Jump to content

Popis 2022.


Helena

Recommended Posts

Nisam bio voljan da učestvujem na poslednjem popisu, što sam i pisao na pretku ovog foruma, a podesilo se tako da ne učestvujem. Popisivač je došao kada smo supruga i ja otišli od kuće na sat-dva, a nismo se odazvali na poziv da dostavimo podatke jer nas je mrzelo. Nikada nam nije stugla kazna niti prijava. Ovoga puta bih svesno uradio isto jer sam video da ima gomila debilnih pitanja koja su ionako lako dostupna. Ko hoće, neka preuzme obrasce P1 i P2: https://popis2022.stat.gov.rs/4-metodoloskimaterijali//?r=0

 

Ne vidim svrhu da gubim sat slobodnog vremana na ovakve idiotluke. Ionako ne posedujem vilu na Havajima, nemam vanbračne DC-10, niti sam na bilo koji način zanimljiv. Jedino što bih voleo da naglasim bar ovde su podaci koje nacoši mnogo vole.

Nacionalnost: ne osećam pripadnost nikakvoj naciji

Religija: ateista

Maternji jezik: srpskohrvatski, pismo isključivo latinica

Edited by DJ_Vasa
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Jel zna neko kako to ide sa nama emigrantima? S obzirom da se ja nikad nisam iz Bgd zvanično odjavio, kontam da će hteti da me popišu. Ja bih baš voleo da im nekako stavim do znanja da ne živim u Srbiji više i da uđem u statistiku onih koji su pobegli, ali verovatno je to trebalo pre da se odradi. 

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Eddard said:

Jel zna neko kako to ide sa nama emigrantima? S obzirom da se ja nikad nisam iz Bgd zvanično odjavio, kontam da će hteti da me popišu. Ja bih baš voleo da im nekako stavim do znanja da ne živim u Srbiji više i da uđem u statistiku onih koji su pobegli, ali verovatno je to trebalo pre da se odradi. 

 

Nista ne brini, ima da nas popisu uredno sve odavno prebegle na zli, kolektivni zapad, kao uostalom i sve pokojnike sto imaju na birackom spisku. 

Ko ziv ko nije, nema veze - ima da nas bude 10 mElEona na popis' ili koliko vec treba gazdi za sledece jubilarno 856 432 908 765 obracanje naciji na te-ve.

  • Like 2
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, Eddard said:

Jel zna neko kako to ide sa nama emigrantima? S obzirom da se ja nikad nisam iz Bgd zvanično odjavio, kontam da će hteti da me popišu. Ja bih baš voleo da im nekako stavim do znanja da ne živim u Srbiji više i da uđem u statistiku onih koji su pobegli, ali verovatno je to trebalo pre da se odradi. 

Ne samo da ce da te popisu, nego ces i uredno izaci na biracko mesto u svojoj MZ da glasas. :classic_biggrin:

  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

Nisu mi jasni ljudi koji kategoricki odbijaju da ucestvuju u popisu a zive u drzavi (pri tom ne mislim samo na srbe u Srbiji, vec i na druge stanovnike drugih drzava, jer popis nije nesto sto se samo u Srbiji radi). 

 

Popis je vazna stvar kako bi se stekao adekvatan uvid u demografske, ekonomske, urbanisticke, socijalne strukture jedne drzave. Prema tome se onda menjaju/kreiraju mnoge druge inicijative (projekti, pravilnici, pa i zakoni) kao i vrsi analiza prethodnih inicijativa koje su radjene izmedju dva popisa a na osnovu prethodnih podataka. Ne znam kako neko ocekuje da bolje zivi u drzavi/drustvu kojoj/kojem kategoricki odmaze ovakvim svojim (ne)dejstvom? Kako da se nesto uredi na bolji nacin, a sa losim podacima? 

 

Ako vam nesto ne odgovara u samoj drzavi, drustvu, politici koja se vodi i slicno, i to stavljate kao razlog neucestvovanja u popisu - imate 2 opcije 1) odselite se tamo gde vam to odgovara ili 2) radite nesto da to promenite pocevsi od sebe. Svet je ionako globalno selo pa se moze lako promeniti drzava/drustvo/sta god. 

 

Moje misljenje je da je glupost odbijati popis. Uz to, prema zakonu je i kaznjivo. 

 

Ja razmisljam da uzmem ove formulare sa sajta, stampam i popunim pa kad dodju neka samo prepisu, da ubrzamo stvar. 

 

Takodje, ne interesuje me da li su iz SNSa ili ne, kako su dosli do pozicije popisivaca. Ako rade svoj posao kako treba, ja cu ih ispostovati, a nezadovoljstvo politikom cu iskazati na adekvatniji nacin, pre svega na izborima. 

 

 

  • Like 8
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

5 hours ago, Eddard said:

Jel zna neko kako to ide sa nama emigrantima? S obzirom da se ja nikad nisam iz Bgd zvanično odjavio, kontam da će hteti da me popišu. Ja bih baš voleo da im nekako stavim do znanja da ne živim u Srbiji više i da uđem u statistiku onih koji su pobegli, ali verovatno je to trebalo pre da se odradi. 

 

Mogu tvoji roditelji ili ko vec zivi na adresi gde si prijavljen da daju popisnu izjavu i za tebe. Jednim od pitanja se bas navodi da si u inostranstvu (pitanje 7. opcija 3).

  • Like 1
  • Thanks 2
Link to comment
Share on other sites

 

 

4 hours ago, Kooineeperk said:

Ja razmisljam da uzmem ove formulare sa sajta, stampam i popunim pa kad dodju neka samo prepisu, da ubrzamo stvar.

Da znaš da ti je ovo dobra ideja, to ima i ja da uradim. Nikad nisam to izbegavao, baš kontra, namerno hoću da me ubeleže kao odsrba :lol_2: I šteta je što ne može bilo koja religija nego treba da se izabere (tako je bar bilo) , pa da se prijavim kao sledbenik The Church of the Flying Spaghetti Monster :lol_2:

 

Čak i u njihovoj Rusiji postoji jedna ispostava aka "hram", i jedan je preko suda dobio pravo da se slika za lična dokumenta sa đevđirom na glavi zbog svoje vere, doduše pletenim, ne pravim, kao što se slikao onaj u Austriji, ali svejedno:

 

spacer.png

 

https://www.bbc.com/news/av/world-europe-35305899

 

:lol_2:

 

file-20191016-98632-1omdwje.jpg?ixlib=rb

Edited by Milenko Puzigaca
Link to comment
Share on other sites

Just now, P-51D said:

Jel ima mogućnost da se to negde popuni online na e-uprava ili tako nešto. 

Ne, Srbija to radi tradicionalno kao jos i mnoge druge zemlje u Evropi. Ima onih koji su digitalizovali to a ima i onih koji to rade pola-pola, nesto uzmu iz registara a nesto (cak ne rade celu populaciju nego uzorak samo) rade na terenu. 

Link to comment
Share on other sites

9 hours ago, Eddard said:

Jel zna neko kako to ide sa nama emigrantima? S obzirom da se ja nikad nisam iz Bgd zvanično odjavio, kontam da će hteti da me popišu. Ja bih baš voleo da im nekako stavim do znanja da ne živim u Srbiji više i da uđem u statistiku onih koji su pobegli, ali verovatno je to trebalo pre da se odradi. 

Popisivaci nemaju nikakvu informaciju o tome ko bi trebalo da zivi u nekom stanu kada udju u taj stan. Tako da ko god zivi tamo gde si prijavljen moze da se pravi da ne postojis i da te ne popisu. Takodje mogu da te vode i kao odsutnog clana domacinstva koji je u inostranstvu. U principu onaj koji daje informacije za tebe moze da kaze sta god hoce, tako da mozes da biras hoces li ili neces da budes popisan.

 

4 minutes ago, P-51D said:

Jel ima mogućnost da se to negde popuni online na e-uprava ili tako nešto. 

Moze preko telefona. Kad ti dodju na vrata ti trazis da radis preko telefona i oni to moraju da ispostuju.

Inace ovo nema nikakve veze sa SNS, stavise. Vecina ljudi koji rade ovo su nezaposleni ili studenti ili slicno. Mogao je da se prijavi ko hoce, cak i fale ljudi.

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, Kooineeperk said:

Ne, Srbija to radi tradicionalno kao jos i mnoge druge zemlje u Evropi. Ima onih koji su digitalizovali to a ima i onih koji to rade pola-pola, nesto uzmu iz registara a nesto (cak ne rade celu populaciju nego uzorak samo) rade na terenu. 

 

A šta se dešava ako ja nisam tu kad dođu, ili jednostavno ne mogu da budem tu u nekom terminu kad se oni najave ( ako se uopšte najavljuju )

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...