Jump to content

Popis 2022.


Helena

Recommended Posts

Meni nije razumljiva ova kuknjava oko popisa. Ne znam sta je tu problem, kazes svoje podatke, izjasnis se kako zelis i cao.

Popis je normalna stvar u celom svetu.

Svi smo mi izgubili privatnost cim se pojavio internet, a tek sa mobilnim telefonima, je to dozivjelo vrhunac, sve se o nama zna, gdje smo, s kim smo, sta jedemo, sta kupujemo, sta gledamo, to je svima jasno i sad problem sto te nesto pita popisivac :smiley33:

  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Meni nije razumljiva ova kuknjava oko popisa. Ne znam sta je tu problem, kazes svoje podatke, izjasnis se kako zelis i cao.
Popis je normalna stvar u celom svetu.
Svi smo mi izgubili privatnost cim se pojavio internet, a tek sa mobilnim telefonima, je to dozivjelo vrhunac, sve se o nama zna, gdje smo, s kim smo, sta jedemo, sta kupujemo, sta gledamo, to je svima jasno i sad problem sto te nesto pita popisivac :smiley33:
A ko kuka [mention=778]Amigo[/mention]? Uglavnom ljudi kojima ništa ne valja i sve im nešto smeta. Ti znaš onu staru "umotvorinu" da nekome i dlaka smeta...:smiley2:

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Ovde se jos uvek pripejd kartice svuda prodaju slobodno bez da mora da se registruje kupac, i nije kul da onda neko, npr pošta, ili banka, dostavlja podatke o korisniku broja npr zavodu za statistiku. Nije da neko nesto krije, ama to je divljaštvo.

 

Sa druge strane, nemaju zakon o video nadzoru, ali na osnovu zakona o zastiti privatnosti ili necega, ako neko postavi oko kuce video nadzor, pa kamere "vide" i deo van placa, npr ulicu, svako ko prođe moze da se izivljava i da trazi snimak ako misli da je snimljen, i cak postoje i nekakve kazne. Kakav je to fašizam?

 

Čitao sam o bakiju iz Kanade ili USA koga nerviraju pijandure i narkomani iz parka pored njegove zgrade, pa kupio malo bolju opremu, i snima ih sa terase, pa dostavlja to policiji, neke on nervira i zovu ga cinkaros, neki mu aplaudiraju, ološ izbegava taj park od kad on to radi, ama ga niko nije optuzivao za ugrozavanje privatnosti, niti verovatno postoji takva mogucnost.

 

Poenta je, neki mnogo vole nesto da zabranjuju, ama to izgleda za njih ne vazi kad oni guraju svuda svoj nos.  Opet dobro.

 

More zasto popovi pale otvorenu vatru u gradu i niko ih ne kaznjava? Sto su na zahtev popova stavili najvece mracnjake, peticionase protiv svega normalnog, sisatelje i uđiguze svim rezimima da cenzurisu skolske knjige na zahtev popova? Jel neko treba da hoce da ima decu na takvom mestu gde ce ih kockastoglavci u izguzvanim poliester odelima, kolekcija jesen/zima 1973 silovati u glave? Zasto popovi stavljaju drzavnu zastavu pored popovske? Zasto pripadnici vojske nose baldahin popovima kad paradiraju ulicama (mozda da im se ne posere ptica na glavu)?

 

Mada onaj je u pravu, sve je to mozda i dobro, jer gde god su takvi koji bi da za njih vaze jedna "pravila",  a za raju druga branili ugroženo srbstvo, tamo Srba više nema, i te teritorije onda mogu slobodno da se razvijaju, pa da se na njima konacno ustanove ista pravila za sve.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Plus, sve te "mudrosti" su smišljali ovakvi, koje ne zanima ništa osim da nabiju u bulju, ili još gore, da se razmnože, kano životinja, te su prema tome potpuno nebitne:

 

Quote

Prema Jovanu Cvijiću u našim krajevima, pod specifičnim istorijskim i kulturnim uslovima, formirao se osobeni etnopsihički tip, a to je centralni tip, za koga je karakterističan "rajinski mentalitet".

 

Ovaj tip je nastao u središnjem delu Balkanskog poluostrva (u plodnim dolinama Morave i Vardara), kod bespomoćnog pravoslavnog stanovništva koje je vekovima bilo izloženo Turskim i Arbanaškim pljačkanjima i zulumima.

 

U neprestanom strahu od dušmana i pod stalnim pritiskom težnje za održanjem golog života razvio se podanički mentalitet potištenih i servilnih ljudi.

 

Sindrom osobina rajinskog karaktera čine crte: plašljivost, fatalizam, potuljenost, pakost, nepoverljivost, pragmatizam, lukavstvo, egoizam, čulnost, slepa odanost gospodaru, poniznost prema moćnima i surov odnos prema nemoćnima, kao i moralna mimikrija .

 

Iz istih uzroka razvile su se izrazite moralne osobine raje: osobito nedostatak iskrenosti i otvorenosti, otsustvo junačkoga ili viteškoga duha. U teškoj borbi za život razvila su se među samom rajom osećanja zavisti, mržnje, katkad i pakosti.

 

Cvijić o rajinskom mentalitetu kaže: „Od moralnih osobina se usled mimikrije najpre razvije poniznost prema begovima, prema nasilnicima, jednom reči prema svima koji nisu raja. Raja se sve više navikava na to da je niža, ropska klasa koja ima da se ulaguje i da se klanja, da bi se umilila gospodaru.

 

Popis je rekao svoje o rezultatu takvih "mudrosti" : More 850,000 (tako kažu, a stvarno garantovano i celo milionče).

 

Ali ipak ima nade, jer ima i ona mudrost novijeg datuma: Ako vam je dobro, onda ništa.

Link to comment
Share on other sites

I zna li se da li je završen popis, ili su rezultati još gori od ovog miliončeta, pa dok našteluju tamo? Pa mogu da muvaju koliko hoće, ama dovoljno je da se pogledaju fotografije bilo koje manifestacije u bilo kom mestu u Srbiji - sve drtine. To je njima njihova borba dala.

 

Dobro, možda to nije baš skroz zbog srbstva, ali bar 50% jeste zbog toga. I, da li će nešto naučiti? Ma jok, zato što su fanatici.

Link to comment
Share on other sites

Leskovac ostao bez 18.000 stanovnika

U Pirotu 13.5 odsto manje ljudi

Vranje broji skoro 10 000 stanovnika manje

https://mondo.rs/Info/Drustvo/a1708780/Prvi-rezultati-popisa-2022.html

 

Iz Vranja se odselili Madjari ? :lala2:

 

Šalu na stranu, što se tiče Vranja i Pirota može da bude jasno, zbog blizine granice, s tim što se iz Pirota i Dimitrovgrada i okoline, dosta ljudi opredelilo za upis u državu EU odnosno Bugarsku, ali mi je Leskovac misterija.....

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Hoce neko biti ljubazan da mi razlozi malo sledece cifre:

-broj popisanih: 6.472.570
-ukupno stanovnika:6.869.504 (odakle razlika?)
-RIK kaze da je ukupan broj biraca u Srbiji: 6.501.689

Ako i prihvatimo drugu cifru (ja sam uveren da nije tacna),ispada da u Srbiji ima tek nesto vise od 350.000 maloletnih lica.

O tome da po "popisu" imamo samo pola miliona ljudi manje nego pre 10.godina tek da ne pisem..smejurija..

Link to comment
Share on other sites



Hoce neko biti ljubazan da mi razlozi malo sledece cifre:
-broj popisanih: 6.472.570
-ukupno stanovnika:6.869.504 (odakle razlika?)
-RIK kaze da je ukupan broj biraca u Srbiji: 6.501.689

Ako i prihvatimo drugu cifru (ja sam uveren da nije tacna),ispada da u Srbiji ima tek nesto vise od 350.000 maloletnih lica.

O tome da po "popisu" imamo samo pola miliona ljudi manje nego pre 10.godina tek da ne pisem..smejurija..


Godišnje se rodi oko 60 hiljada dece. To znači da ispod 18 godina ima oko milion ljudi u Srbiji. Broj birača pokazuje koliko ima ljudi sa pravom glasa a to su i oni sto su otišli u inostranstvo ali i svi ostali koji su dobili drzavljanstvo poput onih koji žive u bih, cg, mk itd.
Jasno je da se biračkim spiskom veoma manipuliše.

Sent from my SM-A525F using Tapatalk

  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Ja smatram da su rezultati popisa potpuni falsifikat.

Razmotrimo sledece.
U Srbiji se godisnje rodi oko 60-65 hiljada novorodjencadi..godisnje umre oko 100 hiljada ljudi..to je minus od cirka 35.000,jel tako? Neka je za proteklu deceniju, samo po ovom osnovu, nas manje za 350.000. Rezultati su rekli da nas je pola miliona manje nego 2011.
Ispada da je za deset godina Srbiju napustilo tek 150.000 :classic_laugh:

Pa,toliko je samo etnickih Madjara + drugih sa njihovim pasosem otislo iz Vojvodine. Cifra je i veca.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Kapiram da ispada da je ta cifra 200 000 s obzirom da deficit popunjavaju Crnogorci i Bosanci. Uglavnom se izjasnjavaju kao Srbi na popisu.

 

Ono sto kvari racunicu od gore, 11 godina je proslo od prethodnog popisa, tako da je 385 hiljada.

 

Na osnovu ovih rezultata, ne verujem apsolutnim ciframa, ali verujem da je u odnosu na 2011 stvarno doslo do porasta u Novom Sadu, Vozdovcu, Zemunu, Zvezdari i Novom Pazaru.

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Drug Crni said:

Ja smatram da su rezultati popisa potpuni falsifikat.

Razmotrimo sledece.
U Srbiji se godisnje rodi oko 60-65 hiljada novorodjencadi..godisnje umre oko 100 hiljada ljudi..to je minus od cirka 35.000,jel tako? Neka je za proteklu deceniju, samo po ovom osnovu, nas manje za 350.000. Rezultati su rekli da nas je pola miliona manje nego 2011.
Ispada da je za deset godina Srbiju napustilo tek 150.000 :classic_laugh:

Pa,toliko je samo etnickih Madjara + drugih sa njihovim pasosem otislo iz Vojvodine. Cifra je i veca.

"Prema zvaničnim podacima Republičkog zavoda za statistiku (RZS), od 1. januara 2012. do 30. juna 2022. godine negativan prirodni priraštaj u Srbiji (bez Kosova i Metohije) iznosi 452.975 ljudi."

 

Znači otišlo je 50k 😄

  • Like 1
  • Ha-ha 1
  • WOW 1
Link to comment
Share on other sites

Ima ljudi koji su dosli iz Bosne recimo pa i Crne Gore, ali taj broj ne moze da nadoknadi ovaj gubitak. 100-200 hiljada sigurno nas ima manje nego sto je zvanicno.

 

Inace, Vucic je jos pre mesec dana maltene rekao rezultate popisa. Ovih mesec dana se dovijaju kako da napabirce da se uklopi sa njegovom "procenom".

Link to comment
Share on other sites

Kamara ljudi je otišla a da se nije potresala tehnikalijama tipa odjave prebivališta ili i dalje poseduju pasoš Srbije, sigurno ima takvih i među Forumašima. Takvi još postoje i u biračkom spisku. Mogu da se zakunem da sve koje nisu našli "kod kuće" su samo pokupili iz takvih administrativnih baza SUP-a i pridodali ih konačnoj cifri. Još obaška i Albanci iz Preševa, Bujanovca, Medveđe koji su bojkotovali prethodni popis, dok su na ovogodišnji pristali.

 

Je l' Firer rekao još pre par meseci da nas ima šest ipo miliona? E ima toliko da nas ima!

  • Like 2
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, Stiletto said:

Kamara ljudi je otišla a da se nije potresala tehnikalijama tipa odjave prebivališta ili i dalje poseduju pasoš Srbije, sigurno ima takvih i među Forumašima. Takvi još postoje i u biračkom spisku. Mogu da se zakunem da sve koje nisu našli "kod kuće" su samo pokupili iz takvih administrativnih baza SUP-a i pridodali ih konačnoj cifri. Još obaška i Albanci iz Preševa, Bujanovca, Medveđe koji su bojkotovali prethodni popis, dok su na ovogodišnji pristali.

 

Je l' Firer rekao još pre par meseci da nas ima šest ipo miliona? E ima toliko da nas ima!

Piše da su dodali 220k iz spiskova na sajtu https://publikacije.stat.gov.rs/G2022/HtmlL/G20221350.html

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...