Jump to content

Poslednji Utisci iz Emigracije


mrd

Recommended Posts

Prosao nam tornado u predgradju Filadelfije, veceras. Ja vozim telefon pisti I kaze, tornado se krece 25 mph, ja se preracunam gde je, I skontam da mogu samo da se kockam jer sa autoputa ne mogu 😮srecom isao je u drugom pravcu. Ali je udario kraj u kome smo dugo godina imali firminu zgradu, I sad se pitam dal stoji, posto na vestima vidim poznate zgrade koje su tesko ostecene.

Nadam se da su svi ljudi ok.

 

Ovo nije uobicajeno.

Link to comment
Share on other sites

Ja kada sam zive na Floridi imao sam nekolio bliskih susreta. Prvi je bio kada je prosao manje od kilometar od nase kuce, a na Floridi nema podruma, tako da smo svi sedeli zidnom ormanu. Da, zvuci kao voz da ti prolazi pored kuce, a imali smo svi neverovatnu srecu. Prosao je kroz nenaseljen deo i za mozda 100m mimoisao penzionersko naselje sa montaznim kucama.

Drugi put sam bio na auto putu i od kise nisam mogao da vozim , a onda se oglasile i sirene. Ja i jos nekoliko ljudi parkiramo sa strane i sklonimo se ispod podvoznjaka. Kada se sve zavrsilo naidje state trooper i kaze nam da smo napravili nevidjenu glupost jer je sigurnije bilo da smo ostali u kolima.:classic_ninja:

Link to comment
Share on other sites

Kada sam bila na koledžu, prva godina, sirena usred časa i oni obaveste da je tornado drill. A ja onako sveža par godina iz Juge, to me baš isprepadalo. Mislila sam tornada su za Kanzas, a ne za Čikago 😁

Link to comment
Share on other sites

10 hours ago, DJORDJE said:

Ja kada sam zive na Floridi imao sam nekolio bliskih susreta. Prvi je bio kada je prosao manje od kilometar od nase kuce, a na Floridi nema podruma, tako da smo svi sedeli zidnom ormanu. Da, zvuci kao voz da ti prolazi pored kuce, a imali smo svi neverovatnu srecu. Prosao je kroz nenaseljen deo i za mozda 100m mimoisao penzionersko naselje sa montaznim kucama.

Drugi put sam bio na auto putu i od kise nisam mogao da vozim , a onda se oglasile i sirene. Ja i jos nekoliko ljudi parkiramo sa strane i sklonimo se ispod podvoznjaka. Kada se sve zavrsilo naidje state trooper i kaze nam da smo napravili nevidjenu glupost jer je sigurnije bilo da smo ostali u kolima.:classic_ninja:

Ja sam gledala dal ima neki most ili nadvoznjak da parkiram ispod ako zatreba, ali nisam planirala da napustam kola.

 

i da @ControlFreakima mesta gde stvarno ne ocekujes, ovo mi je drugi put za 14 godina u kraju da imamo ovako blizu. 5 ljudi povredjeno, udario je i jedan trailer park, u tome ti nista ne pomaze.

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Angelia said:

Ja sam gledala dal ima neki most ili nadvoznjak da parkiram ispod ako zatreba, ali nisam planirala da napustam kola.

 

i da @ControlFreakima mesta gde stvarno ne ocekujes, ovo mi je drugi put za 14 godina u kraju da imamo ovako blizu. 5 ljudi povredjeno, udario je i jedan trailer park, u tome ti nista ne pomaze.

Andjo, cigance nase kosmajsko, na Kosmaju si bezbedna od uragana - oce grad ponekad, al` ne lete krave k`o u onom filmu.:s_d:

Edited by Kronostime
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

@Angeliada li si kupila karte za Srbiju? Ja sad gledam za septembar, pa prvo British zato što ima direktan let. Izgleda da mogu samo odredjenim danima, da ne lete svakodnevno kao pre pandemije. Rano mi je da se raspitujem za ostalo, ali videću ako nekako mogu da kupim i neko osiguranje u slučaju da moram da odustanem. 

Link to comment
Share on other sites

8 minutes ago, ControlFreak said:

@Angeliada li si kupila karte za Srbiju? Ja sad gledam za septembar, pa prvo British zato što ima direktan let. Izgleda da mogu samo odredjenim danima, da ne lete svakodnevno kao pre pandemije. Rano mi je da se raspitujem za ostalo, ali videću ako nekako mogu da kupim i neko osiguranje u slučaju da moram da odustanem. 

Nisam jos, pokusavam da uklopim raspored. British sa direktnim letom? Ja mislim da ako slece u UK na povratku te ceka karantin ili gresim? 

Ja koliko vidim, a gledam kraj avgusta nesto ni Jat nema karata, ali to bi mi mozda leglo, iako odlazak na jfk je avantura 

Jedino normalno sto dobijam je preko nemacke I ciriha, ali opet da li onda ide karantin? To ne mogu da priustim.

56 minutes ago, Kronostime said:

Andjo, cigance nase kosmajsko, na Kosmaju si bezbedna od uragana - oce grad ponekad, al` ne lete krave k`o u onom filmu.:s_d:

😆 prosla ja I jedan uragan ovde. Srecom u mom kraju nema mnogo krava

  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

17 minutes ago, ControlFreak said:

@Angeliada li si kupila karte za Srbiju? Ja sad gledam za septembar, pa prvo British zato što ima direktan let. Izgleda da mogu samo odredjenim danima, da ne lete svakodnevno kao pre pandemije. Rano mi je da se raspitujem za ostalo, ali videću ako nekako mogu da kupim i neko osiguranje u slučaju da moram da odustanem. 

ja sam uzeo. Imam odavde preko ciriha a povratak preko frankfurta.

😛 

 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Pa, ako smo u tranzitu, mislim da je ok, bez karantina. Jedino što ne možemo predvideti kako će to izgledati u povratku. Meni ne bi palo teško da me stave u karantin, mogla bih da radim posao online. Najteži mi je taj prvi korak, kupovina karti, učvršćeni datumi. Btw. London-Bgd, skuplji Air Serbia $650, ali ako letimo iz Amsterdama $266. 

Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, Angelia said:

Pa da li si proverio oko EU karantina? BTW da videla sam I let preko Beca koji je ok konekcija.

Kad ides?

 

so far so good. Idem Nedelju, a vracam se 19-og. Nista, osim US covid testa ne treba. Juce sam stigao sa bahama i odande sam morao da uradi covid test. U LA su poludeli, sad na aerodromu ne mozes da ides sa maramom preko usta, vec maska vezana u 4 tacke.

 

Edit:

Moji su bili u povratku prerutirani sa ciriha na frankfurt. Satro im otkazali let. 🙂 

Edited by mrd
dodatna info
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, ControlFreak said:

Pa, ako smo u tranzitu, mislim da je ok, bez karantina. Jedino što ne možemo predvideti kako će to izgledati u povratku. Meni ne bi palo teško da me stave u karantin, mogla bih da radim posao online. Najteži mi je taj prvi korak, kupovina karti, učvršćeni datumi. Btw. London-Bgd, skuplji Air Serbia $650, ali ako letimo iz Amsterdama $266. 

Ja obicno preferiram preko UK, Frankfurt je uzas. A Amsterdam je losa konekcija, da sedim tamo 7 sati. C8irih je dobar 

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, ControlFreak said:

Pa, ako smo u tranzitu, mislim da je ok, bez karantina. Jedino što ne možemo predvideti kako će to izgledati u povratku. Meni ne bi palo teško da me stave u karantin, mogla bih da radim posao online. Najteži mi je taj prvi korak, kupovina karti, učvršćeni datumi. Btw. London-Bgd, skuplji Air Serbia $650, ali ako letimo iz Amsterdama $266. 

expedia, dobro radi.

🙂 

Link to comment
Share on other sites

Sve koje ja poznajem da su doputovali iz Evrope nisu imali problema, niti išli u karantin. Radim sa mnogo njih koji su sa korenima ili povezani sa outside. Šefica doputovala prošle nedelje iz Nemačke, a bila poslovno u Keniji, druga koleginica iz Italije.

Link to comment
Share on other sites

11 minutes ago, ControlFreak said:

Sve koje ja poznajem da su doputovali iz Evrope nisu imali problema, niti išli u karantin. Radim sa mnogo njih koji su sa korenima ili povezani sa outside. Šefica doputovala prošle nedelje iz Nemačke, a bila poslovno u Keniji, druga koleginica iz Italije.

Sad sam nasla da je to valjda promenjeno, pa sad treba da se testiras nakon 3 dana. I izolujes samo ako si pozitivan.

 

Taman cu da znam kad se mrd vrati 😁Ali znaci da planiram . Dobra vest

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

43 minutes ago, mrd said:

expedia, dobro radi.

🙂 

Pa, preko Expedia, a vidi razlike. Ma, to mi je i najmanji problem. Gde god da izaberem, biće ok. Samo da bude mogućnosti da odem na neki koncert, operu, muzej u EU ili UK, a za Srbiju već kao i do sada, standardno familija…bez prasića, of course.

Link to comment
Share on other sites

Javite kako su prosla ta putovanja za Srbiju. Ja sam razmisljao da idem, a onda sam se predomislio da mi se ne desi da se zaglavim negde kao prosle godine u martu, kada sam zamalo ostao na Islandu. U Americi mi se vec gomilu puta desilo da American otkaze let iz "tehnickih" razloga.

Link to comment
Share on other sites

14 minutes ago, DJORDJE said:

Javite kako su prosla ta putovanja za Srbiju. Ja sam razmisljao da idem, a onda sam se predomislio da mi se ne desi da se zaglavim negde kao prosle godine u martu, kada sam zamalo ostao na Islandu. U Americi mi se vec gomilu puta desilo da American otkaze let iz "tehnickih" razloga.

Zato ja nisam isla za vreme pandemije, iako je @Sunshine State letela bez problema, a sad mi rizik deluje podnosljiv, a sto rece mama - oni se ne podmladjuju. Ipak je vise od godinu ipo da se nismo videli, a oni ne mogu da dodju ovde....pa tako.

ako uzmem tvoj komentar u obzir, onda Air Serbia I nije dobar izbor, bolje I 2-3 sata duze letenje ali sa americkom kompanijom.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Javite kako su prosla ta putovanja za Srbiju. Ja sam razmisljao da idem, a onda sam se predomislio da mi se ne desi da se zaglavim negde kao prosle godine u martu, kada sam zamalo ostao na Islandu. U Americi mi se vec gomilu puta desilo da American otkaze let iz "tehnickih" razloga.
Nije prob. Moji su 11-og jula došli u US. Sad smo na Bahamima pre povratka morali da uradimo test i toEto.

Sent from my LM-G710VM using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

11 hours ago, Angelia said:

Pa da li si proverio oko EU karantina? BTW da videla sam I let preko Beca koji je ok konekcija.

Kad ides?

 

 

Ne postoje jedinstvena EU pravila vezano za covid. Svaka zemlja odlucuje za sebe i menja pravila prema sopstvenom nahodjenju. Isto vazi i za kretanje unutar EU, dakle Schengen ne vazi kad je kovid u pitanju.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...