Jump to content

KK Crvena Zvezda MTS -Prelazni rok 2019/2020


Gudura

Recommended Posts

50 minutes ago, L' Imperatore said:

 

Norris se jeste ponašao malo neprofesionalnu u finalnoj seriji. Ali ja mu ono ne zameram ni malo. Štaviše, pokazao je da mu je stalo do pobede i te titule. Za razliku od one vucibatine Clarka. Siguran sam da bi bio kod nas odličan, jer bi mu jasnije bila definisana uloga u več razrađenom sistemu koji ima rep i glavu. Još je i paljevina koja se hrani energijom sa tribina.

 

Bravo bravo.

Svi koji znaju kako funkcioniše Heat znaju da tamo ne može svako igrati.

 

Ja ne vidim bolju opciju.

Link to comment
Share on other sites

  Zar Kešelj nije bio kompenzacija za onog pleja i centra od pre dve sezone?

 

 

Ko ce ga znati, ti dilovi sa Miskom nikad nisu jeftini. Ja se nekako nadam da je ovo kompenzacija sa njegove strane sto je Les Marka Keselja bio dve godine na platnom spisku i da nece biti novih akvizicija u vidu nekog novog lesa.

 

I eto, sad mi Kankunen srusi sneska :(

 

 

 

 

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, Kankkunen said:

Samo što Miško nije Ristićev menadžer, al dobro :classic_biggrin: svaki menadžer je miško.


Astana je bila miškov klub onomad... bukvalno svi njegovi igrači su igrali tamo + Aca Trifunović kao coach

E sad kakva je situacija ne znam.

@kalistenika u rutini

čekaj stani polako ima nade, evo ja kopam s druge strane 

Edited by Stondisha
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Stondisha said:


Astana je bila miškov klub onomad... bukvalno svi njegovi igrači su igrali tamo + Aca Trifunović kao coach

E sad kakva je situacija ne znam.

Možda je promenio agenciju, bio je kod Delića, a njega Čović posebno ne podnosi.

Link to comment
Share on other sites

Нисам инсајдер, ту и тамо нешто чујем, али не напишем овде. Извори су ми, хм, полупоуздани, али један од поузданијих ми каже да долази Јовић. Тео остаје нереалан, као и до сада.

Link to comment
Share on other sites

Rile mi je najveće razočarenje što se tiče raskoraka očekivanja i prikazanog ko zna od kada...

 

Zaista mi je žao što nije uspeo da prevaziđe kvalitetno prelazik iz juniora u seniore. A imao je šansu kakva se malo kome pruža.

  • Like 1
  • Tuzno 1
Link to comment
Share on other sites

14 hours ago, pepe sancez said:

Medjutim, ono cemu ja posebno oponiram je nesto sto je postalo maltene mejnstrim prica internet poznavalaca kosarke, a to je se tim treba sklapati tako sto nadjes 4-5 anonimusa Amera velikog plafona i ostalo popunis nekim domacim vodonosama. Izvini, to je jebeni nonsens.

 

Ne znam gde je tačno to postala mejnstrim priča, ne sećam se da sam igde video predloge da se roster sastavlja od 4-5 američkih anonimusa... Ako bi nešto moglo da se nazove mejnstrim pričom, to je vraćanje igrača koji su ovde već igrali i dovođenje svima poznatih EL imena (uz obavezno: "ne znam koliko je realno..."). 

 

14 hours ago, pepe sancez said:

Sta ces dobiti koliko zavisi od samih igraca zavisi i od tebe samog. Recimo Partizan je imao fantastican ubod sa Lendejlom, mozda to nije najbolji ruki koji je dosao u EL/EC, ali u odnosu cijene i kvaliteta vjerovatno je pruzio vise nego li Hiliard ili Piters. A da li je materijalizovao nesto od njega? Fakticki nista, osim Kupa. A ko ce da materijalizuje? Izvjesno Saras.

 

To ako materijalizovanje gledaš samo kroz trofeje. Naravno da ih jedan igrač ne može sam doneti, posebno ne neko kome je to prva profesionalna sezona. Zato sam u prethodnom postu i napisao da se takvi igrači dovode na višegodišnji ugovor, sa ulogom koja postepeno raste i gde se eksplozija očekuje u drugoj godini. Mada konkretno Lendejl je kod nas komotno mogao i odmah biti startni centar, imajući u vidu kako je igrao i izgledao Cirbes, no to je već klasična naknadna pamet. 

 

14 hours ago, pepe sancez said:

Pa i nas Miler da je dosao u supalj tim pitanje je koji nivo ozbiljnosti bi imao. On je dosao u timcinu kome je individualna poenterska klasa davala dimenziju vise i tu se fantasticno uklopio. Da nije bilo tako pitanje je koliko godina bi punio prazne brojke na nivou jednog Ostina Deja.

 

U timčinu koja je izgubila 27 razlike od Reala i 38 razlike od Himkija... :classic_smile: Da bi onda iste protivnike dobili ubacujući skoro 100 poena, od čega je Miler dao 24 i 25. No to sada i nije bitno za ovu diskusiju.

 

14 hours ago, pepe sancez said:

Prosto se namece teza da je mnogo veca sansa naci dobiti klasu na terenu (ne u samom imenu) kada kupis Amera nakon sezone u Evropu nego klasicnog rukija. Primjera je mnogo: Klajburn, Ledej (sam si ga pomenuo), Henri, legenda foruma Birc, ma gomila igraca. I dosta evro timova sa dobrim skautingom radi upravo to. Svoj dobar skauting propusta kroz jos jedan filter pa onda zagrize. Zalgiris jeste ranije kupovao direktno, valjda oni znaju bolje zasto to vise ne rade. Volton je zadnji pokusaj i brzo su ga se rijesili.

 

Samo što ako ti čekaš da se neki Nigel Williams Goss i Khem Birch prvo dokažu sezonom u Evropi, onda već sledećeg leta imaš konkurenciju u vidu Olimpijakosa, drugim rečima - nećeš moći da ih dovedeš. Naveo sam njih dvojicu zato što su znam da su nam bili nuđeni kada i Partizanu i Ušaku. Poenta je da takvi igrači imaju kvalitet odmah da igraju, ne napravi sezona u prosečnim evropskim ekipama od njih evroligaška pojačanja.

 

14 hours ago, pepe sancez said:

A nije ni to uvijek nuznost. Naveo si Darijusa Milera, Tompkinsa, Andersona vec. Niko od njih nije svjez sa koledza dosao, bas sam pogledao. Odradili su oni dobrog staza i u NBA i G tj. D ligi prije nego su se uputili u Evropu. Prosto to nisu bili rukiji.

 

Pa i ti si naveo Larkina i Derika Vilijamsa i konstatovao da je to to, da nema više uspešnih primera.  Nisu ni oni došli sveži sa koledza, mislim da sam bio jasan u prethodnom postu i da sam odvojio igrače bez iskustva u Evropi u dve potpuno različite kategorije: prva su granični NBA igrači, za naše uslove uglavnom skupi, koji se dovode da svojim talentom odmah naprave razliku i druga u kojoj su igrači direktno sa koledza, ili sa jednom sezonom u G-League, koje dovodiš na višegodisnji ugovor.

 

 

@Liska Manjina

 

Pričali smo o svim igračima bez evropskog iskustva, pošto je Pepe napisao da nema dovoljno uspešnih primera sem Larkina i Derika Vilijamsa (igrači sa ozbiljnim NBA iskustvom, posebno ovaj drugi), ja sam naveo još neke iz te kategorije. Naravno da je većina takvih igrača nama nedostupna, doduše ne i svi (Derik Vilijams je igrao za smešne pare u Bajernu, Trej Tompkins nam je bio i nuđen i dostupan, al' smo bili zaplašeni istorijom povreda). Da ponovim, takve igrače loviš za nosioce i očekuješ da ti odmah prave razliku.

 

Što se tiče ovih direktno sa koledza, ne znam odakle ti ideja da nemamo taj luksuz da nam takvi igrači budu rezervisti i da bi kod nas bili među najplaćenijim. Takvi igrači u prvoj sezoni u Evropi često ne dobace ni do šestocifrenih ugovora, ovi sa jačom reputacijom mogu da uzmu 150-180k. Pogledaj kako dupliramo neke pozicije sa igračima koji imaju 300k i više, pa ćeš videti da itekako možemo da dovedemo rukije da nam (na početku) budu backup opcije.

 

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...