Jump to content

Popis 2022.


Helena

Recommended Posts

14 hours ago, Helena said:

Ovde sad treba da se javi neko iz UK i kaže da živi tamo 25 godina i da nikog nije video da vozi desnom stranom...:smiley5:

 

Ne razumem što je teško naći tih 40 minuta jednom u 10 godina...ja se slažejm s kopernikom a i pamtim popise iz '81. '91. ne sećam se '01, ne znam zašto a ne znam ni zašto je sad pomeren za godinu....kod Hrvata je bio prošle godine, kod Mađara ide paralelno s našim..

I kako mislite da bilo šta ikad profuncioniše ako jedni bojkotuju popis, drugi ne plaćaju porez etc

 

Znam da su Hrvati strepeli, a opet bili zaprepašćeni poražavajučim smanjenjem broja stanovnika, pa slično očekujem i ovde...samo što ćemo za to znati tek dogodine, toliko se dugo to sve procesuira...

 

I mali of-što se digitalizacije tiče u zdravstvu, lako bi se sve prebacilo u elektronsku formu.Problem je što sudstvo traži kartonski karton, i ne možete ga vi dobiti na ruke, nego se piše zahtev za prebačaj zdravstenog kartona i to obavlja Dom Zdravlja.

 

što se tiče broja stanovnika, zavodi za statistiku to već znaju, u svim zemljama. Uradi se manje uzorkovanje i dobiju se sasvim precizni podaci.

 

Inače, jedini razlog zašto je sad popis tema, je to što svaki debil ima pristup tviteru na svom telefonu. Pre 11 godina, prosto ih je bilo manje. Manje su bili vidljivi i manje su razne Slavice i Miloradi mogli da šire gluposti. Pre 20 godina je to bilo ograničeno na lokalnu prodavnicu, zadrugu, pijacu...

  • Like 10
Link to comment
Share on other sites

10 minutes ago, Klotzen said:

"Da li imate problema sa pamćenjem ?"

 

To će vas pitati pa spremite odgovor u fazonu "ne secam se".

 

🙂

 

Da, meni je palo na pamet za sluh.
-Da li imate problema sa sluhom?
-Aa, molim. Nemam.

 

 

Edited by Div
  • Ha-ha 2
Link to comment
Share on other sites

On 10/8/2022 at 3:22 AM, Helena said:

Juče je kod mame bila popisivačica...rekla mi je šta lupam, kavih 70 pitanja, postavila žena pešes pitanja, popilo dijete 3u1 i ošlo...:classic_blink:

Pa eto, očigledan primer javašluka kad se neko prijavio da to radi samo da uzme pare. To je isto kao ovi što ih primaju da budu poštari, a oni onda poštu stavljajj gde stignu, samo da je ne vraćaju (što je jednostavno ne bace u reku), i kradu paketiće iz inostranstva koji nemaju praćenje, a onda se bune tamo i traže "plate". Eto zato je ta zemlja propala. I treba.

Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, Milenko Puzigaca said:

Pa eto, očigledan primer javašluka kad se neko prijavio da to radi samo da uzme pare. To je isto kao ovi što ih primaju da budu poštari, a oni onda poštu stavljajj gde stignu, samo da je ne vraćaju (što je jednostavno ne bace u reku), i kradu paketiće iz inostranstva koji nemaju praćenje, a onda se bune tamo i traže "plate". Eto zato je ta zemlja propala. I treba.

 

Nije da sam baš brojao, popunjavao sam upitnik sam, pre nego je došla popisivačica, ima četiri strane upitnik, sve ukupno više od dve ne treba da odgovara jr nisam zaposlen, ne putujem na posao, nisam živeo van Srbije, nisam doseljen, raseljen. Kod nekoliko pitanja stoji napomena, ako je odgovor da, onda idi na pitanje broj..., ili ako je odgovor ne, onda...

Ne znam koliko ko odgovorno i savesno radi posao ali mi je sasvin razumljivo da u mnogim slučajevima i nema više od desetak odgovora.

Link to comment
Share on other sites

Pa dobro, moguce. I ja sam odstampao i popunio upitnik kako je predlozio @Kooineeperk i tacno ima dosta pitanja sa strelicom ako ovo onda idi na pitanje to i to. A jos nije niko bio. Sad me mrzi, a sutra cu bas pozvati onaj broj da pitam imaju li neki raspored i kad dolaze, jer nesto nemam poverenje u njih da ce ostavljati obavestenje.

 

Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, Milenko Puzigaca said:

Pa dobro, moguce. I ja sam odstampao i popunio upitnik kako je predlozio @Kooineeperk i tacno ima dosta pitanja sa strelicom ako ovo onda idi na pitanje to i to. A jos nije niko bio. Sad me mrzi, a sutra cu bas pozvati onaj broj da pitam imaju li neki raspored i kad dolaze, jer nesto nemam poverenje u njih da ce ostavljati obavestenje.

 

 

Inače, kad sam rekao da imam popunjeno, mogu li da joj pošaljem na e-mail, kaže, a, ne može, moramo mi da unosimo. 

Posle me pita jel umem da koristim kompjuter, trebao sam da pitam jel ume onaj ko te poslao.

 

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, fancy said:

Ja bih vrbovao ovu popisivačicu... ❤️ 

 

 

Jbg, nije bila kod mene nego kod ortaka  :Hail:

 

Kakva je ovo homofobija, gde je moderacija?! 

 

(Zezam se naravno)

Edited by Darko
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Kod mene juče bila devojka. Na brzinu samo, isto sam imao popunjene formulare. Bila prekjuče pa me nije našla i ostavila obaveštenje i broj telefona pa sam je zvao.

 

E, a mozda neko zna, kad budu gotovi rezultati, gde ide "religija" pastafarian, jel pod "ostalo" ili ako ih ima dovoljno, objavi se broj, kao za one džedaje onomad :lol_2:

Link to comment
Share on other sites

Bio komsija iz susedne zgrade kao popisivac 🙂 mi smo bili na vratima, izlazili, i zamolili da dodje sutradan, dogovorili se za vreme. Tacan kao sat, eto njega, odradio je sve za 10min. Vidi se da je istreniran maksimalno, samo lete prsti po tastaturi, na pola pitanja je i sam odgovorio (tacno naravno). 

 

Na kraju nisam stampao i popunjavao kao sto sam mislio da cu, nismo komplikovan slucaj pa nije bilo podpitanja i cudnih pogleda na date odgovore. 

Link to comment
Share on other sites

Kod mene je bilo tih čudnih pogleda, na očekivana pitanja, a biće još čudnijih ka bude sledeći popis :lol_2: Ne zbog religije, nego zbog nacionalnosti. Do sad sam uvek bio neopredeljen, jer sam to bio i u Jugoslaviji, jednostavno me za te stvari boli uvo, ali kad bude sledeći popis, to jest ako budem tu, ima da kažem "Jugosloven", što će biti značajnije, kako vreme sve više prolazi :lol_2:

Link to comment
Share on other sites

24 minutes ago, Milenko Puzigaca said:

Kod mene je bilo tih čudnih pogleda, na očekivana pitanja, a biće još čudnijih ka bude sledeći popis :lol_2: Ne zbog religije, nego zbog nacionalnosti. Do sad sam uvek bio neopredeljen, jer sam to bio i u Jugoslaviji, jednostavno me za te stvari boli uvo, ali kad bude sledeći popis, to jest ako budem tu, ima da kažem "Jugosloven", što će biti značajnije, kako vreme sve više prolazi :lol_2:

 

Mali off. Kad sam poslednji put produzavala svedski pasos, salterski sluzbenik me je pitao da li zelim da mi u pasosu pored mesta rodjenja (Beograd) stoji Srbija ili Jugoslavija. Prijatno iznenadjena jer me to niko ranije nije pitao, kao iz topa sam rekla - Jugoslavija. Tako treba da bude, u toj zemlji sam rodjena i iz te zemlje sam se iselila. Iz danasnje perspektive, vrlo mi je drago da nikada nisam zivela ni u jednoj kasnijoj devijaciji pocivse Drzave a narocito ne u ovom drzavnom provizorijumu zvanom Srbija. 

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

Popisalo me:

Devojka ulazi u stan, seda gde joj je ponudjeno i cuti. Kazem joj da mozemo da pocnemo, ona samo sto ne zaplace i kaze da joj se sve pobrkalo u dokumentaciji i da vise nije sigurna koga je popisala  a koga nije. Deluje umorno i pogubljeno, pokazujem mi plan naseg dela grada i pita me gde je sada, vidim mnogo obelezenih tackica, to su valjda zgrade koje treba da popise, bas mnogo toga, nije ni cudo sto se ne snalazi. 

To sto je ona mene pitala, to pise u licnoj karti i jos njene odokativne opservacije o velicini stana. Sve je bilo gotovo za 5 minuta bukvalno. Pitam da li je to sve, nista pitanja o primanjima, clanovima porodice.....kaze, vi ste penzioner, sa vama to bude brzo gotovo.

Bas lepo, ostajem drzavi ispod radara sto uopste nije lose ali nije dobro sto popis nije iskoriscen za formiranje socijalnih karata, da se nasi novci ne bacaju iz helikoptera nega da se daju kome treba.

Nije me pitala o clanovima domacinstva, o deci, ni da li ih imam ni gde su. Moja deca  nisu evidentirana u popisu stanovnika, kao da ne postoje a na ovu adresu stizu im  uredno pozivi za izbore, lokalne i one druge. Jos jedna propustena prilika, da se prebroje oni koji su otisli iz zemlje. 

Lepo, kad drzavu nije briga od cega zivim, kako zivim, sa kim zivim (mogli su da popisu i kucne ljubimce, sto da ne, i taj podatak mnogo govori) sto bi mene ili moju decu bilo briga za drzavu? Ovakvu?

 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Da li ja to vas sve dobro citam pa ispada da vas popisuju nekog 'vako nekog 'nako? (kao da niste u istoj drzavi)

Sto ce reci, sta ce od podataka u tom slucaju da skupe i kako ce takvi podaci necemu (cemu i kome) da sluze? 

 

Plus oni sto nisu pustili popisivace, plus ovi verzirani popisivaci sa 1001 pitanjem i ovi zbunjeni kao kod pletilje sa 2, 5 pitanja 

koji ko zna sta su izbrljali i uneli ko zna sta, kome i koliko puta. 

 

Da ne pocinjem o tome ko to i kad i kako im zatreba treba da plasira u nadasve prepostenim medijima kad se genijalni vodja oglasi, 

a on kad se oglasi.... 🎃

 

 

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...