moze i on ce to verovatno isporuciti na terenu. Ok on ce nama zakrpiti neke rupe u igri ali hoce li biti game changer? Cisto sumnjam.

S drige strane reci da nema uspesnih primera nije tacno. U nasem slucaju mi smo najvise dobili od millera i jenkinsa obijca bez dana iskustva u evropi. Larkin je isto dobar primer. Za adamsa si nesto omanuo, kao i za baskonijinu jer ako se dobro secam on je dosao iz neke nemacke vukojebine kao i james i fogg posle njega. Tako da je to neka druga vrsta vrhunskog skautinga. Nas brown je porobio prvu sezonu u evropi. Meni je recimo thomas iz partizana pravi primer takvog igraca i ne mora da znaci da ce otici odmah dalje. Ako se ne varam i on i goss su imali dvogodisnji ugovor tako da ce se i na njemu nesto zaraditi.

Ima tu zaista masa mozda ne toliko anonimnih igraca ali igraca koji su dosli direktno iz amerike i odigrali vrhunske sezone u evropi kao sto sam siguran da ima i gomila igraca u g-ligi koji bi momentalno mogli dati znacajan doprinos na terenu.

S obzirom na nas ovosezonski roster. Ako zasita postoji sistem cz-fmp mislim da je ovo odlican trenutak da se u fmp-u izrizikuje sa recimo dva takva igraca iz ncaa koji bi mozda sledece godine imali mesta i u cz.

Edited by Nate
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Dodao bih mozda da postoji i treca dimenzija, slucaj igraca, maltene veterana, koji pod "stare dane", dozive metarmofozu kad se steknu odgovarajuci uslovi.

 

Simonovic u poslednjem mandatu je klasican slucaj toga.

 

Moerman u Efesu ove poslednje sezone.

 

Sloukas bi isto mozda mogao da se podvede u ovu kategoriju, glorifikovani specijalac u Oly (ala Mancaris) a zatim jedan od najboljih plejeva Evrope u Feneru.

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, taliesin said:

 

Mozda kljucni razlog zasto je Djenka kod nas razbijao (minus onaj period kad ni bacanje nije mogao da pogodi) je to sto je Zvezda jedini klub u Evropi koji mu je davao loptu u ruke. On je kao spot-up suter prosecan, iako obicno pogadja te suteve u visokim procentima, jer nema ni preterano brz ni visok izbacaj pa nema previse cesto otvoren pogled prema kosu, ali je zato veoma, veoma opasan iz driblinga jer ima brz prvi korak (zato je izmedju ostalog dobar defanzivac), lako izbaci cuvara iz pozicije i moze da pogodi distancu, poludistancu ili prodre do kosa, kad se driblingom resi cuvara. Ono malo sto je igrao u GSW ubedljivo najveci broj koseva je davao iz takvih pozicija, a i kod nas je trpao redovno. NIje klasican plej jer slabo vidi ostatak tima kad mu je lopta u rukama ali u kombinaciji s nekim igracem koji moze da postavi napad sa neke druge pozicije sasvim lepo moze da se iskombinuje varijanta sa Djenkom nominalno na poziciji jedan. Tim pre sto ima jak torzo i nizak dribling tako da mu je tesko oduzeti loptu ili mu uskratiti poziciju u prenosu.

 

Sad, Tomic nije Radonjic ali sumnjam da nece videti isto sto je i Dejo video i verujem da ce mu i on dati da cesce radi ono sto Djenka najvise voli, da lomi cuvara driblingom i onda resava kako mu se otvori. Teska posla da ce kod nas coskariti kao sto je radio u Himkiju.

 

100% tacno. Jenkinsu treba samo naci ulogu koja odgovara njegovim sposobnostima i igrackim vrlinama. Jako zahvalan igrac za klubove kao sto je ZVezda, Zalgiris... Pravi vojnik koji se podredjuje timu i radi mnogo toga osim davanja koseva.

Odlican potez je njegovo vracanje, mnogo konstantniji igrac od Riversa. Ja se iskreno nadam da se nece KC potpisivati i da cemo dati vise prostora Davidovcu i Dobricu. JAko zahvalni igraci, i povrh toga borci. Ja volim da gledam takve igrace koji daju sve od sebe. Za ,mene su oni simbol Zvezde, a ne stranci, osim recimo Jenkinsa kog smatram domacim igracem. Volim kosarku jer je igra dinamicna i mane ekipa mnogo brze izlaze na videlo nego u fudbalu recimo. Jbg, ma koliko imali igrackih mana DD i Dobric uvek cu ih smatrati simbolom Zvezde jer kada gledam njih sa svim tim nedostacima, kako se bore protiv "savrsenih" azdaja iz CSKA i Fenera,  i kako daju sve od sebe, pokusavaju da prevazidju svoje limite, rezultat mi nije u fokusu. To je lepota sporta i kosarke, sto cesto David moze da ubije Golijata, za trenutak te ubede da je to moguce i u realnom zivotu. Gledajuci njih kako pokusavaju da se bore protiv fizicko takticki boljih igraca i sam crpim neku snagu da se borim sa svakodnevnim problemima...

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, pepe sancez said:

Svjestan sam da je Miler izgovor za sve i da ce ga neko izvuci kao dokaz. A to je samo natezanje dokaza

 

Da bi nesto moglo da se uzme kao dobra praksa mora da bude vise uspjesnih primjera. Ranije sam pitao ko je uspjesan slucaj. Poted Milera tu je bio Darijus Adams, Larkin i to je to. Od timova Baskonija i ranije Zalgiris, koji je i sam prestao sa tom praksom.

 

Ako si pratio diskusiju, jos sam prosle godine izvukao sve igrace koji su iz NCAA ili sa jednom godinom G lige dosli u EL i EC. Ako mi ne bude mrsko naci cu taj post oa cu ga prenijeti, ali mogu ruku u vatru da tu nije bilo igraca koji bi napravio ozbiljnu razliku u EL, a vecina su odigrali kao prolaznici.

 

Dalje, pominjanje Milera je isto nategnuto, zato sto nije iz one price naci mladog i jeftinog Amera. Koliko je meni poznato on je bio nas najskuplji igrac te sezone. Svakako se isplatio, kao sto je recimo Bajernu fantastican posao uradio Vilijams. Ali na jednog takvog dodje dest Munforda, Presija ili Randlea. I to je velika istina koja se izbjegava kada se udje u pricu.

 

Nije to nikakvo natezanje dokaza, nego konkretan primer šta je uradio poslednji stranac bez evro iskustva koji je doveden u Zvezdu (a u tom trenutku je imao 23 godine, dakle bio je i prilično mlad). Niko ne kaže da bi svaki bio pogodak tog ranga, al' stojim pri tome da je za klubove poput našeg bolje da dovode talentovane high ceiling igrače, nego da plaćaju poznata imena na zalasku karijere. Jeste veći rizik, al' je potencijalno veći i dobitak, a na EL nivou ti i treba neko ko će da iznenadi, premaši očekivanja i odigra najbolju košarku baš kod nas. Kada se tome doda koliko je promašaja i razočarenja bilo sa ovim navodno sigurnim, evroiskusnim igračima, ne vidim zbog čega bi se baš njima konstantno davala prednost.

 

Uspešnih primera u drugim klubovima je svakako bilo više od ovog što si naveo, ovako na prvu: Jordan Mickey je bio najbolji igrač Himkija posle Šveda i evo već je prešao u Real, Darius Miller je bio možda i najbolji igrač onog Trinkijerijevog Brosea, Lokomotiva Kuban je sa Rendolfom i Singltonom otišla na F4, Trey Thompkins je bio bomba već u evroligaškom Nižnjem, James Anderson je ubedljivo najbolju košarku igrao u prvoj sezoni u Žalgirisu... Uz to, mislim da je suvišno pominjati koliko je pozicija top evroligaških klubova drugačija od one u kojoj smo mi, jer oni imaju taj luksuz da dovode igrače u prajmu koji su se već dokazali na tom nivou, mislim što bi rizikovali ako ne moraju.

 

Ono što su meni možda još zanimljiviji primeri su mladi igrači kao što su Nigel Williams Goss, Zach LeDay, Anthony Gill, Kevin Pangos, Nigel Hayes, Jock Landale, Khem Birch itd. koji direktno sa koledza, ili eventualno posle sezone u G-League dolaze u Evropu i posle samo jedne godine u nekom Ješilgiresunu, Ušaku, Gilboa Galilu, Partizanu (:classic_tongue:) potpisuju za EL ekipe. Nešto mi je nerealno da su oni jednog leta mačke u dzaku i indijanci nedostojni Evrolige, a već sledećeg leta legitimna EL pojačanja. Mislim da mi takve igrače možemo dovoditi odmah i to na višegodišnje ugovore, da su u stanju već u prvoj sezoni da odigraju neku backup ulogu i na EL nivou, a da u drugoj mogu i da eksplodiraju... "Samo" se mora pratiti i američko tržište i prepoznati koji igrači imaju potencijal za tako nešto.

  • Like 13
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...